Czy wiesz co jesz?

Masz problemy ze zdrowiem? A może chcesz komuś doradzić? Jeśli tak, zapraszamy do tego działu.
Awatar użytkownika
lukam
Użytkownik
Użytkownik

Re: Czy wiesz co jesz?

Post autor: lukam » 7 kwie 2015, o 14:46

tak czytam i czytam i chyba muszę bardziej na to zwracać uwagę:) w szczególności posiłki... jedyne co do tej pory tylko sprawdzałam, to czy do napoi dodawany jest syrop glukozowo- fruktozowy, jest to strasznie świństwo, którego staram się unikać:)
Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 7 kwie 2015, o 15:48

:mrgreen: Niestety tego , jak okreslasz swinstwa ,jest mnostwo
w spozywanej przez nas zywnosci.
Ale najgorsze jest to , ze w sumie niewiele mozemy z tym zrobic.
Owszem , interesowanie sie skladem i jego skrupulatne
czytanie to jeszcze nie wszystko.
Chociaz, od czegos w koncu trzeba zaczac dbac o zdrowko. ;-)

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Post autor: Hadassa » 14 kwie 2015, o 12:05

Drób jest faszerowany antybiotykami i hormonami...

Jakiś czas temu miałam okazję jeść rosół na kurze z przydomowego chowu... jaka różnica w smaku..
a miesa... strasznie mało było...
Z resztą jak mała kura, w ciągu kilku tygodni ma dac takie kawały mięsa, jak nie sztucznie wspomagana...

chyba własnie wołowina jest najzdrowsza
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
lukam
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: lukam » 8 maja 2015, o 14:39

różnica to nie wątpię, że jest ogromna, w końcu nawet wystarczy popatrzeć własnie na to jak wyglądają kurki, czy nawet zwykłe owoce, te z opryskami nie są robaczywe, bo robaczki nie tykają tego co z chemią, wolę to co naturalne:)
Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 20 maja 2015, o 15:43

:) Dzisiaj odpowiem , ze ostatnio nie za bardzo to wiem.
Bo odzywiam sie byle jak . :-P

Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Fajtula » 15 sty 2017, o 20:08

Staram się wiedzieć, niewiedza mnie dręczy. Dlatego o wszelkich fastfoodziarniach już dawno zapomniałam, produktów z przesyconym chemikaliami składem nie tykam. Prawdę powiedziawszy nawet cukier słono ograniczam. Czuję się z tym dobrze, nie mam wrażenia, że coś tracę, bo chyba zwyczajnie pokochałam zdrowe żywienie.
No i może sam fakt, że jedzenia nie traktuję jako hobby - to nie jest rzecz, po którą sięgam w chwilach wolnych, raczej jak zaistnieje duża potrzeba.

Awatar użytkownika
Giv1985
nowy
nowy

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Giv1985 » 9 lut 2017, o 20:33

Staram się kupować żywność świadomie, ale obsesyjnie nie czytam etykietek.

Awatar użytkownika
Dora
Użytkownik
Użytkownik

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Dora » 18 mar 2017, o 18:55

Ostatnio bardziej zwracam uwagę na skład różnych produktów.

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Fedorowicz » 18 mar 2017, o 19:03

Coolka pisze: Ostatnio trąbi sie o szkodliwych substancjach E dodawanych do produktow spozywczych. A czy my sami zdajemy sobie z tego sprawę jakie one są i co moga zmienić?

Obrazek

W sklepach produktów jest coraz więcej, a na stołach pojawiają się oraz to nowe potrawy. Ale czy taki makaron czy koncentrat pomidorowy może okazać się jeynie produktem, ktory jest chemicznie ulepszany, a nie faktycznie dobry ? Oczywiście, że może!

Od jakiegoś czasu pojawiają się rozpiski z takimi E - dodatkami, a nawet powstała aplikacja eFOOD, która pomaga odszyfrować skład poszczególnych produktów, któr bezpośrednio w sklepie możemy nią sporawdzić. Genialne! Oczywiście jest darmowa.

Znacie produkty E ? Sprawdzacie? Pilnujecie? A może nie ma to dla was znaczenia?
Polacy z biedy kupują najtańszą żywność i na zawartość nie zwracają najmniejszej uwagi. :)

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Hadassa » 29 cze 2017, o 22:40

Wydaje mi się że od jakiegoś czasu są coraz bardziej świdomymi konsumentami, i nie kupują już byle czego...
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Wędrowniczka3 » 22 lis 2017, o 11:50

Dlatego ja ostatnio zaczęłam się lepiej odżywiać nawet korzystam z takich cateringów dietetycznych z fitcare. Widać że wszystko świeże z dobrych produktów a przede wszystkim zdrowe nie żadne tam jakieś fast foody itp. Tylko naprawdę zdrowe i smaczne jedzenie.

Awatar użytkownika
wirtek
nowy
nowy

Czy wiesz co jesz?

Post autor: wirtek » 29 lis 2017, o 23:42

też chcę schudnąć (mam sporą nadwagę), ale problemem dla mnie zawsze było podjadanie, każdy stresik zajadałem czymś słodkim, od niedawna stosuję catering pudełkowy - przywożą mi jedzenie rano i mam na cały dzień - nic innego nie podjadam i to działa!! czuję się lżejszy i bardziej zmotywowany, a jedzenie jest smaczne i świeże, ta firma to fitcare.pl polecam

Awatar użytkownika
katarynka
Użytkownik
Użytkownik

Czy wiesz co jesz?

Post autor: katarynka » 30 lis 2017, o 22:04

Zawsze się zastanawiałam, jak to się sprawdza. Skąd wiesz, ze produkty sa świeże i ze faktycznie mają tyle kalorii, ale mają mieć. Czy są dostarczane w odpowiednich warunkach?

Awatar użytkownika
Polinka
nowy
nowy

Czy wiesz co jesz?

Post autor: Polinka » 5 gru 2017, o 14:20

Ja mam duzo nietolerancji pokarmowych i musze uwazac na to co jem.. bo jak przesadze to zaraz mam zatwardzenie i musze pic dicopeg 10g by sobie z tym poradzic..

Awatar użytkownika
milenka88
Użytkownik
Użytkownik

Czy wiesz co jesz?

Post autor: milenka88 » 26 kwie 2018, o 06:57

Od jakiegos czasu staram się być świadoma konsumentka i zwracać większą uwagę na to co jem. Czytam etykiety produktów i jeśli widzę, że coś ma zbty dlugi skład to odkładam na półkę.Gotuję. Poza tym wprowadziłam do diety więcej warzyw i owoców.

jeśli macie w okolicy sklepy Netto to proponowałabym się wybrać ponieważ w dziale z warzywami i owocami mają bardzo dużo produktów z ekologicznych upraw Będziecie mieli pewność,ze nie były pryskane szkodliwymi środkami.A to się liczy https://netto.pl/zdrowa-zywnosc

ODPOWIEDZ