Katolicy

Dział przydzielony do dyskusji na temat życia religijnego. Rozmowy osób wierzących mniej lub bardziej.

Jesteś katolikiem?

Tak
13
34%
Nie
25
66%

Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: Fedorowicz » 19 maja 2017, o 21:15

skoen pisze: Nie wyobrażasz sobie tego świętokradztwa a czynisz świętokradztwo, bo Bóg nie popiera choinki, gwiazdki, wigilii, itd.
Nie obchodzę tych obłudnych świąt i nigdy nie zamierzam, nie kupuję i nie ubieram choinki, bo to pogański zwyczaj a nie prośba od Boga.
Jestem posłuszna TYLKO Bogu, nie ludziom, chyba że podporządkowuję się świeckiemu rządowi, bo tak trzeba ale nie oznacza to, że ten rząd popieram.
Wszystko co jest na świecie, nie pochodzi od Boga ale od Szatana i należy się tego wystrzegać.
Skoen, zlituj się.. ja już nie mam słów.. :lol: :lol: :lol:

Tags:

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: skoen » 19 maja 2017, o 22:29

Ot i Twój sposób na dyskusję i dochodzenie do prawdy. Szanuj drugiego człowieka, wielki katoliku i pokaż, że nie wszyscy katolicy to idioci, idący jak naćpane barany na zagładę z Szatanem.
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: Fedorowicz » 20 maja 2017, o 06:10

skoen pisze: Ot i Twój sposób na dyskusję i dochodzenie do prawdy. Szanuj drugiego człowieka, wielki katoliku i pokaż, że nie wszyscy katolicy to idioci, idący jak naćpane barany na zagładę z Szatanem.
Ja szanuję wszystkich jako ludzi, ale nie wszystkie poglądy podzielam. A w dyskusji liczą się dowody, wiedza oraz jej źródła i prawidłowe, logiczne rozumowanie. Podaj zatem dowód biblijny lub naukowy, gdzie w Biblii pisze, że nie wolno świętować Bożego Narodzenia i kupować choinek, prezentów dla dzieci i rodziny oraz przyjaciół "pod choinkę" ? Co w tym jest złego, ze wspominamy narodzenie Pana Jezusa, składamy sobie nawzajem życzenia, śpiewamy kolędy i wręczamy podarunki naszym bliźnim ? Jaki to straszny grzech i złe moce się za tym kryją ? ;-)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: skoen » 20 maja 2017, o 21:28

Podaj dowód z Biblii?
Czy Ty jesteś poważny czy może coś nie tak z Twoim umysłem?
Zapomniałeś co jest napisane w dekalogu?

- nie można czcić żadnych bałwanów a takimi bałwanami, są ołtarzyki z podobizną Jezusa, szopki, gwiazdy i wszelkie święta, jakie wymyślili ludzie, etc.
- na pierwszym miejscu mamy stawiać Boga i tylko Jemu pokłon oddawać
- mamy wysławiać tylko imię Boże, nie żadne inne
= mamy pamiętać o święceniu dnia świętego a tylko o jedno prosił Jezus, abyśmy uświęcali Jego śmierć, bo to najważniejszy dla każdego człowieka jest dzień, gdyż w tym dniu, Jezus
wybawił nas od grzechu i dał nadzieję na zmartwychwstanie.
-
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: Fedorowicz » 21 maja 2017, o 06:13

skoen pisze:Zapomniałeś co jest napisane w dekalogu?

- nie można czcić żadnych bałwanów a takimi bałwanami, są ołtarzyki z podobizną Jezusa, szopki, gwiazdy i wszelkie święta, jakie wymyślili ludzie, etc.
- na pierwszym miejscu mamy stawiać Boga i tylko Jemu pokłon oddawać
- mamy wysławiać tylko imię Boże, nie żadne inne
= mamy pamiętać o święceniu dnia świętego a tylko o jedno prosił Jezus, abyśmy uświęcali Jego śmierć, bo to najważniejszy dla każdego człowieka jest dzień, gdyż w tym dniu, Jezus
wybawił nas od grzechu i dał nadzieję na zmartwychwstanie.
-
Ale zapomniałaś, że katolicy nie oddają czci choince. Nikt nie modli się do choinki, ani nie oddaje jej boskiej czci. Symbolikę przedchrześcijańskich ludów germańskich przejęło chrześcijaństwo, dla którego drzewem życia jest sam Chrystus. W Polsce zwyczaj ustawiania choinki przyjął się w XVIII w. Wcześniej natomiast w niektórych regionach Polski miejsce choinki zajmował snopek. Z czasem choinkę zaczęto przyozdabiać, a pod nią umieszczało się prezenty.

Na wigilijnym stole pod białym obrusem umieszcza się siano, które ma symbolicznie wyrażać, że ludzie zgromadzeni przy jednym stole w zgodzie i miłości, podobni są do tych, którzy pierwsi adorowali Dzieciątko Jezus leżące w żłóbku w betlejemskiej grocie. Na stole zwykle przygotowuje się jedno nakrycie dla niespodziewanego gościa, którego należy przyjąć jak samego Chrystusa. Po wieczerzy, która jest posiłkiem postnym, tradycja każe śpiewać kolędy aż do Pasterki. Każdy naród ma charakterystyczne dla siebie kolędy. W polskiej kulturze naliczyć można ponad 500 kolęd, co jest swoistym rekordem.

Zwyczaj ustawiania żłóbka i szopki bożonarodzeniowej pochodzi od św. Franciszka z Asyżu, który w 1223 r. pragnąc uroczyście i pobożnie przeżyć święto kazał do groty nanieść siana i przyprowadzić woła i osła a następnie zwołał swoich braci. Kiedy ludzie licznie zgromadzili się przy żłóbku, św. Franciszek odczytał Ewangelię a następnie wszyscy śpiewali radosne pieśni na chwałę Dzieciątka. :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: skoen » 21 maja 2017, o 19:01

No weź nie rób sobie jaj, bo widziałam tysiące ludzi klęczących przed ołtarzem czy przed podobizną Jezusa, Marii czy szopek.
Umieszczanie siana, to nie symbol lecz zabobon a od tego Bóg nakazuje się wystrzegać.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: Fedorowicz » 22 maja 2017, o 18:19

skoen pisze:bo widziałam tysiące ludzi klęczących przed ołtarzem czy przed podobizną Jezusa, Marii czy szopek.
Umieszczanie siana, to nie symbol lecz zabobon a od tego Bóg nakazuje się wystrzegać.
Klęcząc modlą się do Boga, a nie do przedmiotów sakralnych,siana, szopki, rzeźb czy wizerunków. Bałwochwalca traktuje posąg czy rzeźbę jako swoje bóstwo, a nie jako jego wyobrażenie. W starożytności wizerunek wykonany z jakiegoś materiału był utożsamiany z bożkiem do którego się modlono:
"A gdy lud widział, że Mojżesz opóźniał swój powrót z góry, zebrał się przed Aaronem i powiedział do niego: Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej.

A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej."

Jeśli chodzi o literalne traktowanie Pisma Świętego..Na przykład oświadczenie:
" Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!"

Gdyby przyjmować oświadczenie literalnie (i w oderwaniu jego od kontekstu wersetów poprzedzających), to nie wolno wykonywać żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!. Tak więc zwykłe zdjęcie w dowodzie osobistym w myśl tej argumentacji byłoby... bałwochwalstwem !
Dlaczego JHWH w tym momencie zakazał Izraelitom tworzenia wizerunków? Ponieważ dotyczyły one kultu innych bogów.

W kościele katolickim obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą katolików ku Bogu, który stał się człowiekiem. Katolicy uważają, że kult oddawany obrazom ( a także kult oddawany świętym !) jest tzw. kultem pośrednim. Nikt z katolików będąc przy zdrowych zmysłach nie czci obrazu czy rzeźby jako Boga. Obraz, ikona liturgiczna, przedstawia przede wszystkim osobę Chrystusa. Nie może ona przedstawiać niewidzialnego i niepojętego Boga. Wszystkie znaki celebracji liturgicznej odnoszą się do Chrystusa; dotyczy to także świętych obrazów Matki Bożej i świętych.

Podobnie katolicy wierzą, że "kult maryjny jest wybitnie pośredni, gdyż odnosi się przede wszystkim do Jezusa. Kult maryjny bez Jezusa byłby ramami bez obrazu, książką bez treści, byłby w końcu zwykłym oszustwem lub godną ubolewania, żałosną pomyłką". :)

Obrazek

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: skoen » 23 maja 2017, o 23:16

Do jakiego Boga, skoro na przykład krzyż całują?
I do jakiego Boga, skoro tam Boga nie ma!
Litości...
Skoen

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: skoen » 23 maja 2017, o 23:19

Czy Ty tak na poważnie, bo coraz bardziej przekonuję się, że jaja sobie robisz...

Twój cytat:
A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej."

Co to za bzdura??? Tego nie ma w Biblii.
W Biblii jest cytat tylko mówiący o tym, jak Izraelici ze złota zrobili cielca i mu pokłon składali i na co Mojżesz strasznie się wkurzył i pobił tablice z dekalogiem i poszedł ponownie je zrobić.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: Fedorowicz » 24 maja 2017, o 18:43

skoen pisze: Do jakiego Boga, skoro na przykład krzyż całują?
I do jakiego Boga, skoro tam Boga nie ma!
Litości...
Skoen, to Ty się zlituj, jak ja Ciebie całuję, to znaczy że Boga nie ma ? :głaszcze:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: Fedorowicz » 24 maja 2017, o 18:48

skoen pisze: Czy Ty tak na poważnie, bo coraz bardziej przekonuję się, że jaja sobie robisz...

Twój cytat:
Co to za bzdura??? Tego nie ma w Biblii.
W Biblii jest cytat tylko mówiący o tym, jak Izraelici ze złota zrobili cielca i mu pokłon składali i na co Mojżesz strasznie się wkurzył i pobił tablice z dekalogiem i poszedł ponownie je zrobić.
Skoen, wybacz ale Twoje lenistwo jest odstraszające. Dlaczego ciągle mam za Ciebie szukać czegoś po Biblii ? :) Ale niech będzie:"

A gdy lud widział, że Mojżesz opóźniał swój powrót z góry, zebrał się przed Aaronem i powiedział do niego: «Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej». Aaron powiedział im: «Pozdejmujcie złote kolczyki, które są w uszach waszych żon, waszych synów i córek, i przynieście je do mnie». I zdjął cały lud złote kolczyki, które miał w uszach, i zniósł je do Aarona. A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić2 i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: «Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej». Biblia Tysiąclecia 32 rozdział od 1 do 4 werset. :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Katolicy

Post autor: skoen » 25 maja 2017, o 01:42

Człowieku! Czytasz, cytujesz i sam nie masz pojęcia co cytujesz! Ja nie mam potrzeby cytowania czy znania wersetów na pamięć aby móc je zacytować, bo treść znam i potrafię coś napisać własnymi słowami.
Cytujesz jeden fragment, nie znając kompletnie całej treści czego się tyczyła. Aaaron był po stronie tych, co składali pokłony fałszywym bożkom, oni sobie tak nazwali cielca, Bogiem Izraela lecz to nie był ten Bóg i dlatego Mojżesz się wkurzył na nich za to, rozwalił nawet tego cielca.
Skoen

ODPOWIEDZ