Satanizm

Dział przydzielony do dyskusji na temat życia religijnego. Rozmowy osób wierzących mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 6 lip 2016, o 22:38

Satanista nie stosujący się do zasad Satanistycznych, jest tylko pseudo- satanistą a nie satanistą.

Biblii Szatana nikt nie widział, oprócz nielicznych, bo nie jest ot tak sobie dostępna. Książki Laveya to nie Biblia Szatana a tylko wzory do naśladowania dla tych co chcą być Satanistami ale którzy
przez wiedzę z jego książek, Satanistami się nie staną.

Redorange666, tak, Szatan może bardzo dużo ale nie może zrobić kilku najważniejszych rzeczy. Dać życia wiecznego i zmartwychwstania. O miłości do ludzi nie wspomnę.
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Tags:

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Satanizm

Post autor: redorange666 » 7 lip 2016, o 19:47

Widzisz jakoś nikt z tamtad nie wrócił nikt nie wie czy coś jest po drugiej stronie. Ja wiem tylko to ze żyje tutaj teraz i chce aby tutaj było mi dobrze. A to co po śmierci...mam w dupie bo wtedy nie będzie mnie to interesowało.
Życie ma się tylko jedno. Żyjąc zasadami które mnie mają nastraszyc ze nie będę w raju...proszę Cię. Nie jestem dzieckiem tylko dorosłym myślącym i wierzącym w naukę a nie banialuki i opowiastki z książeczki zwanej biblia
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Satanizm

Post autor: redorange666 » 7 lip 2016, o 19:56

Rata: przytoczyłem tego pana bo tylko on spisał to co spisał.
Co do samego satanizmu...satanizm odrzuca Boga jako takiego obojętnie jakiego. W każdej religii jest ciemna strona która neguje...wiec satanista jest ten kto neguje istnienie jakiekolwiek istoty która ma niby nas oceniać Cy dawać nam jakiś tam zbawienie.
Wierze tylko w siebie i moich przyjaciół, wrogów niszcze i nie pozwalam im zbliżać się do siebie. Kocham życie, zwierzęta to co człowiek stworzył, sztukę i wszystkich tych którzy robią coś ze swoim życiem nie twierdzą c ze to dar od Boga. Nienawidzę modlaczy, hipokrytów, skrajnej prawicy, księży i zakonnic oraz każdej innej wiary.

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Satanizm

Post autor: redorange666 » 7 lip 2016, o 20:00

Skoen: lucyfer to tej co niesie oświecenie. Szatan nie może kochać bo go nie ma tak samo jak nie ma Twojego boga. Zacznij myśleć otwórz swój umysł na naukę wiedzę a nie ciemnogród kościoła katolickiego największej mafii ba świecie.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 8 lip 2016, o 11:44

satanizm odrzuca Boga jako takiego obojętnie jakiego
Nie mogę się z tym zgodzić, bo Szatan czci Boga(swego wroga) i oddaje Mu pokłony.
Skoen

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Satanizm

Post autor: redorange666 » 8 lip 2016, o 16:39

Oj widzę ze z tobą rozmowa jest jak że ślepym o kolorach a twą wiedza opiera się na kółku rozancowym...idź klepac zdrowaśki i życzę Ci tego co każdemu ekstremiscie...

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 9 lip 2016, o 00:49

I tu się mylisz, bo nie uznaję religii ale nie lubię jak ktoś coś pisze a nie wie nic na ten temat. Bez urazy, to tylko moje takie spostrzeżenia i nie musisz się z nimi zgadzać.
Zauważyłam, że kilka osób wypowiadało się na temat Satanistów ale opierając się na wiedzy pseudo- Satanistów.
Skoen

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Satanizm

Post autor: redorange666 » 9 lip 2016, o 11:43

Ja się nie obrażam bo nie mam powodów do obrażania. Stwierdziłem tylko ze dalszą dyskusja nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Ktośka
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Ktośka » 9 lip 2016, o 11:49

Szatan czci Boga(swego wroga) i oddaje Mu pokłony.
W szoku jestem. Chyba studiowałam inne religioznawstwo itp.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 11 lip 2016, o 16:29

Ktośka pisze:
Szatan czci Boga(swego wroga) i oddaje Mu pokłony.
W szoku jestem. Chyba studiowałam inne religioznawstwo itp.
Jak Twoja zdobyta wiedza jest inna, to z pewnością studiowałaś inne religioznawstwo(jakie, nie wiem) ale ten kto studiował religioznawstwo, to powinien wiedzieć, że Szatan
ma szacunek dla Boga i oddaje Mu pokłon. Każda stworzona przez Boga istota jest zobowiązana oddawać pokłon Bogu. Nie oznacza, to, że mamy być jak poddani ale o sam
szacunek.

Ewangelia Mateusza 4:9-11
(Szatan do Jezusa)Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz

Jezus wskazał tu na to że nawet Szatan ma składać pokłon tylko Bogu.
Skoen

Awatar użytkownika
Ruta
były team
były team

Satanizm

Post autor: Ruta » 11 lip 2016, o 23:32

Ma oddawać pokłon to jedno, czy tak jest.... to a kwestia.
Z resztą szacunek i pokłon to jeszcze nie czczenie kogoś, moim zdaniem użyłaś złego słowa.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 10 sie 2016, o 15:21

Pisałam o pokłonie i o niczym innym. Wróć i sprawdź dokładnie moje posty.
Skoen

Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Satanizm

Post autor: Fajtula » 18 gru 2016, o 19:56

Przeglądnęłam temat, zatrzymując się nieco na przydługawym poście redorange i przyznaję, uśmiałam się do łez :-P

Szczególnie z końcówki:
redorange666 pisze: IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCYFERI EXCELSIS
Skoro tak ma wyglądać satanizm, to nasuwa się pytanie: a czarnego papieża też wybieracie? :D
Bo na czym ów "wiara" bazuje? Negacji Kościoła, ale żeby było śmieszniej, nie Kościoła jako ogólnego zbiorowiska ludu różnych religii, modlących się do Boga pod różną postacią, a tylko Kościoła Katolickiego. Wychodzi na to, że szatanowi nie zależy na podpiciu serc całej publiczności, a tylko tej, która powiązania jest relacją z Trójcą Świętą. Ba, skoro neguje wszystko, to kościół jako zbiorowisko też powinien wykpić, a więc czarna msza czy inne masowe obrzędy nie miałyby racji bytu.

Wchodząc brutalniej z buciorami, u ateistów działa to na podobnej zasadzie. Częściej są antyteistami, którzy nałogowo negują istnienie Boga niż dla własnych potrzeb go odrzucają. To naprawdę zabawne, że człowiek zawsze w coś musi wierzyć. Jeśli nie w Boga, to przynajmniej w jego brak. Taka niewinna gałązka w korzeniu życia, a okazuje się, że u wszystkich występująca.

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 26 lut 2017, o 07:23

Skoro tak ma wyglądać satanizm, to nasuwa się pytanie: a czarnego papieża też wybieracie? :D
Bo na czym ów "wiara" bazuje? Negacji Kościoła, ale żeby było śmieszniej, nie Kościoła jako ogólnego zbiorowiska ludu różnych religii, modlących się do Boga pod różną postacią, a tylko Kościoła Katolickiego. Wychodzi na to, że szatanowi nie zależy na podpiciu serc całej publiczności, a tylko tej, która powiązania jest relacją z Trójcą Świętą. Ba, skoro neguje wszystko, to kościół jako zbiorowisko też powinien wykpić, a więc czarna msza czy inne masowe obrzędy nie miałyby racji bytu.

Wchodząc brutalniej z buciorami, u ateistów działa to na podobnej zasadzie. Częściej są antyteistami, którzy nałogowo negują istnienie Boga niż dla własnych potrzeb go odrzucają. To naprawdę zabawne, że człowiek zawsze w coś musi wierzyć. Jeśli nie w Boga, to przynajmniej w jego brak. Taka niewinna gałązka w korzeniu życia, a okazuje się, że u wszystkich występująca.
Droga Fajtulo, istnieje wiele nurtów satanizmu, nie tylko satanizm laveyański. W tym nurcie ceremonia czarnej mszy jest naiwnym odwróceniem obrzędów mszy katolickiej. Zarówno judaizm jak i religie chrześcijańskie oraz ich pochodne są wynalazkiem żydowskim. Chciałbym zwrócić uwagę, że Szatan przedstawiony w Biblii jest przeciwnikiem jej autorów Żydów oraz ich ideologii. Samo Imię zostało przejęte przez żydowskich pisarzy biblijnych z indyjskiego sanskrytu i oznacza prawdę. Walka z Szatanem i "siłami piekła" na kartach Biblii a w realu-"ogniem i mieczem" była w gruncie rzeczy zwalczaniem poprzednich religii i ich przedstawicieli uznanych za "pogańskie". Była walką o władzę nad światem. :)
skoen pisze:Jezus wskazał tu na to że nawet Szatan ma składać pokłon tylko Bogu.
Tylko Bogu ..Żydów. ;-)
.. O miłości do ludzi nie wspomnę. ..
Może wymieńmy kilka przykładów owej "miłości":

‘Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego’.
„Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną zostawicie dla siebie przy życiu” (Ks. Liczb 25, 17-18)
"Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was.” (Kpł. 25, 44)"
" I ustanowię przeciw wam cztery rodzaje nieszczęść — wyrocznia pana: miecz, aby zabijał; psy, by wywlekały; ptaki powietrzne i zwierzęta lądowe, by was pożerały i wyniszczyły" (Jr 15,1-4)."
" ten pić będzie z wina gniewu Bożego, z wina szczerego i nalanego w kielich gniewu jego i będzie męczony w ogniu i siarce przed obliczem Aniołów świętych i przed obliczem Baranka."
" A dym męki ich występuje na wieki wieków, i nie mają odpoczynku we dnie i w nocy..wrzuceni są żywo do jeziora ognistego, gorejącego siarką..
A drudzy pobici są mieczem tego, który siedział na koniu, wychodzącym z ust jego, a wszystkie ptaki nasycone są ciałami ich."
Obj. :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 4 maja 2017, o 22:33

OJ Fedorowiczku Kochany, przepychanki nie są moją dobrą stroną, jednakże swoim wpisem, sprowokowałeś mnie do odpowiedzi :-D

Nie Boga Żydów, tylko dla Jedynego Boga Prawdziwego, opisanego w Biblii. Cytat który podałam, pochodzi z Biblii.

Przykłady, które podałeś, nie mają nic wspólnego z tym, że każdy ma okazywać miłość, gdyż owe cytaty, tyczą się czasu zanim został spisany dekalog.
Dziś każdy bez wyjątku, ma twardo przestrzegać zasad w dekalogu ale nie musi, wiedząc tym samym, że nie otrzyma zbawienia. Wolna wola :)
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 5 maja 2017, o 20:18

skoen pisze: OJ Fedorowiczku Kochany, przepychanki nie są moją dobrą stroną, jednakże swoim wpisem, sprowokowałeś mnie do odpowiedzi :-D
Dzięki, cieszę się. :)
Nie Boga Żydów, tylko dla Jedynego Boga Prawdziwego, opisanego w Biblii. Cytat który podałam, pochodzi z Biblii.
Której autorami są starożytni Żydzi. Tak wyobrażali sobie Boga dawni ludzie w epoce brązu, na wzór ówczesnych władców absolutnych, mściwych , zazdrosnych i okrutnych.
Przykłady, które podałeś, nie mają nic wspólnego z tym, że każdy ma okazywać miłość, gdyż owe cytaty, tyczą się czasu zanim został spisany dekalog.
Dziś każdy bez wyjątku, ma twardo przestrzegać zasad w dekalogu ale nie musi, wiedząc tym samym, że nie otrzyma zbawienia. Wolna wola :)
W Biblii idee dobra , piękna moralnego i miłości są przemieszane z ideami-wirusami zła. Dlatego tyle w niej sprzeczności. Bliższy naszego, współczesnego pojmowania zasad etyki jest chyba Pan Jezus Chrystus, niz mściwy Jahwe-Szatan -ludobójca. Co do zasad dekalogu, są to propozycje a nie przykazania (w języku hebrajskim Aseret hadibrot – w tradycji rabinicznej - to Dziesięć Oświadczeń, Dziesięć Dekretów Boga. Natomiast w Torze określane są one jako Aseret hadewarim (Dziesięć Orzeczeń [Rzeczy lub Słów]) (Szemot 34:28, Dewarim 4:13 i 10:4). Oba te określenia znaczą w zasadzie to samo, ale tłumaczenie ich jako "przykazania", jest co prawda przyjęte, lecz bardzo nieprecyzyjne. ;-)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 5 maja 2017, o 21:21

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyćNapiszę tylko tyle, cóż, nie zamierzam podważać Twoich poglądów ale z moimi są sprzeczne, gdyż wierzę w Boga jaki jest opisany w Biblii(nie mylić z Jezusem)
Nie widzę w Nim też żadnego okrucieństwa, co właśnie przykłady, jakie do dziś się zdarzają a z jakich nie powinniśmy brać przykładu, bo jak inaczej rozróżnialiśmy dobro od zła? :)
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 6 maja 2017, o 06:08

skoen pisze:Napiszę tylko tyle, cóż, nie zamierzam podważać Twoich poglądów ale z moimi są sprzeczne, gdyż wierzę w Boga jaki jest opisany w Biblii(nie mylić z Jezusem)
Nie widzę w Nim też żadnego okrucieństwa, co właśnie przykłady, jakie do dziś się zdarzają a z jakich nie powinniśmy brać przykładu, bo jak inaczej rozróżnialiśmy dobro od zła? :)
To dziwne, droga Skoen że nie widzisz w Biblii żadnego okrucieństwa. W Piśmie Świętym roi się aż od opisów jak to dzielni Żydzi z pomocą swego Jahwe mordują tysiące ludzi, którzy im się sprzeciwiają ! Popatrz proszę zatem na wersety:

Pierwsza rzeź niewiniątek — Wj 12
Rzeź religijna — Lb 25
Niedokładna masakra — Lb 31
Ludożerstwo — Pwt 28
Jerycho: Kapłani niszczą mury, żołdacy mordują — Joz 6
Jozue sprytem ubił 12 tys. osób — Joz 8
Rzeź Amorytów: Jozue wali mieczem, Jahwe ciska kamieniami — Joz 10
Ludobójstwa Jozuego na południu kraju — Joz 10
Ludobójstwa Jozuego na północy kraju — Joz 11
Krwawe ofiary z ludzi — Sdz 11
Prawo talionu — 2 Sam 21
Kapłan Samuel dopilnowuje masakry — 1 Sam 15
Ręce i nogi za głowę — 2 Sam 4
Obrażalski Elizeusz — 2 Krl 2
Rzezie Jehu — 2 Krl 10
Mordowanie inaczej myślących — Ezech 9

O czym nam to mówi ? Nie o okrucieństwie ?

Razu pewnego Jahwe-Szatan zamyślił sobie dokonać masakry i ludobójstwa na sąsiednim plemieniu żydowskim — na madianitach. W tym celu oznajmił swą wolę Mojżeszowi, który to zorganizował ową wojnę (o ile Biblia Wujka epizod ten nazwała po prostu „Wojną z Madianitami", to mnisi benedyktyńscy tytułują go w BT: „Wojną świętą przeciw Madianitom"). Kiedy sprawa doprowadzona została do końca po myśli Żydów, to znaczy kiedy już "pozabijali wszystkich mężczyzn (...) uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów" (Lb 31,7n; BT), stanęli dumni z siebie wodzowie przed obliczem Mojżesza i kapłana Eleazara w nadziei na pochwały i odznaczenia, rzekł do nich powiernik boskich zamiarów:

"Czemuście niewiasty zachowali?" (Lb 31,15; Wujek)

Chcąc nie chcąc (bo inaczej demon podający się za Boga wymordował by ich wszystkich) musieli "dzielni wojacy" zamordować wszystkie kobiety, jedynie dziewice pozwolono im zachować przy życiu dla własnych prymitywnych i dzikich (epoka brązu) uciech.

Można by przytaczać kolejne fragnenty, ale wstręt bierze.

Diametralnie przeciwną jest Osoba Pana Jezusa i jego czyny, moralność oraz nauczanie. Odnośniej boskosci Pana Jezusa Chrystusa czytamy :

Hebr. 1,7-8
O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.

Izaj. 9:5 /Proroctwo dotyczące narodzin Jezusa/

5. Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

Ew. Mateusza 1:23
23. Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.

Kol. 2,8-10
Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Gdyż w nim mieszka cieleśnie CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,

Ef 3,19 I mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. (BW)

Nie powinno budzić wątpliwości to, że zawsze dziecko otrzymuje naturę po swoich rodzicach: ma dokładnie taką samą naturę jak ojciec i matka. Dlatego też nauka trynitarna głosi, ze Jezus będąc na ziemi miał podwójną naturę:

Ludzką, którą odziedziczył po Matce (i był w ten sposób w pełni człowiekiem, a nie pół-człowiekiem), a boską odziedziczył od Boga. Ten fakt jest dobitnie ukazany w Biblii, że to Dziecię, które się narodziło, było zarówno Bogiem jak i człowiekiem. W tym miejscu warto zadać antytrynitarianom pytanie w stylu, w którym oni lubią zadawać: czy znają jakiś przypadek, w którym dziecko nie odziedziczyłoby natury po swoich rodzicach? Po co Ewangelista miałby ukazywać zrodzenie Jezusa z Boga, a nie ze zwykłego mężczyzny?

Pozdrawiam ! :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 6 maja 2017, o 11:48

W trójcę nie wierzę, bo tego nie uczy Biblia i nie ma o tym nigdzie w Biblii. To tak na marginesie.
Cechy Ojca, nie sprawiają, że syn będzie swoim ojcem ale że będzie miał jego geny, czyli może być podobny z twarzy czy innych części ciała, koloru włosów czy też
może przejawiać takie same cechy ale nigdy nie będzie takie sam, dlatego doktryna o trójcy, nie jest dla mnie czymś wiarygodnym.

Jezus, mówiąc o sobie lub o Ojcu swoim, nigdy nie mówił, że jest tym samym Ojcem lecz wyraźnie wskazywał różnice.
Dla przykładu, mówił, że o dniu i godzinie końca świata nikt nie wie, nawet on(Jezus), tylko Jego Ojciec w niebie.
Mówił też, że ten kto widzi Go(Jezusa) to tak jak by Ojca widział ale nie chodzi o to, że to jedna i ta sama osoba ale że odzwierciedla te same cechy miłości.
Nie ma też w Biblii nic o tym aby Jezus odziedziczył coś po Marii, On jest Synem Boga, i wszystko ma z Ojca a nie z matki, dlatego że był/ jest doskonały a Maria była zwykłą
grzesznicą jak każdy zwykły człowiek.

W Biblii nie widzę żadnego okrucieństwa w tym sensie, jak Ty, czy wielu innych ludzi to widzi.
Dla mnie są to(tak jak pisałam wcześniej), tylko przykłady abyśmy potrafili odróżniać dobro od zła.
Bóg jest miłością i czyni nic złego, bo to nie leży w Jego naturze, to ludzie pod władaniem Szatana, sami czynią źle a Bóg nam w Biblii, właśnie na tych okrutnych
przykładach, pokazuje do czego człowiek jest zdolny a nie Bóg. Pokazuje, co potrafi uczynić człowiek jak jest zmanipulowany przez Szatana.
Człowiek przejawiający dobro, nie sięgnie po miecz lecz nadstawi drugi policzek a człowiek zły, postąpi tak, jak postępowali Ci w podanych przykładach.
Bóg nie włada obecnie ziemią a więc nierozsądnym jest, obarczanie za zło Boga.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 7 maja 2017, o 09:41

skoen pisze: W trójcę nie wierzę, bo tego nie uczy Biblia i nie ma o tym nigdzie w Biblii. To tak na marginesie.
Witaj ! Trójca Święta - jest to jeden Bóg w trzech osobach. Trójosobowy Bóg objawia się człowiekowi jako (Ojciec, Syn Boży i Duch Święty), jednak każda z tych osób jest tym samym, jednym Bogiem.
Argumenty za Trójcą Św.:
Cała Trójca Święta występuje w słowach zwiastujących narodziny Mesjasza:

Łk 1:35 Bw „I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.”

Podczas chrztu Jezusa ukazała się cała Trójca Święta:

Mt 3:16-17 Bw „A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.(17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.”

Wszystkie osoby Trójcy Świętej wystąpiły w scenie przemienienia Jezusa na górze Tabor:

Mt 17:5 Bw „Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!”

Tutaj Duch Święty jest pod postacią obłoku, który w Biblii jest znakiem Bożej obecności (Wyj 13:21-22; 19:16)

Biblijny opis wniebowstąpienia Jezusa równiez zwraca uwagę na trzy osoby Boskie:

Dz 1:1-4 Bw „Pierwszą księgę, Teofilu, napisałem o tym wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku(2) aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę;(3) im też po swojej męce objawił się jako żyjący i dał liczne tego dowody, ukazując się im przez czterdzieści dni i mówiąc o Królestwie Bożym.(4) A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie;”

J 14:16 Bw „Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -”
J 14:26 Bw „Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.”

J 15:26 Bw „Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;”

1P 1:2 Bw „według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.”
Rz 15:30 Bw „Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga,”
Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”
Ef 1:17 Bw „aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,”

Zwróćmy więc uwagę, iż w przytaczanych wersetach biblijnych występują wszystkie trzy osoby Boskie.
Dla przykładu, mówił, że o dniu i godzinie końca świata nikt nie wie, nawet on(Jezus), tylko Jego Ojciec w niebie.
Pismo Święte mówi, że Chrystus w takim samym stopniu, w jakim jest Bogiem, stał się człowiekiem, a więc W PEŁNI (Flp.2:6-7). W czasie swojego ziemskiego życia Chrystus nie korzystał ze swoich boskich atrybutów, w tym przypadku wszechwiedzy,bo wtedy już nie byłby człowiekiem, lecz Bogiem, dlatego nie mógłby zbawić ludzi, gdyby pomagał sobie swoją boską mocą. Chrystus czerpał ją od Boga Ojca np. wtedy gdy dokonywał cudów.
Nowy Testament mówi, że Jezus Chrystus był we wszystkim takim, jak my, z wyjątkiem jednego - On nie upadł i nie zgrzeszył, mimo iż był kuszony bardziej niż my, bo był kuszony również w tym aspekcie, aby skorzystał ze swej Boskiej mocy (Mt.4). W przypadku, który podałaś, że swojej boskiej wszechwiedzy. A zatem jeśli nawet sam Pan Jezus Chrystus, nasz mistrz i Nauczyciel z tego nie skorzystał, to dlaczego Twoje Cialo Kierownicze ośmieliło się i to wielokrotnie i bezczelnie wyznaczać fałszywe daty i bałamucić ludzi ?
Pan Jezus uniżył się i stał się ludziom podobny we wszystkim, z wyjątkiem grzechu. Przyjął tę skażoną ludzką naturę wraz z wszystkimi jej ułomnościami i niedostatkami, z pokusami, niewiedzą, ze wszystkim - i doskonale ją przebóstwił.
W Biblii nie widzę żadnego okrucieństwa ..
Musiałabyś ją zacząć czytać ze zrozumieniem.
..abyśmy potrafili odróżniać dobro od zła.
Aha, bez opisu potopu nie wiedziałbym, że to takie słuszne i nie potopiłbym kolegów- grzeszników. A teraz już wiem, że tak trzeba. Podobnie bez opisu spalenia Sodomy i Gomory myślałbym, że to cos złego, a teraz wiem że tak trzeba i zaraz na początek podpalę mieszkanie niegrzecznego sąsiada. Zawsze tez składałem ofiary ze swoich synów żydowskim bozkom paląc ich na stosie, ale po przeczytaniu opisu o Izaaku wiem już, że Jahwe sobie tego nie życzy i już nie składam. :)
Bóg jest miłością i czyni nic złego, bo to nie leży w Jego naturze
W to wierzę, choć dowodu nie ma. O takim Bogu Ojcu właśnie nauczał Chrystus, a nie o krwawym Jahwe-Szatanie.
.a Bóg nam w Biblii, właśnie na tych okrutnych przykładach, pokazuje do czego człowiek jest zdolny a nie Bóg. Pokazuje, co potrafi uczynić człowiek jak jest zmanipulowany przez Szatana.
Jahwe i Szatan w Starym Testamencie to jedno i to samo, nie jest Bogiem Ojcem, tylko krwiożerczym i mściwym demonem-ludobójcą. Ciągle domaga się krwi ludzi i zwierząt. Pan Jezus mówi o tym do faryzeuszy i uczonych w Piśmie:
"Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie..Ojcem waszym jest diabeł. On był zabójca od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim prawdy nie ma."
Człowiek przejawiający dobro, nie sięgnie po miecz lecz nadstawi drugi policzek a człowiek zły, postąpi tak, jak postępowali Ci w podanych przykładach.
Tylko że Jak ktoś napadnie, czy będzie chciał zgwałcić Twoje dziecko, to będziesz starała się je bronić, albo wezwiesz policję choćby to był nawet starszy zboru. Nieprawda ? Istnieje różnica między usprawiedliwioną obroną, a napaścią na kogoś. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ