Satanizm

Dział przydzielony do dyskusji na temat życia religijnego. Rozmowy osób wierzących mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 7 maja 2017, o 10:19

Nie chce mi się tego analizować bo za dużo ale zadam Ci pytanie, co w wersecie Łukasza 1:35 widzisz aby wskazywało na trójcę?
Bo ja nic nie widzę.

Jak Bóg nie potopiłby tych co już nie mieli nadzieję na zmartwychwstanie(nie grzesznych, nie potopił), to dziś już nie mieszkalibyśmy na ziemi albo może całkiem człowiek
przestałby istnieć.

I do ostatniego Twego zdania: Myślisz podobnie jak większość ludzi grzesznych, nie skupiasz się nad tym co jest najistotniejsze(jeśli mamy oczywiście takie sprawy rozpatrywać pod kątem wiary), że to Bóg decyduje kiedy i jak kogo ukarze a tego jestem pewna, że nikt kary nie uniknie.
Człowiek dopóki jest na tej ziemi i pod panowaniem drugiego człowieka(Szatana także), musi podporządkować się władzy na niej panującej. Jezus powiedział, że to cesarskie, oddajcie cesarzowi a co Boskie- Bogu. Dlatego wiedząc, że policja jest od pilnowania porządku, mamy obowiązek w takich okolicznościach, wezwać policję a nie na przykład na złoczyńcy, dokonywać samosądu.
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Tags:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 7 maja 2017, o 18:28

skoen pisze: Nie chce mi się tego analizować bo za dużo ale zadam Ci pytanie, co w wersecie Łukasza 1:35 widzisz aby wskazywało na trójcę?
Bo ja nic nie widzę.
Wybacz, ale masz jakieś problemy z widzeniem ?
35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
Zupełnie wyraźnie i jasno Św.Łukasz wymienia tu Trzy Osoby Boskie: Najwyższy-Bóg Ojciec, Duch Św. oraz Syn Boży-Jezus Chrystus.
Jak Bóg nie potopiłby tych co już nie mieli nadzieję na zmartwychwstanie(nie grzesznych, nie potopił), to dziś już nie mieszkalibyśmy na ziemi albo może całkiem człowiek
przestałby istnieć.
Nie ma człowieka, który by nie zgrzeszył. Sama pisałaś, że Bóg jest miłością. Jesteśmy dziećmi Bożymi. Jak kochający Ojciec mógłby mordować swoje dzieci ?
Jeżeli ktoś topi, morduje, pali, katuje to na pewno nie miłujący Ojciec swoje dzieci. Nawet ludzki ojciec, jeśli nie jest zwyrodnialcem życzy jak najlepiej swoim dzieciom. A co dopiero Bóg-Ojciec Niebiański !
I do ostatniego Twego zdania: Myślisz podobnie jak większość ludzi grzesznych, nie skupiasz się nad tym co jest najistotniejsze(jeśli mamy oczywiście takie sprawy rozpatrywać pod kątem wiary), że to Bóg decyduje kiedy i jak kogo ukarze a tego jestem pewna, że nikt kary nie uniknie.
Nie zgadzam się z Tobą, Bóg, nasz kochający Ojciec nikogo nie każe.
Człowiek dopóki jest na tej ziemi i pod panowaniem drugiego człowieka(Szatana także), musi podporządkować się władzy na niej panującej. Jezus powiedział, że to cesarskie, oddajcie cesarzowi a co Boskie- Bogu. Dlatego wiedząc, że policja jest od pilnowania porządku, mamy obowiązek w takich okolicznościach, wezwać policję a nie na przykład na złoczyńcy, dokonywać samosądu.
Nie musi, ponieważ ma wolną wolę w Chrystusie. Powinien podporządkować się władzy, ale tylko w tym co dobre. Mówi o tym nawet Apostoł Św. Piotr w Dziejach Apostolskich:

"Przyprowadziwszy ich stawili przed Sanhedrynem, a arcykapłan zapytał: «Zakazaliśmy wam surowo, abyście nie nauczali w to imię, a oto napełniliście Jerozolimę waszą nauką i chcecie ściągnąć na nas krew tego Człowieka?»«Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie. Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Dajemy temu świadectwo my właśnie oraz Duch Święty, którego Bóg udzielił tym, którzy Mu są posłuszni». ( BTW. Tu znowu mamy Trójcę Św.) :)

"przywoławszy Apostołów kazali ich ubiczować i zabronili im przemawiać w imię Jezusa, a potem zwolnili. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli się, że stali się godni cierpieć dla imienia [Jezusa]. Nie przestawali też co dzień nauczać w świątyni i po domach i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie."
Pozdrawiam. ;-)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 7 maja 2017, o 21:25

Wymienia ale nic w tym nie wskazuje, że są jednością, czyli trójcą w jednym. :)

Jak napiszę, że Fedorowicz, skoen i Twój sąsiad, razem byli w dyskotece, to czy oznacza, że jesteśmy trójcą?

Jeśli Bóg nikogo nie karze, to dlaczego wcześniej podawałeś fragmenty z Biblii, mówiące Twoim zdaniem o złym Bogu, bo ukarał grzeszników?
No i jak więc wyobrażasz sobie Sąd Boży, skoro Bóg nie karze?
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 8 maja 2017, o 04:12

skoen pisze: Wymienia ale nic w tym nie wskazuje, że są jednością, czyli trójcą w jednym. :)
Wskazuje na to poza tym wiele innych wersetów, że wszystkie trzy Osoby Boskie są rozumiane jako mające tę samą jedną istotę czyli naturę. Jest „jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty”. Jest to centralną prawdą wiary teologii chrześcijańskiej. Poszczególne Osoby są tożsame co do natury i substancji (są jednym i tym samym Bogiem), ale są oddzielnymi osobami, hipostazami, różniącymi się pochodzeniem i wzajemnymi relacjami: Bóg Ojciec nie pochodzi od nikogo, Syn Boży został zrodzony (a nie stworzony) przez Ojca, Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna.

Podstawowym źródłem dla nauki o Trójcy Świętej są słowa Jezusa z Ewangelii, gdzie Jezus określa siebie jako Syna Bożego pozostającego w jedności z Ojcem (J 10:30) oraz obiecuje apostołom zesłanie Ducha Świętego. Jego ostatnim poleceniem danym uczniom było: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28:19 BT).
Jak napiszę, że Fedorowicz, skoen i Twój sąsiad, razem byli w dyskotece, to czy oznacza, że jesteśmy trójcą?
Już starzy logicy mówili, że comparatio non est ratio . Porównanie to nie argument, zwłaszcza porównanie Boga do człowieka, i do dyskoteki. Takie porównania nie świadczą o Twoim szacunku do Boga.
Jeśli Bóg nikogo nie karze, to dlaczego wcześniej podawałeś fragmenty z Biblii, mówiące Twoim zdaniem o złym Bogu, bo ukarał grzeszników?
Te fragmenty to wirusy zła i nienawiści, które ludzka niedoskonałość i Przeciwnik Boga tam kłamliwie wstawił. Przedstawiają one Boga w złym świetle i powodują chaos, zamieszanie, dzielą ludzi a o to diabłu chodzi.
No i jak więc wyobrażasz sobie Sąd Boży, skoro Bóg nie karze?
Człowiek sam decyduje, jakie postępowanie wybierze, w co będzie wierzył, gdzie i z kim chce być na Wieczność. :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 9 maja 2017, o 13:31

Nie, nic nie wskazuje, to tylko DOMYSŁY(raczej wymysły w tym przypadku) a domysły są gorsze od przykładów, jakimi ja się poparłam. :)
I nie teologii chrześcijańskiej lecz katolickiej, która tylko podaje się za chrześcijańską lecz ma absolutnie inne wierzenia niż powinno mieć chrześcijaństwo.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 9 maja 2017, o 19:38

skoen pisze: Nie, nic nie wskazuje, to tylko DOMYSŁY(raczej wymysły w tym przypadku) a domysły są gorsze od przykładów, jakimi ja się poparłam. :)I nie teologii chrześcijańskiej lecz katolickiej, która tylko podaje się za chrześcijańską lecz ma absolutnie inne wierzenia niż powinno mieć chrześcijaństwo.
Proszę podać dowód na te oskarżenia, o ile oczywiście wiesz, co to znaczy dowód. :lol:

BTW. Reakcja Świadka Jehowy na udowodnienie mu winy i przestępstwa (np. pedofilii, niezgodności z nauczaniem Pana Jezusa, fałszywych proroctw, gromadzenie bogactw dla siebie kosztem wyzysku innych, sfałszowania Biblii itd.) jest zawsze taka sama, bezsilna wściekłość, chęć zaszkodzenia komuś, złość, kpiny ze wszystkich, kłamanie, przeinaczanie, matactwo, obwinianie innych, pierwotna mściwość. :)

Obrazek

"Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom (Łk 6, 20–26).

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 17 maja 2017, o 22:29

"Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom (Łk 6, 20–26).

Kler Rzymsko- katolicki, jest najbogatszą instytucją na świecie. Jak mi nie wierzysz, to poczytaj sobie w źródłach.

" do Kościoła i podległych mu instytucji należy w Rzymie aż 24 tys. różnych nieruchomości – zarówno ziemi, jak i budynków. W wyniku traktatów laterańskich przez wiele lat wszelka działalność prowadzona w nieruchomościach, o przeznaczeniu religijnym, była zwolniona od podatków. Nawet gdy rzeczywista działalność była czysto komercyjna.
Dochodziło do komicznych sytuacji. W restauracjach umiejscowionych w kościelnych włościach umieszczano np. kaplice i miejsce od razu zyskiwało status „religijnego”. To samo robiono m.in. z hotelami. Oczywiście nie bez powodu – przybywający do świętego miasta pielgrzymi muszą nie tylko mieć co zjeść, lecz także gdzie spać. Kościół w Rzymie i w okolicach posiada 10 tysięcy łóżek hotelowych. Roczny dochód? 700 mln euro. Nieruchomości to podstawa potęgi ekonomicznej Kościoła. Jest ich tak dużo, że są właściwie niepoliczalne. Dość powiedzieć, że na świecie jest około 220 tysięcy parafii. I praktycznie każda ma jakąś własność."

http://www.newsweek.pl/historia/pieniad ... 125,1.html

I Ty śmiesz, wypominać jeden pierścionek na palcu? To nazywa się zaślepiona obłuda!

Obrazek
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 19 maja 2017, o 20:42

skoen pisze:I Ty śmiesz..
Obrazek

Rolex
Explorer II ,,,
129 800,00 zł :eek: :eek: :eek: :eek:

Obrazek :hyhy:

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 19 maja 2017, o 22:21

Udowodnij, że to jest rolex.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 20 maja 2017, o 06:41

skoen pisze: Udowodnij, że to jest rolex.
Od dowodów aż się roi, masz dostęp do netu to pooglądaj sobie. Nie tylko rolexy, apple watche, złote sygnety i spinki, ale pałace, luksusowe rezydencje, Cadillaki, drogie garnitury, służba na każde skinienie, prywatne samoloty..miliardy dolarów kosztem strzyżonych do gołej skóry 8 milionów "owiec". RAJ NA ZIEMI ! :lol:

Obrazek

To dopiero prawdziwy satanizm ! :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 20 maja 2017, o 21:17

Tylko szkoda, że tak mało mają, bo żeby mieli chociaż jedno- dziesiątą tego co ma kościół rzymsko- katolicki, to może udałoby się im dotrzeć do większej ilości zbłąkanych owieczek.

A tak na marginesie, to mam wrażenie, że Tobie nie chodzi o religię lecz zazdrość przez Ciebie przemawia. Och Człowieku małej wiary...
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 21 maja 2017, o 06:59

Cechy wspólne wszystkich odmian satanizmu to wywyższenie własnej osoby, posunięte nawet do samouwielbienia, sprzeciw wobec norm i wzorców społecznych, przeświadczenie o posiadaniu wiedzy tajemnej nawiązującej do wyobrażeń o demonach. "Wiedza tajemna" nie musi być w tych wierzeniach powiązana z kultem zła lub wiarą w osobowego Szatana..
skoen pisze: Tylko szkoda, że tak mało mają, bo żeby mieli chociaż jedno- dziesiątą tego co ma kościół rzymsko- katolicki, to może udałoby się im dotrzeć do większej ilości zbłąkanych owieczek.
Tylko zapomniałaś droga Skoen, że KrK prowadzi działalność charytatywną, a u SJ "sługa wierny i roztropny" z przypowieści to według nich działalność handlowa i zamiast pokarmu, lekarstw, i odzieży dla biednych sprzedaje publikacje i nieruchomości oraz kupuje miliardowe akcje dla siedmiu milionerów.
A tak na marginesie, to mam wrażenie, że Tobie nie chodzi o religię lecz zazdrość przez Ciebie przemawia. Och Człowieku małej wiary...
Mam komuś zazdrościć wyłudzania pieniędzy od naiwnych ? Tak nisko mnie oceniasz ? :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 21 maja 2017, o 19:10

Leki i ubrania nie prowadzą do życia wiecznego i to są właśnie sprawy przyziemne. Bóg potrafi zadbać o człowieka, tak jak dba o rośliny i zwierzęta.
A więc wpierw oddaj się Bogu a potem myśl o reszcie lub nawet nie musisz o tym myśleć, bo reszta będzie Ci dana. Bóg dotrzymuje zawsze słowa.
Powtórzę... och Człowieku małej wiary...
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 22 maja 2017, o 17:42

Satanizm w swojej nienawiści do Boga i chrześcijaństwa staje się bardzo niebezpiecznym zjawiskiem ogólnospołecznym. Nienawiść owa (tzw. antyteizm) przyjmuje rożne formy. Od niegroźnych przekleństw rzucanych w stronę instytucji Kościoła, poprzez rożnego rodzaju profanacje, a skończywszy na rytualnych zabójstwach zwierząt lub co gorsza ludzi.
skoen pisze: Leki i ubrania nie prowadzą do życia wiecznego i to są właśnie sprawy przyziemne.
A czy znasz przypowieść o owcach i kozłach ? Dlaczego Pan Jezus mówi w niej:" "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!

Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;

byłem spragniony, a daliście Mi pić;

byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;

byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;

byłem chory, a odwiedziliście Mnie;

byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".

Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?". A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". :)

Według Ciebie widocznie Pan Jezus był bardzo.. przyziemny.. :eek:
Bóg potrafi zadbać o człowieka, tak jak dba o rośliny i zwierzęta.
Potrafi. Człowiek jednakże bardzo różni się od zwierząt i roślin. Tylko o człowieku Biblia mówi, że został stworzony na podobieństwo Boże.
A więc wpierw oddaj się Bogu a potem myśl o reszcie lub nawet nie musisz o tym myśleć, bo reszta będzie Ci dana. Bóg dotrzymuje zawsze słowa.
Co konkretnie masz na myśli ? :)
Powtórzę... och Człowieku małej wiary...
Wybacz. Co przez to rozumiesz?
:)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 23 maja 2017, o 23:27

Znam i inne cytaty z Biblii, które mówią o tym aby wyjąć wpierw belkę ze swego oka a potem patrzeć na czyjąś drzazgę.
A poza tym, nie baw się w Boga, bo nie jesteś Nim i nie powinno Ciebie obchodzić co kto ma, bo to jest tylko zazdrość.
Patrz na siebie abyś z drogi prawości nie zboczył, patrząc na występki innych.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 24 maja 2017, o 18:32

skoen pisze: Znam i inne cytaty z Biblii, które mówią o tym aby wyjąć wpierw belkę ze swego oka a potem patrzeć na czyjąś drzazgę.
A poza tym, nie baw się w Boga, bo nie jesteś Nim i nie powinno Ciebie obchodzić co kto ma, bo to jest tylko zazdrość.
Patrz na siebie abyś z drogi prawości nie zboczył, patrząc na występki innych.
To jest hejtowanie pod moim adresem, gołosłowne przechwałki bez pokrycia, bo Biblii nie znasz, a nie odpowiedź na pytania i argumenty w dyskusji. Unikasz uczciwej dyskusji jak tylko możesz. Omijasz prawdę szerokim łukiem. Nie wstyd Ci tak ściemniać ? :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 25 maja 2017, o 02:12

Jak chcesz, to mogę napisać dosłownie co myślę na temat Twoich wypowiedzi lecz po co, skoro i tak temu zaprzeczysz lub napiszesz, że Ciebie obrażam czy nazywam ręką Szatana a więc to co o tym myślę, zachowam dla siebie.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: Fedorowicz » 25 maja 2017, o 19:21

skoen pisze: Jak chcesz, to mogę napisać dosłownie co myślę na temat Twoich wypowiedzi lecz po co, skoro i tak temu zaprzeczysz lub napiszesz, że Ciebie obrażam czy nazywam ręką Szatana a więc to co o tym myślę, zachowam dla siebie.
Skoen, pisząc do Ciebie zwłaszcza w tematyce Biblii i religii miałem nadzieję na rzeczową, szczerą, merytoryczną i kulturalna rozmowę , bez off-topu, inwektyw, pisania nieprawdy, gwałcenia wszelkich zasad logiki. Rozmowę oczywiście w temacie wątku. A żaden wątek na tym forum nie dotyczy niezwykle pasjonujących Ciebie rozważań, czy user Fedorowicz to szatan, czy sługa, ręka, noga, ogon lub kopytka szatana. Myślałem, że swoje twierdzenia w temacie wątku będziesz uzasadniać poważnymi argumentami i dowodami, podobnie jak ja. Ale jak widzisz, nie da się. Bardzo mi przykro z tego powodu, ale nie mam najmniejszego wpływu na treść Twoich postów.. :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: skoen » 28 maja 2017, o 21:14

Setki razy(no może trochę mniej) prosiłam Ciebie o to samo abyś zaczął normalną polemikę a nie wieczne personalne wycieczki a teraz tak, jak masz to w zwyczaju, wszystko chcesz zwalić na mnie.
O nie, daty postów dobitnie świadczą o Twoich obrazach, wyzwiskach, kłamstwach, a o logice to całkowicie pojęcia nie masz, wybacz za szczerość. ;-)
Zapamiętaj, że forum dyskusyjne nie musi służyć do udowadniania czegokolwiek lecz do kulturalnej polemiki. Do rozważania i przemyśleń nad tym, kto jakie ma poglądy, niekoniecznie z nimi
się zgadzając.
Skoen

ODPOWIEDZ