Satanizm

Dział przydzielony do dyskusji na temat życia religijnego. Rozmowy osób wierzących mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
dkf
Użytkownik
Użytkownik

Satanizm

Post autor: dkf » 24 maja 2008, o 15:02

Co na ten temat myślisz??
Przede wszystkim co rozumiesz pod tym pojęciem??
Znasz kogoś takiego??

Fobia masz zakaz pisania tu, a przynajmniej na początku :P .
Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, o 22:32 przez dkf, łącznie zmieniany 1 raz.

Tags:

Awatar użytkownika
fobia
Użytkownik
Użytkownik

Re: Satanizm

Post autor: fobia » 24 maja 2008, o 15:16

dkf pisze:Fobia masz zakaz pisania tu, a przynajmniej na początku :P .
:D
Wiedziałem, że założysz ten temat.
I want to kill you
Your death I want to feel
Create your corpse in murder fantasies

Awatar użytkownika
matra
były team
były team

Post autor: matra » 24 maja 2008, o 15:34

fobia pisze::D
to mógłbyś się chociaż wypowiedzieć na ten temat zamiast nabijać.

nie znam nikogo takiego, ale nie płaczę z tego powodu. w sumie nie wiele wiem na temat satanizmu. dopóki ktoś tym nie krzywdzi innych [włącznie z kotami, nietoperzami, gołębiami, kurami i całą resztą (: ], to jest mi to obojętne. tak samo nie obraża mnie to, że ktoś woli szatana, a nie boga.

Awatar użytkownika
dkf
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: dkf » 24 maja 2008, o 15:49

fobia pisze:
U nas nie chcieli zbytnio dyskutować, to może tutaj coś ciekawego powiedzą.

Awatar użytkownika
Tabiitha
były team
były team

Post autor: Tabiitha » 24 maja 2008, o 16:27

matra pisze:dopóki ktoś tym nie krzywdzi innych [włącznie z kotami, nietoperzami, gołębiami, kurami i całą resztą (: ]
o ile mi wiadomo, to satanizm nie polega na jedzeniu i zabijaniu zwierząt.
cóż,mam znajomego. w Boga nie wierzy.. a jego tok myślenia jest.. ciekawy. i jak sam mówi jest satanistą. ale nie zabija zwierząt, nie rysuje pentagramów ani innych tego typu rzeczy. jak sam mówił,to robią pseudo-sataniści. zbuntowane głupie dzieci,którzy chcą pokazać jacy to oni nie są. i się z nim zgadzam. a co myślę o takich ludziach? mało mnie akurat interesują. o ile nie są to owi pseudo-sataniści zabijający zwierzęta, czy niszczący groby. :-P
how often do you think about touching other people's private parts?

Awatar użytkownika
Zielony34
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Zielony34 » 24 maja 2008, o 17:39

"Jesteś zwierzęciem takim samym jak każde inne a świat należy do ciemności która różne ma imiona..." itp itd.... Mniej więcej tak zaczyna sie biblia szatana...

Wierzę tak samo w zło jak i w dobro bo jeżeli istnieje jasna strona to dla czego nie miała by istnieć ciemna? Dlaczego "Sataniści" składają w ofierze koty? Bo konia trudniej jest zdobyć i zabić, czy inne zwierze na 3 litery = wykpienie Trójcy Świętej.

Śmieszą mnie ludzie którzy uważają się za satanistów bo się puszczają, piją tanie wino i zabijają koty... :lol: Tak na prawdę nic nie wiedzą na temat swojej wiary. Szatan nie zadowoli sie byle pomiotami, największymi satanistami są ci którzy chodzą co niedziele do kościoła a wychodząc z niego idą okradać swojego wspólnika i sypiać z jego żoną...

Sataniści? Jestem Rastafariańskim Chrześcijaninem i współczuję im... Odcinam się od takich ludzi, jednak kiedy zechcą podążyć za Bogiem podam im rękę bo "Jeden grzesznik warty jest więcej niż 100 gorliwie wierzących faryzeuszy"

Awatar użytkownika
happyGirl17
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: happyGirl17 » 24 maja 2008, o 18:17

Zielony34 pisze:Wierzę tak samo w zło jak i w dobro bo jeżeli istnieje jasna strona to dla czego nie miała by istnieć ciemna?
moja babcia to zawsze powtarza.

ogolnie rzecz biorąc mało wiem bo się tym nie interesuje. Ale fakt wiele widze co dzieje sie wokół mnie. I tak jak ktos juz wspomniał duzo widuje tych pseudo-satanistów. Tacy ludzie aż odrzucają. Człowiek nie ma ochoty z kimś takim rozmawiać bo on tylko krzyczy i niszczy wszystko co święte nie licząc sie z tym że ktoś wierzy w coś innego. Ale jak jemu cos się powie to juz sie burzy i mówi że jest dyskryminowany itp :/
także ludzie są różni. Są mi po prostu obojętni
~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Awatar użytkownika
sharon
V.I.P
V.I.P

Post autor: sharon » 24 maja 2008, o 22:06

Zielony34 pisze: Wierzę tak samo w zło jak i w dobro bo jeżeli istnieje jasna strona to dla czego nie miała by istnieć ciemna?
masz racje.. zreszta zło towarzyszy czlowiekowi od samego poczatku dziejow.
Satanizm.. hmmm, jest to ciekawa i interesujaca dyskusja. Przeczytalam wiele artykulow i ksiazek na ten tamat gdzie wystepowal Lucyfer, Belial czy Lewiatan i.. wiele klotni przy okazji :D Do czego doszlam to sama nie wiem xD Kazdy ma tam swoje zdanie na ten temat. Ale sadze, iz sataniści żyją dla siebie. Nie uważają szatana za swojego boga. Siebie uważają za największą wratość i uwazaja, ze oni sami moga sie zbawic. Maja tam swoje zasady, aby zacząć żyć pełnią życia, kochać tylko tych, którzy na miłość zasługują, a szkodzić swoim nieprzyjaciołom..
Ci co sluchaja black metalu, maja przywieszone pentagramy, chodza na czarno, gwalca koty itp. to niekoniecznie musza byc jakimis wyslannikami szatana hehe.
Co do jakis znajomosci z takimi osobami to oczywiscie nie mam, chociaz czasem sobie zartujemy, ze zrobilmy sobie Czarna Msze z kota, czasem sie narysuje jakims pentagaram i takie tam bzdety.
btw. az przypomnial mi sie film Omen :D
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Awatar użytkownika
Zielony34
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Zielony34 » 25 maja 2008, o 05:39

sylwik666 pisze:gwalca koty
Przepraszam że robię delikatny offtop ale zabiłaś mnie tym hasłem... :lol: Świetne... :lol:

Resztę do tematu napiszę dzisiaj wieczorem albo jutro ale powiem Ci sylwik666, tak samo jak i na ziemi, tak samo i tam poza wszystkimi światami toczą się rozgrywki starsze niż czas...

Awatar użytkownika
Regi
były team
były team

Post autor: Regi » 25 maja 2008, o 09:49

Sataniści? Nie znam żadnych,niewiele na ten temat wiem poza tym ze jedzą(gwałcą) koty, słuchają black metalu i robią inne dziwne rzeczy....
Co do jasnej i ciemnej strony..... dla mnie nie istnieje.
W sensie dosłownym są ale jakby to porównać do świata...
Dla mnie jest tylko szara strona
Nic nie jest idealnie białe ani idealne czarne. Tylko szare właśnie. Choć warto pamiętać ze szarość ma rożne odcienie...
A teraz trochę z innej beczki:
Podobne Tematy:
Supertanie rozmowy od Skype
Czy Wikipedia zostanie zamknięta?
czyli Skype i Wikipedia to twór lucyfera czy jak :P

Awatar użytkownika
Yakub
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Yakub » 26 maja 2008, o 06:07

A znam. U mnie w mieśie istnieje kilku takich. I nie są to jakieś pseudo- szatany. Wiedzą, o czym mówią, czasem urządzają czarne msze na pobliskim cmentarzu. Co do zabijania kotów... Zgodzę się z Zielonym.
Tak jak jest wiele odmian chrześcijaństwa, jest wiele odmian satanizmu. Jeden z odłamów czci kozy. Ostatnio miałem przyjemność (?) spotkać się z takim człowiekiem. Oprócz wyglądu jak kierowca autobusu z "Włatców Móch" był wporzo. Szataniści to przeważnie normalni ludzie...
Dzisiejsze posty sponsorują litery <b>A</b> i<b> H</b>, oraz liczby <b>14</b> i <b>88</b>.

Awatar użytkownika
sharon
V.I.P
V.I.P

Post autor: sharon » 2 cze 2008, o 14:59

Regi6699 pisze:Sataniści? Nie znam żadnych,niewiele na ten temat wiem poza tym ze jedzą(gwałcą) koty, słuchają black metalu i robią inne dziwne rzeczy....
Dla Ciebie moze i sa to dziwne rzeczy, ale dla nich to normlane.. :D
Niekoniecznie musza sluchac black metalu.. Muzyka ta jest bardzo zroznicowana. Istnieja rowniez chrzescijanskie zespoly metalowe np. Pantkrator czy cos takiego (nie slucham tego akurat)
Na scenie długie włosy, ciemny strój, glany, obcisłe skórzane spodnie oraz ćwieki a jak powraca do domu to zasiada z rodzinka przed TV i jest ubrany "normalnie". Lecial własnie kiedys reportaz w telewizji o tym..
Zreszta ja przy nick'u rowniez mam liczbe 666, slucham ciezkich brzmien, chodze na czarno i jestem wyzywana od satanistow i metalow.. a czy sie uwazam? oczywiscie ze nie..
Niedlugo bedziemy sie czepiac ksiezy bo chodza na czarno ubrani..
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Awatar użytkownika
Catwoman
były team
były team

Post autor: Catwoman » 2 cze 2008, o 19:54

Tabiitha pisze:cóż,mam znajomego. w Boga nie wierzy.. a jego tok myślenia jest.. ciekawy. i jak sam mówi jest satanistą.
Tak, to ciekawe, w jaki sposób mysli: nie wierzy w Boga, ale w Szatana owszem - to tak, jakby twierdzić, że jest tylko dzień, ale nie noc :-)

Kiedyś czytałam co nieco o sataniźmie, ale to nie była głęboka fascynacja - mniej więcej taki sam stosunek jak do katolicyzmu.

Co do utartego w naszej świadomości stereotypu satanisty, głównie tego, ze je koty itp: kiedy powstawały stowarzyszenia wolnomularzy działacze katoliccy chcieli ich ośmieszyć i dlatego rozpowiadali wszem i wobec, że oni służą Szatanowi i rozsiewali plotki własnie o jedzeniu zwierząt (potem jak jakieś zginęło to ktoś pobożniejszy krzyknął, że to "ci szataniści"). W poźniejszych pokoleniach ludzie, którzy postanowili czcić Szatana wzory zachowań typowych szatanistów wzięli właśnie z tych plotek na temat wolnomularzy :-) Ot, taka ciekawostka...
Miau - to fakt.

Awatar użytkownika
Zielony34
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Zielony34 » 3 cze 2008, o 10:02

sylwik666 pisze:Niedlugo bedziemy sie czepiac ksiezy bo chodza na czarno ubrani..
Napisane jest gdzieś "Strzeżcie się tych którzy w czarnych sukniach chodzą..." ;)
Catwoman pisze:Ot, taka ciekawostka...
Zgadza się, moja pierwsza wypowiedź właśnie o tym mówiła że nawet sami "Sataniści" w 99% nie mają pojęcia w co wierzą, potwierdza to skrzywione rozumowanie że :
Tabiitha pisze:w Boga nie wierzy.. a jego tok myślenia jest.. ciekawy. i jak sam mówi jest satanistą
Ale takie rzeczy nie dzieją się tylko po tej, nazwijmy to "Ciemnej Stronie Mocy" Sama Kocie wiesz doskonale ile jest tych gorliwych z katolickiej sekty którzy o swojej religii wiedzą tyle co nic albo kompletnie nic...

Awatar użytkownika
alusiek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: alusiek » 4 cze 2008, o 13:49

Dla mnie to troche chora wiara
Niedaleko mnie- jakieś 30 kilosów temu była taka słynna sprawa :)
że wzieli młodą dziewczyne (taka aby napewno była dziewicą) dokonali gwałtu zbiorowego, katowali aż umarła w wynniku ubrażeń wewnetrznych a jej ciało powiesili na drutach kolczastych nagie niedaleko drogi.

Czy to normalnie?-Nie

Gdybym wyczaiła jakiegos satanistke to bym do sprzedała pilicji i prokuraturze:P
Dlaczego? bo moze nie robi na razie nic złego :)
ale że jest to sekta która robi pranie mózgu (bo normalny zdrowo myślący człowiek tego by nie czynił) jest on potencjalnym przyszłym przestępca który może w przyszłości kogos skrzywdzić...
Dlatego nie bede tolerowała satanistów w swoim otoczeniu :mrgreen:
Obrazek

i kocham coraz bardziej:*
Obrazek
Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Awatar użytkownika
Tabiitha
były team
były team

Post autor: Tabiitha » 4 cze 2008, o 13:52

Gdybym wyczaiła jakiegos satanistke to bym do sprzedała pilicji i prokuraturze:P
Dlaczego? bo moze nie robi na razie nic złego :)
ale że jest to sekta która robi pranie mózgu (bo normalny zdrowo myślący człowiek tego by nie czynił) jest on potencjalnym przyszłym przestępca który może w przyszłości kogos skrzywdzić...
Dlatego nie bede tolerowała satanistów w swoim otoczeniu :mrgreen:
tu mówisz o pseudo satanistach. ludzi,którzy myślą,że z nich to takie zUo. a to po prostu gówniarze, którzy mają problemy psychiczne. pf,ot co.
satanizm polega na pewnym sposobie myślenia. a nie na odprawianiu czarnych mszy.
how often do you think about touching other people's private parts?

Awatar użytkownika
alusiek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: alusiek » 5 cze 2008, o 14:11

tu mówisz o pseudo satanistach. ludzi,którzy myślą,że z nich to takie zUo. a to po prostu gówniarze, którzy mają problemy psychiczne. pf,ot co.
satanizm polega na pewnym sposobie myślenia. a nie na odprawianiu czarnych mszy.

sekty satanistyczne sa w Polsce nielegalne i kultowanie tych "religii" jest uwzglednione w odpowiedzialności karnej :mrgreen:
a to co wymiar sprawiedliwosci z tym zrobi to nie moja bajeczka :mrgreen:
to się nazywa spełnienie obowiązku obywatelskiego :P
a wiemy przecież ze jedna z zasad prawa rzymskiego mówi iż: zatajenie przestępstwa jest przestępstwem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 5 cze 2008, o 14:13 przez alusiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

i kocham coraz bardziej:*
Obrazek
Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Awatar użytkownika
yishujia
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: yishujia » 5 lip 2008, o 14:11

Osobiście mam do satanizmu obojętny stosunek.Moj chłopak mówi o sobie,że jest ateistą,satanistą.Mówi to poważnie i kiedyś wytłumaczył mi o co w tym z grubsza chodzi.Tak,jak już wcześniej była mowa o pseudosatanistach,którzy odprawiają czarne msze,palą kościoły lub także wieszają nagie dziewczynki na drutach kolczastych ;/ Pseudo-sataniści i sataniści-te pojęcia są często mylone.Mysle,że pseudo satanizm jest jakąś formą hmm pokazówki,czy coś w tym stylu."Jestem zły,wielbie szatana,podpalmy kościół".Może chcą sie jakoś odróżnić,pokazać lub zaimponować(chociaż nie mają czym).My,zwykli smiertelnicy w każdym razie nie pojmiemy,co się dzieje w umyśle takiego człowieka :mrgreen: (chyba że ktoś takowy znajduje się na tym forum).Myśle,że to się wiąże z zaburzeniami psychicznymi.Natomiast satanizm,sam w sobie nie jest niczym "złym",uznając szatana jedynie za pewnego rodzaju symbol,nie wrządzając przy tym nikomu krzywdy.To tyle z mojej strony :-)

Awatar użytkownika
Misq
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Misq » 21 lip 2008, o 01:30

Owszem znam taką osobę... Ma na imie Dominika, mieszka w tym samym miasteczku, w tym samym domu, a nawet spi w tym samym lozku co ja ... :P
Ostatnio zmieniony 21 lip 2008, o 01:30 przez Misq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lady_Nikt
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Lady_Nikt » 21 lip 2008, o 10:09

jedni wierzą w to inni w co innego, ale dla mnie to różnicy nie ma. Jestem w miarę tolerancyjny tak wiec do satanistów nic nie mam tym bardziej,że osobiście żadnego nie znam.
I am the tragedy
And the heroine
I am lost And I am rescuing

The storm is come
And I am following

My name is Tristan
And I am alive

ODPOWIEDZ