Dlaczego warto wierzyc?

Dział przydzielony do dyskusji na temat życia religijnego. Rozmowy osób wierzących mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: skoen » 20 maja 2017, o 21:10

Tak jak napisałam wcześniej, myślisz zbyt przyziemnie i zapominasz przez to o zamierzeniu Boskim. Nasze życie na ziemi, jest nic nie warte, przejściowe, potem otrzymamy za te właśnie
ponure życie, życie wieczne i o tym trzeba pamiętać.
Czy uważasz, że Jezus byłby taki hojny oddać swoje życie, jak wiedziałby, że już nie zmartwychwstanie? Nie, On doskonale wiedział, że Jego życie się nie kończy, że w zamian za wierność, otrzyma
od swego Ojca, coś jeszcze bardziej wynioślejszego i każdy, kto chce być zbawiony, musi myśleć takimi samymi kategoriami. Inaczej, nici z wieczności czy zmartwychwstania.
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Tags:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: Fedorowicz » 21 maja 2017, o 06:49

skoen pisze: Tak jak napisałam wcześniej, myślisz zbyt przyziemnie i zapominasz przez to o zamierzeniu Boskim. Nasze życie na ziemi, jest nic nie warte, przejściowe, potem otrzymamy za te właśnie
ponure życie, życie wieczne i o tym trzeba pamiętać.
Czy uważasz, że Jezus byłby taki hojny oddać swoje życie, jak wiedziałby, że już nie zmartwychwstanie? Nie, On doskonale wiedział, że Jego życie się nie kończy, że w zamian za wierność, otrzyma
od swego Ojca, coś jeszcze bardziej wynioślejszego i każdy, kto chce być zbawiony, musi myśleć takimi samymi kategoriami. Inaczej, nici z wieczności czy zmartwychwstania.
Biblia mówi, że poświęcenie Chrystusa jest kwestią wtórną i wynika z miłości do Ojca, podobnie Ojciec miłuje Syna. To są relacje wzajemne i wynikają z doskonałej miłości. W tych wzajemnych boskich relacjach nie ma wyrachowania, kupieckiej, handlowej kalkulacji, rachunku zysków i strat, nie ma "coś za coś". Jest bezinteresowna miłość. Bo tylko prawdziwa miłość jest bezinteresowna.

Miłość Odwieczna jest większa od grzechu, od słabości, potężniejsza nawet od śmierci, stale gotowa dźwigać, przebaczać, wychodzić na spotkanie marnotrawnego dziecka. Chrystus, objawiając w Swym nauczaniu miłosierną miłość Boga, proponuje, aby człowiek w swoim życiu kierował się miłością i miłosierdziem wobec innych. W nauczaniu Jezusa dwa oświadczenia miłości Boga i bliźniego są głęboko ze sobą związane i wzajemnie się przenikają (por. Mt 22, 36-40). Oznacza to, że bez miłości bliźniego nie jest możliwa prawdziwa miłość Boga. Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: skoen » 21 maja 2017, o 19:07

Przypomnij sobie te słowa: Bóg tak umiłował ludzi, że oddał za nich, swego Syna Pierworodnego.
Amen.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: Fedorowicz » 22 maja 2017, o 18:03

skoen pisze: Przypomnij sobie te słowa: Bóg tak umiłował ludzi, że oddał za nich swego Syna Pierworodnego.
Amen.
Tu właśnie widać kolejność, najpierw mamy miłość, następnie z miłości wynika oddanie i poświęcenie, które jest wtórne jak powyżej napisałem. A masz może do tego wersetu jakiś swój lub inny komentarz, własne oryginalne lub cudze przemyślenia, z którymi się zgadzasz ? :)

"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony."

Jedynie Pan Jezus rzeczywiście widział Boga, ponieważ sam jest Bogiem. Spoczywa w sercu Boga. Pozostaje w najbardziej intymnej więzi z Ojcem. Pan Jezus, który jest odbiciem Ojca, stał się człowiekiem, przyjął ciało, wstąpił w naszą historię. Kontemplując Jego ziemskie życie, Jego słowa i czyny, możemy uchwycić coś z życia niezgłębionej tajemnicy Ojca.

W Jezusie „oglądamy chwałę Boga” i Jego miłość (por. J 1, 14). W Nim uzyskujemy intymną więź z Ojcem. Jezus zaprasza nas do intymnej relacji przyjaźni. A Duch Święty napełnia Bożą miłością. Zostajemy więc włączeni w potrójną relację. Z Bogiem Ojcem, Stworzycielem, łączy nas relacja dziecięctwa; z Jezusem Chrystusem, Zbawicielem – relacja przyjaźni, braterstwa; a z Duchem Świętym, Uświęcicielem – relacja miłości, świętości.

Jakie znaki i wydarzenia w ciągu życia w sposób szczególny przypominają nam o Trójcy Świętej? Czy czuję się dzieckiem Boga Ojca, przyjacielem Jezusa Chrystusa i uświęconym w miłości Ducha Świętego ? :)

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: skoen » 23 maja 2017, o 23:23

Wybacz, nie da się tego czytać bez nerwów, bo idiotyzm, pogania idiotyzm, więc odpuszczę dyskusję.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: Fedorowicz » 24 maja 2017, o 18:36

skoen pisze: Wybacz, nie da się tego czytać bez nerwów, bo idiotyzm, pogania idiotyzm, więc odpuszczę dyskusję.
Pan Jezus to ..idiotyzm ? :eek:

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: skoen » 25 maja 2017, o 02:09

Nie, Twoje wypowiedzi są idiotyczne i niezgodne z Biblią a więc wiarą w Boga.

Wracając do tematu... tak jak wcześniej napisałam, nauka nie może istnieć bez wiary w Boga, bo wszystko należy do Niego. Nauka wypiera się Boga, bo chce wszystko przypisać sobie.
Jednakże wiemy, że zanim ludzie zaczęli wnikać naukowo w to, skąd pochodzimy, to Bóg dał już na to odpowiedź a nauka co jedynie, zweryfikowała to po swojemu.
Każda rzecz, każde działanie jakie wykonuje nauka, jest już znane dla Boga ale ludzie dopiero wszystkiego się uczą i dlatego wiemy, że nauka nie tworzy i nie przekazuje niczego
nowego, co jedynie dochodzi do wielu rozwiązań, bo Bóg to zapewnił. W raju, do pierwszej pary powiedział aby poznawali wszystko, nadawali im nazwy i żeby się tym cieszyli
i tak czynimy do dziś dnia.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Dlaczego warto wierzyc?

Post autor: Fedorowicz » 25 maja 2017, o 12:03

skoen pisze:..Twoje wypowiedzi są idiotyczne..
..dlatego wiemy, że nauka nie tworzy i nie przekazuje niczego
nowego..
:eek: :) :lol:

ODPOWIEDZ