Wizja piekła ukazana s.Faustynie

Dział przydzielony do dyskusji na temat życia religijnego. Rozmowy osób wierzących mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
Ogień Prawdy
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Ogień Prawdy » 6 mar 2013, o 17:59

Pan Jezus ukazał siostrze Faustynie przerażającą wizję piekła i polecił jej, aby ją opisała ku przestrodze tych wszystkich, którzy przestali wierzyć w możliwość wiecznego potępienia i żyją tak, jakby Bóg nie istniał.

Św. Faustyna pisze: "Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugą - ustawiczny wyrzut sumienia; trzecią - nigdy się już ten los nie zmieni; czwartą męką jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piątą męką jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka - jest ustawiczne towarzystwo szatana: siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to nie jest koniec mąk. Są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów: każda dusza, czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą. Piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie, jak tam jest. Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. (...) Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. To, com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem" (Dzienniczek, 741).
Panie Jezu Chryste ! Rozpal we mnie ogień!
Obrazek

Tags:

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 6 mar 2013, o 19:17

No bardzo ciekawe miejsce.. i wieczne ciepełko. :)
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
Ercze
Użytkownik
Użytkownik

Re: Wizja piekła ukazana s.Faustynie

Post autor: Ercze » 6 mar 2013, o 19:38

...
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, o 15:25 przez Ercze, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomyśl chociaż raz, ile możesz dać każdego dnia
Ile możesz dać szczęścia w rytmie serca
To dla ciebie znak, miłość w każdym z nas buduje świat
Potrzeba więcej szczęścia

Awatar użytkownika
Indya
nowy
nowy

Post autor: Indya » 6 mar 2013, o 20:39

Muzułmanie podobnie jak katolicy wierzą w niebo i piekło.

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 6 mar 2013, o 20:54

Jakkolwiek, wolalabym trafic do piekla niz do nieba, bo w niebie jest pewnie nudno i tez nie wierze w to ze szatan ktory jest złem karze za zło : 3 mysle ze w piekle jest bardzo super.

Awatar użytkownika
Ercze
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Ercze » 6 mar 2013, o 21:04

...

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 6 mar 2013, o 21:44

Ercze pisze: Z piekła nie ma odwrotu tam zostajesz na zawsze, wierzysz że tam będzie fajnie od ludzi, nienatchnionych Duchem Św. przez Boga, poczytaj innych świetych, czy oni też mówią, że piekło jest piękne, podaj mi jedne źródło jak sie nazywa święty, który tak twierdzi, to wtedy pomyślę, czy masz rację. W niebie jesteś tak szczęśliwa będąc przed obliczem Boga, ze nie myślisz o tym co złe, i cały czas jesteś szczęsliwa, a w piekle tego nie doświadczysz, chyba sama sądzisz, że szczęscie jest najpiękniejsze i będąc szczęsliwa na pewno, chciałabyś być zawsze szczęśliwa. Nadal twierdzisz, ze piekło jest lepsze.
Lol ja wole wesolo zyc w grzechu i robic wszystko na co mam ochote w piekle jak egzystowac w niebie bez zadnych przyjemnosci przez wiecznosc. Poza tym to glupie co mowisz, jak swiety mialby chwalic pieklo? Z definicji to niemozliwe bo swiety chwalacy grzech i wystepek nie bylby swiety. To tak jakby szatan chwalil niebo.

Awatar użytkownika
Maura
były team
były team

Post autor: Maura » 6 mar 2013, o 21:52

Woe is me pisze:egzystowac w niebie bez zadnych przyjemnosci przez wiecznosc.
Skąd wiesz, że bez żadnych? :-P
Myślisz że Bóg, który kocha nas ( Ciebie też ) chciałby dla nas wiecznej nudy i zrezygnowania z przyjemności ? Wierzę, że przyjemności jakie są w Niebie są o wiele, wiele wspanialsze aniżeli te tu, na tym padole łez jakim jest ziemia...

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 6 mar 2013, o 22:01

Nie wiem jakie przyjemnosci moze zaoferowac bog ale te przyjemnosci ktore sa dostepne na ziemi przez boga sa zakazane : D

Awatar użytkownika
Maura
były team
były team

Post autor: Maura » 6 mar 2013, o 22:06

Mi Bóg nie zakazuje przyjemności to ja nie wiem o jakich mówisz :mrgreen: ;)

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 6 mar 2013, o 22:14

"pycha,chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu,  gniew, lenistwo" na ten przyklad. Gdybym swoje zycie oparla na grzechach glownych to bym byla bardzo szczesliwa.... I w sumie jestem : D

Awatar użytkownika
Ercze
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Ercze » 6 mar 2013, o 22:35

...

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 6 mar 2013, o 22:42

Wyciagam wnioski ktore sa rownie wiarygodne co te twoje argumenty, oparte na fragmentach biblii.

Awatar użytkownika
Ercze
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Ercze » 6 mar 2013, o 22:52

...

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 6 mar 2013, o 23:02

O! Moge sie odniesc do opisow zawartych w biblii szatana! Szkoda ze od razu o tym nie pomyslalam : D no to tam opisane jest ze szatan nakazuje zaspokajac swoje rzadze, zyc w absolutnym hedonizmie i skupiac sie na swoich wlasnych potrzebach, ze szatan nagradza po smierci za grzechy. Biblia szatana jest scisle zwiazana z biblia katolicka, nawiazan tam jest mnostwo i jest rownie wiarygodnym zrodlem : )

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 6 mar 2013, o 23:21

Ercze: Pewien Pan żyd zresztą powiedział "ze względu na klimat wybrał bym niebo, ze względu na towarzystwo piekło" A. Einstain.
Ja wybrał bym (choć dobrze wiem że tego nie ma) piekło. Klimat lepszy, towarzystwo również, ogólna zabawa wieczne pijaństwo, seks i wszystko to czego nie wolno. Mi pasuje.
A teraz mniej prześmiewczo: niech mi ktoś udowodni naukowo że jest cokolwiek po śmierci. NIe ma i nie będzie. Religie wszystkie to kulty cargo. Ktoś ma potrzebę i wierzy czuje że (nazwijmy go jak chcemy) bóg mu pomaga lub czuwa nad nim super. Tylko że mnie to straszenie pośmiertna karą lub nagrodą ogólnie śmieszy.
Każdy żyje wg zasad wpojonych przez rodziców, ludzi w towarzystwie którym się obraca i dokonuje świadomych wyborów. CZy ktokolwiek z Was byłby inna osobą gdyby nie wierzył?? Wątpię.
Jeszcze jedno: gdyby Bóg był to czy będąc takim miłosiernym i kochającym nas wszystkich dopuścił by do tych wszystkich rzezi na tle religijnym? Czy pozwolił by aby jego naród wybrany ginął masowo w obozach śmierci?? Czy pozwolił by na ot aby dzieci w afryce umierały z głodu?? Czy dopuścił by aby w jego zakonnicy molestowali dzieci i byli największą organizacją mafijną na świecie?? Moim zdaniem nie... chyba że ma bardzo chore poczucie humoru.
Wracając do piekła i nieba... mając takiego ojca któy pozwala na to co się stało i nadal dzieje to ja wybieram piekło z całą odpowiedzialnością.

Awatar użytkownika
Maura
były team
były team

Post autor: Maura » 6 mar 2013, o 23:32

redorange666 pisze: gdyby Bóg był to czy będąc takim miłosiernym i kochającym nas wszystkich dopuścił by do tych wszystkich rzezi na tle religijnym? Czy pozwolił by aby jego naród wybrany ginął masowo w obozach śmierci?? Czy pozwolił by na ot aby dzieci w afryce umierały z głodu?? Czy dopuścił by aby w jego zakonnicy molestowali dzieci i byli największą organizacją mafijną na świecie?? Moim zdaniem nie... chyba że ma bardzo chore poczucie humoru.
Hm takie pytania nie mają łatwych odpowiedzi... nie jestem teologiem, nie jestem Bogiem ale na swój rozum uważam, że Bóg dopuszcza zło gdyż uczynił nas ludźmi wolnymi, wolnosc wyboru czyni z nas tym kim jesteśmy. Mamy wolną wolę na którą tak wielu z nas się powołuje....
Już z chwila stworzenia Bóg znał przyszłość i wiedział, że mimo miłości jaką nam oferował ludzie się od niego odwrócą, a odwracając się od Boga automatycznie odwracamy się od drugiego czlowieka.
Naturalnie Bóg jako Wszechmogący może w każdej chwili zatrzymać szatana i całe zło jednak nie zrobi tego bez ludzkiej woli , konieczna jest w tym celu ofiara i modlitwa.
Pamiętajmy , że wiele cierpienia jakie nas spotyka jest konsekwencją naszych niekiedy wydawałoby się, drobnych grzeszków.

Cierpienie, rozpacz, smutek to skutek grzechu. Za tym nie stoi Bóg....

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 6 mar 2013, o 23:39

To powiedz mi co zrobiły yte dzieci które umierają jak muchy?? Co takiego uczyniły kobiety które gineły na stosach, niewinni ludzie w zamachach terrorystycznych organizowanych prze alkaidę?
To wszystko się kupy d..y nie trzyma.

Awatar użytkownika
Maura
były team
były team

Post autor: Maura » 6 mar 2013, o 23:57

redorange666, Kiedyś przeczytałam zdanie, które mnie osobiście bardzo poruszyło i które pozwolilo zobaczyć w jaśniejszym świetle sprawy, które wydawały się logiczne...
Mianowicie przeczytałam, że największym sukcesem szatana jest to, że ludzie w niego nie wierzą.
I to moim zdaniem jests prawda, smutna prawda ;(
Zapomnieliśmy kim on był przed buntem , lekceważymy sobie jego inteligencję. Za bardzo ufamy w swoje siły. Tymczasem nasza siła jest wyłącznie w Bogu, który mówi do nas poprzez karty Pisma Świętego. Nie chcę, żebyś myślał, że moralizuję, ale spróbuj przeczytać z modlitwą Księgę Hioba, a na pewno Bóg pozwoli Ci lepiej zrozumieć sens tego co się dzieje na tym świecie...

jeśli Bóg interweniowałby w życie ludzi to jaki sens miała by wolna wola?
Bez niej np taka Woe is me nie mogłaby swego życia oprzeć na wymienionych przez sobie grzechach etc. :-D

Awatar użytkownika
Woe is me
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Woe is me » 7 mar 2013, o 00:11

nie chcę, żebyś myślał, że moralizuję, ale spróbuj przeczytać z modlitwą Księgę Hioba, a na pewno Bóg pozwoli Ci lepiej zrozumieć sens tego co się dzieje na tym świecie...
Ogolnie ja po przeczytaniu ksiegi hioba doszlam do wniosku ze bog to okrutny hipokryta i egoista. Z tego co pamietam to wymordowal rodzine hioba dla zakladu, a potem jakby nigdy nic zastapil ja nowa. To nie jest dobry przyklad bozego milosierdzia i milosci do ludzi.

ODPOWIEDZ