Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Juz jakis czas temu na ekranach naszych kin moglismy ogladac "katyn"

mialiscie okazje byc na tym filmie?

jakie sa wasze wrazenia?

osobiscie mialam okazje byc na premierze, i musze rpzyznac, ze fim na mnie i nie tlyko na mie - sadzac po ciszy jaka jeszcz ekilka min. po jego zakonczeniu trwala na sali, zrobil duze wrazenie...

wydaje mi sie ze film doskonale oddal odczucia glonych bohaterow, ich nadzieje, oczekiwanie, wiare w to ze syn, ojciec, tatus wroci do domu, a takze sam nastroj panujacy w gronie wzietych do niewoli poskich oficerow, natomiast ostatenie sceny - zbiorowy mord, przeszyl az czlowieka o ciarki...

zainteresowanych tematem zapraszam do dyskusji.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja byłam na Katyniu z klasa.

Film wg mnie jest naprawdę dobrze wyreżyserowany. Aktorzy zagrali wspaniale, chociaż rola Andrzeja mnie nie zachwyciła.

Wywarł na mnie ogromne wrażenie, sądze, że obejrzę go jeszcze raz, bo wstrząsnął mną okropnie. Przeszły mnie takie refleksje na ten temat, że trudno to zrozumiec. Myślenie na temat śmierci, męczarni, bliskiej rodziny, wiary i nadzieji ludzi, którzy musieli ją mieć, gdy ich bliskich zabierali do obozu. Jestem wstrząśnięta, bo do tej pory nie zdawałam sobie z tego sprawy, jak wiele bólu i cierpienia musiały przeżyć rodziny bliskich, którzy tam zginęli. Pokazano na nim mordy, decyzje o odstrzeleniu polskich oficerów.

Film przybił mnie do fotela. Ale pozytywnie go oceniam. Myślę, że przydałoby się więcej takich filmów, aby pokazać młodym ludzilm co działo się, gdy w młodym wieku ich dziadkowie idzieli wokól siebie śmierć i zniszczenie ojczystej ziemi.

Incredible cruel devil :) ]:=>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bylem z klasa
film dobrze zrobiony(hehe nie moglem znalezc odpowiedniego sloda:DDD), strasznie realistyczny
po filmie coraz bardziej nie nawidze ruskow i niemcow(wiem ze to robily tamte pokolenia, ale ja jakos tak mam)

"sami mnie poznajcie, poniewa? kazdy uwaza ze jestem inny"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ogladalam :mrgreen:

ale hmmm idac na niego mialam juz pewien jego zarys gdyz ta tematyka akurat obca mi nie jest :mrgreen:
inaczej to sobie wyobrazalam...ale film fajny i przedstawia fakty autentyczne- co jest najwazniejsze :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]fakty autentyczne[/quote] Przepraszam, ale musze to zrobić, bo mnie zaraz szlag trafi. Nie mówi się "fakty autentyczne", gdyż już samo słowo "fakt" ma w sobie autentyzm. Mówi się albo "fakty", albo "wydarzenia autentyczne". Zgrozo....

Topic: Film obejrzę 20 października. Słyszałam mnóstwo pochwał co do niego. Tylko mnie jedna kwestia trochę zaniepokoiła - po co angażować tylu znanych aktorów, kojarzących się z innymi, głównie serialowymi rolami? Ale pewnie to był zamysł Wajdy, który przyniósł dobry rezultat.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kilka osob powiedzialo mi ze film jest beznadziejny i nie warto ogladac.
I wlasnie z takim nastawieniem szlam wczoraj do kina z klasa. Ale moim zdniem film jest calkiem niezly. Koniec troche drastyczny ale dobrze jest ;)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja 23 idę ze szkołą do kina na Katyń :) zobaczymy czy będziemy zainteresowani tym :) Najważniejsze jest to, że nie będzie lekcji :D :aloha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="bujaka"]mialiscie okazje byc na tym filmie?[/quote] wczoraj go oglądałam w kinie [quote="bujaka"] jakie sa wasze wrazenia? [/quote] szczerze nie podobał mi się myślałam ze się będę bała nie wzbudził we mnie żadnych emocji :oops:

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="monia7367"]e się będę bała[/quote] To nie jest horror, żeby się go bać. o_O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zapewne dobry film z urywków jakie widziałam ... jednak dla fanów filmów wojennych ..osobiscie nie przepadam mimo iz gra tam fajny aktor haha:D jednak nie ide z klasa na to do kina bo spac moge w domu a nie w kinie:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MorQaNa"] To nie jest horror, żeby się go bać.[/quote] no tak
film musi wywolac jakieś odczucia

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja właśnie wrocilam z kina :-)
i po jego obejrzeniu stwierdzam ze przedstawiono wydarzenia tak jak było naprawde :-) realistyczne sceny, obasda tez dobrze dobrana.
Ogólnie film świetny i uważam że takich filmów ukazujących nasza historie Polski powinno być wiecej, bo można dużo z tego się dowiedzieć a co najważniejsze jest to zobrazowane, co pozwala nam bardziej przybliżyc tamte czasy :-)

W Skrawku Mej Czerwieni... ;*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przekonałam się tylko, że nie cierpię takich filmów wojennych i że Wajda wypełnił swoje przeznaczenie.

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wróciłam z kina, więc napiszę moje pierwsze odczucia.

Nie wiem, czy zaangażowanie tylu znanych twarzy było dobrym pomysłem. Wiem, że Wajda też chciał zarobić, a znane buźki przyciągają do kin nie tylko szkoły, ale... Nie oszukujmy się, mamy tylu aktorów w Polsce, czy naprawdę dobrzy są tylko Żmijewski i Małaszyński? I tak, że nie dali Więckiewicza (bo ma już gębę kryminalisty) i Wilczaka....

Największe brawa należą się Mai Ostaszewskiej. Genialnie zagrana rola. Stenka - moim zdaniem - miejscami była zbyt drewniana. Nie przekonał mnie też do końca Żmijewski. Chyra jak zwykle pokazuje klasę.

Trochę zaskoczyła mnie scena, w której prowadzą generała (Jan Englert) na egzekucję. W pewnym momencie zaczyna się szarpać. Nie do końca mi się to podobało, gdyż generał powinien być najbardziej opanowany. Powinien być dumny do końca. Bardziej spodziewałabym się takiego zachowania po młodych kadetach.

Trochę przeszkadzała mi też miejscami praca kamery - w kilku scenach nie wiadomo po co się trzęsła, co wywołało lekkie zdezorientowanie (np. sceny pościgu, wizyta sowieckich żołnierzy w domu generała rosyjskiego).

Najbardziej podobała mi się scena pojmania polskiej inteligencji - wywarła na mnie olbrzymie wrażenie, każdy jej kadr jest perfekcyjnie wykonany.

"Katyń" to kawał polskiej historii, ktora jeszcze tak niedawno pełna była zakłamania. Dlatego też po seansie mamy do czynienia z tą znaczącą ciszą. Wajda po raz kolejny zrobił perełkę, która na pewno nie przejdzie bez echa nawet na Zachodzie.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="monia7367"]film musi wywolac jakieś odczucia[/quote] Niekoniecznie, bo idąc przykładowo do kina, nei znając co w nim będzie zawartego, jeszcze nie masz pojęcia jakie odczucia będa Tobą kierowac. O nich możesz mówić dopiero po objerzeniu filmu.
[quote="Wiolaa1989"]która wydaje się masakryczną....[/quote] Ona się nie wydaje, ona była masakryczną.
[quote="Catwoman"]ajwiększe brawa należą się Mai Ostaszewskiej.[/quote] Również tak sądze. Wspaniale zagrała w tym filmie :)
[quote="Catwoman"]Nie do końca mi się to podobało, gdyż generał powinien być najbardziej opanowany. Powinien być dumny do końca[/quote] Wiesz, można zwarzyć na to, że ludzie się tego bali. Taki generał.. napewno był świadom gdzie go prowadza i chociaż miał honor, tak jak każdy człowiek chciał żyć, chciał się uwolnić. Zresztą czy każdy generał musi być opanowany ? z surową miną? To także człowiek... lecz, to tylko film, dla każdego człowieka inaczej odbierany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MorQaNa"]monia7367 napisał/a
film musi wywolac jakieś odczucia

Niekoniecznie, bo idąc przykładowo do kina, nei znając co w nim będzie zawartego, jeszcze nie masz pojęcia jakie odczucia będa Tobą kierowac. O nich możesz mówić dopiero po objerzeniu filmu. [/quote]
Zgadzam się z Monią. Ja, gdy mam zamiar oglądać film, mam już sprecyzwoane wobec niego życzenia - chcę, aby mi opowiedziano historię, nad którą będę mogła się zastanowić, odnieść ją do swojego życia, generalnie zmusic do refleksji. Film ma być taki, abym go tak szybko nie zapomniała. Musi mnie porwać i poruszyć, wywoływać u mnie jakieś emocje. Tylko wtedy film jest dobry, kiedy na mnie oddziałuje.
To coś takiego, jak w starożytnej Grecji, gdy chodzono do teatru przeżywac katharsis. [quote="MorQaNa"]Wiesz, można zwarzyć na to, że ludzie się tego bali. Taki generał.. napewno był świadom gdzie go prowadza i chociaż miał honor, tak jak każdy człowiek chciał żyć, chciał się uwolnić. Zresztą czy każdy generał musi być opanowany ? z surową miną? To także człowiek...[/quote] Też o tym, MorQano, myślałam. Jest generałem, ale jest także człowiekiem, który miewa ludzkie łzy, dreszcze i lęki. Ale zauważ, że tylko on się szarpał, każdy z żołnierzy szedł ze strachem i modlitwą na ustach, ale równocześnie godnie.
Może ta scena trochę mnie zdziwiła, gdyż mam pewne wyobrażenie co do żołnierza, a co dopiero generała. Generał musi pokazać, że śmierć mu niestraszna, gdyż umiera w imię wolności narodu.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Zgadzam się z Monią.[/quote] Powiedz mi jak film, którego nie oglądałaś może wywołać jakiekolwiek odczucia? o_O Czysty absurd !
[quote="Catwoman"]ilm ma być taki, abym go tak szybko nie zapomniała. Musi mnie porwać i poruszyć, wywoływać u mnie jakieś emocje. Tylko wtedy film jest dobry, kiedy na mnie oddziałuje.[/quote] Teraz stawiasz wymagania jakie możesz mieć w stosunku do filmu, ale nie odczucia. Jedno z drugim nie ma kompletnie nic wspólnego.
[quote="Catwoman"]ale równocześnie godnie. [/quote] Tego możemy się tylko domyślac. Reżyser ma prawo wypowiadać się na ten temat, bo on wie tak naprawdę co w filmie jest od wewnętrznej strony i jak dla niego miało to być odczytywane. Może byli w tak wielkim szoku, że nie mogli zrobić żadnego ruchu. Brałaś to pod uwagę ?:)
[quote]Generał musi pokazać, że śmierć mu niestraszna, gdyż umiera w imię wolności narodu.[/quote] Zgadzam się, ale tylko w 50%.Pokazał, nie uciekł, ale próbował, chciał wolności dla ojczyzny, dla siebie również, chyba miał do tego prawo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Powiedz mi jak film, którego nie oglądałaś może wywołać jakiekolwiek odczucia? o_O Czysty absurd ! [/quote] Jeśli w zamiarach jest oglądanie horroru, to chcę, aby mnie niesamowicie przestraszył; thriller ma mnie wciągnąć w mroczną historię, a komedia rozbawić. Ja tu absurdu nie widzę :-)
To, co mówisz, byłoby logiczne, gdybym miała w zamiarze obejrzenie filmu, ale nie wiedziałabym jaki to gatunek. Wtedy nie nastawiałabym się na nic konkretnego.

Wymagania wiążą się z odczuciami, jakie mają we mnie być podczas oglądania owego filmu. [quote="MorQaNa"]Może byli w tak wielkim szoku, że nie mogli zrobić żadnego ruchu. Brałaś to pod uwagę ?:)[/quote] Też :-)
Tylko nie pasuje mi taka postawa generała. Chciał uciec od swojej armii? Od żaołnierzy, którzy, tak jak on, poświęcili życie rodzinne za sprawę polską?
Żołnierze mogli być, rzeczywiście, w szoku - w końcu tyle trupów współbraci robi wrażenie. Ale nie chcieli uciekać, a przecież mogli się trochę poszarpać z sowietami.

Generał miał prawo i do wolności własnej, i do walki o wolność państwa. Ale wybrał poświęcenie się drugiej sprawie. W tym tkwi ponadczasowa istota pytania o jednostkę i zbiorowość - czy poświęcić się całkowicie ludowi, poamagając mu czy postawić na szczęście osobiste?

To, że on chciał stamtąd uciec nie dykwalifikuje go jako człowieka, ale jako żołnierza i to w dodatku z taką rangą.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]eśli w zamiarach jest oglądanie horroru, to chcę, aby mnie niesamowicie przestraszył;....[/quote] To nadal wymagania. Stawiasz wymogi, które film powinien wg Ciebie spełniać.
[quote="Catwoman"]Wymagania wiążą się z odczuciami, jakie mają we mnie być[/quote] Totalnie się nie zgadzam, dla mnie jedno z drugim nie ma jakiejkolwiek łączności. Odczucia mogą Ci towarzyszyć podczas filmu, a nie być. I może ten film wywołac pewne odczucia, ale to również inna kwestia, więc proszę Cię nie myl tych dwóch wyrazów.
[quote="Catwoman"]Chciał uciec od swojej armii? Od żaołnierzy, którzy, tak jak on, poświęcili życie rodzinne za sprawę polską? [/quote] Wg mnie nie uciekał od żołnierzy. Możesz teoryzować lub zakładac. Wajda chyba jako jedyny (* chyba, że przedstawił poglądy światu*) wie tak naprawdę, co miał na myśli go reżyserując. [quote="Catwoman"]Ale nie chcieli uciekać, a przecież mogli się trochę poszarpać z sowietami. [/quote] To wg mnie sprawa każdego z nich. Nie każdy musi być silny psychicznie, gdy stoi na wprost śmierci i wie, że zaraz pożegna się z życiem
[quote="Catwoman"]nie dykwalifikuje go jako człowieka, ale jako żołnierza i to w dodatku z taką rangą. [/quote] Nawet żołnierz z tak wielkim odznaczeniem ma prawo do strachu. Stereotypy w tym momencie raczej wkłada się do worka... tam nie ma reguł wg mnie. Gdy w oczach śmierć człowiek wg mnie powinien walczyć o życie. Honor ? Owszem. Ale nie nade wszystko, nie dla mnie.

Samo to, że Andrzej zostawił żone i dziecko dla Polski było dla mnie samej przesadą. W takich czasach gdyby tak było.. a czasem chyba jest ( mam na mysli Irak) to kompletna głupota. Dla mnie rodzina i miłośc jest najważniejsza. Kraj- owszem ! Nie jednak na I planie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MorQaNa"]Totalnie się nie zgadzam, dla mnie jedno z drugim nie ma jakiejkolwiek łączności. Odczucia mogą Ci towarzyszyć podczas filmu, a nie być. I może ten film wywołac pewne odczucia, ale to również inna kwestia, więc proszę Cię nie myl tych dwóch wyrazów. [/quote] Ku*wa, coś tu jest tak zamotane, a jest na odkręcanie jest za późna pora jak dla mnie :-) . Monia napisała, że film musi wywołać jakieś odczucia, ja się z nią zgadzam. Napisano, ze film musi wywołać jakieś odczucia, ja się z tym zgodziłam... Ok, mogę przyznać rację i Tobie - mam dość dobry nastrój bo wypiłam przed chwilą coś :-) [quote="MorQaNa"]Możesz teoryzować lub zakładac. [/quote] Mogę :-) Dlatego lubię oglądać filmy, a potem o nich gadać z ludźmi, którzy sądzą inaczej. [quote="MorQaNa"]Nie każdy musi być silny psychicznie, gdy stoi na wprost śmierci i wie, że zaraz pożegna się z życiem [/quote] Hola hola - żołnierz - słaby psychicznie?! Boże, chroń królową! Dla prawdziwego żołnierza liczą się trzy rzeczy: Bóg, honor, ojczyzna. Skoro zdecydowali się na służbę ojczyźnie, muszą ją wypełnić do końca. Acha - nie chciałabym mieć nic do czynienia z żołnierzem - tchórzowskim dezerterem. [quote="MorQaNa"]Nawet żołnierz z tak wielkim odznaczeniem ma prawo do strachu.[/quote] Ma prawo, ale żeby zaraz mu się poddawać?! To za co, do cholery, dostał Virtuti Militari? Dlaczego został generałem? Nie jest tak, że żołnierz ma się w ogóle nie bać, tylko on ma pokonać ten strach.

Oj, MorQano - dla mnie służba ojczyźnie to najpiękniejsze, co może zrobić mężczyzna w swoim życiu. Piękniejsza jest tylko śmierć za ojczyznę.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podobał mi sie ponieważ był realistyczny i zachowany był klimat tamtych lat,jak już przeczytałam wyżej .Niestety niektóre watki historyczne były absurdalne,po prostu nie zgodne z prawda ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Byłam na tym w kinie ze szkoła jak chyba wiekszośc osób i szczerze... hm... dziwny mi się ten film wydawał ;/ ale przejdzie w tlumie dla patriotów

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie byłem jeszcze na filmie ale na pewno zajrzę. Obowiązkowy film jak dla mnie. Mam nadzieję, że prawda historyczna została zachowana nawet w najmniejszych szczegółach. Reżyserem Wajda? Powinno więc być dobrze :-) Jak obejrzę do zdam relację i wydam opinię. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="xFucKx"]Niestety niektóre watki historyczne były absurdalne,po prostu nie zgodne z prawda ;/[/quote] O, czy mogłabyś przytoczyć jakieś konkretne przykłady?

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi