Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Catwoman

Autorytet

Rekomendowane odpowiedzi

Żyjemy w strasznie trudnych czasach. No, mamy niby w dużej mierze ułatwione życie poprzez stosowanie różnych owoców pracy naukowców i techników. Edukować może się każdy. Dzięki przeróżnym przekaźnikom wiemy, co dzieje się niemal w każdym zakątku świata.

Trudność naszych czasów polega na tym, że przez globalizację i szybkość poznania różnych stylów i kultur słabsza jednostka może się w tym całym galimatiasie zagubić.

Zauważyłam, że coraz mniej ludzi nie zna nikogo, kogo mógłby ustanowić swym mistrzem, idolem, wzorem do naśladowania.

Czy wy macie może kogoś, kto wam imponuje? Jest waszym autorytetem?
Za co podziwiacie tą osobę?
Edytowane przez Gość

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Czy wy macie może kogoś, kto wam imponuje? Jest waszym autorytetem?
Za co podziwiacie tą osobę?[/quote]
Moim jedynym autorytetem jest Karol Wojtyła, tj Jan Paweł II. A dlaczego? Za całokształt. Wspaniała osobowość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam swojego mistrza, idola... jednak nie próbuję go naśladować, ponieważ nigdy nie dojdę do tego co on. Wirtuoz... jest to osoba ze świata muzyki Bluesowej, miałem tą osobę nawet w avatarze. Podziwiam go, lecz nie naśladuję bo się nie da po prostu a mowa tu o Ericu Claptonie. Jeżeli chodzi o mądrość - o człowieka, który przekazywał wiedzę to również Jan Paweł II, niestety nie doceniłem go za jego życia... szkoda... jestem zły sam na siebie za to i zawsze będę. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matias"]nie próbuję go naśladować, ponieważ nigdy nie dojdę do tego co on[/quote] Per aspera ad astra, Matias :-)

Ja mam mnóstwo ludzi, których podziwiam za daną cechę, postawę, jednak nie mogę ich nazwać swoimi autirytetami, gdyż nie stanowią ideału w całości.

Bardzo fascynuje mnie postać Ernesto Che Guevary. Ideał rewolucjonisty. Ale i morderca. Ma w sobie coś romantycznego, coś niecodziennego,

Olbrzymim szacunkiem darzę Władysława Kopalińskiego - miał przeogromną wiedzę.

Jeśli chodzi o muzykę, to 2Pac - robił autentyczny rap z prawdziwego zdarzenia.

Podziwiam także za charyzmę twórców największych grup wyznaniowych - Mahomet, Jezus, Budda, Konfucjusz.

Acha, zapomniałabym o moi największym idolu - Wolter. Był niezwykle mądrym człowiekiem i udowodnił, że ateista nie musi być rozpustnym heretykiem bez zasad moralnych.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-)

ahh jeżeli chodzi o wiedzę, to również podziwiam, naprawdę podziwiam swojego byłego wychowawcę...
Ten człowiek to była chodząca encyklopedia. Uczył w szkole mechaniki a naprawdę potrafił zrobić wykład nawet na temat bakterii, składów chemicznych Bóg wie czego, lotach w kosmos, zaczynając o budowy ciała astronauty, kończąc na mechanice.

Układy silnikowe, stopy ultra lekkich i nowoczesnych materiałów, układy komputerowe, procesory, podzespoły, muzyka, psychika człowieka, budowa mózgu i co tam sobie tylko wymyślisz i tu dopiszesz. Pełna powaga

wystarczyło hasło, jedno hasło i cała lekcja i przerwa była na temat tego hasła. Nie było rzeczy na której się nie znał. Grubszy facet z siwym wąsem, do tego strasznie wesoły był :-)

nadal mam z nim kontakt... teraz mam inną szkołę, ale tak się składa, że też w niej uczy.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O, też mam ze swojego otoczenia kogoś, kogo podziwiam - to moja matka. Bardzo przedsiębiorcza kobieta, potrafi załatwić wszystko wszędzie. Ma taką smykałkę do biznesu.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moim autorytetem byl i nadal jest sp. dziadek... Zawsze patrzyl optymistycznie na swiat, choodzil usmiechniety, gdy mial problem zawsze probowal znalezc jakies wyjscie, nie uzalal sie nad soba i nie mowil jaki to swiat jest okrutny, moglam sie do niego zawsze zwrocic o pomoc... no ale niestety umarl 2 lata temu ;/ i teraz wlasnie probuje brac z niego przyklad ;)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie mam jednego autorytetu, ale wielu w różnych dziedzinach. Ktoś jest autorytetem jeśli chodzi o pióro, ktoś inny w sprawach nauki, wiary czy patrzenie na świat. Nie mam wzoru we wszystkich dziedzinach życia, bo nie ma osoby idealnej. Jeśli chodzi o życie rodzinne moim autorytetem są rodzice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi