Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Michal

Głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z głośnikami. Ostatnio kupiłem gloniki 5.1. Wymieniłem karte muzyczną bo stara była tylko na mono. Zainstalowałem potrzebne sterowniki itp. i dalej nie działają mi 2 głosniki. Ja je przyłozy sie do ucha to cos słychac ale nie grają prawidłowo głosno jak inne. Co moze byc tego powodem? Czekam na odpowiedzi. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zajrzyj w panel sterowania, i znajdz tam "Sound effect Manager"
pokombinuj tam z ustawieniami.
Ewentualnie możesz mieć źle skonfigurowaną karte dźwiękową.

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polecam Ci najpierw podłączyć kable zgodnie z instrukcją... u mnie od całego panela z pokrętłami wychodzi 8 kabli/8 wejść... wystarczy ze jeden podłączysz źle a już coś nie działa... a jak jeden jest nie w tym miejscu tzn, ze i drugi jest nie w tym co powinien itd itp. przykład "woofer" podłączony pod wejście "central" i juz nie działa jak należy... ja mam u siebie podłączony zestaw od kina domowego...

po drugie w ustwienich glosników ustaw system 5.1 bo zapewne masz ustawione na głośniki komputerowe...

po trzecie, jezeli masz panel z pokrętłami od głośności, regulacji tonów itp to sprawdź czy nie masz na nim przycisku, który wyłącza wszystkie głośniki...

u mnie taki jest, po wyłączeniu go działają dwa głośniki, po włączeniu wszystkie...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak cos slychac to oznacza ze musisz miec gdzies w ustawieniach wyciszone dzwieki, badz zle podlaczone kable

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Michal"]Mam problem z głośnikami. Ostatnio kupiłem gloniki 5.1. Wymieniłem karte muzyczną bo stara była tylko na mono. Zainstalowałem potrzebne sterowniki itp. i dalej nie działają mi 2 głosniki. Ja je przyłozy sie do ucha to cos słychac ale nie grają prawidłowo głosno jak inne. Co moze byc tego powodem? Czekam na odpowiedzi. [/quote]
Pochwal się co to za głośniki , jakiej firmy i jaki model . Pokaż swoje suwaki i ustawienia .

Nie każ nam zgadywać co jest powodem bo żaden z nas nie ma kryształowej kuli :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej podaj firmę, model, itd. sprawdzę co nieco na ich temat i sie odezwę. Poza tym sprawdz czy karta dobrze siedzi w gnieździe (nieraz działa a może być luźna albo coś w tym stylu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja miałem podobny problem przy głośnikach mojego szwagra. Objawy były takie jak opisałeś a powód - źle podłączone głośniki, tj. pomieszały się wejścia. Pokombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]pomieszały się wejścia. Pokombinuj.[/quote] I tez o tym pisalem, bo zauwazylem, ze jak podlacze sluchawki do wejscia z mikrofonu to slychac lecz bardzo cicho :P

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]Pochwal się co to za głośniki , jakiej firmy i jaki model . Pokaż swoje suwaki i ustawienia .

Nie każ nam zgadywać co jest powodem bo żaden z nas nie ma kryształowej kuli :arrow: [/quote]
Głośniki TRACER Capella TRG-5S-1000-A-3 - 5+1, 1000W

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 4 Październik 07, 16:21[/i] ][/size]
a co do podłączenai to jest wszytsko ok juz kombinowałem przy tym, głośność w ustawieniach jest na mxa wiec moze byc cos z ustawieniami głosników bo ja sie przyłoży do ucha to słychac ze graja wiec nie są one zepsute, karta dzwiekową konfigurował mi komputerowiec ze sklepu wiec raczej wszytsko ok z tym powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlacz sobie jakies film z kodekiem ac3 5.1 i zobacz czy wszystko bedzie dzialac. Jak tak to jezeli chcesz sluchac muzyki na wszystkich glosnikach musisz miec gdzies funkcje klonowania dzwieku na pozostale kanaly. (moze sie inaczej nazywac, ja tak u siebie mam na audigy przy sterownikach K.) No bo przeciez normalnie muzyka ci gra w stereo a nie 5.1 :).

Zawsze mnie producenci rozbawiaja do lez z tymi mocami rzedu 1000W :lol: . Dobrze, ze chociaz nieraz napisza ze to PMPO albo MAX.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przestawiłeś ustwienia z głośników komputerowych na 5.1??

to co to za wynalazek skoro nie gra...
nie trzeba żadnych sterowników, nie trzeba kodeków i innych bajerów...
jedno przestawienie w ustawieniach i gra muzyka... w systemie 5.1 muzyka, filmy i wszystko co wydaje dzwięk...

tak było u mnie a mam głośników przy kompie 7 i woofer... razem 8... w systemie 5.1 grają wszystkie...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Również posiadam głośniki 5.1 i dwa z nich są niskotonowe. Oznacza to, iż nie wydaja one dźwięków identycznych jak inne, tylko ciszej i bardziej piskliwie... To taka moja teza, może masz to samo. Wiem, iż odpowiadam dosyć późno, ale zawsze warto napisać.

[img]http://www.lurker.yoyo.pl/images/sig/onisig.png[/img]

[color="darkgreen"[b]Quid Polanum? Mimentiri nescio.[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Morris"]Również posiadam głośniki 5.1 i dwa z nich są niskotonowe. Oznacza to, iż nie wydaja one dźwięków identycznych jak inne, tylko ciszej i bardziej piskliwie... To taka moja teza, może masz to samo. Wiem, iż odpowiadam dosyć późno, ale zawsze warto napisać.[/quote] yyy ciszej i piskliwie, cos Ci sie chyba pomylilo :-P niskotonowki nie graja jak wyskokotonowki czy tweetery. Przetwarzaja tylko bas, lub tez nieraz srednie tony. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...