Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Qmac

WWE

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/f/f6/Wwelogo.png/200px-Wwelogo.png[/img]
[b][size=22]World Wrestling Entertainment[/size][/b]
[size=9]Organizacja zapasów zawodowych (wrestling) wcześniej znana jako "World Wrestling Federation", obecnie po przegranej sprawie sądowej z WWF (World Wildlife Fund) zmieniła nazwę na World Wrestling Entertainment. Jest to obecne największa federacja wrestlingu na świecie. Właścicielem WWE jest Vince McMahon. Obecnie najwyższym zawodnikiem jest Great Khali (223cm) ,a najniższym Rey Mysterio (167cm) Najstarszym zawodnikiem jest Ric Flair(ur. w 1949roku). Organizacje tę dzielimy na RAW i Smackdown. Raw odbywa się w poniedziałki zaś Smackdown w piątki. Do tego WWE wykupiło upadłą organizację ECW i gale tej właśnie federacji odbywają się we wtorki. WWE łącznie z reaktywoanym ECW organizuje rocznie 16 gal PPV (Pay-Per-Viev), na których odbywają się najważniejsze walki. Oglądająć WWE RAW, Smackdown lub ECW możeemy zobaczyć szereg ciekawych rodzajów walki od zwykłych pojedynków po walki w klatce czy ściąganie pasa z wysokości za pomocą drabiny (ladder). Do tego co roku odbywają się charakterystyczne rodzaje walk np. Royal Rumble Match odbywa się na styczniowej gali Royal Rumble. Walka polega na tym, że na początku zaczynają walczyć dwie super gwiazdy WWE i co minute dochodzi kolejna aż tak do 30 osób. Aby eliminować jednego rywala należy go wyrzucić z ringu przez górną linę. Ostatnia super gwiazda, która pozostanie na ringu ma prawo walki o jeden z trzech najważniejszych pasów (WWE Champion, World Heavyweight Champion lub ECW Champion) na Wrestlemani czyli najważniejszym PPV roku odbywającym się w przełomie marca/kwietnia.
Drugą charakterystyczną walką jest Money In The Bank (MITB), które odbywa się na Wrestlemani od 3 lat. Walczy 6 lub 8 super gwiazd, każdy na każdego a za zadanie uznaje się ściągnięcie walizki z wysokości. Ten kto wygra ma szanse zdobyć jeden z trzech najważniejszych pasów ale nie w taki sposób jak zwycięzca Royal Rumble. Otóż zwycięzca ma 12 miesięcy na podjęcie walki o pas Mistrzowski a do tego może wejść w dowolnym momencie gali WWE, następnie dać walizkę sędziemu po czym rozbrzmiewa gong i kibice są świadkami nie spodziewanej walki o pas mistrzowski. Zawsze się zdarzało, że walizkę dawano sędziemu wtedy kiedy Champion był zmęczony po poprzedniej walce i był zmuszony do drugiej walki z rzędu.

Obecni triumfatorzy Money In The Bank: - Edge (2005) - Rob Van Dam (2006) - Ken Kennedy (2007)

Jak powyżej jest napisane łącznie jest organizowanych 16 gal PPV rocznie, lecz tylko 3 gale PPV są organizowane jednocześnie przez RAW, Smackdown i ECW. Pozostałe są organizowane osobno przez te oto trzy rostery.

Oto kalendarz PPV:

New Year Revolution (RAW) Royal Rumble (RAW, Smackdown, ECW) No Way Out (Smackdown) Wrestlemania (RAW, Smackdown, ECW) Backlash (RAW) Judgment Day (Smackdown) One Night Stand (ECW) Vengeance (RAW) Great American Bash (ECW) SummerSlam (Smackdown) Unforgiven (RAW) No Mercy (Smackdown) Cyber Sunday (ECW) Survivor Series (RAW, Smackdown, ECW) December To Dismember (ECW) Armagedon (Smackdown)[/size]

[size=14][b] Co sądzicie o tym sporcie?
Czy chciał(a)byś brać udział w takim w takim wydarzeniu, na ringu bądź w publiczności?
Jeżeli znacie ten sport i nieco się nim interesujecie to kto jest waszym ulubionym Zapaśnikiem bądź zapaśniczką?
Kogo z wszystkich zawodników nie cierpicie i dlaczego?[/b]
[/size]

----------------------------------------------------------------------------------
Ja sądzę że sport ten jest dosyć ciekawy, dużo emocji podczas walki i nie zawsze ona jest uczciwa...
Moim ulubionym zapaśnikiem jest [b]John Cena[/b] ten gość z mojego AVATARA...
Nie cierpię zaś [b]Randy Orton'a[/b], jest zazdrosny o to co [b]Cena[/b] zdobył, czyli pas...
Podczas każdej walki [b]John'a[/b] wchodzi na ring ( gdzie go wogóle nie powinno być ) i okłada [b]Cen'e[/b] pięściami gdyż on sam w walce sam na sam przegrywa...

[/center]
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pozwole sobie na mala sugestie
zwiekszyc prosze czcionke...
bo takimi mikro literki to ja musze przez mikroskop czytac :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kawkens89"]Czy chciał(a)byś brać udział w takim w takim wydarzeniu, na ringu[/quote] nie nie nie...dlaczego
bo chce jeszcze dlugo pocieszyc sie zyciem :mrgreen: :mrgreen:
[quote="kawkens89"]bądź w publiczności? [/quote] nie...nie lubie sportow ktore przejawiaja jakakolwiek agresje...poprostu mam za slabe nerwy i zaraz mi kogos szkoda :mrgreen:
[quote="kawkens89"]Co sądzicie o tym sporcie? [/quote] sport jak kazdy...
innym sie moze bardziej podobac niz mi :mrgreen:

ps. [b]kawkens89[/b] dzieki ze okazales mi ta laskawosc...i szarpneles sie powiekszyc czcionke o stopien wyzej :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kawkens89"]Co sądzicie o tym sporcie?[/quote] Fajna sprawa za małolata. Teraz raczej wolę prawdziwe walki. [quote="kawkens89"]Czy chciał(a)byś brać udział w takim w takim wydarzeniu, na ringu bądź w publiczności?[/quote] Kiedyś marzyłem o byciu wrestlerem hehe. Biliśmy się z koleżkami z bloków na różne sposoby :-) Wracaliśmy poobijani ale szczęsliwi heh. Teraz jedynie mogłbym pokibicować. Ech żeby wróciły czasy WCW i nWo :mrgreen: [quote="kawkens89"]Jeżeli znacie ten sport i nieco się nim interesujecie to kto jest waszym ulubionym Zapaśnikiem bądź zapaśniczką?[/quote] Ulubionych miałem sporo. Nie wiem czy oni walczą ale wymienię: Booker T., Ray Mysterio Jr, Giant, Disco Inferno, Chavo Guerrero, DDP etc [quote="kawkens89"]Kogo z wszystkich zawodników nie cierpicie i dlaczego?[/quote] Nie lubiłem Bret Harta za to, że walczył nieuczciwie. Oza tym nie darzyłem sympatią grupy nWo za ich zachowanie nie-fair...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]kuryiaki[/b], Booker T ostatnio walczył w niedzielę :-) ale niestety dyskwalifikacja :P Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]kawkens89[/b], pamiętam jak walczył z bratem w teamie ale zapomniałem nazwę. Spox wrestlerzy! :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może jest to dość ciekawy i widowiskowy sport, ale czasami aż śmiać się chce kiedy koleś dostaje "niby" potężne ciosy, nagle wstaje i tłucze rywala. Można się przy tym pośmiać;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi