Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
manda

Pielęgnacja włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda wasza codzienna pielęgnacja włosów? jakich produktów używacie? na jakie problemy są one skuteczne? mam włosy suche i nie mogę znaleźć nic dla siebie odpowiedniego, włosy mimo nawilżania maskami, odżywkami są przesuszone i szorstkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mogę Ci polecić produkty do pielęgnacji włosów z Vichy [url]http://www.vichy.pl/pielegnacja-w%C5%82osow/produkty/pc129.aspx[/url] szampon, odżywka i maska do włosów suchych i zniszczonych daje naprawdę zachwycające efekty, mnie pomogły bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Akurat w innym wątku napisałam, miałam taki sam problem. Suche, zniszczone, łamliwe i szorstkie włosy. Babka w aptece poleciła mi maskę Balleza z biokapu. Dokładniej mówiąc to maska rewitalizująco-naprawcza, u mnie naprawdę działa. Teraz jeszcze będę próbować ich farb do włosów, mam nadzieję, że tym razem nie doprowadzę włosów do takiego stanu jak farbami drogeryjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz sama też po drogeryjnych farbach miałam takie problemy teraz kupuję z wspomnianego BIOKAPU i jest lepiej. Poza tym mają fajne kosmetyki do pielęgnacji, a maska o której pisała katarynka z serii Bellezza ma w składzie ceramidy roślinne z oliwy z oliwek i olejek ze słodkich migdałów, które silnie odżywiają włosy. Myślę, że warto zainwestować i wypróbować może pomogą w twoim przypadku. Ja czekam, aż mi ją ściągną do mojej apteki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziała tę maskę ale nie kupiłam jednak. Co ona dokładnie robi z włosami? Farby z Biokap są mega dobre więc maska przypuszczam, że też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Faktycznie na ratunek włosom maski nieźle się sprawdzają. Ja niedawno podciełam włosy i chce je doprowadzić do stanu idealnego :) Zaczęłam testować tą maskę Biokap i jak na razie naprawa pełna para. Ja mam tą http://www.biokap.pl/katalog-produktow/biokap-maska-rewitalizujaco-naprawcza

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podcięcie włosów bardzo dużo daje, ale nie można wrócić potem do starych nawyków bo włosy znowu zostaną zniszczone :) Ja ostatnio włosy skróciłam aż do ramiona, a miałam je do połowy pleców i teraz staram się dbać o włosy. Maskę kupię bo skład ma fajny, a jak z konsystencją? Dobrze się trzyma włosów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regularna pielęgnacja da efekty. :) Skład maski jest bardzo dobry i co najważniejsze absolutne minimum jakiejkolwiek chemii. Ma dobrą konsystencję, pod warunkiem, że nałożysz na włosy nie kompletnie ociekające wodą, bo w takim przypadku, żadnej nie wróżyłabym spektakularnych efektów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo, ale są i takie które doslownie przy kontakcie z włosami spływają z nich ;/ A ja lubie nałozyc maksę i potrzymać ją nawet dłużej niż trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nakładam na wilgotne włosy, po myciu osuszam lekko ręcznikiem, nakładam maskę, zwijam w koka na czubku głowy i tak siedzę, czasami nawet godzinę. Efekty są świetne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak nałożysz na wilgotne włosy, lekko osuszone ręcznikiem, maska nie będzie spływała. A co do trzymania dłużej to też tak robię jak mam czas, albo jak zapomnę, że mam ją na włosach, w końcu to naturalne składniki więc nie zaszkodzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja myję włosy raz na 3 dni.
Najpierw wcieram lotion vitapil w skórę głowy, potem myję szamponem głównie głowę. Kolejnie odżywkę [teraz joanny] na włosy od nasady głowy po całej długości. Zostawiam na 3 minuty. Spłukuję.
Nie uzywam suszarki, daje im wyschnąć naturalnie. Dzięki temu są mniej łamliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dora"]Jak nałożysz na wilgotne włosy, lekko osuszone ręcznikiem, maska nie będzie spływała. A co do trzymania dłużej to też tak robię jak mam czas, albo jak zapomnę, że mam ją na włosach, w końcu to naturalne składniki więc nie zaszkodzą. :)[/quote] Dokładnie :) Maja mnóstwo świetnych produktów. I jest w czym wybierać. Co raz więcej aptek ma Biokap co się chwali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aktualnie to dobra odzywka do wlosow a mam z organiki. Nie pamietam dokladnie nazwy ale jakas rosyjska.
Szampon bez sls
No i olejki na wlosy albo serum do zniszczonych koncowek.
No i wcierka jantar przynajmniej raz dziennie

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio za namową fryzjera przetestowałam płukankę z miodu. Polecam.
Na litr cieplej wody, łyżka miodu.
Po niej włosy są miekkie i się ladnie blyszczą. Ale nie są jakieś tluste czy oblepionw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje sa cienkie i znalazłam porady http://obk.pl/najczestsze-przyczyny-slabych-zniszczonych-wlosow-jak-im-zaradzic/ i faktycznie, wcześniej używałam nieodpowiednich kosmetyków, myslałam, że polepszę ich stan a co ;/ tylko pogorszyłam :( ale już powoli powoli stają się takie jakie powinny być. Chociaż i tak są cienkie, ale nie wypadają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja po ciąży to miałam mega problem z włosami i ścinałam bardzo krótko, żeby wzmocnić, do tego jakiś skrzyp (płukanka) i odzywki, ale wzmocniłabym jeszcze witaminami, (bo chce jednak nosić dłuższe włosy). Jak macie jakieś sprawdzone preparaty itp. polećcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem na włosy to trzeba dwojako działać. I od zewnątrz od środka. Co nam po płukankach i maskach jak mamy np niedobór witamin. Skrzyp to bym dawała właśnie od środka w formie tabletek czy coś, płukanka płukanką, ale to nie wszystko. Tak na ogólne wzmocnienie organizmu, co poskutkuje mocniejszymi włosami, lepszą cerą, to moze biovital?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jaki stosujesz, bo ja tak myślałam o tym Biovitalu z żelazem i głogiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej jest reperować cebulki od środka - odpowiednia suplementacja, witaminy i zdrowa dieta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Również dużo dobrego słyszałam o marce biovital, dlatego zastanowię się nad zmienieniem swojej suplementacji, z której, niestety nie jestem zbyt zadowolona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio testuję nową serię z loreala, jest świetna, jestem w niej zakochana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Samba botanicals, chyba nie przekręciłam nazwy.
Mam szampon i odżywkę, i tu już duży plus że szampon 400 ml a odżywka 200 i eliksir do tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi