Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dora

Makijaż okolicznościowy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje drogie, szukam pomocy i podpowiedzi. W najbliższym czasie szykuje mi się kilka dużych imprez od chrztów przez komunie do wesel. I stąd temat, który mam nadzieję będzie przydatny nie tylko dla mnie. :) Szukam sprawdzonych kosmetyków, przetestowanych, których efekt jest trwały, nawet bez wielu poprawek. Interesuje mnie praktycznie wszystko. Lubię się malować i eksperymentować z makijażem, ale niestety większość tego, co mam chyba czasy świetności ma za sobą. Czas odświeżyć zasoby kosmetyczki. Jednym słowem - pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale tak całkiem, całkiem wszystko Cię interesuje, czy coś tam jednak masz? ;) Dla mnie sprawa jest prosta - wchodzisz do drogerii, koszyk w rękę, idziesz i bierzesz z półki co trzeba. Osobiście polecam Naturę. Mają tam niedrogie, za to świetne paletki Kobo do konturowania, szeroki wybór pudrów, rozświetlaczy i naprawdę przyzwoite pędzle z Natura Accessories, więc za jednym podejściem masz to, co przyda się na dzień dobry, skoro w planach imprezy i większe wyjścia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szczerze to planuje skompletować wszystko od podstaw. Jedyną rzeczą, którą mam i zachowam jest pędzel do podkładu. KOBO to chyba polska firma, o ile dobrze kojarzę, bo kiedyś używałam cieni tej marki i dobrze je wspominam. Skoro ich kosmetyki są w Naturze, to muszę się tam wybrać i rozejrzeć. A masz jakieś sprawdzone swoje must have, których używasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KOBO to wewnętrzna marka drogerii Natura i bardzo też lubie ich kosmetyki. Nie są drogie, a jedne z lepszych jakościowo. Podstawą makijażu to przede wszystkim dobry podkład albo jednolity, albo zestaw podkładów do konturowania.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oglądałam ostatnio filmik o konturowaniu na mokro i z dobrymi pędzlami nie powinno mi to sprawić większych problemów. A te zestawy o których piszesz jakie są? Z tego co wiem to w Naturze jest promocja z okazji Dnia Matki, więc i tak zajrzę tam po prezent dla swojej. Nie zaszkodzi rozejrzeć się i za czymś dla siebie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie umiejętnie i pędzlami się da, ale ja używam dla wygody ich gąbeczki do makijażu z natura accessories. Co to Kobo to ja mam te podkłady:

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/12961539_1230943383599858_7675903683156133065_n.jpg?oh=e6172568aa7184fbc158ab8ab307c9d1&oe=57D9009F&__gda__=1473282464_627181b698405f27716d59e914b0d6fe[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I one są w kremie, albo musie? Ciekawie wyglądają i chyba były w promocji. Muszę odwiedzić Naturę jeszcze raz. Uzupełnić pędzle i zaryzykuje z tymi podkładami. Od czegoś trzeba zacząć, a podkład to podstawa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mają konsystencje musu, ale dzięki temu bardzo precyzyjnie można nimi konturować. Tu widać jak niewiele trzeba, żeby fajny makijaż zrobić, bo używałam ich już ze 3 razy, a wydajne są bardzo.

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/13418793_1270579486302914_875044845670846339_n.jpg?oh=377ba64534cb1da0381c15ff7d35e507&oe=5802F1F2&__gda__=1477143163_a595364086160155ab973b1ffddef14c[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a jak je nakładasz? pędzlem, palcem czy gąbeczką co widać na zdjęciu? ja poszukuję jakiś dobrych pędzli do makijażu, ale za bardzo się nie znam - polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Malamon polecam hakuro. Swoja cene maja ale sa genialne

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem dobrym pomyslem jak ktos ma sporo duzych imprez jest kupienie sobie utrwalacza do makijazu, maja go profesjonalisci. Na sam koniec psika sie na twarz i makijarz trzyma sie nawet 2 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kupiłam tą paletkę do konturowania, świetna jest tylko chyba muszę sobie skompletować pędzle w większej ilości, tak do każdego koloru inny, albo zainwestować w komplet gąbeczek. ;-) Te z natura accessories są bardzo fajne, a co do hakuro, to nie wiem jak cenowo, bo dostałam ten model 50S od koleżanki w prezencie i używam do nakładania podkładu. A utrwalacz? Nie myślałam o tym. Mówisz, że sprawdzają się te specyfiki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8275]Hadassa[/url]"][post]190037[/post] Malamon polecam hakuro. Swoja cene maja ale sa genialne[/quote] A które z ich pędzelków masz?
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8666]Dora[/url]"][post]190200[/post] [...]komplet gąbeczek. Te z natura accessories są bardzo fajne[/quote] A jaki mają komplet tych gąbeczek? Jak kiedyś byłam to też z natura accessories kupiłam sobie takie, ale juz jakiś czas je mam i chętnie coś nowego sobie sprezentuje :)

[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/13615146_1290197837674412_7056571693337592918_n.jpg?oh=dfdebc110df13fc55e2c671333638d07&oe=57EE64CD&__gda__=1475641586_0e40f183ea2f96532db00f7321a37bed[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka jak nie zapomne to jutro Ci nr sprawdze.
Ale ja mam do makijazu oka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Te które masz @Coolka są świetne, ja teraz mam zamiar kupić. Na stronie maja takie. Chyba jednak przejdę się i zobaczę na żywo, bo łatwiej wtedy dobrać odpowiednie. Widziałam też bardzo ciekawy pędzel z gąbką właśnie z natura accessories. Chyba czas i w tej materii wypróbować trochę nowości. :)
[url]http://www.drogerienatura.pl/gabka-do-makijazu-owalna-2-sztuki..html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja ostatnio twardo się szkolę w różnych makijażach... ale patrząc na filmiki na yt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi