Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PapieroweLove

Podróżowanie z biurem czy samodzielnie? Pomocy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was podróżował z biurem i samodzielnie? Ktoś ma porównanie?
My do tej pory wyjeżdżaliśmy tylko z Itaką i było bardzo fajnie. Dobrze dobrany program, ciekawe atrakcje, no i bajecznie tanio. Wszystko podstawione pod nos i zero stresu. A jak pojechaliśmy samodzielnie - co prawda tylko na trzy dni - w Bieszczady, to wszystko było nie tak. Nic nie potrafiliśmy ogarnąć. Masakra. Był w tym pewien urok, ale okazaliśmy się zupełnie nieprzygotowani. Czy ktoś z Was ma takie porównanie? Komuś udało się ogarnąć na tyle wyjazd samodzielny, że wrócił szczęśliwy i zadowolony? Ja powoli tracę nadzieję :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Porównanie jest zawsze. Jeżeli chodzi o kraj, to zorganizowanie wyjazdu nie jest zbyt czasochłonne. Wyjazdy zagraniczne, zwłaszcza wycieczki to już nieco inna sprawa i raczej wolę żeby biuro podróży to zorganizowało. Oczywiście wyjazd z biurem, które jest znane i duże jest najbezpieczniejszy, czyli Itaka ok. Małe biura niestety mają tendencję do upadania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No my na początku właśnie dlatego wybraliśmy Itakę. Bo wiesz, niby ludzie się śmiali podczas seansu "Last Minute" w kinie, ale ja znam rodzinę, która została na lodzie w obcym kraju, prawie bez kasy - zostawiona przez pseudo biuro, które splajtowało. Masakra. Potem to już wybieraliśmy ich bo oferowali (i zresztą nadal oferują) bardzo fajne i ciekawie zorganizowane wycieczki w rozsądnych cenach. Podoba nam się osobiście też to, że można sobie wycieczki przedłużać o pobyt np. tygodniowy w jakimś miejscu. Fantastyczna sprawa. Teraz niby planujemy szaloną samodzielną wyprawę szlakiem orlich gniazd, ze spaniem w samochodzie (mamy terenówkę i po złożeniu siedzeń z tyłu robi się tyle miejsca, że wchodzi duży, dmuchany, 2-osobowy materac) :P Pomimo, że już nie jesteśmy studentami, to marzy nam się trochę taka luźna przygoda. No ale przygoda przygodą, a ja mam wtórne ADHD i nie potrafię usiedzieć w miejscu. Muszę chodzić, zwiedzać, zaglądać w każdy kąt - dlatego uważam, że zaplanowanie takiej samodzielnej wyprawy jest cholernie trudne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="EuzebiuszSmolinski"]jeśli biuro podróży to właśnie Itaka, dobry wybór[/quote] Ale korzystałeś z oferty Itaki? Byłeś na jakiejś wycieczce, którą mozesz polecić ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A szukasz konkretnej czy ogólnie kolegę o itakę pytasz? Bo jak coś to ja na bieżąco jestem jak wiesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja wole podrozwac bez biura, po pierwsze jest taniej a po drugie wieksza przygoda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie pytam, bo my do tej pory mieliśmy same doświadczenia typu - Itaka -> cacy i wszystko super, a samodzielnie -> chaos, dezorientacja, nieplanowane koszty, nuda, sprzeczki itd. Byłam ciekawa czy ktoś ma tak jak my. To, że Itaka jest dobra, to wiemy bo korzystamy regularnie. Ale chodziło mi też o to, czy ktoś sam był w stanie coś rozsądnego zorganizować - byłabym pełna podziwu i padłabym do stóp :)

Malwinna - jak to zrobiłaś, że wyszło Ci taniej? :P Ucz mnie Mistrzu!

Bogowie, tak wracając do tych nieszczęsnych Bieszczadów, to do dziś mi się śnią w koszmarach. Trafialiśmy na same (serio!) beznadziejne i koszmarnie drogie "restauracje". W jednej z nich damska toaleta była tak brudna i zniszczona, że zrobiłam zdjęcia, ale potem mi sił psychicznych zabrakło na puszczenie tego dalej. Zapłaciliśmy tam 80zł za dwa jednodaniowe obiady - takie zwykłe, typu schabowy, ziemniaki i surówka. Bez picia.

A nie, przepraszam. Jak wracając, zahaczyliśmy o Ojców, to byliśmy w fantastycznej restauracji, w której zjedliśmy dwudaniowy obiad (oboje) + deser (oboje) + genialny grzaniec (tylko ja, Luby prowadził, hue hue hue :D) za sporo mniej niż stówkę. Da się? Da się. No ale oni na tłumy raczej liczyć nie mogli, więc pewnie ceny dostosowali też do miejscowych.

Ech, długo mogłabym pisać o naszych perypetiach, ale do tematu wracając...

Samba_mamba - a co się teraz w Itace dzieje? Cosik ciekawego dodali? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="samba_mamba"]A szukasz konkretnej czy ogólnie kolegę o itakę pytasz? Bo jak coś to ja na bieżąco jestem jak wiesz. :)[/quote] Sama to się zastanawiałam nad Cyprem. Wiesz przy wyborze którejś z tych wycieczek z Itaki czym się kierować? Na pewno chciałabym żeby i dla dziecka to była atrakcja, bo jednak nastolatek to już wymagania ma :) Widziałam, że mają teraz jakieś promocje, więc może coś Ci wpadło w oko?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej kieruj się zdrowym rozsądkiem. A tak poważnie. Na stronie masz w miarę dobrze opisane wycieczki. Z nastolatkiem to poszukaj w itace no limits. Jeżeli masz w miarę dobrą kondycję, to może jakiś trekking lub rowery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tam nie lubię podróżować z biurem podróży, bo zawsze wydawało mi się to ograniczające - wiecie, jeśli mam ochotę na zjedzenie śniadania na obiad, bo rano biegałem sobie po plaży/górach/gdziekolwiek, to to po prostu robiłem. Jeśli już, bardziej interesowało mnie wyszukiwanie lokum. No i ostatnio moja koleżanka wspomniała, że korzystała z usług takiego biura podróży (albo wynajmu? sam nie wiem...) - Interhome. Byłą bardzo zadowolona, kiedy najpierw pojechała na wycieczkę krajową, potem - na zagraniczne wojaże. ;) Ja tam zacząłem zastanawiać się, by zrobić wypad do Gdańska we wrześniu.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie zdecydowanie samodzielny wyjazd. Jesli masz pewną miejscówkę czy sprawdzone biuro, z którego możesz wynająć lokum, to nie ma się nad czym zastanawiać. Hotel może i fajny, ale jak organizujesz sobie sam to masz wolność i niezależność. Bez ścisku i bitwy o leżaki na basenie, bez przepychanek w kolejce na obiad :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam swoją teorię na ten temat:) kiedyś podróż z biurem była ok - nie musiałam za wiele załatwiać, martwić się, a teraz przeciwnie - strach czy nie utknę na lotnisku, bo biuro upadło, poza tym podróżując samodzielnie jestem niezależna, mogę zwiedzać co i kiedy chcę, a jeśli nie chcę to nie :) mam chęć na całodniowy relaks to tak robię. Samo organizowanie podróży też nie jest bardzo trudne, najtrudniej wyszukać dobre połączenia lotnicze, ale jeśli ma się jakieś ulubione stronki z lotami to czasem oferty same wpadają w ręce :) no a na takich stronach często można też rezerwować hotel, więc to ułatwia sprawę. Wniosek - stawiam na samodzielne planowanie podróży. Obecnie zastanawiam się nawet nad jedną opcją, podróż do Hiszpanii i Maroka, w niezłej cenie, tylko że dopiero we wrześniu - zerknijcie [url]http://www.promocjelotnicze.com.pl/okazja-hiszpania-i-maroko-w-jednej-podrozy-z-warszawy-za-731-zl.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja lubię sobie sama organizować, wsiadamy do auta i jedziemy. Tak przejechałam Europe, jak byliśmy zmęczeni to szukaliśmy noclegu a jak nie mogliśmy znaleźć to stacja benzynowa i spaliśmy w aucie :) Teraz jak jest problem z uchodźcami nie odważyłabym sie tylko spać w aucie i bym jednak po trasie szukała hoteli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja wolę sama organizować wyjazd, bo mogę wszystko zaplanować i dostosować pod siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja z żoną zawsze samochodem podróżujemy i to na własną rękę :D w przyszłym tygodniu do Karpacza siewybieramy. Nocelg jużzarezerwowany i śmiało polecam
https://www.noclegowo.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja z żoną zawsze samochodem podróżujemy i to na własną rękę :D w przyszłym tygodniu do Karpacza siewybieramy. Nocleg już zarezerwowany na noclegowo.pl, które śmiało polecam ;p
https://www.noclegowo.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja wyjezdam w październiku dopiero i jade biurem turystycznym nie z am biura jade nim pierwszy raz
zawsze jezdzilem sprawdzonym biurem turysztycznym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
My z żona kiedyś jeździliśmy z biurami, ale to się chyba do końca nie opłaca. Teraz podróżujemy po Polsce na takie weekendowe wypady, a już nie długo wakacje, więc na pewno morze bałtyckie :D warto zajrzeć na noclegowo.pl, tam są fajne pensjonaty, hotele i takie różne. Często fajny standard i cena w porządku. Teraz w lipcu będziemy sie wybierać już drugi raz pod domki ze znajomymi ;p Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeździliśmy początkowo z biurami, w różne miejsca ale koniec końców to się nie opłaca. teraz jak chcemy jechać gdzieć za granicę to jeździmy z oes transport i to wszystko, hotel wyżywienie sami sobie ogarniamy. to o wiele wygodniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi