Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
michiz

Mazda 6 - Driver Alert

Rekomendowane odpowiedzi

co uważacie na temat tego systemu? :) jest to system wykrywający znużenie kierowcy, podobno wykrywa wszystkie spowodowane zmęczeniem zmiany w prowadzeniu samochodu, system stale monitoruje zachowanie kierowcy na drodze i, jeśli wykryje oznaki zmęczenia, wyświetla bezpośrednio przed kierowcą ikonę ostrzegawczą, sugerującą zrobienie przerwy na odpoczynek. dla mnie to ciekawa nowinka technologiczna, które może poprawić bezpieczeństwo na drodze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten system był nowością jakiś rok temu u topowych marek premium, więc Mazda zajmuje coraz wyższe miejsce w rankingach.
Myślę, że przydatny, bo akurato to auto ma moc, więc w czasie długiej podróży tym bardziej przydatne.
Zwrócił bym uwagę, że system wyłapuje sygnały znużenia kierowcy - czyli jeżeli byś zaczynał delikatnie przysypiać może Cię wybudzić. To wedgług mnie najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to prawda, bezpieczeństwo jest najważniejsze i wspaniałe jest to, że Mazda dba o swoich użytkowników, a wybrałbyś model sedan czy kombi Mazdy 6?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Paskudna pseudo reklama Mazdy... ciężko sie to czyta[/quote] Nie lubisz tych aut? Ja powoli zaczynam się do tych CX-5 przekonywac bo dużo sie pisze o ich osiągach i o tym jak wiele zostało w nie włozone. Testy wypadaja bardzo dobrze, więc wydaje się być fajnym autem dla każdego.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubię wciskania ciemnoty. Reklamy pisanej na forach przez pseudo użytkownika i zachwycongo klienta.
Każdy system elektroniczny który jest w samochodzie ingerujący w jego prowadzenie powoduje że kierowcy jeżdżą coraz gorzej. Czują się bezpieczniej bo ma taki zajebisty wóz wiec może zapierniczać...a później są trupy. Kiedyś ćwiczyło się przy pierwszych opadach śniegu...teraz po co?? Mam ABS ESP BAS TCS i kilka innych to przecież poślizg mi nie groźny.
Co do samej Mazdy. To samochód jak każdy inny. Dla jednych ładniejszy dla drugich mniej. Czy dla każdego??? Na pewno nie. Ja bym go nie chciał za darmo. SUV to ani nie terenówka która może wjechać w poważny teren, nie jest to samochód o sportowych ambicjach, nie jest to też wygodna limuzyna. Ot kolejne podniesione auto które nadaje się do miasta. Na trasie będzie palić więcej niż np mazda 3 lub 6 bo aerodynamika zrobi swoje. To samochód dla kobiety Która lubi siedzieć wysoko i w takim nadmuchanym aucie czuje się bezpiecznie. Kolejny mit...ale tak niestety jest.
Co do samej Mazdy 6. Nie jest to samochód klasy premium wiec porównując ja do Mondeo, insigni, Passata, Hondy accord, Toyoty Avensis czy kilku innych modeli jak każde auto ma swoje zalety i wady. Tak naprawdę jest to typowy hodak który niczym nie bije konkurencji. Jedno co sam mogę powiedzieć to to że jest ładna. Czy bym ją kupił??? Nie. Powód?? Po roku jeżdżenia znudziło by mnie na śmierć. Dla mnie samochód ma mieć to coś co spowoduje że będę wsiadał do niego każdego ranka z uśmiechem na twarzy, że każda podróż będzie z IE stanowczo za krótka, a trasa będzie miała za mało zakrętów.
Ja juz wybrałem i czekam na odbiór...Alfa Romeo Giulia QV. 500KM, napęd na tylnie koła, genialne prowadzenie, pogromca bmw m3, a na codzień wygodna limuzyna klasy średniej.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi