Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
sharon

kropka nienawiści (.)

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy słyszeliście, ale ostatnio w internecie jest dość głośno o tym :mrgreen:

pozwolę sobie zacytować [quote]Czym jest “Kropka Nienawiści”? Mówiąc w skrócie, to znak, że coś jest nie tak. Jeśli dostaniecie wiadomość o treści “wszystko jest OK” to macie pewność, że problemu nie ma. Jeżeli jednak wyświetli wam się wpis “wszystko jest OK.”, to już wiadomo, że wcale nie jest OK.

“Kropka Nienawiści” jest też wzomcnieniem wypowiedzi. “Tak” z kropką to dużo poważniejsze “tak” od tego bez znaku interpunkcyjnego. [/quote]

w dobie smsów, internetów i innych wynalazków dużo osób posługuje się emotikonkami. jeśli ktoś nie używa emotki na końcu zdania staje się ponurakiem, albo ludzie mają wrażenie, że jest zły.. ogólnie niektórzy odbierają to negatywnie, a już z kropką to już w ogóle - wiedz, że coś się dzieje. :mrgreen:
dla mnie to trochę śmieszne i głupawe jest, ale chyba faktycznie coś w tym jest.
czego to ludzie nie wymyślą.. biedna kropa. :mrgreen:

tak, wszystko jest ok

tak, wszystko jest ok :)

tak, wszystko jest ok.

druga wersja chyba najlepsza, co? :mrgreen:

a Wy mordeczki co o tym sądzicie? zauważyliście takie zjawisko?
może sami używacie kropek nienawiści pisząc smsy? :mrgreen:

[img]http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/08/fc8efc91f2360b7813a910a4c7ea38d6.jpg[/img]

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytałam o tym i faktycznie coś w tym jest ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nienawiści wszędzie jest pełno, czasem to mnie to aż przeraża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dopóki nie trafiłam na takie zdjęcia w necie to nawet nie wiedziałam, ale ja też stosuję kropkę nienawiści :D

[color=#FF0000][b]www.spam.pl[/b][/color] - Szybko, Tanio, Skutecznie! Ściągnij klientów z Internetu!

[color=#BF0000][b]Promowanie innych stron poza wyznaczonym do tego celu działem, również poprzez awatar, sygnaturę czy inne dane znajdujące się w profilu użytkownika, jest zabronione. // MagicalFire

[/b]
[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
E tam.Jak ktos bd szukał dziurz całym to ja znajdzie.Ja tam bym sie nie czepiała szczegółow ;)

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja powiem szkoda. Wielka szkoda.
Teraz wystarczy napisać coś poprawnie i ludzie doszukują się tam niewiadomo czego. Tęsknię za umiejętnością czytania tego, co zostało napisane, a nie tego co czytelnik sobie dopowiedział sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jak ktoś napisze tak: tak, wszystko jest ok. :)
To oznacza, że pisać nie umie, bo jak jest emotka, to nie stawia się kropki, bo to emotka wieńczy zdanie. :mrgreen:

A wiecie, że tylko w Polsce ludzie jak piszą w internecie, to używają dużych liter?

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie od dziś wiadomo, że kropka na końcu zdania oznacza oschłość. Jednak na forach stosuje się zasady interpunkcji, za to w prywatnej korespodencji, czy to na komunikatorze, czy messengerze, nie stosuje się kropek. Sama zostałam opieprzona za "sztywne" budowanie zdań, czyli z wielkiej litery i z kropką na końcu zdania. :-P

Carpe diem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja uważam za to, że powinno się w miarę możliwości dbać o pisownie. Nawet na komunikatorze. Wiadomo, że tam rozmowa prowadzona jest szybko i czasem omijamy zasady gramatyki, ale... każdy uczył się jak pisać, więc wie, że to zwykła poprawność, a nie jakaś... wyższość czy coś. Ludzie się zaczęli cofać, a to już nie moja/nasza wina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też nie lubię, gdy ktoś nie stosuje się do zasad pisowni i pisze byle jak. Gdy ktoś nie stawia kropek i pisze z małej litery, świat się nie wali. Taka stylistyka pisania w Internecie. Ale kiedy ktoś stosuje skróty, np. pisze "co tam u cb" albo "ct u cb", to mnie skręca. Natychmiast przestaję dyskutować z taką osobą. ;-)

Może podchodzę w ten sposób do kropek (że to oschłość), bo gdy jestem poddenerwowana albo kąśliwa, stawiam wtedy kropkę na końcu. I wtedy można to odczytać z mojej strony jako złość/zniecierpliwienie.

Carpe diem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi