Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PiotrBajor

Firma windykacyjna czy prawnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się, czy wynająć firmę windykacyjną czy prawnika do obsługi moich niezapłaconych należności. Właściwie nie bardzo wiem, jaka jest różnica między tymi dwoma instytucjami. Lepiej zainteresować się dużą firmą znaną każdemu, czy może małe rozwijające się firmy?

Pozdrawiam,
Piotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powinieneś zadzwonić i zapytać się personalnie o różnice. Ja to widzę tak, że prawnik zakłada sprawę, pisze roszczenia - windykator ściąga dług.
Na pewno są firmy, które skupują długi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PiotrBajor"]Witam,

Zastanawiam się, czy wynająć firmę windykacyjną czy prawnika do obsługi moich niezapłaconych należności. Właściwie nie bardzo wiem, jaka jest różnica między tymi dwoma instytucjami. Lepiej zainteresować się dużą firmą znaną każdemu, czy może małe rozwijające się firmy?

Pozdrawiam,
Piotr[/quote]
:mrgreen: Mysle, ze niezaleznie od tego jaka opcje wybierzesz to najpierw stracisz mase pieniedzy i nerwow zanim cokolwiek uzyskasz.
Sprawy o niezaplacone naleznosci w Sadach potrafia ciagnac sie w nieskonczonosc i gwarancji
nie ma czy wynik bedzie pozytywny dla Ciebie.
Dluznicy w ostatnim czasie przeszli metamorfoze edukacyjna i doskonale potrafia robic uniki prawne by tylko odwlec bieg spraw tak , ze nawet najbardziej wytrawny i uzdolniony prawnik najczesciej sobie nie poradzi z nimi.
O firmach windykacyjnych warto tez zapomniec, bo dzialaja chaotycznie i po omacku
, wprowadzajac tylko zamieszanie , bez zadnych efektow ktore by zmusily dluznika do oddania pieniedzy.
Ale jesli chcesz toczyc batalie o odzyskanie pieniedzy to napisz pozew , uzyskaj nakaz zaplaty i pilnuj terminow.
Jestes w stanie naprawde poradzic sobie sam zaoszczedzajac pieniadze na prawnikow. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Firma windykacyjna musi mieć jakąś podstawę do ściągania długu. Dlatego wydaje mi się, że należy zacząć od kancelarii. Ja na szczęście nie muszę się tym sam zajmować, bo mój program do faktur afaktury.pl ma funkcję windykacji. Robi to wszystko za mnie. Od wezwania upomnień, po skierowanie długu do kancelarii. I nie muszę do tego dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Według mnie lepszym rozwiązaniem będzie kancelaria prawna z odpowiednim prawnikiem http://radcaprawny.pro/zakres-uslug/ Pomogą, doradza. Profesjonalni ludzie z podejściem do kazdego problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi