Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
brozyk

Wasze przygody kulinarne

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule. Jakie są wasze doświadczenia kulinarne? Jak zmusiło was życie do gotowania a może od zawsze uwielbialiście to? Macie ciekawe doświadczenia w kuchni? A może śmieszne wspomnienia co wam wyszło a co się zjarało, że tak ujme. :)
Gotujecie rodzinie? Może już dzieciom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muszę przyznać że mój mąż lepiej sobie radzi w kuchni niż ja. Potrafi w pół godziny zrobić super obiad z niczego, ma rewelacyjne wyczucie smaku, szkoda że nie ma zwyczajnie kiedy gotować. Muszę robić to ja ale przez to że mam wymagającego domownika ciągle się edukuję i próbuję gotować nowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ponoc faceci sa najlepszymi kucharzami , bo wlasnie wyjatkowo dobrze
wyczuwaja smaki potraw.
Nie wszyscy maja tyle szczescia .
Ja gotuje zdecydowanie lepiej od mojej polowy ktora jest wstyd to
powiedziec , kuchennym matolkiem.
Mimo, ze uwielbia dobrze zjesc ale do kuchni nie ma smykalki.
Raz probowal gotowac makaron to zrobil z tego taka ciape i breje , ze przykro mowic, bo nie nadawalo sie to makaronowe ,,jedzonko,, do jedzenia.
A sprzatac musialam jak zwykle ja. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kitka"]muszę przyznać że mój mąż lepiej sobie radzi w kuchni niż ja. Potrafi w pół godziny zrobić super obiad z niczego, ma rewelacyjne wyczucie smaku, szkoda że nie ma zwyczajnie kiedy gotować. Muszę robić to ja ale przez to że mam wymagającego domownika ciągle się edukuję i próbuję gotować nowości.[/quote] Szczęściara :mrgreen:
Może zdradź jakies tajniki, co on tam dobrego przyrządza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"];-)
Raz probowal gotowac makaron to zrobil z tego taka ciape i breje , ze przykro mowic, bo nie nadawalo sie to makaronowe ,,jedzonko,, do jedzenia.
A sprzatac musialam jak zwykle ja. :-P[/quote]
W każdej dziedzinie znajdą się ludzie z dwiema lewymi rękoma.
Choć w kuchni będzie to jednak więcej facetów, ale to chyba ze względów kulturowych - "gary naturalnym środowiskiem kobiety".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój mężczyzna gotuje dobrze, musze mu to przyznać, ale ja też radze sobie całkiem dobrze w kuchni. Lubię wymyślać, ale tez korzystam często z gotowych przepisów, bo mamy w domu tez niejadka, którego nieraz trzeba godzinami przekonywać żeby coś zjadł. Fajne przepisy są na ancymonki. pl, i skutkują w przypadku naszego niejadka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="robson12"][quote="Kika666"];-)
A sprzatac musialam jak zwykle ja. :-P[/quote]
W każdej dziedzinie znajdą się ludzie z dwiema lewymi rękoma.
Choć w kuchni będzie to jednak więcej facetów, ale to chyba ze względów kulturowych - "gary naturalnym środowiskiem kobiety".[/quote]
:) Nie da sie ukryc , bo tak wlasnie najczesciej wyglada nasza kuchenna rzeczywistosc,
ktorej raczej nie sposob zmienic.
No , moze czasami to sie udaje. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lewe ręce to i ja mam, ale czasami trzeba lat praktyki i chęci przede wszystkim. Od chińskich zupek do regionalnych dań :D albo bardziej skomplikowanych, jednak na ten moment dobrze, że mi wychodzą nawet i takie placuszki ziemniaczane na śniadanie ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja odkąd zacząłem liczyć kcal w posiłkach regularnie zacząłem planować posiłki i gotować. Bardzo na plus bo pod koniecznością organizacji tego dużo mniej czasu poświęcałem na gotowanie dla siebie i wspólokatorki - 1h dziennie.
No i coś tam nauczyłem się gotować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój chłopak jest rewelacyjny jeśli chodzi o kuchnie :) co rusz wymyśla cos nowego. Dzięki niemu również pilnujemy tego co jemy bo oboje ćwiczymy i nasze posiłki składają sie z określonych ilości węgli , białka i tłuszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja stety / niestety eksperymentuje. Zazwyczaj coś wychodzi, choć nie zawsze jest jadalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="robson12"]Ja stety / niestety eksperymentuje. Zazwyczaj coś wychodzi, choć nie zawsze jest jadalne.[/quote] :) Najwazniejsze, ze masz ochote na to eksperymentowanie i nie zniechecasz sie .
Jak wytrwasz w tym kuchennym grajdolku, to bedziesz mistrzem ,cokolwiek to znaczy.
Zawsze podziwiam facetow ktorzy biora sie za pichcenie i robia to naprawde z wrodzonym sobie meskim wdziekiem , chociaz do idealu kulinarnego im czasami bywa daleko.
W koncu licza sie naprawde checi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Facet z wrodzonym męskim wdziękiem :D
Ostatnio miałem śmieszny maraton - kolacja - sałatka z tuńczykiem, słonecznikiem, ananasem + warzywa, śniadanie - naleśniki z kaszy jaglanej + biały serek + dżemor od babci, obiad - kurczak, surówki, ryż, kiełki -> Martwię się, bo to pierwszy wieczór i dzień z moją dziewczyną u mnie, a może mieć teraz takie oczekiwania na przyszłość :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="getitdone"]Facet z wrodzonym męskim wdziękiem :D
Ostatnio miałem śmieszny maraton - kolacja - sałatka z tuńczykiem, słonecznikiem, ananasem + warzywa, śniadanie - naleśniki z kaszy jaglanej + biały serek + dżemor od babci, obiad - kurczak, surówki, ryż, kiełki -> Martwię się, bo to pierwszy wieczór i dzień z moją dziewczyną u mnie, a może mieć teraz takie oczekiwania na przyszłość :D[/quote]
:) A to dobre.
Przestraszyles sie jak widac z zalaczonego opisu.
Powiem Ci, ze i slusznie bo my kobietki lubimy facetow co to gotuja takie smakowitosci.
Mysle, ze Twoja dziewczyna czuje podobnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aby zaimponować kobiecie najlepiej postawić na dobre jakościowo wino ( i dobrze dobrać do niego kieliszki). Ostatnio tutaj [url]http://mangopress.pl/jak-wybrac-wino-rodzaje-win-i-dobor-potraw-z-ktorymi-najlepiej-smakuja/[/url] znalazłam artykuł na ten temat. Pyszna kolacja z dodatkiem czerwonego lub białego wina na pewno ożywi atmosferę.

Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi