Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
andrasi

Jak znaleźć pierwsze mieszkanie do wynajęcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witajcie.
W przyszłym miesiącu zamierzamy się wyprowadzić z moja dziewczyną z domów rodzinnych i zacząć wspólne życie, powoli zaczynam się rozglądać za jakimś mieszkaniem do wynajęcia. Tu pada moje pytanie o wasze doświadczenia czym się kierować podczas szukania, na jakich stronach szukać ogłoszeń, jakie omijać, jak negocjować cenę i czy w ogóle to robić.

Będziemy wdzięczny za wszelką pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witaj :)
Faktycznie sierpień / wrzesień to ciężki okres na wynajem mieszkania w tym okresie niestety trafiają się także oszuści.. Trzeba na spokojnie szukać mieszkania i nie patrzeć tylko na wygląd czy cenę, warto także dobrze sporządzić umowę, uzgodnić od razu kwestie rozliczania liczników za CO, Prąd, gaz.

Co do szukania ofert to ja szukałem w www.olx.pl , albo www.dom-pro.pl czasami zaglądałem także do gazety ale ogłoszenie koniecznie musiało zawierać zdjęcie.

Powodzenia i mam nadzieję, że moje rady się na coś przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szukaj najlepiej na OLX-ie. Zwracaj uwagę nie tylko na cenę wynajmu ale na opłaty dodatkowe, ważne jest ogrzewanie no i jak ogrzewana jest woda, najlepiej by było gazowe jeśli jest na prąd szukaj innej oferty. Nie ma doskonałej reguły, wszystko jest kwestią indywidualną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeszcze na gumtree można popatrzeć.
Patrz na to co masz w kwocie wynajmu a co jeszcze musisz dopłacić.
Warto też zwrócić uwagę na dojazd i lokalizację

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Duzym portalem ogloszeniowym jest Lento, wiec szukaj tez tam .
A najlepiej, to pytac w Biurach Nieruchomosci ktore maja naprawde rozne fajne
ofert wynajmu mieszkan i to calkiem na znosnych warunkach finansowych.
A co najwazniejsze jest to, ze jest to duzo bezpieczniejsza forma wynajmu, anizeli takie szukanie
po roznych i niesprawdzonych portalach ogloszeniowych gdzie nic tak naprawde nie wiesz. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"];-) Duzym portalem ogloszeniowym jest Lento, wiec szukaj tez tam .
A najlepiej, to pytac w Biurach Nieruchomosci ktore maja naprawde rozne fajne
ofert wynajmu mieszkan i to calkiem na znosnych warunkach finansowych.
A co najwazniejsze jest to, ze jest to duzo bezpieczniejsza forma wynajmu, anizeli takie szukanie
po roznych i niesprawdzonych portalach ogloszeniowych gdzie nic tak naprawde nie wiesz. ;-)[/quote]
Tyle tylko, że w biurach nieruchomości usłyszałam, że "Nic nie mamy na ten moment". Te oferty, które u nich wisiały były albo nieaktualne, albo "wstrzymane"(czytaj właściciel sam je wynajął bez udziału biura). W dużych miastach pewnie łatwiej znaleźć, a ja szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A moi znajomi stwierdzili, że nie opłaca im się wynajmować, bo tracą na to mnóstwo pieniędzy i wolą to przeznaczyć na raty. Oglądają [url=http://sprzedaz-mieszkan.eu/Warszawa/Dzielnica/Wilan%C3%B3w]nowe mieszkanie w Warszawie Wilanów[/url] i myślę, że są już w 90% na nie zdecydowani. Teraz tylko starania o kredyt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo taka prawda, jeżeli są zdecydowani, być razem itp. To jest to najlepsze wyjście

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
najwięcej ciekawych ogłoszeń jest na olx.pl Są fajne kryteria wyszukiwania, można znaleźć coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety,skoro decydujecie się na samodzielne życie,należy postępować tak cały czas ze szukaniem mieszkania włącznie. Bo tak robi każdy dorosły. A na co trzeba uważać? czy mieszkanie jest własnością oferanta, czy nie jest zadłużone, jaki jest ten wynajmujący, czy przypadkiem nie jest konfliktowym człowiekiem, czy nie będzie ingerował w nasze prywatne życie posługując się dodatkowymi kluczami ( ja bym zmieniła zamki - tak na wszelki wypadek,jeśli bym zamierzała mieszkać lata) i przede wszystkim podpisując umowę należy czytać nawet te najdrobniejsze literki.Bo właśnie tam mogą być niekorzystne dla wynajmującego pułapki.

[b]Im dłużej coś w sobie tłumisz, z tym większą siłą to kiedyś wybuchnie.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przede wszystkim zwróćcie uwagę na to czy pod blokiem macie wystarczająco dużo miejsc parkingowych. My tak wtopiliśmy z naszym i zdarza się, że czekamy godzinę na wolne miejsce :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cenę zawsze warto spróbować negocjować

http://www.conrad.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi