Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

:eek: Czyzby kolejny hit lub kit w walce z chorobami nowotworowymi?
Ostatnio obserwuje sie spore ,,zamieszanie,, sugerujac jakoby znana nam barwiaca na zolto potrawy przyprawa,doskonale sobie radzila z nekajacymi nas chorobami.
Co sadzicie?[img]http://www.womenshealth.pl/media/lib/1595/sh_219635542-7f8496381b22b37f3b8863e68a7ae725.jpg[/img] ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Dobrze wiedziec, ze Kurkuma o cudownym kolorze jest doskonalym panceum na rozne dolegliwosci.
Naprawde warto sie z nia blizej pokumac ,a odplaci dobrym zdrowkiem , bo ma wlasciwosci
antybakteryjne.

Podaje super fajny przepis na herbate z miodem kurkuma , cytryna i pieprzem ktora w
stanach chorobowych chroni nas jak zaden inny lek.
Mozna zawsze sprobowac, a noz nam pomoze.

PRZEPIS
_________

SKLADNIKI:

-3 lyzeczki kurkumy
-sok z cytryny
-swiezo zmielony pieprz
-miod dobrej jakosci -0,5 szklanki

WYKONANIE:
Miod i kurkume wymieszac i trzymac w sloiku w lodowce.

HERBATA /przygotowanie/
-250 ml wody CIEPLEJ nie wrzacej
-1 lyzeczka mieszaniny kurkumowo miodowej /ze sloika/
-dodac sok z cytryny
-doprawic szczypta swiezo zmielonego pieprzu
I mozna po zamieszaniu lyzeczka pic malymi lyczkami.
Grype czy inne diabelstwa pokonuje bez problemu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo fajny przepis! Z chęcią go wypróbuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dodaję kurkumę do bardzo wielu potraw. Nawet można dodać odrobinę do pomidorowej lub rosołu - właśnie jako barwnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="robson12"]Dodaję kurkumę do bardzo wielu potraw. Nawet można dodać odrobinę do pomidorowej lub rosołu - właśnie jako barwnik.[/quote] ;-) O, a o tym zastosowaniu nie pomyslalam.
Dzieki za podpowiedz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika - dzięki. Z tego co słyszałem kurkuma działa rozgrzewająco, więc myślę, że twój przepis będzie idealny na jasień, która już puka do okna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="getitdone"]Kika - dzięki. Z tego co słyszałem kurkuma działa rozgrzewająco, więc myślę, że twój przepis będzie idealny na jasień, która już puka do okna ;)[/quote] :) Z pewnoscia sie przyda na zdrowko. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdaje się, że oprócz rozgrzewania dodatkowo nieco podkręca metabolizm, podobnie jak ostre papryczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tam bardzo lubię kurkumę nie tylko przez jej dobre właściwości ale i sam smak :) dodaje ja głównie do mięsa ( marynat )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="robson12"]Zdaje się, że oprócz rozgrzewania dodatkowo nieco podkręca metabolizm, podobnie jak ostre papryczki.[/quote] ;-) Sluszne spostrzezenie.
Kurkuma przyspisza rzeczywiscie spalanie.
Dla tych co chca sie odchudzac to jest super pomocnik. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A dziwisz się, bo ja nie. Ostatnio dowiedziałam się jakie właściwości posiada kurkuma i jestem w szoku. Poczytaj sobie np. [url=http://www.zdrowyportal.pl/1864/kurkuma-8-imponujacych-wlasciwosci-leczniczych-kurkumy/]zdrowyportal.pl[/url] i również będziesz takiego samego zdania co ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8989]anakonda123[/url]"][post]190983[/post] A dziwisz się, bo ja nie. Ostatnio dowiedziałam się jakie właściwości posiada kurkuma i jestem w szoku. Poczytaj sobie np. [url=http://www.zdrowyportal.pl/1864/kurkuma-8-imponujacych-wlasciwosci-leczniczych-kurkumy/]zdrowyportal.pl[/url] i również będziesz takiego samego zdania co ja.[/quote] Zamiast gdzieś tam czytać na niewiadomego pochodzenia stronach, wklej to co tam jest napisane, to chętnie wszyscy przeczytają.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi