Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Maski czy odzywki do włosów?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje długie dość włosy wymagają dużej pielęgnacji. Pominaj kwestie suplementacji i odpowiedniego traktowania włosów, ale czy używacie masek do wlosów i odżywek ? Jeśli tak to jakich, bo ja bardzo chętnie wypróbuje nowości.

[img]http://www.biovax.pl/images/porady_i_artykuly/22/2.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jakie masz przede wszystkim problemy z włosami ?
Odżywkę masz raczej na co dzień, a maski robisz np raz w tygodniu.
Jednak podstawowe pytanie jakie masz włosy ;)

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam tyle masek, że brakuje mi na nie miejsca :P

Obecnie używam Kallos Algae na zmianę z maską aloesową NaturVital. Bardzo fajnie nawilżają i wygładzają włosy - moje ulubione!

Oprócz tego od czasu do czasu stosuję jakąś maskę proteinową, np. Kallos Keratin, Kallos Placenta, Kallos Latte, Biovax keratyna i jedwab. Na razie najbardziej odpowiada mi Kallos Keratin. Z kolei w Biovaxie lubię jego konsystencję - dobrze się sprawdza jako zabezpieczenie włosów na basenie. Niedawno wypróbowałam też Kallos Frutta (ta już bez protein), ale bez szału, jedynie pachnie ładnie, ale żadnego efektu "wow" po tym nie ma. Podobnie zresztą miałam z maską Gloria, którą można kupić w Auchan - wiele osób polecało, ale na mnie działała tak sobie, bez rewelacji. Teraz przymierzam się do kupna maski Alterry - aloes i granat. Szampon z tej serii bardzo przypadł mi do gustu, świetnie zadziałał na moje włosy, więc może maska też zda egzamin. Podobne nadzieje wiążę zresztą z aloesową maską Equilibra - szampon bardzo sobie chwalę :)

Z odżywek mam kilka ulubionych i raczej niewiele zmieniam pod tym względem. Do spłukiwania Nivea Long Repair, od czasu do czasu Garnier Awokado i masło karite, ale najlepiej działa ta pierwsza, bo świetnie się po niej rozczesuje włosy. No i odżywki bez spłukiwania - np. Gliss Kur w sprayu, taka złota, to jest chyba Ultimate Oil Elixir, albo od czasu do czasu Joanna Naturia Pokrzywa i zielona herbata.

A Ty możesz coś polecić? :)

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalllos ;) placenta jest wg mnie genialna ;)
polubiłam też tą latte :) czyli mleczną.
Nie podpasowała mi keratynowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja właśnie używam tej keratynowej i zastanawiam się teraz nad inną wersją bo akurat się kończy:) chociaż zastanawiam się jeszcze żeby kupić maskę do włosów garniera "gęste i zachwycające". któraś miała coś z tej linii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kallos jest fajny ale opłaca się kupowac duży, a potem masz cały litr odzywki.
A tego garniera miałam. W sumie dobrze że mi o niej przypomniałaś.
Będe musiała do niej wrócić, bo była super i fajnie...
Hmmm.. dodawała objętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałaś z Garniera z różowej gamy? Ja ostatnio kupiłam serum wyzwalacz gęstości :D Piękny zapach i włosy są takie miłe w dotyku po nim. W dodatku naprawdę jest ich więcej. W końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no właśnie zależy mi na tej objętości, bo co bym nie robiła to te włosy i tak oklapną:( jeszcze jak ma "piękny zapach" to tym bardziej bym się skusiła.. uwielbiam jak włosy ładnie pachną:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hadassa"]A jakie masz przede wszystkim problemy z włosami ?
Odżywkę masz raczej na co dzień, a maski robisz np raz w tygodniu.
Jednak podstawowe pytanie jakie masz włosy ;)[/quote]
Wiem jak stosuje się maski i odżywki :P

Ogólnie przy moich długich włosach mam podobnie jak Niedotykalna czyli testuje , próbuje i jak coś mi odpowiada to zostaje w mojej kosmetyczce. O ile z odżywek mam jakieś tam typy o tyle z maski nie moge znaleźc nic co by mi odpowiadało. A z Garnier mówicie o tej serii ? Nie widzialam tego w sklepie

[img]http://papilot3.mykmyk.pl/img/660/0/garnier-fructis-11891952.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="malamon"]no właśnie zależy mi na tej objętości, bo co bym nie robiła to te włosy i tak oklapną:( jeszcze jak ma "piękny zapach" to tym bardziej bym się skusiła.. uwielbiam jak włosy ładnie pachną:)[/quote] To polecam z czystym sumieniem :) Mój facet nawet zauważył różnice w obojętność, a to już chyba o czymś świadczy :D tak samo uwielbia przytulać się i czuć zapach włosów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]A z Garnier mówicie o tej serii ? Nie widzialam tego w sklepie

[img]http://papilot3.mykmyk.pl/img/660/0/garnier-fructis-11891952.jpg[/img][/quote]
Dokładnie o tej serii mówimy... Ja sobie chyba jeszcze dokupię szampon i odżywkę.
A ktoś miał serum? Ciekawa jestem jak działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja całego zestawu nie kupiłam, ale właśnie szampon i serum. jestem na etapie testowania, ale włosy już są milsze w dotyku i zapach oczywiście fajny. uwielbiam kosmetyki z taką pompką do dozowania, bo ja to nigdy nie mam wyczucia ile nakładam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i przekonałyście mnie. Wpadłam do Rossmanna po gąbeczkę do podkładu, a wyszłam z zestawem Garniera szampon i odżywką. Teraz testujemy i zobaczymy. Moje włosy raczej są bardzo wymagające. Podzielę się wynikami :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no to czekamy na sprawozdanie. u mnie efekt się utrzymuje chociaż używam dopiero niecałe 2 tygodnie, ale lepiej mi się układają i nie puszą. teraz czekam, aż będzie efekt gęstości:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na pewno sprawozdanie będzie miało same plusy :D Kochane ta seria z Garniera po prostu jest rewelacyjna. Ostatnio poleciłam ja przyjaciółce, to zachwycona efektami odzywki, serum tak samo. I zapachem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziałam w reklamie, że dociera do wnętrza włosów i od środka powiększa ich objętość :) Fajnie wyglądało, ale ja dopiero na początku mojej drogi. Na razie po użyciu szamponu mogę powiedzieć, że lepiej się układają i są miekkie w dotyku.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo, że nie widać wszystkiego od razu. Ale już jakieś plusy są :D Co do tego, że włosy as miękkie.. Są i to bardzo :D łapię się na tym, że często ich przez to dotykam, bo są takie milusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja dziś zamowiłam jeszcze olejek do włosów z migdałów.
Ciekawa jestem jego efektów na moich włosach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakoś nie lubie olejków. Nie są dla mnie i dla moich włosów. Za to dokupiłam jeszcze z tego Fructis serum i ciekawi mnie taka zmasowana siła na włosy.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie najlepsze, co do tej pory znalazłam to olejki arganowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Olejek też trzeba, najlepiej metodą prób i błedów dopasować do swoich włosów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="KarolowaOla"]Olejki to też fajna sprawa i zabawa. A jaki polecacie najbardziej/ Albo jaki Wam się sprawdził?[/quote] brutalnie, ale musisz sama sprawdzic

u mnie obecnie kokosowy i z słodkich migdałów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi