Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
mazi88

Ekologiczne ogrzewanie domu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie ekologiczne sposoby na ogrzewanie domu?? A może takie ekologiczne ogrzewanie stosujecie w domu. Jak tak to jakie widzicie plusy i minusy jak z kosztami??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiem tak znajomi palą pelletami, mówią że to ekologicznie. I że mają czysto w kotłowni. Także myślę że to dobre rozwiązanie. A co zastanawiasz się nad wyborem ogrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze ogrzewanie nawet uwazane za ekologicznie tez nie jest tanie.
Wiem cos o tym, a poki co to wkurzam sie na rachunki za energie elektryczna , bo ogrzewanie
mam elektryczne. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szukam różnych informacji bo w niedalekiej przyszłości planuje dom postawić. A co ten pellet??
Ogrzewanie elektryczne może i jest ekologiczne jeśli chodzi o jednostkę (Twój dom) ale w Polsce większości prąd jest produkowany w elektrowniach węglowych a to nie jest ekologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="mazi88"]szukam różnych informacji bo w niedalekiej przyszłości planuje dom postawić. A co ten pellet??
Ogrzewanie elektryczne może i jest ekologiczne jeśli chodzi o jednostkę (Twój dom) ale w Polsce większości prąd jest produkowany w elektrowniach węglowych a to nie jest ekologiczne.[/quote]
Witam! Pellet to nic innego jak materiał do ogrzewania uzyskiwany ze zrębek i trocin drzew, w pełni ekologiczny i charakteryzujący się zerową emisją dwutlenku węgla podczas spalania. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Zapraszam po więcej informacji na stronę internetowa firmy Stelmet, gdzie można uzyskac więcej informacji: polishpellet.com/pellet

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No wiadomo ale niektórzy wolą zapłacić więcej i mieć ekologicznie, chociaż ten pellet to chyba tak drogo nie wychodzi a gaz owszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rzecznik a jak rozpoznać dobry pellet i jak go przechowywać?? Trzeba kupić go więcej przed okresem grzewczym czy można kupić mniej i w okresie grzewczym dokupić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wykorzystać ciepło z ziemi, ale to bardzo droga inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobry pellet musi mieć dobrą kaloryczność z dostępnych na rynku to chyba lava i olimp się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="mazi88"]rzecznik a jak rozpoznać dobry pellet i jak go przechowywać?? Trzeba kupić go więcej przed okresem grzewczym czy można kupić mniej i w okresie grzewczym dokupić??[/quote] Witam ponownie! Dobry pellet odnacza się tym, że uzyskiwany jest z legalnych źródeł co potwierdzają certyfikaty jego jakości. Takie certyfikaty ma pellet firmy Stelmet. Pellet Lava ma certyfikat FSC, a pellet Olimp FSC, ENPlus A1 oraz DINPlus. Co do zakupienia pelletu to jest to indywidualna kwestia jego użytkownika uzależniona od powierzchni obiektu do ogrzania oraz temperatury jaką chce się mieć wewnątrz pomieszczeń.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trzeba pamiętać również o dobrym przechowywaniu, kiedyś nie zamknełem do końca worku w którym przechowywałem i już się tak dobrze nie palił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem wcale nie. Chyba, że masz do gazu stały dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Maniek78"]Trzeba pamiętać również o dobrym przechowywaniu, kiedyś nie zamknełem do końca worku w którym przechowywałem i już się tak dobrze nie palił.[/quote] a jakiego pellet używałeś??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Używam cały czas Lavy ze Stelmetu, spróbowałem kiedyś olimpu ale jakoś zostałem przy tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam piec CO na wszystkie rodzaje paliwa, pali się w nim bardzo dobrze i oszczędnie, dom ok 150m2 i tak na zime to idzie okolo 800kg węgla i pol tony miału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="lukas"]Wykorzystać ciepło z ziemi, ale to bardzo droga inwestycja.[/quote] masz na myśli pompy ciepła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też słyszałem, że panele słoneczne dają radę. Tylko nie wiem jak jest z kosztem ich montażu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli chodzi o ogrzewanie węglowe to najlepiej sprawdzi się ekogroszek, który powoduje najmniejsze zanieczyszczenie.
Według mnie to lepsze rozwiązanie niż jakikolwiek pellet czy coś podobnego. Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę, który
ma w swojej ofercie dobrze oczyszczony np. w Mysłowicach jest SmartTrans, który wiem, że ma bardzo dobry węgiel do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten ekogroszek, to jedna wielka ściema, bo puszcza z dymem najwięcej zanieczyszczeń.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
My rzuciliśmy się na baterie solarne w nadziei, że załapiemy się na dofinansowanie z urzędu miasta. Miało je dostać kilkaset osób, ale nie znam żadnej, która by je miała. Inwestycję trzeba było opłacić i w pewnym momencie zabrakło pieniędzy. Ratowaliśmy się chwilówką, bo już nie było sensu się wycofywać. Baterie mamy tylko do grzania wody, nie ogrzewania domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi