Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
FOX

Katolicyzm - Najstarsza Choroba psychiczna (NIE DLA KATOLII)

Rekomendowane odpowiedzi

Katolicyzm jest to taki rodzaj choroby psychicznej, w której należy przepraszać za to, że się jest człowiekiem.

Co więcej, katolicy tak chętnie walczą o prawa do narzucenia swojej wiary innym, natomiast już tak niewielu katolików postępuje zgodnie z ich kanonem.

Katolicyzm jak każda religia na świecie spowodowana jest naturalną biologią człowieka a mianowicie starzeniem się. Gdyby człowiek nie ulegał temu naturalnemu procesowi religia byłaby marginalizowana, gdyż rodzimy się ateistami i do życia wiara nie jest nam potrzebna.

Na wybór wiary przede wszystkim ma wpływ geografia położenia danego państwa. Dlatego na ziemi są obszary zajmowane przez katolików, protestantów, muzułmanów, buddystów, itp. Oczywiście każdy szaman wyznawanej prze siebie religii twierdzi, iż każda inna religia jest błędna dlatego jako ateista jestem w stanie z nimi wszystkimi się zgodzić.

Określając katolicyzm jednym zdaniem, mógłbym powiedzieć, iż jest to najstarsza i największa organizacja przestępcza o zasięgu międzynarodowym, która nigdy nie ma dość bogactwa, władzy i uległości swych wyznawców. Kościół Katolicki w dzisiejszym wydaniu z naukami swojego mentora – Jezusa nie ma już nic wspólnego. Wiara ta od chwili powstania została potraktowana jak lek homeopatyczny a mianowicie rozcieńczona do granic możliwości. To właśnie człowiek widząc potęgę populizmu Jezusa i jego spuścizny postanowił zrobić z jego przekazu najstraszniejszą broń przeciw sobie samemu, czyli indoktrynację. W tym celu wymyślono dogmaty, których katolik nie może poddać pod osąd wiarygodności. Wprowadzono hierarchiczność w strukturach kościoła, autokratyzm oraz autorytaryzm.

Kolejni po sobie następcy Świętego Piotra prześcigali się w wymyślaniu kolejnych bredni podając je ciemnemu ludowi jako objawiony głos ducha świętego. Katolicyzm od chwili swojego powstania ukierunkowany był na zabijanie, prześladowanie i dręczenie wszystkiego co żyje na ziemi. Chrześcijanie podbijali w imię Jezusa coraz to szersze połacie ziemi tłumacząc się wolą swojego boga. Ten sam bóg kazał im prawie przez 1600 lat twierdzić, iż słońce obraca się wokół ziemi.

Rozwój nauki, cywilizacji i moralności został skutecznie zatrzymany przez wyznawców Jezusa. Wydawałoby się, iż wkroczyliśmy w nową erę człowieka, w którym odrzuca się i potępia krzywdy jakie wyrządził ludzkości Jezus rękami błędnie zinterpretowanej wiary przez swych wyznawców, lecz obserwując obecną sytuację chociażby w naszym kraju odnoszę wrażenie, iż okres średniowiecza jeszcze tkwi w umysłach niektórych polityków.

Tam gdzie w innych Państwach ludzie normalni i wykształceni odchodzą od wiary w gusła, sekty i inne wymysły wyobraźni, tak w Polsce pielęgnuję się wiarę w brednie o dziewicy, którą wyruchał duch i mimo urodzenia dziecka nadal pozostawała dziewicą. Współczesna opowieść o Harrym Potterze wydaje się bardzie wiarygodna niż stary i nowy testament razem wzięty.

[color=#FFFFFF]Katolicy muszą wierzyć, że kobieta powstała z żebra, że istnieje gadający wąż co skusił Ewę w raju, że istniał ktoś taki jak Jonasz, który przesiedział za sprawą boga 3 dni brzuchu jakiejś ryby, że suchy wafel to mięso (ciało) Jezusa a cierpkie wino to krew, że ujawnienie księdza pedofila i poddanie go pod osąd świeckiego Państwa to atak na kościół i wiernych. [/color]

Oczywiście mogę wymieniać wiele bredni, które dla normalnego człowieka zawsze pozostaną bredniami, ale dla katolika będzie to święta prawda pochodząca od samego stwórcy.

Nie rozumiem też katolików, którzy na wszystko co spotka w ich w życiu mówią że to wola pana. Niedawno pijany kierowca zabił idące poboczem dwie dziewczynki i o mały włos nie trafił chłopca, który zdążył odskoczyć. Zapewne wszystkie rodziny, których dzieci brały udział w tym zdarzeniu wdzięczne są za wolę pana jaką doświadczyli. Co więcej rodzina zabitych dziewczynek wyprawiła pogrzeb kościelny zapewne nadal chwaląc imię swojego boga.

Nie tak dawno przeczytałem na jednym z forów, iż istnieje coś takiego jak pokolenie JP2 i pokolenie to postępuje tylko i wyłącznie z naukami swojego mentora. Zadałem więc im pytanie, z racji na dość młody wiek niektórych rozmówców, czy podczas współżycia kochają się na „żywca” i do końca? Przecież tak nauczał Jan Paweł 2, który nie tolerował antykoncepcji. Oczywiście wszyscy możemy się domyśleć jakie odpowiedzi dostałem od używających jedynie prawdziwego języka miłości katolików.

Katolicyzm jest taką chorobą psychiczną, która odbiera człowiekowi możliwość samodzielnego myślenia a co za tym idzie postępowania. Choroba ta jest bardzo zaraźliwa, gdyż przenosi się poprzez mowę i chęć zakażenia za wszelką cenę innej zdrowej osoby. Jeśli zdrowy organizm się opiera chorobie należy go zabić.

Państwo polskie dbając o dzieci powinno wprowadzić zakaz stosowania praktyk religijnych każdej religii w Polsce względem osób nieświadomych. Oznacza to, iż aby ochrzcić dziecko rodzice powinni czekać z tym rytuałem np. do 16 roku życia. Sam Jezus ochrzczony był przecież jako dorosły człowiek. Takie rozwiązanie będzie sprawiedliwe i przede wszystkim pozwoli na samostanowienie dzieci, czy chcą przynależeć do jakiejkolwiek wspólnoty kościelnej.

Oczywiście procent osób wierzących w żyda zwanego Jezusem byłby dla kościoła nie do przyjęcia. Okazałoby się, iż osób wierzących w mitologię gadającego węża jest w Polsce zaledwie parę procent.

Państwo polskie nie powinno też dotować żadnej religii z pieniędzy podatników. W większości krajów europejskich (ale i nie tylko) kościół jest dotowany tylko z tego co przekażą mu wierni. Nie do pomyślenia jest aby rząd zamiast na edukację, oświatę, czy chore dzieci przeznaczył chociażby złotówkę dla jakiejkolwiek sekty.

W Polsce jest inaczej, Pan Premier, Pan Prezydent i cały rząd, czyli osoby trzymające ster naszego kraju w rękach usłużnie klęczą na mszy bijąc się w pierś z popełnionych grzechów , czyli przepraszają za bycie człowiekiem.

Nie zauważyłem nigdy aby którykolwiek z prezydentów USA z Obamą na czele usłużnie klękał przed szefem mafii jakim jest niewątpliwie papież.

Polska to kraj, w którym czy jesteś wierzący czy nie na kościół musisz łożyć. Ostatnio 6 milionów złotych Pan Zdrojewski przeznaczył na Świątynie Opatrzności Boskiej a konkretnie na muzeum Jana Pawła 2. Łatwo się wydaje pieniądze podatników na wspomaganie pedofili w czarnych sukienkach.

Obecnie nasz kraj jest pod zaborem czarnej zarazy jaką jest kościół katolicki. Choroba zwana wiarą niestety daje o sobie znać w głowach niektórych polityków, lecz widzę już znaczną poprawę w odniesieniu do minionych lat, gdzie nie można było nawet piergnąć w stronę krzyża. Polska budzi się powoli z okupacji pedofili, lecz musi jeszcze minąć parę lat by doprowadzić do wypowiedzenie konkordatu, opodatkowania kościoła i całkowitego jego rozdziału od Państwa.

Najlepszym lekarstwem na chorobę zwaną katolicyzmem jest nauka. Więc jeżeli jesteś katolikiem, czytasz mój tekst i bardziej niż naukę cenisz wiarę, obiecaj mi że gdy zachorujesz zamiast do lekarza pójdziesz do kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:mrgreen: Nie przepadam za dyskusjami n/t zwiazane z religia, wiec nie rozwine tego
tematu i Twojego punktu widzenia.
Ale czy nie wydaje Ci sie, ze Twoj komentarz i spostrzezenia budza kontrowersje?
Przeciez katolicy moga Cie zlinczowac i prawie ubiczowac za gro tych wypowiedzi.
Poniewaz nie bede wdawac sie w te polemike ,to jako boczny obserwator twierdze,
ze wystartowales bardzo ostro w temacie.
A moze to nie jest tak jak mysle? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dokładnie jest tak jak myślisz, dyskusja w moim temacie nie jest konieczna, wystarczy racjonalnie i na chłodno zastanowić się nad tym co napisałem. Założenie każdej religii jest odebranie logicznego myślenia od jej wyznawców.

A Tobie Kika666 dziękuje za przeczytanie, muszę napisać ostrzeżenie dla katolii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osobiście nigdy nie poznałam człowieka, który urodził się ateistą i nim pozostał.
Na jakimś etapie zawsze były stawiane pytania o sens boskości.

Nie twierdzę, że ateizm jest zły. Ale złe jest zatwardziałe przeświadczenie, że jeśli 'ja nie wierzę, że bóg istnieje' to jest to niemal objawioną prawdą.
Nie chcesz - nie wierz. Ale zarzucanie innym osobom chorób psychicznych, bo wierzą, to spore nadużycie.
Jak pisałam wcześniej - wiara to nie wiedza. Nie trzeba jej udowadniać.

Dlatego sądzę, że ateista nigdy nie zrozumie argumentów wierzącego w Boga. Zwyczajnie inaczej podchodzi do kwestii zasadności istnienia Boga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Słusznie prawisz Ruta. Dołączam się do Twojej wypowiedzi ale myślę, że FOX chciał być kontrowersyjny, wzbudzić emocje i złość u wierzących aby wyłoniła się zacięta dyskusja.
A tu klapa, bo obraził ludzi wierzących. :)

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Założenie każdej religii jest odebranie logicznego myślenia od jej wyznawców.

Ciekawe kto takie założenie wymyślił, udokumentował, potwierdził badaniami i uznał za fakt. Otóż odpowiem - nikt. Bo taka teza nie ma żadnej logiki w sobie, o której mówisz. Równie dobrze można napisać [tu wstaw dowolne ugrupowanie/stowarzyszenie/związek wyznaniowy] został stworzony, żeby zawładnąć światem! 🤪

Każda religia ma inne założenia. Kto ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat, to rozumie fakty, które są przedstawione dzieciom na poziomie jeszcze podstawówki. Czym innym kieruje się buddysta, czym innym katolik, owszem są pewne założenia wspólne, ale nie mają podłoża spiskowej teorii dziejów. 

Ponadto znakomite grono naukowców, w przeszłości i dziś - są wyznawcami jakiejś religii. Politycy i inni ludzie, którzy coś zrobili dla tego świata ważnego - również.🙂  

Jeśli rozmawiamy poważnie, to nie zachowujmy się jak przekupy na targu, kto głośniej palnie większą głupotę to jest "mondrzejszy". Tylko rozmawiajmy o argumentach. O wnioskach. I z szacunkiem do siebie i innych ludzi, a nie "Bo ja jestem najlepszy na całym świecie, a reszta to GUPKI."  Pokój Wam. 🙂 

• Lubię to! 1

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te kościelne fakty, to skąd się wzięły, ktoś je wymyślił, prawda? To jakie to są fakty? Wymyślone.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o jakich kościelnych faktach mówisz. Więc nie wiem do czego mam się odnieść. Sprecyzuj.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytałam o te fakty, które stwierdzasz, że jakieś istnieją: Kto ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat, to rozumie fakty, które są przedstawione dzieciom na poziomie jeszcze podstawówki.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Każda religia ma inne założenia.

Pisałem w tym kontekście. Jakie założenia ma islam, jakie buddyzm, a jakie chrześcijaństwo - można wygooglać i poczytać chociażby w wikipedii. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Użyłeś słów "Fakty", "na poziomie dziecka" a ja pytam się o te fakty na poziomie dziecka, jakie to są fakty w katolicyzmie, bo o tym pisałeś dwa posty wcześniej.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Religia , to nic innego jak polityka do której wpisano Boga. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Użyłeś słów "Fakty", "na poziomie dziecka" a ja pytam się o te fakty na poziomie dziecka, jakie to są fakty w katolicyzmie, bo o tym pisałeś dwa posty wcześniej.

Cytat

Każda religia ma inne założenia. Kto ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat, to rozumie fakty, które są przedstawione dzieciom na poziomie jeszcze podstawówki.

Najwidoczniej mnie nie rozumiesz. Spróbuję inaczej.

Nigdzie nie widziałem, żeby uczono tego, że religie zostały stworzone w celach manipulacji. Nawet w filozofii, która krytycznie podchodzi do problemów i idei. Dlaczego nawet tam nie? Bo istotą filozofii jest dążenie do poznania całościowego świata, a nie formułowania bezpodstawnych osądów, niczym nie popartych. tzw. hejtowanie. 🙂 Bo na powyższą tezę nie ma żadnych dowodów, a jeśli ktoś już się tego tematu podejmuje to jest to na poziomie foliarstwa i teorii spiskowej dziejów🙂Tak ja to odczytuję. Jako działania nieobiektywne i krzywdzące dla prawdy historycznej.

Z własnych obserwacji dodam, że takie skrajne opinie, wydaje mi się formułują osoby urażone, zranione grzechem i szukające sensacji, żeby podsycać swoją nienawiść do danej "frakcji"/"kościoła". 

Fakty przemawiają za tym, jak wiele dobrego działo się na świecie za sprawą religii i kultów. Szczególnie wypowiadam się tutaj o mojej wierze katolickiej. Osoby zamroczone brakiem obiektywizmu nie chcą tego zobaczyć. Będą deprecjonować wszelkie zasługi tych wszystkich ludzi, którzy np. poświęcili często swoje życie dla dobra drugiego człowieka, widząc tylko te złe uczynki innych osób. Dochodzi do tej polemiki ignorancja. Bo przykładowo o inkwizycji mało kto o niej wie, czym była, ile ofiar pochłonęła, jaki jest kontekst historyczny, a każdy chętnie lubi się na to powoływać. Gorzej jeśli chodzi o szczegóły. 🙂   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Litości, jakiej prawdy historycznej? To, że Piłat żył i był, że był jakiś Jezus? Na takich faktach historycznych opiera się Twoja religia?

Cała reszta, to nie są fakty, tylko wiara a wiara nigdy nie może być faktem.

I jakie jest Twoim zdaniem spojrzenie na inkwizycję? Ja w tym widzę wyłącznie torturowanie ludzi i zmuszanie do własnych poglądów.

Czy zdajesz sobie sprawę ilu niewinnych i dobrych ludzi zginęło, bo nie chciało wyrzec się swoich bogów?

I o jakim hejtowaniu piszesz, człowieku? Jesteśmy na forum wielotematycznym gdzie podstawą jest dyskusja ale zawsze tak jest, że jak katolik nie ma żadnych

argumentów(bo ich nigdy mieć nie będzie), to zaczyna atak typu, że ktoś hejtuje, trolluje i nie ma podstaw do podważania.

Otóż mam podstawy i to bardzo słuszne- opieram się wyłącznie na dowodach a żadna religia takich dowodów nie posiada- żadna.

Edytowane przez hogan

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.05.2020 o 21:46, Reiv napisał:

Fakty przemawiają za tym, jak wiele dobrego działo się na świecie za sprawą religii i kultów. Szczególnie wypowiadam się tutaj o mojej wierze katolickiej.

A co jest najlepsze w Twojej wierze? Wojny religijne, palenie na stosie, bo ktoś nie zgodził z papieżem czy chronienie pedofili?

W dniu 22.04.2020 o 14:48, Reiv napisał:

Ponadto znakomite grono naukowców, w przeszłości i dziś - są wyznawcami jakiejś religii. Politycy i inni ludzie, którzy coś zrobili dla tego świata ważnego - również.🙂 

Bo od dzieciństwa mieli prane mózgi, aby jakąś religię wyznawać. W przeszłości ludzkości wiedziała dużo mniej, więc była duża przestrzeń, którą można było zapełniać "religijnymi wymysłami", więc można sobie było być religijnym i zachować zdolność do sceptycyzmu, który jest podstawą do nauki. Niestety wraz z rozwojem nauki, jest coraz mniej miejsca na religijne wymysły, no i uczciwej intelektualnie osobie jest ciężko wyłączyć myślenie racjonalne przy religii i postępować racjonalnie poza religią. A Twoja "wspaniała wiara" jeszcze pogarsza sytuację, bo księża, lubią się wypowiadać na tematy o których nie mają pojęcia, więc utrudniają dzielenie rzeczy, na religijne gdzie należy wyłączyć racjonalne myślenie i niereligijne, gdzie można myśleć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpis powyżej też jest mój. Zapomniałem, że kiedyś musiałem założyć konto, aby sprawdzić jakie mam tutaj konto i teraz mam w przeglądarce zapisane dwa.

Od razu rozwinę temat katolicyzmu. Nawet w przeszłości nie było specjalnie różowo, jeżeli chodzi o naukowców, bo taki Kopernik nie odważył się opublikować swojej pracy o astronomii, kiedy miał jakieś życie do stracenia. Natomiast dzisiaj katolicy, żeby być ok z nauką, muszą być niedouczeni albo z biologii, albo z własnej religii.

Jeżeli chodzi o biologię to człowiek wyewoluował, a nie został stworzony. Ja wiem, że niedouczeni katolicy mają to swoje przekonanie, że Kościół nie ingeruje w biologię, bo ma ten swój myk, że jak w Biblii jest napisane, że Bóg stworzył człowieka to tak naprawdę chodzi o to, że stworzył jego duszę i w ogóle Stary Testament nie jest od czytania dosłownie.

Problem polega na tym, że w katolicyzmie jest bardzo ważne, aby każdy się rodził z grzechem pierworodnym na koncie, więc każdy człowiek musi pochodzić o jednego mężczyzni, który ten grzech popełnił, a żeby w biologii znaleźć jeden organizm, który będzie przodkiem wszystkich ludzie to trzeba się cofnąć poza ludzi. Co gorsza papież w encyklice zabronił katolikom biologii, gdzie nie ma Adama wspólnego przodka wszystkich ludzi, a katolicy mają to swoje, że papież z urzędu jest nieomylny.

Wiem, że nieomylnego z urzędu papieża można obejść mykiem, że jak papież się pomyli to można powiedzieć, że to nie było z urzędu, więc w praktyce papież jest nieomylny o ile zatwierdzą to teologowie, ale to tylko następny przykład, jak trzeba się gimnastykować, żeby równocześnie myśleć i być katolikiem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w katolicyzmie jest bardzo ważne, aby każdy się rodził z grzechem pierworodnym na koncie

Do tego zdania dodam, że po to aby ludzie czuli się winni i żeby potrzebowali kościoła do odpuszczenia grzechów.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 5.06.2015 o 16:44, FOX napisał:

Katolicyzm jest to taki rodzaj choroby psychicznej, w której należy przepraszać za to, że się jest człowiekiem.

Co więcej, katolicy tak chętnie walczą o prawa do narzucenia swojej wiary innym, natomiast już tak niewielu katolików postępuje zgodnie z ich kanonem.

Katolicyzm jak każda religia na świecie spowodowana jest naturalną biologią człowieka a mianowicie starzeniem się. Gdyby człowiek nie ulegał temu naturalnemu procesowi religia byłaby marginalizowana, gdyż rodzimy się ateistami i do życia wiara nie jest nam potrzebna.

Na wybór wiary przede wszystkim ma wpływ geografia położenia danego państwa. Dlatego na ziemi są obszary zajmowane przez katolików, protestantów, muzułmanów, buddystów, itp. Oczywiście każdy szaman wyznawanej prze siebie religii twierdzi, iż każda inna religia jest błędna dlatego jako ateista jestem w stanie z nimi wszystkimi się zgodzić.

Określając katolicyzm jednym zdaniem, mógłbym powiedzieć, iż jest to najstarsza i największa organizacja przestępcza o zasięgu międzynarodowym, która nigdy nie ma dość bogactwa, władzy i uległości swych wyznawców. Kościół Katolicki w dzisiejszym wydaniu z naukami swojego mentora – Jezusa nie ma już nic wspólnego. Wiara ta od chwili powstania została potraktowana jak lek homeopatyczny a mianowicie rozcieńczona do granic możliwości. To właśnie człowiek widząc potęgę populizmu Jezusa i jego spuścizny postanowił zrobić z jego przekazu najstraszniejszą broń przeciw sobie samemu, czyli indoktrynację. W tym celu wymyślono dogmaty, których katolik nie może poddać pod osąd wiarygodności. Wprowadzono hierarchiczność w strukturach kościoła, autokratyzm oraz autorytaryzm.

Kolejni po sobie następcy Świętego Piotra prześcigali się w wymyślaniu kolejnych bredni podając je ciemnemu ludowi jako objawiony głos ducha świętego. Katolicyzm od chwili swojego powstania ukierunkowany był na zabijanie, prześladowanie i dręczenie wszystkiego co żyje na ziemi. Chrześcijanie podbijali w imię Jezusa coraz to szersze połacie ziemi tłumacząc się wolą swojego boga. Ten sam bóg kazał im prawie przez 1600 lat twierdzić, iż słońce obraca się wokół ziemi.

Rozwój nauki, cywilizacji i moralności został skutecznie zatrzymany przez wyznawców Jezusa. Wydawałoby się, iż wkroczyliśmy w nową erę człowieka, w którym odrzuca się i potępia krzywdy jakie wyrządził ludzkości Jezus rękami błędnie zinterpretowanej wiary przez swych wyznawców, lecz obserwując obecną sytuację chociażby w naszym kraju odnoszę wrażenie, iż okres średniowiecza jeszcze tkwi w umysłach niektórych polityków.

Tam gdzie w innych Państwach ludzie normalni i wykształceni odchodzą od wiary w gusła, sekty i inne wymysły wyobraźni, tak w Polsce pielęgnuję się wiarę w brednie o dziewicy, którą wyruchał duch i mimo urodzenia dziecka nadal pozostawała dziewicą. Współczesna opowieść o Harrym Potterze wydaje się bardzie wiarygodna niż stary i nowy testament razem wzięty.

Katolicy muszą wierzyć, że kobieta powstała z żebra, że istnieje gadający wąż co skusił Ewę w raju, że istniał ktoś taki jak Jonasz, który przesiedział za sprawą boga 3 dni brzuchu jakiejś ryby, że suchy wafel to mięso (ciało) Jezusa a cierpkie wino to krew, że ujawnienie księdza pedofila i poddanie go pod osąd świeckiego Państwa to atak na kościół i wiernych.

Oczywiście mogę wymieniać wiele bredni, które dla normalnego człowieka zawsze pozostaną bredniami, ale dla katolika będzie to święta prawda pochodząca od samego stwórcy.

Nie rozumiem też katolików, którzy na wszystko co spotka w ich w życiu mówią że to wola pana. Niedawno pijany kierowca zabił idące poboczem dwie dziewczynki i o mały włos nie trafił chłopca, który zdążył odskoczyć. Zapewne wszystkie rodziny, których dzieci brały udział w tym zdarzeniu wdzięczne są za wolę pana jaką doświadczyli. Co więcej rodzina zabitych dziewczynek wyprawiła pogrzeb kościelny zapewne nadal chwaląc imię swojego boga.

Nie tak dawno przeczytałem na jednym z forów, iż istnieje coś takiego jak pokolenie JP2 i pokolenie to postępuje tylko i wyłącznie z naukami swojego mentora. Zadałem więc im pytanie, z racji na dość młody wiek niektórych rozmówców, czy podczas współżycia kochają się na „żywca” i do końca? Przecież tak nauczał Jan Paweł 2, który nie tolerował antykoncepcji. Oczywiście wszyscy możemy się domyśleć jakie odpowiedzi dostałem od używających jedynie prawdziwego języka miłości katolików.

Katolicyzm jest taką chorobą psychiczną, która odbiera człowiekowi możliwość samodzielnego myślenia a co za tym idzie postępowania. Choroba ta jest bardzo zaraźliwa, gdyż przenosi się poprzez mowę i chęć zakażenia za wszelką cenę innej zdrowej osoby. Jeśli zdrowy organizm się opiera chorobie należy go zabić.

Państwo polskie dbając o dzieci powinno wprowadzić zakaz stosowania praktyk religijnych każdej religii w Polsce względem osób nieświadomych. Oznacza to, iż aby ochrzcić dziecko rodzice powinni czekać z tym rytuałem np. do 16 roku życia. Sam Jezus ochrzczony był przecież jako dorosły człowiek. Takie rozwiązanie będzie sprawiedliwe i przede wszystkim pozwoli na samostanowienie dzieci, czy chcą przynależeć do jakiejkolwiek wspólnoty kościelnej.

Oczywiście procent osób wierzących w żyda zwanego Jezusem byłby dla kościoła nie do przyjęcia. Okazałoby się, iż osób wierzących w mitologię gadającego węża jest w Polsce zaledwie parę procent.

Państwo polskie nie powinno też dotować żadnej religii z pieniędzy podatników. W większości krajów europejskich (ale i nie tylko) kościół jest dotowany tylko z tego co przekażą mu wierni. Nie do pomyślenia jest aby rząd zamiast na edukację, oświatę, czy chore dzieci przeznaczył chociażby złotówkę dla jakiejkolwiek sekty.

W Polsce jest inaczej, Pan Premier, Pan Prezydent i cały rząd, czyli osoby trzymające ster naszego kraju w rękach usłużnie klęczą na mszy bijąc się w pierś z popełnionych grzechów , czyli przepraszają za bycie człowiekiem.

Nie zauważyłem nigdy aby którykolwiek z prezydentów USA z Obamą na czele usłużnie klękał przed szefem mafii jakim jest niewątpliwie papież.

Polska to kraj, w którym czy jesteś wierzący czy nie na kościół musisz łożyć. Ostatnio 6 milionów złotych Pan Zdrojewski przeznaczył na Świątynie Opatrzności Boskiej a konkretnie na muzeum Jana Pawła 2. Łatwo się wydaje pieniądze podatników na wspomaganie pedofili w czarnych sukienkach.

Obecnie nasz kraj jest pod zaborem czarnej zarazy jaką jest kościół katolicki. Choroba zwana wiarą niestety daje o sobie znać w głowach niektórych polityków, lecz widzę już znaczną poprawę w odniesieniu do minionych lat, gdzie nie można było nawet piergnąć w stronę krzyża. Polska budzi się powoli z okupacji pedofili, lecz musi jeszcze minąć parę lat by doprowadzić do wypowiedzenie konkordatu, opodatkowania kościoła i całkowitego jego rozdziału od Państwa.

Najlepszym lekarstwem na chorobę zwaną katolicyzmem jest nauka. Więc jeżeli jesteś katolikiem, czytasz mój tekst i bardziej niż naukę cenisz wiarę, obiecaj mi że gdy zachorujesz zamiast do lekarza pójdziesz do kościoła.

Post pisany 5 lat temu..równie dobrze zasady moralne chrześcijaństwa można by nazwać "chorobą psychiczną". A jak ktoś zarzuca KrK nadmierne bogactwo, to niech zapozna się najpierw z jego działalnością charytatywną. Odrzucanie chrześcijańskich zasad moralnych doprowadziło ludzkość do eugeniki i totalitaryzmu, do skraju przepaści nad którą obecnie się znaleźliśmy.

Edytowane przez Fedorowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Fedorowicz napisał:

Post pisany 5 lat temu..równie dobrze zasady moralne chrześcijaństwa można by nazwać "chorobą psychiczną". A jak ktoś zarzuca KrK nadmierne bogactwo, to niech zapozna się najpierw z jego działalnością charytatywną. Odrzucanie chrześcijańskich zasad moralnych doprowadziło ludzkość do eugeniki i totalitaryzmu, do skraju przepaści nad którą obecnie się znaleźliśmy.

1. Kościół Katolicki, a zasady moralne chrześcijaństwa to są dwie różne rzeczy. Jedno to zasady moralne, drugie to organizacja, która tych zasad nie przestrzega.

2. Totalitaryzmy nie pojawiły się z powodu odrzucenia "moralnych zasad chrześcijaństwa", totalitaryzmy i eugenika to był skraj przepaści do którego doprowadził nas niesprawiedliwy system firmowany przez Kościół Katolicki.

3. Działalności charytatywna miałaby się lepiej bez pośrednictwa KK, który przy okazji czyni wiele szkód swoimi naukami i działaniami.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Jendrju napisał:

"..eugenika to był skraj przepaści do którego doprowadził nas niesprawiedliwy system firmowany przez Kościół Katolicki."

Jendrju, poczytaj trochę plz.To są materiały KrK ogólnie dostępne w necie. Kościół katolicki o eugenice i eutanazji."Pius XI, encyklika Casti Connubii (31 grudnia 1930):
Obrona prawa każdego człowieka do zawarcia małżeństwa, wbrew poglądom zwolenników eugeniki. Sprzeciw wobec sterylizacji."https://glosdlazycia.pl/wydanie/wokol-nauki-kosciola/kosciol-katolicki-o-eugenice-i-eutanazji/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestań ciągle mieszać pojęcia. Niesprawiedliwy system firmowany przez Kościół Katolicki to nie to samo co encykliki. W szczególności pisanie , że jest się przeciwko eugenice, gdy jest się jednym z odpowiedzialnych za stan świata, w którym powstaje totalitarne państwo odwołujące się do eugeniki jest po prostu śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.08.2020 o 18:02, Jendrju napisał:

Przestań ciągle mieszać pojęcia. Niesprawiedliwy system firmowany przez Kościół Katolicki to nie to samo co encykliki. W szczególności pisanie , że jest się przeciwko eugenice, gdy jest się jednym z odpowiedzialnych za stan świata, w którym powstaje totalitarne państwo odwołujące się do eugeniki jest po prostu śmieszne.

KrK poza działalnością charytatywną zajmuje się nauczaniem. W swym nauczaniu potępia eugenikę która w dobie NWO, globalizacji i depopulacji pokazuje coraz bardziej swe szatańskie oblicze.Chociaż po ostatnim słuchaniu Radia Maryja powtarzającego propagandę reżymu i obserwowaniu katolików w szmatach na twarzy donoszących na siebie zaczynam mieć wątpliwości ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Fedorowicz napisał:

KrK poza działalnością charytatywną zajmuje się nauczaniem. W swym nauczaniu potępia eugenikę która w dobie NWO, globalizacji i depopulacji pokazuje coraz bardziej swe szatańskie oblicze.

Eugenika pokazująca swoje oblicze w dobie depopulacji i NWO to tylko i wyłącznie Twoje wymysły.

A co do globalizacji to KrK w swoim nauczaniu poparł kapitalizm, który do globalizacji doprowadził. Jak Ci się globalizacja nie podoba to przestań popierać KrK, a zacznij popierać lewicowe środowiska, które są przeciwne globalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Jendrju napisał:

Eugenika pokazująca swoje oblicze w dobie depopulacji i NWO to tylko i wyłącznie Twoje wymysły.

A co do globalizacji to KrK w swoim nauczaniu poparł kapitalizm, który do globalizacji doprowadził. Jak Ci się globalizacja nie podoba to przestań popierać KrK, a zacznij popierać lewicowe środowiska, które są przeciwne globalizacji.

Dowodów na postępującą globalizację i depopulację jest wiele, mogę je wymienić o ile cenzura forumowa pozwoli. A co do lewicy..czy to nie lewica popiera np. LGBT, aborcję, rozwody, eutanazję, antykoncepcję, szczepionki? Powiedz mi, jak pary jednopłciowe mogą mieć dzieci ? Chyba tylko podkradać je normalnym rodzicom. Jeśli natomiast chodzi o walkę z kapitalizmem to dzisiejsza lewica już z nim praktycznie nie walczy. Czy Kościół popiera kapitalizm? Zapraszam do wątku o Papieżu Franciszku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi