Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Heraklit

Jak urządzić kuchnię?

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce zamieszkam w nowym domu. Wprowadzam się tam razem z moim mężem. Zastanawiamy się jak umeblować kuchnię. Wiele słyszałam o firmie http://www.aranzacjekuchni.com.pl/ Podobno mają bardzo atrakcyjne ceny i dotrzymują terminów. Może ktoś z was korzystał z oferty tej firmy? Będę wdzięczna za odpowiedź. Dodam, że podobają mi się kuchnie nowoczesne, coś jak na tym obrazku:
[img]http://www.aranzacjekuchni.com.pl/images/phocagallery/aranzacje/kuchnie-nowoczesne/thumbs/phoca_thumb_m_8.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nie przepadam za aranzacjami ktore sa wytworem projektow
innych ludzi.
Jesli kuchnia jest moja to urzadzam ja tak jak lubie z posilkowaniem sie tylko w tych sprawach gdzie ,,obecnosc,, projektanta jest wrecz
nieodzowna.
Sama decyduje o jej wystroju i funkcjonalnosci ,a takze o stylu
ktory preferuje. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znowu mnie, podobają się kuchnie białe [url=http://homebook.pl/kuchnia-biala-z-drewnem]http://www.homebook.pl/kuchnia-biala-z-drewnem[/url] i taką bym sobie urządził :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak urządzić... przede wszystkim praktycznie... to jest chyba podstawa.
A do tego oczywiście musi być odpowiedni sprzęt AGD.

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moja wymarzona to taka z zabudową aż po sam sufit w odcieniach drewna a do tego rozkładany stół i zabudowane urządzenia i zero szyb w drzwiczkach kuchennych ( tak żebym nie musiała tego za często myć) - oj ale zanim na nią uzbieram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hadassa"]Jak urządzić... przede wszystkim praktycznie... to jest chyba podstawa.
A do tego oczywiście musi być odpowiedni sprzęt AGD.[/quote]
:) Zdecydowanie sie pod tym podpisuje.
W kuchni przebywamy wlasciwie na okraglo i jest to miejsce ktore bezwzglednie
powinno byc wygodne pod wzgledem owej praktycznosci.
Sporo kuchni jest urzadzane tak na odczepnego , bo akuratnie cos jest modne .
Ale to wlasnie modne juz niekoniecznie musi byc praktyczne i wygodne.
Funkcjonalnosc , wygoda i estetyka to dosc skomplikowane elementy ktore
decyduja, czy nasza kuchnia bedzie po prostu praktyczna . ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dokładnie praktyczność to teraz podstawa.
Warto więc zainwestować w dobra płytę indukcyjną, np piekarnik parowy.
Jakiś fajny robot kuchenny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie również kuchnia prawie w całości w bieli. Meble to nie wszystko. A co z urządzeniami? Najpierw trzeba się zastanowić nad nimi, potem meblami. Chyba, że masz tak wielką kuchnię, że nie będzie problemu ze zmieszczeniem w dowolnych konfiguracjach wszystkiego co uważasz za potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie się marzy w [url=http://homebook.pl/ideabooki/2659_projekty-kuchni-z-wyspa-wady-i-zalety]kuchni wyspa[/url]. Najlepiej taka z płytą indukcyjną i zlewem. I z wiszącymi nad nią garnkami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To musi być dosyć duża wyspa, bo zlew w bezpośredniej okolicy kuchenki (indukcja lub gaz) to niezbyt szczęśliwy pomysł. Choć jeśli masz takie możliwości, to faktycznie sporo urządzeń może złożyć się na wyspę - również piekarnik. A mniejsze AGD - robot, blender na ściany. Podobnie jak szafki, no i oczywiście lodówka czy mikrofala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania. Nie mogę się doczekać aż zacznę działać w mojej kuchni. Tylko jeszcze kilka poprawek trzeba zrobić.Też chciałam płytę indukcyjną ale mąż woli kuchenkę gazową. I sama nie wiem co wybrać. Ale i tak się cieszę że mam taką dużą kuchnie bo na razie to gnieżdżę się z teściowa;/ A ta jej kuchenka ledwo co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli kuchnia to Twoje królestwo to mu się postaw. Płyty indukcyjne są lepsze i bezpieczniejsze. Nawet nie tylko jeżeli chodzi o porównanie z kuchenkami gazowymi, ale dla bezpieczeństwa dzieci. Jeżeli kupisz płytę flexipower to odpadnie mu argument, że musi instalację elektryczną w kuchni dostosować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie daj się wkopać w kuchnię gazową jeśli raczej Ty gotujesz, bo ma wtedy znaczenie Twoja wygoda. Jesli Tobie bardziej odpowiada indukcja to postaw na swoim. Jeśli to to jeszcze mozesz wziać pod uwagę płyty mieszne. Electrolux ma takie rozwiazania, że płyta ma palniki gazowe i jednocześnie własnie indukcyjne.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Nie daj się wkopać w kuchnię gazową jeśli raczej Ty gotujesz, bo ma wtedy znaczenie Twoja wygoda. Jesli Tobie bardziej odpowiada indukcja to postaw na swoim. Jeśli to to jeszcze mozesz wziać pod uwagę płyty mieszne. Electrolux ma takie rozwiazania, że płyta ma palniki gazowe i jednocześnie własnie indukcyjne.[/quote]
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, a moich rodziców być może coś takiego by interesowało, bo również ciężko ich przekonać do gazu. Możesz coś więcej napisać o takich rozwiązaniach, o konkretnych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Electrolux ma takie rozwiazania, że płyta ma palniki gazowe i jednocześnie własnie indukcyjne.[/quote] Są takie rozwiązania ? Kiedyś słyszałam, że są mało używane, bo gaz może rozgrzać np przewody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Firma taka jak Electrolux na pewno wie co robi. Oni maja zastosowane nowoczesne rozwiazania wiec i o zabezpieczeniach na pewno pomysleli. No ale jest to jakieś rozwiazanie w takich momentach jak problem koleżanki ale tez jak np ma się domek gdzie może być awaria prądu, a gaz można miec w butli na wszelki wielki.

[img]http://image.ceneo.pl/data/products/17294171/f-electrolux-egd6576nok.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hadassa, pytanie o kable na tyle oczywiste, że na pewno zostało to dobrze przemyślane i przynajmniej jeżeli sprzęt jest dobrej marki, to nie ma czego się obawiać.

Coolka, jak nazywa się ten model? Bo chciałbym sprawdzić cenę na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Płyta gazowo-indukcyjna Electrolux EGD6576NOK. Znalazłam za 1300zł. Ogólnie to ciekawe wyjście, ale ja osobiście stawiam na samą indukcję.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na allegro jednak nie jest najtańsza. Ciekawostka, ze electro sprzedaje na allegro drożej niż w swoim sklepie internetowym

[url]http://allegro.pl/okazja-plyta-electrolux-egd6576nok-i5759302875.html[/url]
[url]http://www.electro.pl/plyty-do-zabudowy/plyta-electrolux-egd6576nok,id-135187?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=737090&utm_campaign=2015-10&utm_term=PLYTY-DO-ZABUDOWY&ceneo_spo=true[/url]

I w sklepie Electro lub np. oleole, bo dokładnie ta sama cena chyba najbardziej warto kupić.
Generalnie także jestem za kuchnią w pełni indukcyjną, ale niektórzy jednak wolą rozwiązanie mieszane. Jest w tym jakaś logika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Płyta gazowo-indukcyjna Electrolux EGD6576NOK. Znalazłam za 1300zł. Ogólnie to ciekawe wyjście, ale ja osobiście stawiam na samą indukcję.[/quote] No popatrz, ciekawe rozwiązanie.
Nie powiem, dla mnie może być całkiem dobre.
Bo właśnie u mnie czasem zabraknie gazu lub prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gazowo-indukcyjna? Nie wiedziałam, że można to w ogóle połączyć. U mnie nawet nie ma możliwości podłączenia się do gazu, ponieważ mieszkam na nowym osiedlu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie tylko istnieje, ale jest także stosunkowo łatwo dostępne.
Można kupić w RTVEuroAGD lub u potentatów oleole i elektro, którzy także sprzedają na allegro.
[url]http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-egd6576nok.bhtml[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi