Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
marchewkowepole

słyszeliście o the Duff?

Rekomendowane odpowiedzi

The duff, czyli designated ugly fat friend co można przetłumaczyć na ta brzydka i gruba ;) niedługo wchodzi do kin film pod tym samym tytułem, jest na podstawie książki nastolatki, która opisała zjawisko bycia czyims duffem (czyli osobą nieatrakcyjną, na tle kórej inni wyglądają lepiej), po tym jak sama sie zorientowałą ze jest tak postrzegana. Spotkaliście się z czymś takim? Ja sobie uswiadomiłam, że u mnie w liceum panowały takie podzieały i mogłabym wskazać kilka osób, które z pewnościa były duffami czy takich, kórych można bylo zaliczyc do kujonów albo olewaczy. Właściwie każdy miała jakaś etykietkę. A jak to u Was było?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="marchewkowepole"]The duff, czyli designated ugly fat friend co można przetłumaczyć na ta brzydka i gruba ;) (..) A jak to u Was było?[/quote] Bardzo uproszczone tłumaczenie, a przecież nie musi być to ona, moze być on. ;) Mnie sie zdaje, że w kazdej paczce jest jakiś lider i ktoś gorszy, niekoniecznie jest to jedna osoba, może być i dwóch duffów w grupie. A u mnie? Nie wiem, chłopaki chyba mają inaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="złoty węgorz"][quote="marchewkowepole"]The duff, czyli designated ugly fat friend co można przetłumaczyć na ta brzydka i gruba ;) (..) A jak to u Was było?[/quote] Bardzo uproszczone tłumaczenie, a przecież nie musi być to ona, moze być on. ;) Mnie sie zdaje, że w kazdej paczce jest jakiś lider i ktoś gorszy, niekoniecznie jest to jedna osoba, może być i dwóch duffów w grupie. A u mnie? Nie wiem, chłopaki chyba mają inaczej :P[/quote] Złoty węgorz, takie tłumaczenie na potrzeby filmu, wiesz jak to jest :) pewnie, że może być również "ten najmniej atrakcyjny" czy coś w tym rodzaju, chociaż ten duff całkiem mi się podoba :) Nie wiem czy u chłopaków jest inaczej, może po prostu nie zdają sobie sprawy ze tak jednak jest? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U chłopaków pewnie jest tak samo. Każdy z nas porównuje się z innymi a niektórzy lubia podwyższyć sobie somoocenę przez porównanie z kimś kto gorzej wypada. Podoba mi się to, że bohaterka filmu się nie łamie tylko walczy z tymi wszystkimi etykietkami. Grunt to być sobą i niczego nikomu nie udowadniać na siłę.

Let it be!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
heh no w każdej grupce jest jakiś "lider", który zazwyczaj jest najgłośniejszy i ma największe kompleksy:P nie wiem, czemu ludzie lgną do takich osobników :O a patrzac z szerszej perspektywy, to zawsze ktoś jest duffem - zawsze ktoś kiedyś trafi na kogoś ładniejszego czy mądrzejszego. grunt to się nie przejmować i być sobą. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="anesiak"]heh no w każdej grupce jest jakiś "lider", który zazwyczaj jest najgłośniejszy i ma największe kompleksy:P nie wiem, czemu ludzie lgną do takich osobników :O a patrzac z szerszej perspektywy, to zawsze ktoś jest duffem - zawsze ktoś kiedyś trafi na kogoś ładniejszego czy mądrzejszego. grunt to się nie przejmować i być sobą. :)[/quote] Niby nic odkrywczego, ale takie proste wartości trzeba przypominać. Lepsza taka komedia niż taka o niczym. Moze chociaż jedną osobę na 1000 w jakiś sposób uratuje od deprechy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi