Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zyzdras

Samodzielna księgowość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jak najłatwiej prowadzić księgowość samemu? Z pomocą biura rachunkowego co jakiś czas, znajomych czy jakiegoś oprogramowania? Z tym, że takie programy tanie nie są…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie to najlepiej postawić jednak na usługi księgowe. Niestety sama się przekonałam, że nie da się samemu rozwijać firmy i jeszcze dodatkowo zajmowac się księgowością tak jak powinna ona być ogarnięta. Ja miałam firmę która to robiła za mnie. Dodatkowo co jakiś czas księgowa podpowiadała mi co powinnam zrobić, żeby ograniczyć wydatki. Dla mnie to była duża pomoc, więc to własnie polecam. Jaką masz działalność i czy dużo faktur w miesiącu?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Jak dla mnie to najlepiej postawić jednak na usługi księgowe. Niestety sama się przekonałam, że nie da się samemu rozwijać firmy i jeszcze dodatkowo zajmowac się księgowością tak jak powinna ona być ogarnięta. Ja miałam firmę która to robiła za mnie. Dodatkowo co jakiś czas księgowa podpowiadała mi co powinnam zrobić, żeby ograniczyć wydatki. Dla mnie to była duża pomoc, więc to własnie polecam. Jaką masz działalność i czy dużo faktur w miesiącu?[/quote] No właśnie ja nie mam dużo faktur. I przyznam, że takie opinie jak Twoje, bardzo rzadko się pojawiają, gdy pytam o odpowiednie rozwiązanie. Wszyscy właśnie polecają programy do fakturowania, największą liczbę głosów ma wfirma. Ja nie mam jakichś skomplikowanych operacji finansowych w firmie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chce Ci się z tym bawić to możesz próbować, ale pamiętaj, że nawet przy małej ilości faktur księgowość musi być prowadzona. Dla mnie firma księgowa to udogodnienie. A jak mniej faktur to mniej zapłacisz ;) Mając taką księgową nie myślisz o terminach, o tym co możesz sobie porozliczać, a czego nie - bo o tym wszystkim myśli za Ciebie księgowa. Wystawienie samej faktury to akurat najmniejszy problem, bo można to zrobić nawet ręcznie na zwykłym bloczku z fakturami. Nie wiem skąd jesteś, ale jak skontaktuj się może z Tax Care. Oni prowadzą księgowość, kwota jest uzalezniona od ilości faktur i do tego księgowa pomoże Ci nawet obniżyć koszta prowadzenia działalności, bo co jakiś czas robia taką analizę. Dowiedzieć się nic nie kosztuje, a może Ci się spodoba. Słyszałes o nich ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wszystko fajnie ale niezaleznie od tego kto bedzie Ci prowadzil ksiegowosc , to i tak odpowiedzialnosc spada na Ciebie , za ew
bledy.
Zreszta dosc czesto one sie zdarzaja.
Chociaz gdy firma prowadzaca ksiegowosc jest naprawde solidna i profesjonalna to istnieje mniejsze prawdopodobienstwo takich bledowych wpadek.
I wlasciwie to Coolka ma racje, sugerujac chocby Tax Care, ktorzy
znaja sie na zagadnieniach zwiazanych z ksiegowoscia jak malo ktora
firma. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiecie co? Ale plusem tego programu wfirma, o którym już wspomniałem, jest to, że oferuję właśnie wsparcie eksperckie, więc gdyby coś było nie tak, to mogę się do nich zwrócić i mi pomogą. Więc nie jestem tak całkiem sam sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem czy wiesz, że za takie dodatkowe porady się też płaci. Nic w życiu nie ma całkiem za darmo. A czemu tak się uparłeś, bo nie rozumiem. Mam wrażenie, że już podjąłes decyzje, mylę się?
[quote="Kika666"]I wlasciwie to Coolka ma racje, sugerujac chocby Tax Care, ktorzy
znaja sie na zagadnieniach zwiazanych z ksiegowoscia jak malo ktora
firma. [/quote]
Korzystałaś Kika z Tax Care?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]A czemu tak się uparłeś, bo nie rozumiem. Mam wrażenie, że już podjąłes decyzje, mylę się? [/quote] A ja mam wrażenie, że to po prostu próba zareklamowania jakiejś firmy przez założyciela tematu ;)

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taka opcja też istnieje :) Może da sobie przetłumaczyć, że to nie takie dobre wyjście i posłucha głosu rozsądku :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Nie wiem czy wiesz, że za takie dodatkowe porady się też płaci. Nic w życiu nie ma całkiem za darmo. A czemu tak się uparłeś, bo nie rozumiem. Mam wrażenie, że już podjąłes decyzje, mylę się? [/quote] Z tego co mi inni mówili, to firma daje bezpłatne wsparcie doradców, prawników i księgowych, a poza tym ma też system do windykacji vindicat, więc w razie problemów z klientami, jest jakieś wyjście awaryjne. Czemu się uparłem? Sam nie wiem. Bo po prostu jakoś nie ufam obcym, a jak sam będę to prowadzić, to będę zawsze zorientowany we wszystkim. Zresztą dużą rolę odgrywa cena. Przekalkulowałem wszystko i finansowo program mi się bardziej opłaca. No chyba, że ktoś zaoferuje mi biuro rachunkowe online (bo stacjonarne cenowo nie wyjdzie taniej), które może konkurować z programem na tyle, żeby moja kieszeń podskakiwała z radości. ;) Wtedy chętnie rozważę. Ewentualnie może podacie minusy programów księgowych, ale tylko z perspektywy osoby, która faktycznie prowadzi działalność? Bo tylko takie opinie są dla mnie cenne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli firma oferuje jakiekolwiek wsparcie, to raczej na zasadzie wykupienia abonamentu na jakiś czas.

Co do samego prowadzenia księgowości. Jeżeli czujesz się na siłach, nie powinno być problemu, jest masa firm oferujących programy księgowe, wsparcie itp.... Jednak musisz wtedy pamiętać o wszystich terminach i płatnościach.

Jeżeli nie masz czasy, nie jesteś systematyczny, to faktycznie lepiej poszukać jakiegoś biura rachunkowego

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rodzice kiedyś próbowali sami coś działać, ale niestety polegli. Mając profesjonalną księgowość zawsze można zapytać o radę. Mój znajomy to prawie codziennie dzwoni do księgowej w jakiejś sprawie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo wiele zależy od naszego pojęcia o księgowości, rodzaju prowadzonej działalności, czasu jaki mamy i chyba naszego ogarnięcia ;)
Wielu naszych klientów, samych sobie prowadzi księgowość. Jedni ok, a inni, no cóż.. wg mnie nie powinni się za to zabierać i komuś zlecić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szybkie pytanie, bo znajoma ma problem a widzę, że o nich pisałyście - polecacie ten Tax Care? Potrzebne rozwiązanie zdalne, dla mojej bliskiej przyjaciółki, która z dnia na dzień straciła księgową i potrzebuje kogoś na już. Jak to ograć, żeby miała wszystko pozałatwiane i nie musiała tworzyć etatu? Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem współpraca z nimi jest stanowczo na tak. Mają swoje pakiety w zalezności od rodzaju działalności i ilości faktur. Tylko wszystko jest bardzo indywidualnie rozpatrywane wiec ta osoba musi sama zadzwonić i dopytać. Jak jest z Warszawy to na Jana Pawła jest placówka, którą sobie kilka osób bardzo chwaliło.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oni w całej polsce działaja ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jest z Warszawy, podeślę ją na Jana Pawła w takim razie. Sama zastanawiam się nad nimi, bo przymierzam się do własnej działalności. Popatrzyłam na stronę i wszystko to wygląda bardzo elastycznie i nowocześnie. Ja to lubię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hadassa"]Oni w całej polsce działaja ??[/quote] No ogólnie dużo placówek mają. Tu na stronie http://taxcare.pl/ jak zjedziesz na dół jest wyszukiwarka dla zlokalizowania najbliższego oddziału.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b][color=#FF4000]Coolka[/color][/b] ma w pełni rację w temacie, w księgowości ciągle się coś zmienia i trzeba się na tym znać i żaden program do fakturowania cię nie wyręczy.
[quote="Zyzdras"]Wiecie co? Ale plusem tego programu wfirma, o którym już wspomniałem, jest to, że oferuję właśnie wsparcie eksperckie, więc gdyby coś było nie tak, to mogę się do nich zwrócić i mi pomogą. Więc nie jestem tak całkiem sam sobie.[/quote] Firma udziela SUPPORTU ale na oferowany przez siebie produkt a nie porady prawne za które zapłacisz więcej niż za wynajęcie księgowej. Ale rób co chcesz, Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź tylko niczego nie reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka dzięki :)

Fox, wbrew wszystkiemu, wcale się tak często przepisy nie zmieniają.
a przynajmniej nie wszystkie tyczą się wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może się nie zmieniają zbyt często, ale jednak się zmieniają i faktycznie Fox ma rację. Nawet jak potrafilibyśmy wprowadzić zmiany w życie to musielibyśmy sprawdzać je w miarę na bieżąco a na to ja osobiście nie miałabym ochoty :) W ogóle nie lubię sobie utrudniać życia, stanowczo warto wziąć sobie taką firmę księgową jak np to Tax Care i życie sobie ułatwić :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:;>: hmm no mają kredyty, ale nie wiem dokładnie na jakich zasadach. Wiem, że mają kredyty na start dla nowo powstałych firm. Z tego co słyszałam to robią analizę i na jej podstawie przyznają kredyty. Dużo osób dostało u nich kredyty nie mogąc dostać ich w banku. Fajna perspektywa w obecnych czasach.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No brzmi to bardzo rozsądnie, dzięki za odpowiedź. Ciekawa jestem tylko jak wyglądają koszty takiego kredytu, jeżeli chodzi o prowizję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi