Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Makaron kupny czy własnej roboty?

Rekomendowane odpowiedzi

Natknęłam się niedawno na program w tv "Tajemniczy składnik" . W pierwszym odcinku było o pieczeniu chleba. Nie mogłam sobie odmówić i sprawdziłam na necie, że następny odcinek pokaże nam jak zrobić samodzielnie makaron. Pytanie do was czy zadarza się wam zrobić samodzielnie makaron, czy korzystacie z dobrodziejstw sklepowych półek? Osobiście częściej kupuję, ale program postanowiłam obejrzeć, bo w którąś niedzielę chętnie zjem rosół z moim makaronem ( oczywiście zrobię fotostory ) :) Jeśli ktoś chciałby też zobaczyć to drugi odcinek we wtorek 17 marca o godz. 21:35.

[img]http://www.electrolux.pl/LocalFiles/Poland_Polish/Promocje%202014/Przepisy/Program%20TV/zak%c5%82adki%20odcnik%c3%b3w/477x269_makaron.jpg[/img]

http://www.electrolux.pl/Globalne/Promocje/tajemniczyskladnik/Program_TV/TV/

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idę na łatwiznę i kupuję gotowy makaron ;)
Program wydaje się być ciekawy ;)

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Owszem, ide na latwizne i kupuje makaron , ale tez potrafie
i robie czasami wlasny produkt.
Jakos mi wychodzi calkiem niezly makaron nitko-paski.
Ale co mi tam , na wystawe go nie wysylam , wiec wszystko jest ok. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tam nigdy nawet nie pomyślałam aby robić własny makaron. Chyba nie mam do tego weny.
Stawiam na makarony w paczce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie zachwycił taki domowy jak byłam mała i babcia robiła. Miałam przy tym ogrom frajdy. Nie robiłam dawno, ale takie programy jak ten "Tajemniczy skladnik" pobudzają moją kulinarną wyobraźnię i chyba jednak zacznę sama trochę robić. Jednak rosół z kury, a nie na kostkach i do tego domowej roboty makaron to rewelacja.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="summerrum"]Wiadomo, że lepszy jest taki domowy :)[/quote] :) Masz racje , ze jest lepszy , bo smakiem zupelnie sie odroznia od kupowanego.
Takie domowe dzielo jest smakowite. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szczerze to ja czasami podziwiam tych co robią takie domowe rzeczy ale mi się po prostu nie chce - choć jeśli chodzi np. o domowe kompoty czy dżemy to jestem innego zdania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Róża"]Szczerze to ja czasami podziwiam tych co robią takie domowe rzeczy ale mi się po prostu nie chce - choć jeśli chodzi np. o domowe kompoty czy dżemy to jestem innego zdania[/quote] :) A moze skus sie chociaz sprobuj zrobic taki makaron.
Moze zmienisz zdanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jasne że domowy :-) Ja kupiłam kilka lat temu taka maszynkę do robienia makaronu, ale wyobraźcie sobie ze nawet jej ani razu nie złożyłam a tyle razy się przymierzałam żeby samej zrobić :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja bez maszynki, klece raz na jakis czas makaron i nawet
niezly mi wychodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja polecam "lane kluski" mojej babci. Dwa żółtka, trochę mąki i zimna woda. Całość mieszamy w małej miseczce tak, żeby masa nie była zbyt płynna, ale z drugiej strony aby była gładka. Solimy i wrzucamy do gotującej się wody, odmierzając po małej łyżeczce. Kluski idealne np. do zupy jarzynowej czy kalafiorowej polecam! Mój chłopak jest w siódmym niebie jak mu zrobie takie "kluseczki".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie ;) dobrze że dziś tu zajrzałam :D Bo ostatnio ciągle zapominam, więc dziś sobie ustawię przypomnienie i w końcu zobaczę ten program. Naczytałam się o nim trochę :D

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja to jestem leniem i kupuję. chociaż ostatnio jadłam rosołek z domowymi kluchami - po prostu bajka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i się zebrałam w końcu do kupy i zrobiłam ten domowy makaron. Jednak nie ma nic pyszniejszego. Nie mam takiej maszyny jak mają w tym programie Tajemniczy Skladnik, ale chyba sobie kupię. Zaoszczedziło by mi to ogrom czasu. Ktoś z was ma może coś takiego do prasowania ciasta?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Coolka, no to teraz napewno bedziesz czesciej robic ten makaron.
Jest w koncu nieporownywalny smakiem z kupnym gotowcem.
Mysle, ze jak raz sie sprobuje takiego domowego , to juz odechciewa sie tego ze sklepu.
A rzeczywiscie ,maszynka naprawde zaoszczedza nam duzo czasu przy robieniu makaronu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]Mysle, ze jak raz sie sprobuje takiego domowego , to juz odechciewa sie tego ze sklepu.[/quote] Ja całe życie jadłam makarony domowej roboty, ale teraz najchętniej wybieram kupne, moim zdaniem mają dużo lepszy smak, a na pewno całkiem inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem jak to możliwe, że komuś bardziej pasuje taki kupny, ale może też kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje :) Jak dla mnie ten robiony nieporównywalnie lepszy.

[quote="Kika666"]A rzeczywiscie ,maszynka naprawde zaoszczedza nam duzo czasu przy robieniu makaronu. [/quote] Korzystałaś z takiej maszynki może już? Zastanawiam się jak ona mi wcześniej umknęła. Muszę się zerientować co nowego jest w kuchennych gadzetach na rynku. Electrolux coraz bardziej stara się ułatwiać życie użytkownikom, więc może znajdzie się od nich więcej gadzetów, których nie znam :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
może kwestia smaku, ja lubię domowej roboty, ale niewątpliwie kupny jest prostszym wyjściem, jak ktoś lubi i je dużo makaronu to taka maszynka jest fajnym ułatwieniem, ja może kiedyś spróbuje zrobić :)

Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jaki dobry jest rosołek z takimi lanymi kluseczkami...mrrrrrr kiedyś babcia mi robiła :-) Oj to były dobre czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:)Zgadza sie , bo babcie nas autentycznie ,,pasly,, i rozpieszczaly
takimi smakolykami jak lane kluseczki.
Lza sie kreci w oku jak o tym sie wspomina, bo te czasy sie juz niestety nie wroca.
Szkoda. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz Tajemniczy Składnik mnie zaskoczył, bo mają Food Truck. Nie wiem czy widzieliście ale w różne dni są w róznych miastach i można spróbować zdrowych fast foodów :P Akurat są w Warszawie więc chyba się wybiore nad Wisłę http://www.tajemniczyskladnik.pl/food-truck-gdzie-bedziemy/ :) a wygląda świetnie i zapowiadają gastronomie na świeżym powietrzu https://www.facebook.com/foodportwisla/timeline

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co widziałem to masz szansę jeszcze pod koniec miesiąca - 27 sierpnia w Świnoujściu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi