Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Środki czystości w kuchni

Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczenie i sprzątanie to nie tylko zamiastanie :) to też dodatkowo wszelkiego rodzaju mycie podłóg, szafek, czyszczenie piekarnika i mycie płyty grzewczej. Odkamienianie urządzeń i nabłyszczanie kieliszków. Jakie środki goszczą u was w domu? Co jest dla was niezbędnikiem waszej kuchni, a co okazało się totalną klapa?

[img]http://www.rossnet.pl/GalleryImages/Photos2/16-03-12/thumb31_9013216.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niezbędna to jest zmywarka - to mój ulubiony sprzęt w kuchni
Często jak moje chłopaki coś sobie pichcą to poprzypalają coś na kuchence i zaraz tego nie sprzątną :evil: to ratunkiem jest pianka na przypalenia. Praktycznie nie używam za to mleczka do czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale zmywarka to nie środek czystości :D Ja pytałam o środki niezbędniki w naszych domach.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Na kamien w czajniku wystarczy naprawde tylko zagotowac troche octu z woda i po kamieniu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szczerze mówiąc właśnie z tego powodu przerzuciłam się na odkamieniacz. Nie znoszę zapachu gotującego się octu. Aż mnie skręca. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W wypadku czajnika wszystko fajnie z tym octem i domowymi sposobami ale jak odkamineniacie sprzęty z uszczelkami gumowymi? Typu Zmywarka czy pralka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nigdy nie probowalam odkamieniac ani pralki ani zmywarki, wiec
nie wiem jak to jest. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Ale zmywarka to nie środek czystości :D Ja pytałam o środki niezbędniki w naszych domach.[/quote] No fakt zmywarka to nie środek - a jeśli już chodzi o zmywarkę i środki czystości to czy używacie kapsułek czy proszku. A czy do tego niezbędna jest sól i nabłyszczacz czy tylko same tabletki.
To w temacie - prawda :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O jakim odkamieniaczu mówicie ? A on tylko do czajników ??
Bo musiała bym pomyśleć o czymś do pralki i zmywarki też.

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A mnie sie wydaje , ze srodki do prania zawieraja w swoim
skladzie substancje przciwdzialajace odkladaniu sie wlasnie kamienia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio wyposażyłam się w ściereczki czyszczące, fajna sprawa, zawsze są pod ręką i są nasączone preparatem, który naprawdę czyści !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To chyba zalezy jakie ściereczki. Zdarzyło mi się mieć różne i ostatnio na allegro kupiłam fajną z mikrofibry, która mi się sprawdza na wielu powierzchniach.

[img]http://north.pl/imgartd/94/54/500,500/9039712,1,sciereczka-mikrofibry-electrolux---50289038007.jpg[/img]
[quote="Kika666"]A mnie sie wydaje , ze srodki do prania zawieraja w swoim
skladzie substancje przciwdzialajace odkladaniu sie wlasnie kamienia[/quote]
Też czytałam, ze wiele z nich ma. Ale jakby wierzyć reklamom to nie ejst wystarczające. Osobiście odkamieniam głównie czajnik i ekspres. Ale zdarza mi się dodać odkamieniacz do pralki.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odkamienić pralkę warto co pewien czas bo mimo że proszki zawierają środki to czasem są one nie wystarczające. Też zależy jaki proszek, np niemieckie mają mniej takiego środka bo niemcy mają standard niższej twardości wody.

Apropos ściereczek to ja zawsze wszystko czyszcze ręcznikami papierowymi. W czym taka ścierka jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A w tym , ze recznik papierowy zazwyczaj zostawia takie
drobne ,,klaczki,, , a sciereczki tak naprawde idealnie scieraja i nie
pozostawiaja wlasnie zadnych paprochow. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A odplamiacze? Stosujecie jakieś? U mnie akurat pralka stoi w kuchni, więc do tematu pasuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odplamiacz do tkanin to jednak nie czyszczenie, nawet jak pralka stoi w kuchni ;)
Co do samego sprzątania i ściereczek to mając taką ciężko wrócić do opcji ręczniczków. Ściereczka jest inaczej chłonna, nie rozmazuje jak ręczniczki i przede wszystkim starcza na dużo dłużej, bo jest wielorazowego użytku. Z tego co zauważyłam też ręczniczki się rozpadają pod wpływem niektórych środków czystości i mam wrażenie jakbym sprzatała gołą ręką :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka a jak te ściereczki sobie radzą z dużym zabrudzeniem ?
Na mokro czy na sucho ?
Szukam czegoś co sobie poradzi z dużą ilością kurzu po remoncie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też uwielbiam ściereczki z microfibry, bo naprawdę radzą sobie z każdym kurzem :) a wystarczy uprać i dalej jak nowa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja stanowczo na mokro. Raczej na sucho nie sprzatam, bo nniestety jestem alergikiem. Ale ogólnie u mnie świetnie sie sprawdza. Z czyściwa jaki bym jeszcze dołozyła do listy jest preparat do czyszceznia lodówek. Zawsze miałam z tym problem bo nie wiedziałam czym myć. Podoba mi się, ze electrolux wyszedł mi z tym na przeciw.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"];-) A w tym , ze recznik papierowy zazwyczaj zostawia takie
drobne ,,klaczki,, , a sciereczki tak naprawde idealnie scieraja i nie
pozostawiaja wlasnie zadnych paprochow. ;-)[/quote]
A miałaś kiedyś ręcznik Tornado Foxy - jak dla mnie jeden z najlepszych. Wydaje ssię trochę drogi ale jak się przeliczy jego wytrzymałość i "żywotność" to juz nie jest takie straszne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To są te ręczniczki z liskiem na opakowaniu ? :) Zdarza mi się je kupować, bo ręczniczki zawsze w domu się przydają, ale jakoś nie do takiego sprzątania. Jednak odkąd mam ściereczki to one spradzają mi się najbardziej w kuchni. A czym myjecie zlewy ? Te nowe, które są ze stali nierdzewnej nie łatwo raczej umyć, żeby były bez zacieków. Macie jakieś domowe czary mary czy też lepiej na preparaty postawic?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Ja stanowczo na mokro. Raczej na sucho nie sprzatam, bo nniestety jestem alergikiem. Ale ogólnie u mnie świetnie sie sprawdza. [/quote] Kurczę no właśnie szukam ostanio czegoś dobrego.. a moja mama ma fioła na punkcie ściereczek.. Może bym i ja je kupiła.. a sprzątania u nas ostatnio dość sporo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hadassa"]
Kurczę no właśnie szukam ostanio czegoś dobrego.. a moja mama ma fioła na punkcie ściereczek.. Może bym i ja je kupiła.. a sprzątania u nas ostatnio dość sporo[/quote]
Te ściereczki Electroluxa są serio tego warte. Dla mnie rewelacja i możesz śmiało sprezentowac mamie :)
[quote="marti.wisnia"]u mnie niezbędny jest kret. Ciagle zapychają się rury :p[/quote] Ooo kret stanowczo. Do zlewu odpływem często coś wpada i też go używam. Przezorny zawsze ubezpieczony

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi