Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Róża

Uczta dla duszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam nigdzie podobnego tematu - no chyba, że słabo widzę w tych okularach
Ale mimo wszystko tak się nad czymś zastanawiam
Czy chodzicie do teatru, opery albo coś w tym stylu
Otóż wczoraj wraz z mężem byliśmy na rozdaniu nagród i galę tą uświetnił występ Trzech Tenorów. Myśleliśmy, że to jakieś nudy będą a tu takie pozytywne rozczarowanie :eek:
Ci faceci mieli naprawdę super głosy a ich wykonania utworów np "brunetki, blondynki" czy "Wielka sława to żart" albo "o sole mio.." i kilka innych to było po prostu niebo dla naszych uszu i takie inne doznanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Raz bylam w operze.I na przekor temu co myslalam byla mega zadowolona.Jak jedna z viv (?nie wiem jak sie je nazywa) wystartowala z arią to mialam ciary na calym ciele.I jakkolwiek to zabrzmi mialam wrazenie jakbym znalazla sie w innym swiecie.:)
Niestety to bylo juz dosyc dawno.Teraz nie mam ani na to czasu ani kasy.A szkoda.Bo takie swoiste ukojenie zmieniloby nasz uklad nerwowy na bardziej uspokojony.No chyba ze ktos tego typu ukojen nie lubi.
Ale jak znam zycie,Czesto jest tak, ze nawet nie pokusimy sie by sprobowac a juz czegos nie lubimy...tracac przy tym tak wiele nieznanych smakow, ktore potrafia doskonale polechtac podniebienie.:)

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Szczerze mowiac to doskonale wiem o czym mowisz Hexa , o tych
niesamowitych doznaniach w glebi swojego odczuwania i delektowania sie plynacymi dzwiekami z ktorych kazdy to wykwintny i niezwykly ,
jak to trafnie ujelas, smaczek.
Nie da sie ukryc, ze taka bogata w doznania uczte pamieta sie calymi latami.
Ale to jest wylacznie charakterystyczne przezywanie dla bardzo subtelnych i szlachetnie wrazliwych osobowosci.
Niestety, nie kazdy jest stworzony do tego by doslownie ,,fruwac,, z namietnosci i rozkoszy wsluchujac sie w muzyke powazna.
Tak sie sklada, ze w rodzinie mam kogos kto jest Tenorem operowym i byc moze dlatego tak to odbieram.
A rzeczywiscie to jest uczta gdzie najwazniejszym ,,gosciem,, jest nasza dusza. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zgadzam sie z tb Kika.Tyle ze kazdy ma w sobie ta doze wrazliwosci.Jednak w tym ciaglym biegu czesto myslac nad tym co jeszcze mamy do zrobienia, spychamy ja na koniec.A po pewnym czasie bedac juz blednie przekonani, ze nie jestesmy w stanie ja wskrzesic odpuszczamy.
I w sumie sie nie dziwie.Zycie nas tak programuje, ze majac do wyboru chwile "lezakowania" czy tez wybranie sie do teatru, kina, badz opery -wybieramy to pierwsze.Takie ukojenie jest w naszym odczuciu bardziej relaksujace i mniej kosztowne.Niestety nie jest tak do konca...

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziewczyny ja Wy pięknie piszecie o tych wszystkich doznaniach.
Wiecie ja faktycznie czułam się inaczej i prawdą jest też to że sama dobrowolnie nie wybrałabym się na tego typu przedstawienie a teraz???????
Jak mój brat zabrał swoją dziewczynę do opery to mówiłam - co kto lubi i ;/
No cóż jak kiedyś jeszcze będzie okazja to będę pierwsza z tych co się na to piszą :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ja mysle, ze kazdy z nas cos tam podswiadomie lubi i odbiera
swoimi zmyslami.
A jak juz trafi w sam srodek swoich upodoban zgodnych z wewnetrznym
odbiorem i wrazliwoscia , to wlasnie ma wrazenie jakby rozkoszowal swoje duszowe ,,podniebienie,, wykwintnymi i niesamowicie
cudownymi doznaniami.
Ale to zazwyczaj rozumieja Ci ktorzy maja uwrazliwiona duszyczke. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lubię chodzić do teatru i powiem szczerze, nawet mój polubił ;)
jedyne co mnie przeraża, to to że czasem bilety powalają.

Byliśmy tez na kabarecie, całkiem inaczej niż w tv...

No i uwielbiam kkoncerty ;) dla mnie to jest też uczta dla duszy..
Uwielbiam muzykę na żywo... a klasyczna jest po prostu piękna ;)

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Had , jak widac to Jestes bogata osobowoscia.
I to jest najwazniejsze.
Tak mam malo czasu , zeby wybrac sie do teatru , wiec nawet
nie wiem za bardzo jakie teraz panuja ceny biletow.
Ale wiesz , ,,odchamiac,, sie powinien kazdy czlowiek , bo
jesli tego nie robi to gubi po drodze swoja wrazliwosc ktora u
niektorych ludzi jest juz i tak na wymarciu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uwielbiam chodzić do teatru, czytać książki filozoficzne oraz psychologiczne, dodatkowo długie spacery :) oraz dobra muzyka jazz albo klasyczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="michiz"]uwielbiam chodzić do teatru, czytać książki filozoficzne oraz psychologiczne, dodatkowo długie spacery :) oraz dobra muzyka jazz albo klasyczna[/quote] :) To super , bo w dzisiejszych czasach ludziska po prostu zapominaja, ze
istnieje cos takiego jak wewnetrzne rozwijanie sie .
Ped zycia wymusza ,,podziwianie ,, innych ,, wartosci , ktore same w sobie niewiele wnosza w nasza dusze 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika,... ale w sumie zaplanować sobie wyjście raz na pół roku do teatru to nic trudnego ;)
Trzeba tylko chcieć ;)
A ceny.. od 40 w góre ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
do teatru z chęcią bym się wybrała. Parę razy byłam na jakimś balecie czy kabarecie, a teraz mi się marzy jakiś ciekawy spektakl. Chociaż faktycznie czasami ceny powalają z nóg:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No niestety... ostatnio zapłacilimy za jeden bilet 75 zł.. to jednak dośc sporo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) O rety , az takie ceny?
Przyznaje, ze to niezly wydatek dla dwojga.
Ale raz na kiedys chyba jednak warto bedzie sie poswiecic. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hadassa"] Byliśmy tez na kabarecie, całkiem inaczej niż w tv...

;)[/quote]
Mój mąż ze starszym synem to chyba daliby się pokroić za taki wypad na kabaret. Zawsze im coś nie pasuje jak już jest blisko nas albo w Mrągowie - jakieś szkolenia czy choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie to codzienne słuchanie SDM to uczta dla duszy,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja rozkoszuje sie takim smaczkiem. :)[url]https://youtu.be/-2UuTB8LvCs[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi