Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Daria

Religia i seks...

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Zastanawialiście się kiedyś, jakie różnice w podejściu do seksu mają różne religie?[/b] Na przykład Buddyści w większości przypadków akceptują związki homoseksualne i tylko wśród Katolików niedopuszczalne jest zawieranie związków małżeńskich przez duchownych.
[img]http://bi.gazeta.pl/im/3/4525/z4525773O.jpg[/img]

[i]zaczerpniete z internetu...[/i]
Edytowane przez Gość

[color=violet]"Co mi zrobisz jak mnie z?apiesz, b?de dzi? niegrzeczna..."

[b]DiGi[/b][img]http://s.fotka.pl/img/forum/em/zakochany.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z wykresu widać, że najbardziej radykalny jest kościół katolicki. Najbardziej nie podoba mi się zakaz stosowania środków antykoncepcyjnych. W oczy rzuca się fakt, iż u Buddystów masturbacja jest błogosławiona i seks przedmałżeński także... O sprawach homoseksualnych, związkach, ślubie nie wspomnę bo sory, jestem totalnie takim rzeczom przeciwny. Dla mnie to jest choroba, którą trzeba leczyć u specjalistów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Z wykresu widać, że najbardziej radykalny jest kościół katolicki.[/quote] Tak właśnie.

I zaskoczył mnie fakt, iż muzułmanie nie mają nic pzreciwko ślubom duchownych. Człowiek uczy się całe życie :)

Acha - buddyzm nie jest wyznaniem. To bardziej filozofia niż wiara. [quote="kuryiaki"] Dla mnie to jest choroba, którą trzeba leczyć u specjalistów.[/quote] Mam mieszany stosunek do gejostwa i lesbijstwa, ale jakby się tak zastanowić: gdybym miała żyć z własną orientacją w ukryciu, obawiając się codziennie szykan z każdej strony... Noż kurde...
Acha - jakie zaproponowałbyś leczenie dla homoseksualistów?

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]
Acha - buddyzm nie jest wyznaniem. To bardziej filozofia niż wiara. [/quote]
aż poszukałam..... [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Buddyzm][color=orange]Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma – "Nauka Przebudzonego") – religia, lub (jak obecnie uważa wiele osób) system filozoficzno-etyczny, rzadziej psychologia.[/color][/url]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daria"] Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma – Nauka Przebudzonego) – religia, lub (jak obecnie uważa wiele osób) system filozoficzno-etyczny, rzadziej psychologia.[/quote] No :) Buddyzm nie polega na modleniu się do jakiegoś bóstwa.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
znam wyznawce buddyzmu :mrgreen:
niezwykle ciekawa postac... :mrgreen:

kosciol dopuszcza uzycie prezerwatywy w przypadku gdy istnieje faktyczne ryzyko zakazeniem wirusem hiv...

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
....ale jest uwazany za religie.. Tak samo jak w naszej religii są przekazywanepewne nauki... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daria"]....ale jest uwazany za religie..[/quote] Jest, ale w moim przekonaniu jest to błędne myślenie. [quote]Tak samo jak w naszej religii są przekazywanepewne nauki...[/quote] Tak, ale wiara nie polega tylko na nauczaniu według okreslonych przez jakieś pismo nauk. W trzech głównych wyznaniach wiary tj chrześcijaństwie, islamie i judaiźmie mamy do czynienia z kultem osoby wyższej, stwórcy. System wierzeń jest dość rozbudowany.

Buddyzm jest to raczej zbiór koncepcji filozoficznych, podobnie jak Konfucjanizm. rekursorów tych filozofii - Buddę i Konfucjusza - nie czci się z równą mocą co bogów trzech głównych religii świata.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"] Jest, ale w moim przekonaniu jest to błędne myślenie.
.[/quote]
..każdy może być innego zdania , ja uważam tak ..a ty tak ;)
dl a mnie Buddyzm zawsze był i bedzie religia, nie zamierzam się zagłebiac w niego , gdyz mnie to nie interesuje....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daria"]dl a mnie Buddyzm zawsze był i bedzie religia, nie zamierzam się zagłebiac w niego , gdyz mnie to nie interesuje....[/quote] Jednak wygospodaruj sobie trochę czasu na poczytanie o buddyźmie, aby nie ulegac pewnym złudzeniom stworzonych przez innych ;)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak to mówią "o [b]Religii i Polityce [/b]sie nie rozmawia.., gdyż te tematy wywołują przważnie kłótnie miedzy rozmówcami.."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daria"]Jak to mówią "o Religii i Polityce sie nie rozmawia.., gdyż te tematy wywołują przważnie kłótnie miedzy rozmówcami.."[/quote] Albo żarliwe dyskusje :)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"] Albo żarliwe dyskusje :)[/quote]to taka subtelniejsza nazwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz, warto ćwiczyć sobie dyskutowanie na forach. Bardzo sie to potem przydaje w dyskusjach na żywo.

Poznajesz inne opinie, patrzysz szerzej na sprawę... być może nawet twoje poglądy ewoluują... O tak - rozmowy bardzo ubogacają :-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Acha - jakie zaproponowałbyś leczenie dla homoseksualistów?[/quote] Kompletnie się nad tym nie zastanawiałem. Poczytałem jednak troszkę i znalazłem pewną metodę : [b]Chirurgii Głębinowej- Psychologicznej (CHG-P)[/b]. Jest to najdokładniejsza metoda na świecie ("-Konkurencja wielokrotnie chciała się pod nią podpisać" - twierdzi Marek Światopełk Świętopełk Zawadzki), a więc i najlepsza. Nie jest wskazane mówić o szczegółach, muszą wystarczyć ogólne założenia.
CHG-P sięga do 10 pokoleń pacjenta wstecz.
"-Analizuje się w ten sposób dziedziczenie pod względem rodzaju onanizmu"- zdradza MŚŚZ. A rodzajów onanizmu jest 12. Od zabawowego, który występuje do 14 miesiąca życia, po myślowy. (..) Następnie trzeba zająć się wytworzoną w psychice homoseksualisty tak zwaną kulą negatywnych zachowań CHG-P MŚŚZ. Kulą, bo tych negatywnych zachowań jest minimum 343. ten zbiór przepracowuje się przez lata.
[i]Znalazłem też artykuł o poradni w Lublinie i nowej technice - podobno skutecznej, ale taka rozmowa to na inny temat. [/i]

Jeśli chodzi o buddyzm to muszę przyznać, że nie interesowałem się tym podobnie jak Daria. Zalążki znam, w wolnym czasie poczytam w celach informacyjnych. Ogólnie jestem tolerancyjny jeśli chodzi o religię. Nie darzę sympatią (...)ateistów - człowiek żyje bez wyższych celów, żyje biologicznie i umiera. To czym różni się od zwierzęcia? [quote="alusiek"]kosciol dopuszcza uzycie prezerwatywy w przypadku gdy istnieje faktyczne ryzyko zakazeniem wirusem hiv...[/quote] Dokładnie. Dopuszcza seks z prezerwatywą, jeśli jeden z małżonków jest chory na AIDS.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No wiesz kuryiaki. Podobną metodą pewnie można by zamieniać ludzi z hetero na homo.
Dla mnie to bujdy. Orientację można zagłuszyć, ale nigdy pozbyc się jej forever. [quote]Nie darzę sympatią (...)ateistów - człowiek żyje bez wyższych celów, żyje biologicznie i umiera. To czym różni się od zwierzęcia?[/quote] Ajajajajaj... Czy wyższe cele muszą się równac wierze w jakieś bóstwo? Mylisz się i to bardzo. Cechy takie jak patriotyzm, moralność, honor i im podobne wcale nie kolidują z ateizmem. Wręcz przeciwinie - dzięki odseparowaniu człowieka od wiary człowiek ma te cechy w czyste postaci, nie są one spaczone jakimiś wyznaniowymi ideami. Bardzo złym zjawiskiem jest łączenie władzy świeckiej z kościelną. Wychodzą z tego same złe rzeczy.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]No wiesz kuryiaki. Podobną metodą pewnie można by zamieniać ludzi z hetero na homo.
Dla mnie to bujdy. Orientację można zagłuszyć, ale nigdy pozbyc się jej forever.[/quote]
Catwoman być może. Z tego co wyczytałem to są dość skuteczne sposoby więc pewnie w jakiś tam sposób działają i wyleczenie lub zaleczenie jest to możliwe.
Ok Catwoman nie będę rozmawiał znowu na temat wiary. To jest delikatny temat i chyba jedyny na który nie lubię się wypowiadać. Wiem, że nasze zdania są inne. Mozna by tu dyskutować godzinami etc... Napisz mi tylko w jakie wartości wierzysz i uznam temat za zamkniety dla mnie. Szanuję Twoje zdanie Ty uszanuj moje i żyje się dalej :-) Tyle chyba ode mnie. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Szanuję Twoje zdanie Ty uszanuj moje i żyje się dalej [/quote] Szanuję każdą opinię - mogę się z nimi nie zgadzać, uważać je za bzdurne lub dziecinne. [quote="kuryiaki"]Napisz mi tylko w jakie wartości wierzysz i uznam temat za zamkniety dla mnie[/quote] ....Oj oj - myślę, że w ważniejszych wartościach nie różnimy się od siebie zbyt dalece. Z tym, że ty wiążesz je z Bogiem, a ja nie.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może krzywo tą tabelkę zrozumiałem ale z tego co widzę to katolicy nie mają zdania co do homoseksualizmu .
Zresztą katolicy na wszystko są na NIE .

Zresztą pare innych pozycji jest jak dla mnie niewiarygodny a fakt że tabelka jest z Jeo Monster wstawia we mnie zdanie że to pospolity SHIT .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]
Zresztą pare innych pozycji jest jak dla mnie niewiarygodny a fakt że tabelka jest z Jeo Monster wstawia we mnie zdanie że to pospolity SHIT .[/quote]
zobacz na dół tableki skąd ona pochodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widać że kościół Katolicki troszkę przesadza...
Nie rozumiem, czemu przeszkadzają im środki antykoncepcyjne rozwody itd.
A w Buddyzmie Masturbacja jest Błogosławiona ?!
Bez komentarza

[.Czy czujesz jak przez palce ci ucieka czas?

to ?ycie rasta, to jedyna szansa jak? masz

od ciebie to zale?y ile z siebie dasz

i czy, gdy zajdzie s?o?ce, ty zachowasz swoj? twarz

YES RASTA YES!!!.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi