Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
sharon

Krewniacy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tutaj wsród nas osoby, które oddają krew, płytki krwi, leukocyty czy osocze? :)
Co sądzicie na temat oddawania krwi?
Oddawaliście już?
Jak się czuliście po oddaniu?
Niestety można też spotkać negatywne opinie na ten temat.. a jak to jest z Wami?

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście, że oddaję! Oddawanie krwi boli tyle, co wkłucie igły, cała reszta procesu jest bezbolesna.
Jedynie, kiedy doskwierały mi zawroty głowy i słabość po oddawaniu, to środek lata i 35 stopni na dworze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja chciałam oddać, ale się nie kwalifikuję, przynajmniej na razie. Muszę przytyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="summerrum"]Ja chciałam oddać, ale się nie kwalifikuję, przynajmniej na razie. Muszę przytyć ;)[/quote] ;-) A to waga ciala ma jakies znaczenie przy oddawaniu krwi? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"][quote="summerrum"]Ja chciałam oddać, ale się nie kwalifikuję, przynajmniej na razie. Muszę przytyć ;)[/quote] ;-) A to waga ciala ma jakies znaczenie przy oddawaniu krwi? ;-)[/quote] Waga jako taka nie ma, żaden lekarz, czy w stacji krwiodawstwa, czy z ekipy wyjazdowej nie pozwoli na donację osobie z niedowagą. Zasadnicze znaczenie ma przede wszystkim poziom hemoglobiny we krwi i ogólny stan zdrowia. Dyskwalifikują wykonane w przeciągu roku przed donacją tatuaże, piercing, operacje itp. Z tego co kojarzę o ile dobrze pamiętam trwale dyskwalifikuje transfuzja krwi ale pewna na 100% nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja oddaje zawsze jak mam taka możliwość :-P

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dora"]Dyskwalifikują wykonane w przeciągu roku przed donacją tatuaże, piercing, operacje itp.[/quote] Czyli najpierw czyn miłosierdzia, a potem zajebista dziara? I'm OK with that.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi