Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
sharon

pole dance

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niewiedzących pole dance jest to nic innego jak taniec na rurze [nie tylko w klubach ze striptizem], ale wykonywany jest również jako forma ćwiczeń fizycznych np. w klubach fitness lub szkołach tańca [niezwiązanych z erotyką] poprawiających wytrzymałość i ogólną sprawność.
Może mieć charakter zmysłowy jak i sportowy, zależy to wszystko od ćwiczącego.
W Polsce cieszy się coraz większą popularnością :)

[img]http://www.bialystokonline.pl/gfx_artykuly/201309/72785.jpg[/img]

[img]http://data1.whicdn.com/images/29058823/large.jpg[/img]

[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3HjaypYPszN945iUcoVEutQlMVv3QNRSP05EC-p_Pp2d3rcM8ow[/img]

przykładowe figury :)

Dziewczynki co o tym sądzicie? Nie chce nic mówić, ale zbliża się dzień chłopaka więc prezencik jak znalazł :mrgreen:
a Wy mężczyźni co o tym sądzicie?

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Zupelnie o tym nie wiedzialam , ale powiem , ze super.
Sama bym chetnie pocwiczyla na takiej rurze.
Zestaw cwiczen rewelacyjny, tylko poprawiac troche otepiala sprawnosc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiem, że jedna ze znanych na forum użytkowniczek uczy się tego tańca. Wydawać się to by moglo proste jednak taki taniec jest bardzo męczący i wymaga bardzo dobrej kondycjii fizycznej. Nie ma tu mowy nawet o tym, że tak z miejsca idziesz i już się poruszasz w tych wszystkich pozycjach. Ale jak dla mnie genialny sport niesłusznie kojarzony z tancerkami w nocnych klubach.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co czytałam, to na początku zaczyna się od prostych i podstawowych figur, a dopiero z czasem dochodzi się do bardziej zaawansowanych.
Ja jestem jak najbardziej na TAK!!! I jak tylko znajdę troszkę pieniążków, to od nowego roku zapisuję się na ten taniec :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Sharon, to jest nas chyba takich chetnych wiecej.
Ale tez zdaje sobie sprawe z trudnosci cwiczen na poczatku.
Widze, ze nie ma lekko , ale warto pokusic sie o to by kondycja byla w formie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wg mnie fajny pomysł ;) i wogóle to z tego są mistrzostwa ;)
Gdzie dziewczyny wyczyniają takie rzeczy .. po prostu szok :eek: :eek: :eek:

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ale by ten efekt osiagnac to napewno sporo wysilku i
pracy trzeba wlozyc w te cwiczenia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]:) Ale by ten efekt osiagnac to napewno sporo wysilku i
pracy trzeba wlozyc w te cwiczenia. ;-)[/quote]
jak do wszystkiego, ale później jaką mamy satysfakcję z tego :)
dzięki temu możemy wymodelować oraz wysmuklić swoje ciałko a przede wszystkim wydobyć swoją kobiecość :) na psychikę też dobrze działa.

chyba swojemu przyszłemu mężowi będę musiała zakomunikować, aby zamontował rurkę w sypialni, a jak się będzie pytał dlaczego i po co, to mu sama pokażę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A wiesz Sharon , ze to doskonaly pomysl z tym montazem w sypialni.
Kto wie czy i ja nie bede chetna na cos takiego.
Znakomity pomysl. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jako forma aktywności fizycznej to spoko, ale żebym szczególnie szalał na widok kobiet tańczących na rurkach to nie bardzo.
Traktuje to w kategoriach takiej gimnastyki artystycznej z udziałem rurki.
[quote]Ale jak dla mnie genialny sport niesłusznie kojarzony z tancerkami w nocnych klubach.[/quote] Dlaczego niesłusznie? Jakby nie było to tam zapoczątkowano taniec na rurce. To tak jakby się wstydzić pochodzenia piłki nożnej albo koszykówki.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Już od starożytności mężczyźni (TAK, MĘŻCZYŹNI!!! ) popisywali się swoimi umiejętnościami przed sobą nawzajem oraz przed potencjalnymi kandydatkami na małżonki. Najstarsze dostępne informacje wskazują na Chiny oraz na Indie jako na miejsce narodzenia pole dance. Co ciekawe, była to gimnastyka, którą uprawiali wyłącznie mężczyźni, aby zaimponować kobietom oraz sobie nawzajem.
Indie:
Historia mówi, że to już od ponad 800set lat istnieje Mallakhamb – tradycyjny Hinduski sport dla mężczyzn.
Polega on na przedstawieniu określonego układu na palu drewnianym. Co ciekawe, była to forma aktywności fizycznej przeznaczona dla... WRESTLERóW(pewnie każdy kojarzy te śmieszne walki na ringu gdzie liczy się jak fantazyjny jest kopniak czy skok :) )! Dosłowne tłumaczenie Mallakhamb znaczy - „Wrestler of Pole" - Malla = Wrestler, Khamb = Pole. Baza drewnianego pala na którym ćwiczono miała średnicę 150mm a miejsce na samej górze - 50mm. Góra pala była też miejscem, które czasem pokrywano olejem by uniknąć tarcia.
Zawodnicy ubierali się raczej skąpo – inspirowano się odzieżą do Yogi i ubiorem pływaków. Obuwie było zabronione. Mallakhamb słynął z tego, że rozwijał u zawodników prędkość, refleks, koncentrację i koordynację. Treningi skupione były przede wszystkim na elementach siłowych. Wierzono, że sport ten bardzo korzystnie wpływa na całe ciało i znacznie pomoże w uprawianiu innych sportów takich jak: wrestling, judo, atletyka, jazda konna. Mallakhamb skupia się również na stretchingu, gracji ruchów, płynności i rytmie – przez co przypomina gimnastykę.
Ciągle istnieją narodowe zawody Mallakhamb w 14 stanach Indii. Jest to bardzo zwięzłe środowisko do którego kobiety nie mają wstępu. (kobiety swoją drogą małą tam swoją własną dziedzinę – akrobatykę na linach( rope Mallakhamb), która jest odpowiednikiem Mallakhamb).

Chiny:
W Chinach również istniał podobny sport – Chinease Pole – gdzie tylko MĘŻCZYŹNI pokazywali swoje umiejętności! W Chinach do akrobacji używano dwóch pali, które osiągały wysokość około 3-9m, były owinięte specjalnym materiałem, który zapewniał tarcie mimo pełnego ubioru. Wiele trików było innych od tych, które znamy dziś, jednak wiele jak np HUMAN FLAG (wiszenie pod kątem 90 stopni do rury używając wyłącznie siły mięśni rąk) są ciągle używane po dziś dzień. W Chińskiej akrobatyce pokazywano wspinanie, ześlizgiwanie, rozciąganie, spadanie i trzymanie pozycji używając niesamowitej siły i umiejętności. Zawodnicy ciągle mieli poparzone ramiona od występów i trenowania co stało się ich znakiem rozpoznawczym i zapewniało poszanowanie w gronie innych zawodników.

Cyrk:
W 1920r. Grupy cyrkowe i pokazowe włączyły pole dancing do swoich przedstawień. Pal był ustawiony pośrodku namiotu. Obecnie jeden z najbardziej prestiżowych cyrków: Cirque du Soleil posiada w swoim repertuarze występy pole dance z najlepszymi zawodniczkami. Obecnie robi tam karierę Jenyne Butterfly - Mistrzyni Świata, wcześniej związek z cyrkiem miała również Felix Cane.

Bary:
Następnie ta rozrywka przeniosła się z namiotów do barów oraz nabrała cech burleski – lecz ciągle nie był to striptiz aż do lat 80tych Kiedy po raz pierwszy w Kanadzie zaczęto używać rury do striptizu. Następne były Stany Zjednoczone a potem już niemalże cały świat.

Pole Dance jako fitness:
W latach 90tych Fawnia Mondey Dietrich zaczęła uczyć pole dance jako formy fitnessu. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zajęcia pole dance zaczynały stawać się coraz bardziej popularne i zaczęto organizować zawody. K. T. Coates – sławna zawodniczka pole dance i właścicielka oraz założycielka IPDF(International Pole Dancing Federation), oraz Ania Przeplasko pokładają wszelkie działania by pole dance stał się dziedziną Olimpijską już w 2016r. Istnieje wiele konkursów i mistrzostw pole dance a wśród nich najbardziej znane są WPSC(World Pole Sport Championship), U.S.P.F.C(United States Pole Federation Championship) czy IPMCC(International Pole Masters Cup Championship).

Więc Reiv jak zwykle się mylisz... taniec na rurze jest znacznie starszy co przedstawiłem powyżej starszy niż sam strip który wykonywany był w kabaretach (jak dobrze pamiętam) gdzieś pod koniec XIXw.

Kocham patrzeć na tańczące dziewczyny na rurze (rurach). Podziwiam ich gibkość jak i ogromne umiejętności.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Więc Reiv jak zwykle się mylisz... taniec na rurze jest znacznie starszy co przedstawiłem powyżej starszy niż sam strip który wykonywany był w kabaretach (jak dobrze pamiętam) gdzieś pod koniec XIXw.[/quote] No nie bardzo.

Ty mówisz o genezie. A jak przeciętny Kowalski ma znać dzieje Chin czy Indii w zakresie pole dance? Chyba sobie żartujesz.

Obecna ta powszechna wiedza na temat pole dance wzięła się z nocnych klubów, z prostego faktu, iż typowy Kowalski woli iść do klubu niż ślęczeć nad książkami. Nic zatem dziwnego, że pole dance kojarzy się z night clubami. Masowa kultura amerykańska jest zdecydowanie bliższa naszemu społeczeństwu.
[quote]Następne były Stany Zjednoczone a potem już niemalże cały świat.[/quote] I tutaj masz odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. Cała Nasza popkultura czerpie garściami z USA od wielu, wielu lat. Nic więc dziwnego, że obraz jaki kreowano zaowocował takim myśleniem, a nie innym. Bzdurą byłoby zatem pisanie, że kultura Chin/Indii sprzed kilkuset lat miałaby mieć większy wpływ :-P (gdzie praktycznie nikt o tym nie słyszał).

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie dla tego napisałęm że się mylisz... gdyż albowiem nie wszystko co przyszło ze stanów tam się narodziło. A właśnie geneza powstania pole dane w indiach i w chinach powinna być wbijana przeciętnemu tępemu Kowalskiemu. Przy okazji może liźnie trochę historii.
Co do kreowania... to że pole dance to część stripu zresztą bardzo efektownego nie znaczy że to tylko strip. Więc wyjdźmy z tej szufladki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Właśnie dla tego napisałęm że się mylisz... gdyż albowiem nie wszystko co przyszło ze stanów tam się narodziło.[/quote] A czy ja napisałem, że tam się narodziło?

No chyba nie. Dla większości ludzi, stawiam 99 do 1, że każdy odpowie i skojarzy to z amerykańskim filmem, muzyką, czymkolwiek wywodzącym się z kultury masowej aniżeli z dziejów Chin czy Indii.
Taka świadomość przyjęła się na dobre i wykorzenienie takiego poglądu - ja raczej tego nie dożyję - wątpię czy kiedykolwiek nastąpi. Dla większości ludzi tam jest początek i koniec tego sportu, co z resztą widać w obiegowej opinii. Nie widzę więc zatem nieprawidłowości w stwierdzeniu, że tam bierze swój początek pole dance. Masowa kultura amerykańska jest zdecydowanie bliższa naszemu społeczeństwu.

Sam tez nie jestem zwolennikiem sportów ocenianych przez jury. Dlatego traktuję to jako odmianę gimnastyki z podtekstem erotycznym (jak na rodowitego Polaka zarażonego masową kulturą przystało)

:mrgreen: - tak to forma autoironii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak byś mnie zapytał z czym się kojarzy mi pole dance to odpowiem że z seksowną dziewczyną na rurze. Co nie znaczy że nie wiem i że jeszcze kilka osób będzie wiedziało gdzie się ten SPORT narodził.
To że motłoch jest tępy jak but i że kojarzy się to ze stanami... ups...
Zresztą powinieneś wiedzieć że masowość to chłam i nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pole dance to niszowy sport, który dopiero staje się popularny, więc nie czuję się specjalnie jakoś niedoinformowany i z tego powodu tępy. Wątpię też, że ktokolwiek przed przeczytaniem w/w tekstu wiedziałby skąd się "wziął" ten sport, skoro nawet ludzie nie wiedzą skąd wywodzi się znacznie bardziej popularna piłka nożna albo koszykówka. Pojedyncze osoby zawsze się znajdą, ale tutaj mówimy o przytłaczającej większości. Nie jestem też hipsterem, żeby gardzić wszystkim co mainstreamowe, bo akurat to wydaje mi się niedorzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trochę inaczej to wygląda w Indiach i Chinach. W Indiach jest to nadal praktykowane w ramach takiego jakby wf u nas. Tyle, że tam "rurki" stoja na placu i są to drewniane niegrube pale. Mężczyźni na nich czwiczą, ale większość kombinacji odbywa się na ich szczytowej części. Podobano bardzo popularne jest to w prywatnych szkołach.
Co do samego tańca nie wiem czy jest fajny czy nie, ale zamierzam sprobować. W przyszłym tygodniu powiem wam jak było :P Tyle, że fizycznie trzeba być dość mocno. Zaleca się przy tych zajeciach dodatkowe zajecia TBC (total body conditioning) bo wcale nie łatwi zrobić to co niektore kobiety na tych rurkach potrafią.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka gratuluję pomysłu. :) Chętnie bym Cię zobaczył (jak już się naumiesz).
To co widziałem na pokazach mistrzowskich i to co dziewczyny potrafiły zrobić... opad szczęki to mało. Ogromna siła, gibkość i to jak są porozciągane naprawdę pełen szcun dla nich.
Poza tym maja genialne ciałka. Nie sa przesadnie napakowane a takie mrrau słodko gibkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Co nie znaczy że nie wiem i że jeszcze kilka osób będzie wiedziało gdzie się ten SPORT narodził. [/quote] Mało kto wie, GDZIE ten sport się narodził, bo i mało kogo to obchodzi. Prawda jest taka, że większości kojarzy się z klubami ze striptizem. Czy coś w tym złego? Czy świadczy to o tym, że ludzie są tępi? Przecież nie każdy musi znać genezę wszystkiego, co nas otacza. Wiele osób wierzy, że Halloween narodził się w Stanach. Czy takie osoby też są głupie? Może po prostu kogoś takie ciekawostki nie interesują. Szczerze mówiąc uważam, że są dużo ważniejsze rzeczy, które należy wbijać "przeciętnemu tępemu Kowalskiemu", niż historia pole dance - ot, chociażby nauczyłby się, ile będzie musiał oddać, jeśli weźmie 200 tys. zł kredytu na dom, albo jak napisać dobre CV i list motywacyjny czy też jak nie dać się nabrać na "promocje" i wielkie "obniżki" w hipermarketach. Przydałyby się również jakieś podstawy ekonomii, by przeciętny Kowalski nie wierzył w niemożliwe do spełnienia obietnice polityków. Geneza pole dance jest moim zdaniem na szarym końcu listy zagadnień, które temu Kowalskiemu należy obowiązkowo wbić do głowy.
Nie miej pretensji do zwykłych ludzi, że zaszufladkowali tę formę aktywności. Miej pretensji do tych, którzy do tego doprowadzili, czyli do striptizerek, właścicieli tego typów klubów oraz... ich klientów oczywiście ;)

Jasne, że pole dance zyskuje ostatnio na popularności jako sport, a nie tylko jako forma rozrywki dla napalonych samców, ale nie jest to przede wszystkim zasługa Azjatów ćwiczących układy na drewnianych palach.
Żeby była jasność - nie mam nic przeciwko takiej aktywności, pewnie sama chętnie bym poćwiczyła jakoś dłużej, gdyby nie inne zajęcia, ale bawi mnie takie dorabianie ideologii i usilne wmawianie sobie i innym, że taniec na rurze stał się modny z powodu fascynacji ludzi historią i kulturą wschodu. To jest tak samo śmieszne jak porównywanie prostytutki do psychologa czy innego lekarza :P
Ten sport jest bardzo słusznie kojarzy z klubami ze striptizem, bo właśnie stamtąd większość z nas wyniosła świadomość, że coś takiego jak pole dance istnieje.
[quote="redorange666"]Poza tym maja genialne ciałka. Nie sa przesadnie napakowane a takie mrrau słodko gibkie.[/quote] Och, już nie generalizuj :mrgreen:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eqzUI5t9qJ4[/youtube]

A tak serio, w sumie to jestem pełna podziwu dla tej dziewczyny. Byłam na zajęciach pole dance i wiem, jak ciężko jest wykonać nawet te najbardziej podstawowe figury, a ona nie dość, że musi dźwigać taki ciężar, to jeszcze robi te wygibasy lepiej niż większość szczupłych kobiet :o

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szczerze to super to wygląda:) modny jest teraz też taniec na szarfie, ale ja to boje się akrobacji w górze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak sobie myślę że gdybym miała gdzieś pod nosem to bym chciała spróbować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie w klubie mialo być, ale jednak nie wprowadzili, bo były problemy techniczne z mocowaniem rurek. Ale teraz jakiś nowy klub się otwiera, więc będę miała okazję spróbować. Trochę więcej teraz ćwiczyłam i zaczęłam biegać to może będę miała mniej problemów na start ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka to się pochwal potem efektami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jasne że do was wróce z przemyśleniami. Zastanawia mnie tylko kiedy to otworzą :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi