Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Paznokcie i ich problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chce mieć ładne paznokcie zarówno u rąk, jak i u stóp. Słmialonie są naszą wizytówką i większość ludzi stara się i dba o nie. Ale czasem problemem stają się paznokcie. Począwszy od pękania i ich łamliwości, poprzez przerastające skórki , wrastanie, a skończywszy niekiedy nawet na grzybicy paznokcia. Każdy chyba z paznokciami jakiś problem miał. Jak sobie wtedy radzicie? Domowe sposoby, apteka czy może pomoc lekarza?

[img]http://wiolinowyklucz.blog.onet.pl/files/2014/05/54dafd040018c6ab52ab6ec5.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Prawde mowiac to akuratnie ten problem paznokciowy jakas
na razie mnie omija.
I cale szczescie.
Natomiast z tego co wiem rozdwajanie plytki paznokciowej , czy lamliwosc paznokci potrafi byc tak
upierdliwe i nieestetyczne , ze bez wspomagania suplementami sie nie obejdzie.
Jak sie dobrze rozejrzec to jest cala gama preparatow ktore pomagaja uporac sie ze skorkami czy innymi dolegliwosciami pazurkow.
Ale najgorzej jest ,gdy dopadnie nas grzybica czy inne dziadostwo ,to wtedy niestety
pozostaje nam pedzic do medyka po pomoc.
Warto pic codziennie przez miesiac napar ze skrzypu polnego 2 x dziennie po szklance.
Warto tez zastosowac super kuracje z oliwy z oliwek , moczac pazurki w cieple oliwie przez 5-10 min. przez tydzien.
To takie najprostsze domowe sposoby.
Z preparatow znana pomoca jest Bellisa czy Skrzypovita.
Oba preparaty super skutecznie poprawiaja tez i kondycje wlosow i skory , a przy tym wspaniale dzialaja na poprawe stanu ,,chrych,, pazurkow. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja słyszałam, że maczanie paznokci w wodzie z żelatyną naturalnie je utwardza. Próbował ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]Natomiast z tego co wiem rozdwajanie plytki paznokciowej , czy lamliwosc paznokci potrafi byc tak
upierdliwe i nieestetyczne , ze bez wspomagania suplementami sie nie obejdzie.[/quote]
Ostatnio natknęłam się na stronkę leczpaznokcie.pl i mnie zaciekawili. Było opisane, że taka grzybica to najczęstsze z zakażeń do, których dochodzi poprzez kontakt. Czytałam, że paznokieć matowy, przebarwiony lub nadto kruchy może oznaczać początek grzybicy.
[quote="Feme"]A ja słyszałam, że maczanie paznokci w wodzie z żelatyną naturalnie je utwardza. Próbował ktoś? [/quote] Słyszałam, że można maczać w ciepłej oliwie z dodatkiem cytryny.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Doskonale w zwalczaniu grzybic paznokci i stop sa preparaty Scholla , ktore
naprawde niezle sobie z tym problemem radza.
Zreszta kazdy sposob moze byc dobry jesli trafimy na taki.
Ale z tego co wiem grzybica czy inne dziadostwa, sa niesamowicie trudne do
wyleczenia nawet srodkami medycznymi.
Szczerze mowiac , to jest problem. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Już na innym forum też się wypowiadałam, że naczytalam się ostatnio o grzybicy, bo chyba zaczyna się sezon podwyższonego ryzyka, bo już zakladamy skarpety, buty. Czytałam, że tymi środkami doraźnymi cięko się wyleczyć. Jeśli już to może w początkowym stadium, ale też nie wiem na ile skutecznie. Wiele osób mówi, że wtedy jedynie zalecza i że choroba powraca. A te środki doustne są bardziej skuteczne. Dużo osob chwali teriapię pulsową.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Az mi sie zimno robi na sama mysl o grzybicy.
Cale szczescie , ze nie zetknelam sie z jej skutkami .
Ale dobrze wiedziec , bo nie byc zaskoczonym gdyby sie cos takiego przypaletalo. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No oczywiście i jeszcze nie wiem czy wolałabym się miesiącami leczyć czymś sama czy nie lepiej iść do dermatologa i dostać lek, ktory nie słyszałam jeszcze żeby zawiódł. Swoją drogą ostatnio zauważyliście, że ze wszystkimi chorobami ludzie próbują radzić sobie sami ? Skąd takie podejście?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na słabe i łamiące się paznokcie podobno bardzo dobra jest odżywka

[img]http://www.jessicacosmetics.com.pl/public/zdjecia/produkty/srednie/5787876.JPG[/img]

Ja póki co mam inną ale z tej samej firmy, też bardzo fajna ale niedługo się skończy to chyba zdecyduje się na tą teraz bo wszyscy dookoła ją chwalą wiec też spróbuje ;)

[color=#FF0000]// Wystarczy wrzucić zdjęcie tam gdzie można to zrobić[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sama odżywka pomoże, kiedy to łamliwość, ale już grzybicy czy problemów ze skórkami nie wyleczy. Warto jednak oszacować problem i wiedzieć kiedy udać się do lekarza. Swoją drogą uwielbiam tą odzywkę i jest warta każdej złotówki jaką kosztuje.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]No oczywiście i jeszcze nie wiem czy wolałabym się miesiącami leczyć czymś sama czy nie lepiej iść do dermatologa i dostać lek, ktory nie słyszałam jeszcze żeby zawiódł.[/quote] Nawet lek przepisany przez dermatologa nie wyleczy paznokci tak szybko. Kuracja może trwać nawet pół roku, ale przynajmniej odbywa się ona pod okiem lekarza i używa się środków, które jednak jakieś wymogi muszą spełniać.
Nie można tego samego powiedzieć o produktach drogeryjnych, które zapewne nie podlegają tak ścisłym normom i być może nawet nie mają właściwości leczniczych (tak jest m.in. z suplementami diety).

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co pamiętam z tym Trioxalem to jest tak, że jest to leczenie pulsacyjne. Wtedy 7 dni potem przerwa i kolejne 7 dni. Na tej stronce leczpaznokcie.pl musiałabym doczytac. Ale to i tak kwestia tygodni, a nie miesiecy czy tez lat.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie znam wszystkich metod, na szczęście nie musiałam się tym interesować. Wiem jedynie, że takie "zwykłe" leczenie (leki doustne, lakiery, maści itp.) tyle trwa.
Nie wiem nawet, co to jest ta terapia pulsacyjna, nie słyszałam o niej wcześniej ani nawet nie kojarzę, by komuś ze znajomych dermatolog coś takiego zalecił. Na podanej przez Ciebie stronce piszą: [quote]Lek stosuje się przez [b]7 dni w miesiącu z 3 tygodniową przerwą[/b] Jest to możliwe ze względu na długotrwałe utrzymywanie się leku w tkankach. Zwykle w grzybicy paznokci rąk stosuje się 2 pulsy a paznokci stóp 3 pulsy, ze względu na wolniejszy wzrost płytki paznokciowej.[/quote] Szczerze mówiąc nie wiem, czy jeden puls to jest tak jakby jedna 7-dniowa kuracja, czy po prostu jedna aplikowana dawka leku, ale jeśli to pierwsze, to wynikałoby z tego, że leczenie trwa do 3 miesięcy.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co czytałam to właśnie tak trwa. Jeden puls to ten jeden tydzień. Ale to kwestia potem bardziej zaleczenia myślę. Sama też nie stosowałam, ale ta metoa pulsacyjna była poruszana na necie i bardzo dużo osob ją chwalilo. Trioxal też jest dosc znany. Nawet jak stricte ostatecznie wyleczenie ma być po tych 3 pulsach, to i tak mniej niż niektórzy leczą się sami. Gdzieś czytalam, że czasami lekarz nawet zaleca czwarty puls, czyli wychodzi na to że jeszcze jeden tydzień przyjmowania.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim jedynym i ciągle trwającym problemem są rozdwajające się paznokcie :-( nie za bardzo mogę sobie z nimi poradzić a używałam już sporo specyfików i nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na łamliwe paznokcie dobra jest ta odzywka Jessica, która byla podana wyżej. Nie jest tania, ale jest niesamowicie skuteczna.

Jednak nadal uważam, że warto rozmawiać o grzybicy paznokcie i jej początkach, żeby potem wiedzieć co robić. Nie zawsze wiemy kiedy łamliwość może znaczac chorobę. Tak wyglada juz chory paznokciec. myślicie , że każdy już to wyłapie?

[img]http://www.emedicinehealth.com/images/4453/4453-13248-30934-31300.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi sie rozdwalajaly i zaczełam po recenzjach na blogach uzywac eveline 8 w 1. ma formaadechyt (czy cos w tym stylu) i podbno niektórym robi wiecej krzywdy niz pożytku natomiast mi pomogl. ale koniecznie trzeba przed uzyciem zrobic próbe. a i nie uzwyam jej tak jak kaze producent - nie nakladam kazdego dnia warstwy, tylko jako baze pod lakier raz w w tyg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka no ja nie wiem czy bym rozpoznała, właśnie chciałam zapytać czym się kierować w ocenie..?

Angel666 po tym jak zobaczyłam zdjęcie tej odżywki Jessici zastanawiam sie cały czas czy ma kolor niebieski ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja z tej strony leczpaznokcie.pl zaczęłam doczytywać i się zastanawiać jak co powinno wyglądać. Mimo wszystko grzybica to zbyt poważna choroba, żeby tak po prostu ją bagatelizować.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Martucha"]Coolka no ja nie wiem czy bym rozpoznała, właśnie chciałam zapytać czym się kierować w ocenie..?

Angel666 po tym jak zobaczyłam zdjęcie tej odżywki Jessici zastanawiam sie cały czas czy ma kolor niebieski ;P[/quote]

Odżywka jest przezroczysta, po nałożeniu paznokcie są błyszczące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Semenka"]A jak długo trzeba tą odżywkę z Jessica używać aby widać było faktyczną poprawę?[/quote] Pytanie o odżywkę na jaki problem Ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A nawet tego pytania nie zauważaylam. Pewnie, że jest bezbarwna. Chociaż nawet fajnie wyglądała by na paznokciach z takim lekko niebieskich prześwitem. U mnie jak nałożę to daje taki lekko nabłyszczający efekt, ale jednocześnie paznokieć dużo lepiej wygląda.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A czy możecie coś polecić na odstające skórki ? czym to można zwalczyć? czym natłuszczać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sama nie próbowałam, ale moja przyjaciółka bardzo sobie chwaliła też z Jessica takie coś http://www.jessicacosmetics.com.pl/produkt/72/jessica%C2%AE-nourish---terapeutyczny-kremik-do-skorek . Podobno działa cuda, a i cenowo całkiem nieśle się klasyfukuje, więc ja bym spróbowała. Ich produkty zazwyczaj działają tak jak powinny.

[img]http://www.jessicacosmetics.com.pl/public/zdjecia/produkty/srednie/8752662.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi