Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Odprysk na szybie w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do męskiej części forum. Słyszałam, że jak na szybie zrobi się odprysk to można to jakoś naprawić ? Niby się to jakiemś czymś wypełnia i nawet nie ejst to drogie. Powie mi ktoś jak to działa i czy jakieś firmy z Warszawy ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W większości zakładów gdzie wymieniają szyby jest taka usługa. Polega na wpuszczenie w ubytek takiej masy... żelo podobnej i utwardzenie jej ultafioletem. Jak odprysk jest na śodku to raczej nie ma problemu jak gdzieś z boku szyby istnieje możliwość pęknięcia.
Koszt około 30-50zł przynajmniej w katowicach

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No czytalam trochę i dużo osób w Warszawie NordGlass poleca, więc się zastanawiam. Odprysk nie przeszkadza zbytnio, ale wolałabym co by szyba nie pękła.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]No czytalam trochę i dużo osób w Warszawie NordGlass poleca, więc się zastanawiam. Odprysk nie przeszkadza zbytnio, ale wolałabym co by szyba nie pękła.[/quote] Szanowna Pani,

odprysk na szybie może być podstawą do otrzymania mandatu karnego, utraty dowodu rejestracyjnego lub odmowy przedłużenia badania diagnostycznego pojazdu. Oczywiście nie w każdej sytuacji, bowiem odprysk, odpryskowi nie równy. Zachęcam jednak do skonsultowania stanu szyby ze specjalistą. Nasze warsztaty znajdzie Pani w każdym większym mieście w Polsce.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam, Sebastian Nikulski
Online Ekspert NordGlass

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O_o hmm Może nasz dobry duch się jeszcze pojawi to ja zapytam, bo... slyszałam, że szyby po takiej naprawie można też zabezpieczyć. To się jakoś nazywa, ale nie pamiętam jak. Ktoś wie jak to się odbywa i ile to kosztuje? Czy Nord glass też to robi ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szkoda trochę, bo mógł być to taki odprysk, ktory dało się naprawić. A ile płaciłaś za wymianę szyby , gdzie i w jakim aucie?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
średni koszt wymiany szyby to około 400zł... tak mniej więcej.
Są auta do któych szyba kosztuje ponad 3tyś zł... ale do przeciętnego i popularnego samochodu to koszt w okolicach 400-500zł z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]O_o hmm Może nasz dobry duch się jeszcze pojawi to ja zapytam, bo... slyszałam, że szyby po takiej naprawie można też zabezpieczyć. To się jakoś nazywa, ale nie pamiętam jak. Ktoś wie jak to się odbywa i ile to kosztuje? Czy Nord glass też to robi ?[/quote] Zapewne chodzi Pani o hydrofobizację, czyli nałożenie na powierzchnię szyby nanopowłoki, zabezpieczającej szybę przed uciążliwymi zabrudzeniami,
zmniejszającej zużycie wycieraczek i płynów do spryskiwaczy. Taka nanopowłoka powoduje również samoczynne zmywanie zabrudzeń, deszczu i śniegu podczas jazdy.

Naturalnie mamy tęgo usługę w naszej ofercie.

W razie pytań jestem do Pani dyspozycji.

Pozdrawiam, Sebastian Nikulski
Online Ekspert NordGlass

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]średni koszt wymiany szyby to około 400zł... tak mniej więcej.
Są auta do któych szyba kosztuje ponad 3tyś zł... ale do przeciętnego i popularnego samochodu to koszt w okolicach 400-500zł z wymianą.[/quote]
Red a powiedz mi na co trzeba zwrócić uwagę przy takiej wymianie ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZAsadniczo zostawiasz samochód na minimum 3h, szybę CI wymienią i nic Cię nie interesuje,
Zasadna nr 1 to taka żeby nie jeździć samochodem bez przedniej szyby bo ona również usztywnia budę samochodu a po taim manewrze mogą się na przykład bardzo źle zamykać drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio trochę o tym czytałam, bo się zbieram do takiej wymiany. Pisali, że ma znaczenie np klej, którego się używa do wklejenia nowej szyby. Na stronie NordGlass też czytałam, że dają certyfikat, że szyba nie była wymieniana w następstwie wypadku. To też ważne.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przede wszystkim szybę z odpryskiem trzeba wymienić, bo za jazdę z czymś takim można dostać mandat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dowiadywałam sie u nich i faktycznie jest to nieduży koszt porównując do całej wymiany szyby. Wyelnienie takiego pęknięcia, które kwalifikuje się do naprawy (bo nie wszystkie się da naprawić ) to koszt 140zł.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mnie odprysk załatano. był w rogu szyby, trochę szpachli i gotowe :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja to mam ubezpieczenie autoszyba w generali i możliwość naprawy takich drobnych uszkodzeń w wyspecjalizowanych punktach naprawy no i gwarancję wymiany uszkodzonych szyb na szyby renomowanych producentów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
na potłuczoną szybę to nie ma innej rady jak wymiana. A gdzie wymieniałeś?? Długo czekałeś na szybę do samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi