Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ready_to_fly

Miasto 44 - miłość w czasach Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszeliście o tym filmie Miasto 44, który opowiada historię młodych ludzi, którzy muszą żyć w czasach Powstania Warszawskiego. Na mnie duże wrażenie zrobił ten zwiastun. Piosenka Lany Del Rey może nie do końca pasowała, chociaż wielu się podobała. Natomiast efekty specjalne i ta cała atmosfera robi wrażenie. Jakie jest wasze zdanie. Warty zobaczenia film czy jednak jakiś nudny melodramat?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tbBfsUX9O9g[/youtube]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaki melodramat??! to że jest to fabularyzowany flim nie znaczy,że mamy go sprowadzać do takich prostych kategorii. Bardzo ważne jest by powstawały takie filmy. Jak widzimy po poprzednim filmie o powstaniu- 'Powstanie Warszawskie' - czasem decyzje co do formy filmu nie są najlepsze. przy 'Miescie 44' mamy jednak do czynienia z ogromną produkcją, a to też zwiększa skalę profesjonalizmu więc ciekawie to wszystko wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja na pewno obejrzę, bo tematyka Powstania Warszawskiego bardzo mnie interesuje ale obawiam się że ten film będzie kolejnym fajerwerkiem w stylu "przerost formy nad treścią" (jak np. ostatnia ekranizacja "Kamieni na szaniec"). Może się mylę ale i tak bardziej czekam na kolejny sezon serialu "Czas honoru", który ma właśnie rozgrywać się w czasie powstania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O tym filmie chyba nie dało sie nie słyszeć - pokaz na narodowym był we wszystkich mediach. Jedna znajoma była i brakowało jej tchu, twierdzi, ze najlepszy polski film, jaki widziała. Zobaczymy, bo do kina pójdę na pewno. To, co go wyróznie, to to, ze póki co nie słychać głosów, ze cos jest niezgodne z historią. Wielka zaleta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sporo już się naczytałam o tym filmie, zwiastuny też już widziałam i powiem szczerze, że zapowiada się naprawdę interesująco. Młodzi ludzie potrzebują takiego realistycznego przedstawienia "tematu". Czekam już na wrzesień, żeby przekonać się jak to wszystko wypadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To w ogóle nawet wychodzi na dniach powieść bazująca na scenariuszu do tego filmu. W empiku widziałem, ma teraz atrakcyjną cenę (przynajmniej w ich sklepie internetowym). Jak ktoś kupi/przeczyta, to niech podrzuci jakąś opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tą projekcją na narodowym było dużo niepotrzebnego zamieszania. taki temat wymaga większego szacunku. a książka jest na podstawie filmu czy na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Książka jest na podstawie scenariusza filmowego. Właśnie ją czytam. Na film na pewno się wybiorę, choćby z ciekawości jak z takim tematem zmierzy się Janek Komasa. "Sala samobójców" była bardzo dobra. Mam nadzieję, że tym razem też stworzył niebanalny obraz. To generalnie trudny temat, z jednej strony bardzo tragiczna historia i Powstańcy którym należy się ogromny szacunek, a z drugiej współczesny widz, który oczekuje w kinie rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i jak z tą książką? Fajnie się czyta? Jak film mi się spodoba, to pewnie ją kupię. To własnie dobre zagranie, że gdy kogoś zainteresuje ta historia, to może sobie ją pogłębić czytając książkę. Jeszcze kilka dni i do kina! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja bardzo chciałabym obejrzeć film ale nadal obawiam się że będzie dla mnie zbyt brutalny.
Sporo czytam o drugiej wojnie światowej i o tym co się działo podczas powstania dlatego się trochę boję że będzie krwawo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z jednej strony filmów o tej tematyce już trochę powstało, z drugiej strony - ten może trafić do młodzieży, która średnio jest zainteresowana historią, a tym bardziej filmami przypominającymi dokument. Tak więc pokładam w tej produkcji i przede wszystkim w młodym, zdolnym reżyserze - dużo nadziei. To może być COŚ, bo zapowiada się nieźle. A dzieciakom zdecydowanie potrzebny jest punkt odniesienia, bo zauważyłam, że mają tendencję do narzekania na wszystko i nie doceniania tego, co dostali od życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="ready_to_fly"]No i jak z tą książką? Fajnie się czyta? Jak film mi się spodoba, to pewnie ją kupię. To własnie dobre zagranie, że gdy kogoś zainteresuje ta historia, to może sobie ją pogłębić czytając książkę. Jeszcze kilka dni i do kina! :)[/quote] Książka "sama się czyta". Tylko uprzedzam, że to pożeracz czasu. Jak zaczęłam po południu, to zorientowałam się nagle że jest środek nocy. Film też już widziałam i faktycznie poruszający. Nie nazwałabym go brutalnym, bo nie ma jakiś scen tortur itp które czasem są np w filmach akcji, brutalna jest rzeczywistość. Komasa wiele scen zrobił tak, ze można się tylko domyślać co było dalej. Mając pewną świadomość historyczną widz wie, że mogły się zdarzyć rzeczy straszne np. gwałt, ale nie zobaczy tego na ekranie. Daje sporo do myślenia, ale może trzeba to zobaczyć, żeby przypomnieć sobie jakie mamy szczęście, że żyjemy w takich a nie innych czasach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cóż, moim zdaniem film jednak był mocny. Zrobił na mnie większe wrażenie niż jakikolwiek film akcji - bo to co się tam działo, to była prawda a nie wyobraźnia scenarzysty.
Ciężko mi nawet pisać o tym filmie, jest tak dobry, że najlepiej byłoby go obejrzeć samemu. Ja ostrzegam, żeby osoby o wrażliwszych duszach zaopatrzyły się w chusteczki, bo łezka może się uronić - i to nie jedna. Ja straciłam makijaż :P Po wyjściu z kina wielka dyskusja i kilka wieczorów refleksji. Aż ciężko uwierzyć, że to Polski film. :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Komasa wykonał kawał dobrej roboty. Stworzył porażający obraz wojny unikając schematu standardowego filmu historycznego/wojennego. Film trafia raczej do każdego widza ze względu na swoją uniwersalność i możliwość różnych ścieżek interpretacji. Komasa złożył niesamowity hołd Powstańcom tworząc ten obraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="cooleris"]Komasa wykonał kawał dobrej roboty. Stworzył porażający obraz wojny unikając schematu standardowego filmu historycznego/wojennego. Film trafia raczej do każdego widza ze względu na swoją uniwersalność i możliwość różnych ścieżek interpretacji. Komasa złożył niesamowity hołd Powstańcom tworząc ten obraz.[/quote] Dokładnie! Początkowo wydawało mi się, że film jednak bardziej stworzony z myślą o młodszej publice, ale teściowie też byli zadowoleni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jest film wielopokoleniowy, choć uważam, że do młodzieży lepiej dotrze taki film, niż kroniki filmowe z czasów wojny. To mocne, dobre i mądre kino. Dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślałam, że jeśli chodzi o tematykę II wojny światowej to nie zobaczę już nic mocniejszego niż "Pianista" a jednak się myliłam. Nie chodzi mi wcale o jakieś licytowanie się na brutalne sceny w stylu "ten film był lepszy od tamtego bo lało się więcej krwi", ale o fakt, że dawno już nie widziałam filmu, po obejrzeniu którego odczuwałabym aż taką ulgę. Ulgę, że żyję w całkiem innych czasach i nie muszę mierzyć się z takimi problemami oraz dokonywać takich wyborów jak bohaterowie "Miasta 44"....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi