Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
sosi

Duszący kaszel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem czasami w dzień nieważne o jakiej porze po prostu zaczynam strasznie kaszleć. Można by powiedzieć nawet, że się duszę.... Nie jestem przeziębiona czy coś. Myślicie, że powinnam pójść z tym do lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Dziwne troche, ale byc moze masz jakies dolegliwosci ze strony ukladu
oddechowego.
Mozesz nawet o tym nie wiedziec.
Jesli takie astmatyczne dolegliwosci sie utrzymuja dluzszy czas i nie widzisz w tym jakiejs konkretnej przyczyny, to moim zdaniem dla tzw spokoju ducha warto
poradzic sie jednak medyka.
Moze wysle Cie nawet na jakies dodatkowe badania.
Ja na Twoim miejscu bym tych dolegliwosci nie bagatelizowala i zasiegnela porady. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fakt, że jeżeli masz z tym problem od dłuższego czasu to powinnaś udać się do lekarza. Bo to może być coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W takim razie muszę chyba udać się z tym do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Dobrze, ze dojrzalas do madrej decyzji.
Przynajmniej bedziesz spokojniejsza o swoje zdrowko. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dobrze, że udasz się do lekarza :) aczkolwiek przyszło mi do głowy czy ten kaszel nie jest na tle nerwowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A wiesz , ze mozesz miec racje z tym tlem nerwowym.
Czesto jest tak , ze myslimy o jakiejs dolegliwosci na powaznie a po wizycie
w gabinecie lekarskim okazuje sie , ze przyczyna lezy w naszym systemie nerwowym.
Teraz sobie przypominam , jak moja znajoma ciagle narzekala na dziwne zatkanie
prawej strony ciala na wysokosci obojczyka .
Chodzila z tym chyba z pol roku , az wybrala sie do lekarza i okazalo sie , ze
jest tak znerwicowana wewnatrz i spieta , ze wydawalo sie jej jakby cos ja przebijalo kolkiem .
Z tego co pamietam to leczono ja czyms na uspokojenie i wyciszenie organizmu i
o dziwo wszystko jej przeszlo bez sladu.
A meczyla sie naprawde .
Czasami starszy i doswiadczony lekarz potrafi w mig odszyfrowac co komu dolega.
Moze tez tak bedzie z tym duszacym kaszlem naszej kolezanki Sosi. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się, ze jeśli kaszel jest tak suchy i na tle nerwowym to i tak sprowadza się to do alergii albo astmy.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Wydaje mi się, ze jeśli kaszel jest tak suchy i na tle nerwowym to i tak sprowadza się to do alergii albo astmy.[/quote] Ja właśnie z tego względu miałam robione badania i miałam podejrzenie alergii, w wieku starszym temat się po prostu rozmył. Został mi brzydki kaszel po krztuścu który przechorowałam. Suchy kaszel nadal atakuje mnie po dłuższym bieganiu.
A na mokry po prostu sobie syropik bronchosol łykam, ale to już ewidentny kaszel chorobowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Z tego co piszesz wynika, ze nie warto bagatelizowac
chyba zadnego kaszlu , bo potem okazac sie moze cos powaznego. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się, że nic nie powinno się bagatelizować. Nawet katar tak na prawdę może okazać się wołaniem organizmu o pomoc. Niestety od kaszlu może się zaczynać wiele chorób. Tak jak mokry kaszel wystarczy np Bronchosol , ale już nieleczony może przejść nawet w zapalenie płuc chyba. No suchy to w ogole wyniszcza drogi oddechowe.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ale niestety niby wszyscy wiemy, ze kazda przedluzajaca
sie jakas dolegliwosc moze byc zwiastunem naprawde
powaznych schorzen, to i tak mamy to w nosie , bo wychodzimy z takiego rozumowania , ze to co nas dopada to pikuś i oczywiscie
nas nie dotyczy itd itd.
I co z tego wynika? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety sama nie raz tak wlasnie postępuje. Czasem wydaje mi się, ze drobna rzecz nie może mi zaszkodzić, ale przez to potem są większe problemy. Jednak jeśli o kaszel chodzi to on nigdy sam z siebie nie przechodzi i nie można go sobie zbadatelizować tak jak katar u większości ludzi.

A czy potraficie rozpoznać ktory kaszel jest suchy , a który mokry ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie za bardzo dobrze mi takie odroznianie kaszlow wychodzi.
Ale jakbym sie dobrze wsluchala to napewno bym dala rade poznac
jaki to mokry a jaki suchy kaszelek jest.
Dodam tylko, ze zbyt dlugo dokuczajacy nam kaszel zawsze powinien nas zastanowic.
Olewanie objawow moze byc czasami grozne. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na kaszel od jakiegoś czasu stosuję syrop Bronchosol, można go podawać dorosłym i dzieciom, to lek wykrztuśny, który działa również przeciwbakteryjnie. Łagodzi objawy kaszlu i męczących duszności, gdyż zmienia gęstość wydzieliny, która później łatwo odkrztusić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, pisaliśmy już o Bronchosolu, ale on jest na mokry kaszel. Skuteczny i niedrogi, więc genialnie. Ale co na suchy. Jakiś pomysł sprawdzony?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wszystko fajnie, ale moze lekarz i diagnoza pt co mi jest bylaby
pewniejsza ,anizeli tylko faszerowanie sie syropkami uniwersalnymi , bo i na kaszel mokry i na kaszel suchy.
Tak mozna w nieskonczonosc , tylko z jakim skutkiem?
Ale tego w reklamach syropkowych cos nie podaja. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety jak przy kaszlu szłam do lekarza to przepisywał mi takie syropy jakie sama miałam w domu :D

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Coolka , ale coz on biedak moze ci innego przypisac, skoro wiele
tych syropkow jest do nabycia bez recepty .
A on cudownych mikstur raczej nie ma. :)
Ja tam jestem za starym i poczciwym syropem z cebuli ,ktory smierdzi okrutnie, ale jest moim zdaniem najskutecznieszym ze znanych mi syropkow. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A wiesz Kika, że mam nawet takowy syrop, ale teraz mnie zawiódł. Mateusz jakiegoś wirusa przyniósł ze szkoły i niestety ale drapanie w gardle poziom hard ;/ Byłam w aptece i dała mi magister takie tabletki na gardło Fiorda. Genialne są, bo takie żelkowe, że nawet Mati je lubi, a są skuteczne. Przy problemach z gardłem rewelacja.

[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10978620_978191485541717_6304634025219961248_n.jpg?oh=6cb3e18c54a675f642f3feb5238e3e01&oe=5559DDE1&__gda__=1431691659_aab37e55579981e0df86d19f8556d8c8[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10450160_978191488875050_3509344307556861518_n.jpg?oh=48aa54206be1ffd99425441492e8d9f9&oe=558F831F&__gda__=1435852841_361a7a4e3ac04f58e895b3e15d2bb0b6[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Coolka dzieki za info, bo akuratnie cos mnie od wczoraj zlapalo i wlasnie boli mnie gardlo.
A nie znam tego preparatu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wyglądają smacznie^^ choć oczywiście ważniejsze, że działają:)

Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="summerrum"]A jaka cena?[/quote] Nie pamietam już doskładnie. Ale nie dużo.
[quote="Kika666"]:) Coolka dzieki za info, bo akuratnie cos mnie od wczoraj zlapalo i wlasnie boli mnie gardlo.
A nie znam tego preparatu. :)[/quote]
Możesz na problemy z gardłem spróbowac jeszcze Pyramidonek gardełko :) Brzmi jak dla dzieci ale moga go brać też dorośli a to takie karmelki do ssania tez działające jak suplement.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi