Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

UVAga słońce!

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://extraprodukt.pl/img/thumb/getThumb.php?src=http://extraprodukt.pl/img/2011/04/DAX-Sun.jpg&w=464&h=250&far=C&q=95[/img]

Czy zabezpieczacie swoją skórę przed promieniami słońca? A może korzystacie z każdego promyka nie myśląc o tym ?

"Fotostarzenie skóry to proces degradacji, jaki zachodzi w skórze w wyniku promieniowania UV (ultrafioletowego). Efekty fotostarzenia to zmarszczki, nierówna, zaburzona pigmentacja skóry, popękane naczynka, a nawet nowotwory. Każde narażanie skóry na ekspozycję słoneczną osłabia ją, ponieważ wysoka temperatura powoduje parowanie, wysuszające naskórek. Warto jednak zauważyć, że samo opalanie nie jest szkodliwe dla skóry."

Światło słoneczne ma dobroczynne działanie na organizm człowieka. Nawet niewielka ilość promieni słonecznych poprawia samopoczucie. Światło słoneczne (z zakresu UVB) stymuluje syntezę witaminy D3, substancji niezbędnej do przyswajania wapnia i fosforu. Najbardziej widocznym efektem działania promieni UV jest opalenizna. Dla wielu osób opalona skóra wciąż jest oznaką zdrowia i symbolem udanych wakacji.

Jednak światło słoneczne, a dokładnie obecne w nim promieniowanie UV, powoduje również szereg skutków negatywnych. Jest głównym czynnikiem wywołującym starzenie egzogenne czyli zewnątrzpochodne skóry: wywołuje stany zapalne skóry, uszkodzenia struktur naskórka i skóry właściwej: kwasów nukleinowych oraz białek fibrylarnych (kolagenu i elastyny).

Promieniowanie UV generuje także powstawanie wolnych rodników - bardzo reaktywnych cząsteczek, które zdolne są do wyzwalania reakcji łańcuchowych i powodowania nieodwracalnych zmian w organizmach żywych.

Ale co najważniejsze - promieniowanie UV jest poważnym czynnikiem mutagennym i rakotwórczym. Na świecie ciągle rośnie ilość przypadków czerniaka złośliwego skóry - jednego z najbardziej złośliwych nowotworów. Czerniakiem zagrożony jest co 300 Polak.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To wszystko prawda co piszesz Coolka o wplywie
slonca na nasza skore i organizm.
Wiekszosc ludzi jednak, chyba uklada sie na sloneczku zupelnie nie
myslac o konsekwencjach szkodliwych dla skory i nic nie robi by zabezpieczac sie.
Osobiscie uzywam zawsze kremow i balsamow z filtrami .
Przynajmniej ograniczam jakies ryzyko zwiazane z opalaniem sie i jakby
nie patrzec opalenizna na cialku nasmarowanym kremem lub balsamem
super wyglada. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też używam i to dość sporo, bo moja sycha skora bez tego to by chyba popękała od razu , a nie zlapala sloneczka. Chociaż też nie każdy krem mi odpowiada, wiec długo szukalam zanim trafiłam na takie jakie mi opowiadają.

A jak długo zdarza Ci się leżeć na słońcu ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osobiscie uzywam kremow z filtrem.Czy jest slonce czy tez go nie ma.Bo ludki mysla ze promieniowanie jest tylko jak mamy palace slonce.A tak nie jest...choc wiadomo, ze wtedy jest zdecydowanie silniejsze.

Zauwazylam tez ze nie narazajac sie na celowe slonkoczkowanie,moja skora jest ladniejsza.Nie mam plam, zaczerwienien czy jakis dziwnych pokrzywek ktore niemilosiernie swedza.
A do tego tak szybko sie nie starzeje.I niech tak zostanie.(=

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jak z kremami u was jak już stosujecie. Używacie oddzielnie do twarzy

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10464083_830795126948021_1374583876088173233_n.jpg[/img]

Czy może takich do całego ciała ? Ja sprawdziłam te do twarzy i są lepsze według mnie. Kiedy nie idę się jakoś stricte opalać, ale wiem, że jest sloneczko to tego do twarzy jednak używam.

Niektórzy używają wlaśnie tych kremów pod makijaż jako bazy. Próbowałyście. To mi się wydaje fajnym rozwiązaniem, chociaż osobiście w ciepłe dni się nie maluje :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja staram sie uzywac jak najmniej.Bo jak wiadomo im wiecej sie naklada na twarz to skora nie ma jak oddychac...a to nic dobrego na dluzsza mete.
Dlatego uzywam kremu typowo do twarzy z filtrem.Najlepiej naturalnie koloryzujacy.
A baz i 'podkladow pod podklad" w ogole nie uzywam.:)

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Ja też używam i to dość sporo, bo moja sycha skora bez tego to by chyba popękała od razu , a nie zlapala sloneczka. Chociaż też nie każdy krem mi odpowiada, wiec długo szukalam zanim trafiłam na takie jakie mi opowiadają.

A jak długo zdarza Ci się leżeć na słońcu ?[/quote]
:) Opalam sie zazwyczaj stopniowo , tzn wygrzewam sie na sloneczku na poczatku
okolo 1/2 h.
Pozniej to nawet leze godzine i dluzej.
Generalnie lubie sloneczko i jego promyki, ale zawsze pamietam o smarowaniu kremami
lub balsamami , bo inaczej byloby fatalnie ze skora.
A tak przynajmniej nie jestem spieczona i wysuszona na wior.
Uwazam , ze warto sie opalac ale oczywiscie z umiarem i glowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mieszkając tu gdzie mieszkam :) cały czas dbam o to żeby mojej skórze nie zaszkodziło słońce zwłaszcza ze całe lato spędzam na plaży pluskając się w wodzie na zmianę z graniem w piłkę plażową albo po prostu przepychając się na piasku z chłopakiem ;) raz udało mi się o tym zapomnieć i po całym dniu spędzonym poza domem wieczorem odczułam mocne skutki słoneczka... nie mogłam leżeć na plecach i każdy ruch sprawiał ból wtedy też dowiedziałam się co to znaczy spalić się jak rak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też mi się zdarzyło raz nad naszym Polskim morzem tak się spiec, że wracając do domu jechałam jako pasażer z nogami na kokpicie, bo inaczej sie nie dalo. A w domu pianka taka chłodząca przez trzy dni , NIGDY WIECEJ ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na razie to nie ma tego słońca zbyt wiele.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ale ostatnio slyszy sie , ze ponoc sloneczka w tym roku bedzie prawie
jak na lekarstwo , wiec lato pewno tez bedzie kratkowane. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika, nie strasz.. zmieniliśmy plany i wybraliśmy polske...

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A moze jednak sloneczko przypomni sobie o urlopowiczach?
Czyli jest jakas nadzieja Hadassa, ze bedziecie slodko leniuchowac w towarzystwie
promieni slonecznych. :banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika, musi być ;) bo inaczej Ciebie będę obwiniac ;)
za złe wróżby ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Kochana Hadasso , bedzie dobrze i slonecznie , a jakby co to
wszystko na mnie zgonisz. 8-)
Biore to na klate. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i słoneczko nam dopisało, nawet udało mi się trochę opalić :-P Przydałby się jakiś urlop krotki, bo inaczej to nijak się wakacjami nie idzie nacieszyć :)
A co do opalania się czy to używacie kosmetyków przyspieszających opalanie ? Jest ich teraz na rynku dużo i wychwytują dla naszej skóry te upragnione promyki. Stosowałyście?

[img]http://ibeauty.pl/ibeauty/images/baza_obrazkow/image/PIELEGNACJA/CIALO/HITY_NA_SLONCE/obok-siebie--.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w zeszłym roku używałam..
ale jak się kilka dni nad morze jedzie, to nie wiem czy konieczne przyśpieszacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nie uzywam zadnych przyspieszaczy opalenizny, bo
blyskawicznie sie opalam , bez zadnych chemicznych pomocnikow.
Natomiast po opalaniu uzywam koniecznie balsamu, i to wszystko. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przyspieszaczy nie używałam, ale bardzo lubię ich kosmetyki do opalania. Zwłaszcza te nadające się dla mamy i córki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam tak delikatną skórę, że muszę używać 50-tki. Dlatego hebanowa nigdy nie będę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) No tak , przy wrazliwych skorach napewno warto sie wysilic i ,,cos,, super
kosmetycznego stosowac , bo przynajmniejnie bedziemy cierpiec z powodow
roznych slonecznych niespodzianek.
Zreszta kto powiedzial , ze jasnawa i porcelanowa karnacja nie jest piekna? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja z tych dla dzieci uwielbiam ich mleczko smerfowe :) Jest niebieskie i dopiero jak się je wsmaruje znika kolor. Ale jest genialne bo dobrze nawilża i dobrze chroni. Nie wiem czy, któraś z was próbowała, ale jak nie to Coolka poleca :)

[img]http://ecsmedia.pl/c/dax-sun-mleczko-do-opalania-dla-dzieci-niebieski-spray-spf-20-150-ml-m-iext12483362.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A to ciekawe mleczko , choc go nie znam.
Skoro to mleczko jest takie super delikatne, to moze rowniez byc pomocne przy wrazliwej skorze doroslej osoby.
Tak mysle. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie bardzo fajnie jeśli chodzi o cenę, ale przede wszystkim dla mnie to ma jakość znaczenie przy mojej delikatnej skórze. Ceny możesz sobie zobaczyć tu

http://www.dax.com.pl/pl/catalog/5/dax-sun/

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi