Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ready_to_fly

Siła introwertyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co powiecie na rozmowę odnośnie bycia introwertykiem? Znacie takie osoby, a może sami nimi jesteście? Zainspirował mnie ten artykuł, ciekawie tam przedstawiono mocne strony i ogólnie zalety bycia introwertykiem: http://www.hellozdrowie.pl/psychologia/sila-introwertyka Jednak wiecznie się mówi, że trzeba być głośnym, widocznym, trzeba umieć się sprzedać itd. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam, że ostatnio, o ironio, głośno zrobiło się o nich zrobiło i obecnie każdy, kto chce być "cool" mówi, że jest introwertykiem. Trochę to zaburza nam obraz prawdziwych introwertyków, przez co może dojść do wielu nieporozumień.
Co do wyższości jednego typu charakteru nad drugim - to zależy, pod jakim katem i jaką dziedziną życia lub pracy mówimy. Każdy ma swoje plusy i minusy, a stwierdzenie, że introwertycy są "dobrzy", a ekstrawertycy "źli" jest wielkim, niesprawiedliwym uogólnieniem.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No widzisz jak to z tą modą jest :-) Wydaje mi się jednak, że ludzie powinni żyć w zgodzie ze sobą, czyli nie zmieniali tego, jacy są. Niestety właśnie w przypadku introwertyków, przez lata im się wmawiało i nadal wmawia, że muszą być bardziej przebojowi, głośniej mówić itd. Jak widać po tym artykule, introwertycy też mają swoje silne strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm nwm czy bliżej mi do Ambiwertyka czy do Introwertyka. Prawdą jest, że po częstych kontaktach z ludźmi potrzebuję oderwać się na dzień- dwa od wszystkich i pobyć samemu. Z drugiej strony potrafię czasem naładować baterie właśnie dzięki ludziom. Więc chyba jednak ambiwertyk, który po prostu czasem lubi pomilczeć.

Wydaję mi się, że ekstrawertykom łatwiej nawiązywać nowe znajomości ale z drugiej strony introwertyk z większą swobodą utrzyma już rozwiniętą relacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój partner jest introwertykiem a ja w drugą stronę i jakoś się uzupełniamy, po prostu każdy jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kala3"]Mój partner jest introwertykiem a ja w drugą stronę i jakoś się uzupełniamy, po prostu każdy jest inny.[/quote] A u mnie jest na odwrót, ja jestem introwertykiem, a mój partner ekstrawertykiem i też się wzajemnie uzupełniamy, bo on lubi gadać, a ja lubię słuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem ekstrawertyczką. Wszędzie mnie pełno :) Zawsze mnie fascynowały osoby introwertyczne, bowiem one są przy tym tajemnicze :) Analitycy, którzy komentarze zostawiają dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z introwersją jest tak, ze wydaje się taka mHroczna, łoo jestem buntownikiem, nienawidzę ludzi, ból istnienia itp itd. Moda.

Kiedyś tego nienawidziłam, ale stwierdziłam, że super jest być introwertykiem. Mimo wielu wad, pokochałam zalety introwersji i na swój sposób tą inność. ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/member/ready_to_fly/]ready_to_fly[/url]"][post]179069[/post] Jednak wiecznie się mówi, że trzeba być głośnym, widocznym, trzeba umieć się sprzedać itd. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?[/quote] Niekoniecznie, bo jak ktoś posiada inteligencję ponad przeciętną, to nie musi głośno krzyczeć aby zostać zauważonym.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każda osobowość ma swoje plusy i minusy. Nie ma tak, że jedna jest lepsza a druga gorsza, bo zwyczajnie każda ma inne atuty i inne wady.
Nie jestem ani tym ani tym. Łączę obie osobowości. Ogólnie mam usposobienie do ludzi ekstrawertyczne, ale z natury jestem introwertyczką. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja jestem ekstrawertyczką, ale nie potrafiłabym tak jak niektóre z Was być z introwertykiem. Spotykałam się kiedyś z jednym, ale to bardzo się kłóciło, nie byłam w stanie nawet wyciągnąć go na koncert czy do knajpy, a jak już szedł, to wyglądał jakby się męczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi