Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Plasterek

Wrażliwa skóra - jaki krem?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki znacie dobry krem do skóry wrażliwej, który dobrze nawilża, uelastycznia skórę i nie podrażnia? Jakie składniki powinien zawierać taki krem, żeby był skuteczny i jednocześnie bezpieczny dla skóry? Mam bardzo delikatną i wrażliwą skórę, która nie toleruje kremów dostępnych w drogeriach. Polećcie coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja używam Mediderm. Dobrze nawilża, a do tego nie jest aromatyzowany, co powinno dobrze wpłynąć na skórę. Naprawdę polecam, bo można kupić duże ilości za śmieszną cenę. Ja zazwyczaj kupuję 500g za niecałe 20 PLN.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Slyszalam, o wlasciwosciach dobroczynnych tego kremu na skore , z oznakami
pieczenia i zaczerwienienia.
Z tego co wiem ,to ponoc fantastycznie natluszcza i mozna go stosowac jako
balsam do ciala.
A cena rzeczywiscie zacheca do wyprobowania kremu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do skory wrażliwej i suchej używałam swego czasu kosmetyki Gal, bazujące na naturalnych składnikach. Dużo szukałam i w końcu krem z wiesiołkiem pomógł mi z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Niezly jest tez krem nagietkowy z vit A +E Ziaji ,ktory autentycznie
likwiduje rozne stany podraznieniowe skory.
Jest skuteczny no i tani , bo to tez jest wazne. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Generalnie kremy z nagietkiem, wiesiołkiem i z dodatkiem witaminy A i E są bardzo dobre. Najlepiej kupować w aptece. Tylko nie te najdroższe, bo moim zdaniem działają one tak samo, a to tylko jakiś chwyt marketingowy. Krem do 20 w zupełności wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nivea, ten zwykły w niebieskim opakowaniu. zresztą nawet dermatolog mi powiedziała, że jest najlepszy do mojej suchej i wrażliwej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie jeszcze zależy jaką ma się skórę. Ja mam od kąt pamiętam trądzikową i nie mogę się z tym problemem uporać. Tyle, że tutaj stosuję na trądzik gdzie mi twarz wysusza i muszę ładować coś nawilżającego..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ostatnio mam krem z olejem z wiesiołka z Gala. Tani, wydajny i co najważniejsze skuteczny. Wcześniej najbardziej byłam zadowolona z produktów nivea ale krem z Gala na moją skórę działa lepiej. Bardzo szybko łagodzi podrażnienia, wygładza skórę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej o takie kremy zapytać w aptece. Niestety też mam suchą skórę i skłonną do podrażnień, zazwyczaj stosowałam zwykły krem nivea, ale od niedawna stosuje krem z olejem z wiesiołka, który nie uczula i nie co najważniejsze nie podrażnia. Cerę zdecydowanie mam lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Doskonalym kremem na podraznienia i regeneracje suchej skory sa
produkty firmy Bepathen.
Tam jest cala gama roznych kremow ktore sobie super radza z wrazliwoscia
skory i jej suchoscia.
Natomiast krem Nivea to jak dla mnie, takie tluste niby byle co.
Szkoda pieniedzy, bo nie pomoze ani tez nie zaszkodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio odkąs odkryłam nowe Vichy Aqualia to raczej pozostanę mu wierna na długo. Kupilam z tej serii krem do skory suchej i bardzo suchej i muszę przyznać, że jejst rewelacyjny. Testowany pod kontrolą dermatologa, więc raczej nie ma możliwości, żeby wywolał jakieś podrażnienia. Na mojej delikatnej skórze się świetnie sprawdza. Wart jest swojej ceny.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja czytałam (odnośnie Aqualia), że super sprawdza się duet Thermal SPA - kremy na dzień i na noc. Któraś z Was używała może? Bardzo mnie kusi ten temat! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Musze sie z Toba zgodzic , bo to akuratnie jest prawda.
Kto sprobowal tych kosmetykow to z pewnoscia potwierdzi.
Sa naprawde super , no cena ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak najmniej parabenów i innego dziadostwa, taki dla alergików najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kala3"]Jak najmniej parabenów i innego dziadostwa, taki dla alergików najlepszy.[/quote] ;-) To tez prawda ,bo w sumie przy roznych skornych alergiach czym mniej chemii , tym wieksza szansa na to , ze nasza wrazliwa i podatna na alergie skora bedzie w dobrej kondycji.
Ale tak naprawde ,to jesli ktos cierpi na wrazliwosc skorna to ma jednak nie lada problem
z jakimkolwiek wyborem kremow i kosmetykow. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No zaskocze was, ale Ziaja mnie strasznie uczula i nie mogę jej używać. Jeśli chodzi o AA jeszcze nie stosowałam na dłuższą metę, więc nie wiem. Zdarzyło mi się tylko od przyjaciołki jednorazowo, ale nie odczułam żadnych och i ach :)
Z kremów ktorych ostatnio używam, to codziennie smaruje się masłem do ciała Perfecta SPA. Że już się powoli zbliżam do magicznej 3 to kupiłam ujędrniające Creme Brulee i jest genialne. Zapach utrzymuje się bardzo dlugo i tak samo uczucie nawilżenia.

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10309491_819884328039101_6496246679528579708_n.jpg?oh=4ad95c91202c8b26ac26e317178a0896&oe=546064D9&__gda__=1416038405_17c3d3fab917234e78f584eac65ae5ae[/img]

Są też inne rodzaje i chyba sobie sprezentuje jeszcze Pinacolada :)
https://www.youtube.com/watch?v=UqIxwePHTbM

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No na moją delikatną i wrażliwą suchą skórę używam kilku różnych kremow i serio to masło polecam. Kupiłam sobie teraz też z serii Celia deLuxe do twarzy na noc odżywczy krem z olejkiem arganowym. W prawdzie jest dla bardziej dojżałej skóry, ale z moją działa cuda. Używam kilka dni, a już widze efekty, więc jestem bardzo zadowolona. O taki mam

http://days.pl/produkt/celia-de-luxe-przeciwzmarszczkowy-krem-odzywczy-krem-dziennoc-cera-normalna-i-sucha-50ml?gclid=CIai6b6bpsACFabMtAodD0gAVA

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ostatnio wypatrzylam calkiem fajny krem z Avonu Naturals,
ktory swietnie sobie radzi z wrazliwoscia skory.
Glownym skladnikiem jest rumianek i mak.
Ale jesli ktos jest uczulony na rumianek to oczywiscie nie warto ryzykowac. :)[attachment=0]krem avon (1).jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Twierdze ze mimo swoich niezaprzeczalnych atutow nie zawsze jest
odpowiedni dla kazdego.
Ja np. zupelnie nie moge go stosowac , bo moja skora zle na ten krem reaguje.
Widocznie cos w tym jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś myślałam, że ja mam problem przy swojej wrażliwej skórze i przeróżnych alergiach, ale moja koleżanka ma łuszczycę. To paskudna choroba skóry. Ciągle szuka nowych metod leczenia, ostatnio korzysta z tego http://drmichaels.com.pl/centrum-leczenia-luszczycy-azs-i-egzemy/ . Teraz idzie lato to jej skóra będzie w lepszej kondycji przez to, że będzie słonecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi