Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Języki obce - nasza przyszłość ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno myślalam, nad podszkoleniem języków których kiedyś się uczyłam. Z potrzebą komunikacji w językach obcych spotykamy się w wielu miejscach takich jak praca, szkoła, czasem nawet sklep czy pomoc komuś na ulicy, albo przy wyjazdach na wakacje. Lekcje nauki nie są już takie jak dawniej co mnie bardzo cieszy i żeby coś osiągnąć niekoniecznie trzeba przesiedzieć setkę godzin w ciągu roku w sali z tablicą. Coraz więcej pojawia się kursów róznego typu, które wychodzą nam na przeciew. Niedawno czytałam o profesjonalnym kursie SUPER MEMO. Zaciekawiło mnie, że opierają się na efektywnej metodzie zapamiętywania, ale są w formie multimedialnej, dostępnej także w aplikacjach na smartfony i inne urządzenia.

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/10013622_777889325571935_1509076670_n.jpg[/img]

Co myślicie o takich metodach ? Chcielibyście uczyć się jeszcze jakiegoś języka? A może dla dziecka fajnie byłoby taką metoda?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może być to dobra metoda na początek. Później i tak najlepszy jest "żywy kontakt" z jezykiem. Chodzi o to zeby sie przełamac i używać tego co juz sie nauczyłeś. Jak pierwszy raz pojechałam do Berlina miałam straszny problem, a wydawało mi sie, że dobrze znam język. Choć wiedziałam, co i jak chcę powiedziec miałam problem, żeby to zrobić (chyba bałam się, ze mnie nikt nie zrozumie lub wyśmieje jak zrobie błąd).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle, ze to calkiem fajny i pomocny sposob podszlifowania
swoich umiejetnosci jezykowych.
Ale zgadza sie z LittleDaisy, ze konwersacje na zywo to najlepsza metoda
nauki obojetnie jakiego jezyka.
W dzisiejszych czasach nie za bardzo da sie porozumiewac z innymi ludzmi
bez znajomosci jakiegokolwiek jezyka obcego.
Jak nie znamy jezyka to czujemy sie jak ,,slepy,, i ubezwlasnowolniony czlowiek.
Dlatego uwazam , ze jezykow obcych nalezy sie uczyc.
Mysle tez , ze w kazdym wieku mozna to zrobic byleby sie tylko do tej nauki , zmobilizowac.
Bo pozniej to pojdzie jak z platka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też tam myślę, właśnie dlatego zastanawiam się nad takim rodzajem doszlifowania języka. Każdy może korzystać w każdym miejscu. Spodobało mi się, że te kursy akurat na ktore się natknęłam, mają dużo języków i są nie tylko dla doroslych, ale i dla dzieci.

A jeśli mielibyście wybrać jeden język, którego chcielibyście się uczyć to jaki by to był ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Chetnie uczylabym sie jezyka francuskiego , bo uwazam go
za taki niezwykle spiewny i bardzo ciekawy w wymowie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem (jeżeli nadal bezmózgie yeti może się wypowiadać) to podstawowymi językami znanemu każdemu powinny być:
-niemiecki i angielski na równi
-rosyjski jako dodatkowy z racji bliskości moskali i moskalo podobnych
Kłopot mam z romańskimi... miłość do kraju podpowiada mi Włoski ale to język w zasadzie regionalny o doskonałym brzmieniu (cholernie mi się podoba) ale na pewno hiszpański przydatny np w obydwu amerykach... więc sumując:
angielski i niemiecki obowiązkowo, hiszpański i rosyjski jako dodatki.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle , ze co do przydatnosci to z pewnoscia jest tak jak
piszesz.
Natomiast osobiscie nie przepadam za niemieckim , bo to dla mnie jest taki
twardy i ostry jezyk w wymowie.
Ale rzeczywiscie ,bez znajomosci jezykow angielskiego i niemieckiego trudno sie jest obejsc , szczegolnie
w jakimkolwiek biznesie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś w szkole miałam niemiecki i francuski przez trzy lata. Angielski to odkąd pamiętam się uczyłam. I rok czasu poświęciłam na rosyjski. Ale jak tak patrzyłam po tych kursach to mi się spodobał i zaciekawił mnie Norweski.

[img]http://www.supermemo.pl/sites/default/files/Owijka-norweska.jpg[/img]

Świetnie brzmi bo tak troche twardo, ale strasznie dźwięcznie.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znam Super Memo w wersji na telefon. Fajna metoda i skuteczna, jeśli ktoś chce utrwalić słówka i struktury. Gdybym miała znów zacząć go używać to chyba poświęciłabym czas na odświeżenie francuskiego i niemieckiego. Ciekawa jestem tej wersji dla dzieci, bo córa rośnie i lubi uczyć się języków. Coś wiesz bliżej Coolka? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie zauwązyłam, że odpisałaś. Mają dla dzieci i nawet fajnie zrobione. Nauka przez zabawę ze Smokiem Memo, chociaż nie wiem czy Twoja mała nie jest już za duża i nie poradzi sobie lepiej ze zwykłym kursem dla początkujących w nauce języka. Sama się zastanawiam czy Matiemu takiego nie kupić.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Kiedyś w szkole miałam niemiecki i francuski przez trzy lata. Angielski to odkąd pamiętam się uczyłam. I rok czasu poświęciłam na rosyjski. Ale jak tak patrzyłam po tych kursach to mi się spodobał i zaciekawił mnie Norweski.

[img]http://www.supermemo.pl/sites/default/files/Owijka-norweska.jpg[/img]

Świetnie brzmi bo tak troche twardo, ale strasznie dźwięcznie.[/quote]
:) I co Coolka, uczysz sie tego norweskiego jezyka?
Pytam z czystej ciekawosci , bo sie do niego przymierzalas jakis czas temu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jednak jest jeden język, który przebija i węgierski i norweski, kumpel uczy się chińskiego. To jest dopiero dziwny język ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="summerrum"]Ja mam ochotę nauczyć się teraz jakiegoś dziwnego języka ;)[/quote] ;-) Dziwnego?
A jaki jezyk uwazasz za dziwny? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi się bardzo przyjemnie uczyło z appka na telefon www.langmission.pl. Nie ma to jak nauka poprzez zabawe :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś można było śmiało powiedzieć,że nauka to przyszłość,a już znajomość języków obcych to sprawa nie podlegająca żadnym dyskusjom.A na dzień dzisiejszy, należy cieszyć się,że żyjemy,bo i tak nie wiemy ile nam zostało.Nasza przyszłość niestety jest dzisiaj bardzo niepewna i stoi - jak sami widzimy - pod wielkim znakiem zapytania.

[b]Im dłużej coś w sobie tłumisz, z tym większą siłą to kiedyś wybuchnie.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W liceum uczyłam się języka rosyjskiego i bardzo mi się to podobało. Niestety od tego czasu minęło kilka lat i już niewiele pamiętam. Sama dla siebie za to uczyłam się podstaw japońskiego. Bardzo mnie wciągnęło! Całe wakacje uczyłam się i dobrze mi szło, ale przyszła uczelnia i inne obowiązki i japoński poszedł w odstawkę. Szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="narika"]W liceum uczyłam się języka rosyjskiego i bardzo mi się to podobało. Niestety od tego czasu minęło kilka lat i już niewiele pamiętam. Sama dla siebie za to uczyłam się podstaw japońskiego. Bardzo mnie wciągnęło! Całe wakacje uczyłam się i dobrze mi szło, ale przyszła uczelnia i inne obowiązki i japoński poszedł w odstawkę. Szkoda :([/quote] Wiesz skoro opanowałaś tak trudny język jak Japoński, szkoda byłoby,abyś zaprzestała dalej się uczyć tego dziwnego - bądź co bądź języka.Nie rezygnuj z dalszej jego nauki,bo kto wie czy kiedyś - jak dożyjemy - nie będzie dla Ciebie przydatnym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To prawda , bo kazda inwestycja w siebie zawsze sie przydaje.
A juz napewno taka jak nauka jezykow obcych.
W dzisiejszych czasach nieznajomosc obojetnie jakiego jezyka obcego w
pewnym sensie nas moze ograniczac , cokolwiek pod tym okresleniem
rozumiemy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety, dzisiaj chcąc dostać się do pracy,potencjalny pracodawca od ręki pyta o znajomość języków obcych. Kiedyś uczyło się języka rosyjskiego i w sumie do niczego on nie był potrzebny,w przeciwieństwie do teraźniejszych trudnych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Prawda.
Sa nawet tacy ktorzy twierdza , ze bez znajomosci jezyka
jest sie z definicji skazanym na zyciowy niefart i to w wiekszosci dziedzin.
Wiec uczmy sie jezykow , bo to klucz do wielu ,,drzwi,,. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj co prawda, to prawda, ale żeby jeszcze te drzwi zawsze można było otworzyć .Czasami można wydeptać ścieżkę i nie trafić do tych odpowiednich. Takie czasy, nieraz obce języki mogą nie pomóc. Ale warto je znać - to fakt, bo nie wiadomo kiedy mogą się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Języki obce trzeba znać. Jak się zna dobrze angielski, niemiecki i jakiś mało popularny w Polsce język, np węgierski to można bardzo dobrze żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi