Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kuba_DW_PWN

Wpływ najnowszej technologii na funkcjonowania człowieka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem rozpocząć dyskusję na temat wpływu najnowszej technologii na sposób funkcjonowania człowieka.

Do refleksji skłoniła mnie książka Williama Powersa „Wyloguj się do życia" - nowość PWN, którą kupiłem 3 marca, w której autor opisuje w jaki sposób urządzenia mobilne zmieniły nasz sposób pracy, życia i kontaktów ze znajomymi we współczesnym społeczeństwie.

Jak Waszym zdaniem nieograniczony dostęp do sieci wpływa na otaczający nas świat?
Czy obserwujecie zjawiska, które nie rozwinęłyby się, gdyby nie popularność urządzeń mobilnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Czy obserwujecie zjawiska, które nie rozwinęłyby się, gdyby nie popularność urządzeń mobilnych?[/quote] Tak. Społecznościowe akcje na fb. Zarówno te ważne, jak i totalnie głupie jak "wyzwania alkoholowe".
Internet wpływa na Nas bardzo silnie, o wiele bardziej niż było to nawet 5-6 lat temu. Wiele portali się rozwinęło, powstały nowe formy komunikowania się.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Szczerze mowiac to internet jest tez swego rodzaju manipulatorem
naszych pogladow i czasami niekontrolowanych dzialan.
Choc potrafi otepic to rowniez otwiera szeroko okno na swiat i to
w najrozniejszych dziedzinach.
Dla osobnikow o szczegolnej podatnosci potrafi byc wlasnie uzaleznieniem.
Przeciez wszystko jest dla ludzi ktorzy nie daja sie wmanewrowac
i usidlic .
Niby wszyscy to wiedza ale ulegaja najprzerozniejszym szalenstwom sieciowym.
Czy da sie uniknac negatywnych skutkow ?
Moim zdaniem napewno nie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może wyjdę na hipokrytkę, bo w końcu sama właśnie korzystam z internetu, ale moim zdaniem jest to najgorsze, co ludzie mogli wymyślić... Nienawidzę jak mój ojciec wstaje rano, przed 6, specjalnie tylko po to by sobie coś ''ustawić'' na necie w grach przeglądarkowych, a prosto po pracy staje nade mną ze skrzyżowanymi rękoma, co ma znaczyć, że mam mu zejść z kompa i siedzi tak do nocy, nie odciążając mnie z zupełnie żadnych obowiązków domowych. Gdyby nie internet, podwinąłby rękawy i zrobił coś, jak na rodzica przystało. Nie wspominając już o tym, że właśnie przez jego uzależnienie od internetu rozpadła mi się rodzina, a jemu małżeństwo. Przeklinam internet. ;D Trzeba umieć z Niego korzystać i znać umiar. Bo siedzenie od 8 do 23 w weekendy to zdecydowana przesada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="tusiaczkowa"]Może wyjdę na hipokrytkę, bo w końcu sama właśnie korzystam z internetu, ale moim zdaniem jest to najgorsze, co ludzie mogli wymyślić... Nienawidzę jak mój ojciec wstaje rano, przed 6, specjalnie tylko po to by sobie coś ''ustawić'' na necie w grach przeglądarkowych, a prosto po pracy staje nade mną ze skrzyżowanymi rękoma, co ma znaczyć, że mam mu zejść z kompa i siedzi tak do nocy, nie odciążając mnie z zupełnie żadnych obowiązków domowych. Gdyby nie internet, podwinąłby rękawy i zrobił coś, jak na rodzica przystało. Nie wspominając już o tym, że właśnie przez jego uzależnienie od internetu rozpadła mi się rodzina, a jemu małżeństwo. Przeklinam internet. ;D Trzeba umieć z Niego korzystać i znać umiar. Bo siedzenie od 8 do 23 w weekendy to zdecydowana przesada.[/quote] Myślę, że powinnaś raczej winić ojca, niż Internet. To tak, jakby mówić, że to broń zabija ludzi, a nie inni ludzie.

Ja zauważyłem, że cierpliwość i możliwość skupienia się jest nadszarpnięte właśnie przez rozwój nowych kanałów mediów. Im szybciej otrzymujemy informacje, tym szybciej musimy je przyswoić i przetrawić. To w sumie trochę straszne.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Szczerze mowiac to tak naprawde wszyscy maja po trochu racje.
Choc nie wszyscy potrafia to rozsadnie wyartykulowac.
No coz, nie da sie obciazyc odpowiedzialnoscia dobrodziejstw technologicznych ktore
sluza czlowiekowi ktory czestokroc sam zatraca poczucie wlasnej rzeczywistosci , a co za tym idzie i ew. konsekwencji.
Przeciez slowa masz i korzystaj wcale nie znacza ze masz sie zatracic do szalenstwa i bez opamietania. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wszystko ładnie i pięknie.Jednak nie zamykajmy sie i wyłącznie na tych negatywnych skutkach.:)
Kazda nowinka technologiczna, ma na nas wpływ...dla jednego bd to obraz pozytywny dla drugiego negatywny :)
Internet, telefony, sprzet to wszystko moze ułatwiac, ba nawet i ratowac w niektorych przypadkach zycie...ale podstawą jest umiejetne i madre z tych rzeczy korzystanie.Niestety czesto, gesto ma to wygląd przechodzenia ze skrajnosci w skrajnosc.Co potem wyglada jak wygląda.

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hexa"]Wszystko ładnie i pięknie.Jednak nie zamykajmy sie i wyłącznie na tych negatywnych skutkach.:)
Kazda nowinka technologiczna, ma na nas wpływ...dla jednego bd to obraz pozytywny dla drugiego negatywny :)
Internet, telefony, sprzet to wszystko moze ułatwiac, ba nawet i ratowac w niektorych przypadkach zycie...ale podstawą jest umiejetne i madre z tych rzeczy korzystanie.Niestety czesto, gesto ma to wygląd przechodzenia ze skrajnosci w skrajnosc.Co potem wyglada jak wygląda.[/quote]
:) Masz sporo racji, ale kazdy z nas ma zupelnie inna osobowosc i konstrukcje
psychiczna ktora wyzwala bardzo rozne emocje .
Dlatego czasami dochodzi do sytuacji gdy tracimy poczucie pewnego realizmu , bo swiat technologii prawie ze wymusza na czlowieku okreslone zachowania ktorych nie zawsze
czlowiek ma sile kontrolowac i regulowac.
To zlozony i dosc skomplikowany problem . ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale zakładamy moi drodzy, że technologia to tylko internet. Ale zobaczcie jak wiele urządzeń poszło do przodu tak, żeby jak najbardziej ułatwić nam życie. Niedawno miałam okazję używać piekarnika parowego <3 Elektrolux dwoi się i troi, żeby udogodnić nam życie. Nie wiem czy ktoś używał, ale jak patrzyłam jak można jednocześnie ugotować na parze ziemniaki bez soli a są słone, jak można włożyć w międzyczasie głókę kapusty i jest gotowa do gołąbków, jak można mieć bez foliowania rybę, która jest delikatna i soczysta to sorry, ale ja chce takich technologi. To samo z cichutkimi odkurzaczami. Zmywarkami, które coraz bardziej są przystosowane do umycia wszystkiego co tam włożymy. I robotów kuchennych, które niedługo będą potrafiły zrobić więcej niż potrafi ich użytkownik. To też jest technologia i dla mnie jest na ogromny plus.

[img]http://newsroom.electrolux.com/pl/wp-content/common/photos_poland/piekarnik-parowy-pieczenie-kilku-potraw_male.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nie da sie ukryc , ze wraz z pojawianiem sie najnowszych
technologii zmieniamy sie i my.
Swiat technologii zmienia nasza psychike i postrzeganie otaczajacej
nas rzeczywistosci poczalwszy od codziennosci .
Inaczej mowiac uczymy sie funkcjonowac i przyjaznic z tym co oferuja nam najnowsze zdobycze technologiczne.
A czasami nie jest to latwe . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Żałuję, że mam teraz mniejszy kontakt rzeczywisty z ludźmi. Bo przecież łatwiej napisać coś na fejsie niż pofatygować się osobiście. To straszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Rozumiem Cie, bo to chyba jest cena jaka czlowiekowi przychodzi
placic.
Jednym slowem mozna powiedziec, ze zdobycze najnowszych technologii pomagaja czlowiekowi w jego rozwoju i udogodnieniach , ale z drugiej strony tworza
taka niewidzialna bariere przez ktora zaczynaja uciekac wlasnie uczucia i wiez ktora
tworzy sie w realnym swiecie.
A moze my ludzie, tak zafascynowani roznymi udogodnieniami zaczynamy sie
po prostu zwyczajnie rozleniwiac i zatracac, nie czujac potrzeby fizycznego kontaktu z innymi ludzmi?
Moze taki rodzaj technologicznej wygody nawet nas otepia intelektualnie?
Nie wiem , po prostu glosno mysle. :-P
Moze cena jaka daje nam rozwoj technologiczny jest zbyt wysoka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]Nie da sie ukryc , ze wraz z pojawianiem sie najnowszych
technologii zmieniamy sie i my.[/quote]
Jakbym miała takiego Electroluxa, który tak by mi pomagał i ulatwiał wiele w kuchni to jakoś bym przeżyła tą moją zmianę. Do tego jakaś fajna zmywarka i pozostaje tylko gotować, gotować i gotować :)

[quote="summerrum"]Żałuję, że mam teraz mniejszy kontakt rzeczywisty z ludźmi. Bo przecież łatwiej napisać coś na fejsie niż pofatygować się osobiście. To straszne.[/quote] Niestety masz rację, ale też wiele to ułatwia tak jak np załatwianie spraw w urzędach, instytucjach państwowych czy nawet służbie zdrowia. Kiedyś nie bylo o tym mowy.
To tak jakby "coś kosztem czegoś". Tylko teraz nie każdy uważa, że warto.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak.Cos kosztem czegos...Tyle ze czasami taki koszt jest zbyt wygorowany.Jednak dostrzegany jest za pozno.
Bo coz z tego, ze cos ulatwia nam zycie w danej chwili, skoro niszczy rownolegle cos innego.(Czesto nieodwracalnie)
Trzeba pamietac jedno,iz technologia moze byc naszym najlepszym przyjacielem.Ale trzeba umiejetnie do takiej przyjazni podchodzic bo nigdy nie wiemy kiedy stac sie moze naszym najwiekszym wrogiem.

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znalazlam ciekawę urządzenie do mojej kuchni, ktore moim zdaniem rewolucjonizuje wszystko. Szuflada SousVide do pakowania próżniowego też Electroluxa. Genialny pomysl na pakowanie wszystkiego. Oszczędzamy czas i miejsce i produkty, które są znacznie dłużej utrzymywane w stanie świeżości. Genialny jak dla mnie pomysl. A wygląda to tak:

[img]http://www.electropoland.pl/img/products/97/29/1_max.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Znalazlam ciekawę urządzenie do mojej kuchni, ktore moim zdaniem rewolucjonizuje wszystko. Szuflada SousVide do pakowania próżniowego też Electroluxa. Genialny pomysl na pakowanie wszystkiego. Oszczędzamy czas i miejsce i produkty, które są znacznie dłużej utrzymywane w stanie świeżości.[/quote] Ciekawy pomysł, musiała bym poszukać jak działa :D
ale to jakiś filmik ;)
w sumie do lodówki wszystko i tak daję w pudełkach,, bo mi lodówka szybko odsysa powietrze.
I żywnośc szybko wysycha

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="margareta"]Czemuuu? Super sprawa, na przykład jak byś chciała zamrażać sobie potrawy to próżniowo lepsze są, no i mniej miejsca zajmują w zamrażarce.[/quote] ;-) Moze i racja, ale pod warunkiem , ze sie w ogole cos zamraza i zostawia na
potem.
Moze tak mowie, bo nigdy jakos nie mialam takiej kuchennej potrzeby ,by jakies
potrawy zamrazac. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w ciekawy sposób tematyka ta została poruszona w filmie Disconnect: http://www.filmweb.pl/film/Disconnect-2012-631256

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja właśnie często gotuje więcej i mroże. Moim zdaniem fajna sprawa taka szuflada. Tylko jeszcze milej było by mieć taki piekarnik do kompletu w którym tak zapakowane produkty można nawet od razu przyrządzić :P Akurat ta firma daje wiele fajnych możliwości w kuchni, a jak każdy tu wie lubie gotować i eksperymentować :D

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Tak sobie mysle, ze mamy XXI wiek i korzystamy z jego wspanialych ,,udogodnien,, , ale czy przypadkiem nie rozleniwiamy tym samym samego siebie?
Bo czyz nie spowalnia to naszego,,myslenia,,?
Mamy wspaniale urzadzenia ktore potrafia doslownie cuda, ale gdzies tam w tle jest to owe ,,ale,,.
Tak jakos naszly mnie takie luzne przemyslenia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi