Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
NataliaG

Każdy może pomagać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad tym, ile dobrego mógłby zrobić każdy z Nas, gdyby poświęcić trochę czasu w pędzie życia codziennego. Postanowiłam zaangażować się w akcje, które w jakikolwiek sposób mogłyby pomóc chorym dzieciom i ich rodzinom. Przeszukując szerokie strony internetu trafiłam na wyjątkową fundację, która swoją historią podbiła moje serce. Historia Fundacji jest niezwykle poruszająca. Założycielami instytucji są zdeterminowani i pełni wiary rodzice, rodziny oraz przyjaciele chorych dzieci, którzy nie pobierają wynagrodzeń za prace i szerokie działania wykonywane na rzecz Fundacji. Instytucja wspiera swoich podopiecznych poprzez finansowanie leków oraz sprzętu medycznego, pokrywa koszty pobytu rodziców w przyszpitalnym hotelu, pokrywa koszty diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji dzieci nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym.
Jednym ze sposobów, w jaki może pomóc każdy z Nas jest przekazanie 1%. Dajmy Fundacji szansę pomóc innym.
Wchodząc na stronę internetową fundacji możemy skorzystać z nieodpłatnego programu do rozliczania PIT.
Wierzę, że dobro powraca. A Ty?
POMOC się LICZY!
KRS 0000140007
pomocdzieciom.eu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Z pewnoscia pomaganie innym to chwalebny czyn.
Ale w dzisiejszym gaszczu roznych Fundacji parajacych sie wlasnie owa
pomoca dla innych trzeba byc jednak wyjatkowo ostroznym .
Chodzi o ich przejrzystosc i czytelnosc, a z nia nie zawsze tak niestety jest.
Mysle, ze warto pomagac , bo ponoc jestesmy tyle warci ile mozemy kogos wesprzec.
Jak ktos chce i ma taka mozliwosc ,chocby ten magiczny 1% podatku , to czemu nie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-P Witam :* Prawda co piszecie!!!!! Nie sztuką jest brać, ale sztuką jest dawać i to bezinteresownie. :lol: Nikt z nas nie wie, czy nie będzie sam kiedyś w potrzebie. :dry:
Ja daje na odpowiedni cel- 1% podatku. Zawsze się włączam w orkiestrę pomocy. Robię paczki na święta bezinteresownie. Ostatnio kupuję pleksi z pewnej firmy i wykonuje skarbonki i urny, a pieniądze idą na cel społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To ja powiem wprost.
Oczywiscie , ze kazdy moze pomagac /1% podatku/.
Ale powstaje uzasadnione pytanie ,czy tak naprawde kazdy CHCE pomagac?
Czasami mam ogromne watpliwosci czy wiekszosc spoleczenstwa w ogole
WIE co to slowo POMAGAC naprawde oznacza.
Dla jednych z pewnoscia beda to realne czyny , a dla wiekszosci tylko
puste i jalowe deklaracje o pomaganiu .
Tylko komu? :mrgreen:
Moze sobie , by poczuc sie lepiej tylko o tym mowiac.
Czy pomoc szczerze naprawde potrzebujacym naszej pomocy.
Pomaganie to czyny , a nie gadanie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Ja oddaję mój 1% na schronisko dla zwierząt.[/quote] Ja podobnie. Co roku wypełniam PITy przynajmniej 5-ciu osobom i sama wybieram, na co przeznaczą swój 1%.

W przypadku jednej osoby 1% to jakieś grosze, ale gdy wyślę 5 PITów, to wychodzi już większa, całkiem ładna sumka, którą zawsze przeznaczam na jakieś schronisko lub fundację pomagającą zwierzętom.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedotykalna: dziękuję w imieniu wszystkich zwierzaków w schroniskach. Oby więcej takich jak Ty.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U Matiego w klasie jest dziewczynka z chorą siostrą i na nią przeznaczam 1%.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A moze by tak rozszerzyc swoja pomoc wzgledem innych?
Myslicie , ze jest to w ogole w dzisiejszych trudnych czasach
mozliwe? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A na podkarpaciu jakie są prawdziwe fundacje, żeby im wysyłać pieniażki lub samemu się tam wkręcić w wolontariat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi