Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ready_to_fly

Kamienie na szaniec w kinie!

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dzisiaj się dowiedziałem, mimo że premiera już 7 marca, że do kina ma wejść adaptacja jednej z moich ulubionych książek z młodości "Kamienie na szaniec". Bardzo ciekaw jestem jak twórcy sobie poradzą z tym tematem, bo jednak dla wielu osób cie bohaterowie są po prostu legendami, mimo że wykreowanymi literacko. Nie mogę się doczekać premiery i też obawiam się hejterów, którzy będą się znowu czegoś negatywnego doszukiwali w historii, z której powinniśmy być dumni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stary, hejterzy w takiej opowieści? Przecież to opowieść o przyjaźni, bohaterstwie, heroizmie. Pamiętam dobrze tę lekturę. Bardzo lubię książki o tym pokoleniu Kolumbów. Wydaje się, że to był zupełnie inny świat tamtych młodych ludzi. Dużo pasji w życiu, niesamowite przyjaźnie. Fajnie to się czytało. Cieszę się doszło do ekranizacji. A kto tam gra btw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z filmów poniekąd "edukacyjnych" oglądałem ostatnio tylko ten, który opowiadał historię Wałęsy. Nie zawiodłem się, był ciekawy i fajnie zrobiony.
Ciekawe jak ten film się zaprezentuje. Polskie filmy historyczne nie zawsze są interesująco zrobione.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziś jadąc widziałam reklamę i zwróciłam na nią uwagę. Ksiązka byla zajefajna. Ciekawe czy film też się tak sprawdzi. Będzie cięzko :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem właśnie ciekawa, jak pokażą młodych bohaterów, bo podobno ma być poruszona też kwestia ich problemów, itp., czyli mają być przedstawieni nie tylko jako wielcy tamtych czasów, ale też zwykli młodzi ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też chciałabym się dowiedzieć jak kinowo wypadnie ta adaptacja. W końcu książka była mega i do dzisiaj ją pamiętam choć od czasów mojej edukacji minęło trochę czasu ;) Mam również zamiar wybrać się d kina - z czystej ciekawości ;)

[center][img]http://savepic.net/4282641.gif[/img][/center]

[center][i][color=#800040]Pół nocy schodzi na westchnienia.

Ledwie zbudzony drżę z niepokoju na myśl o oczach,

ustach, spojrzeniu, na myśl o jutrzejszym spotkaniu[/color]
.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poszedłem do kina, skusiłem się w końcu. Jestem naprawdę zadowolony z ról młodych aktorów. Z ręką na sercu, dali radę. Trochę gorzej z naszymi dziadkami, typu Stenka, nie byli porywający. Film na plus. Mocne odejście od książki, ale przez to film interesujący. Na pewno nie powtarza filmu "Akcja pod Arsenałem" Łomnickiego. Znacznie bardziej dynamiczny i nowoczesny, że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem jest świetny, talent aktorski młodziaków mnie powalił. Zwłaszcza chłopaka który zagrał Rudego, ponieważ sceny z przesłuchań były bardzo ciężkie. Podziwiam i gratuluję świetnego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi