Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Obiad z robakami

Rekomendowane odpowiedzi

Na warszawskim Ursynowie jest restauracja "Co To To Je". Można tam zamówić dania z... robakami. Drewnojad, szarańcza, jedwabnik czy mączniak to robaki, które są składnikami dań.

[img]http://www.fakt.pl/m/crop/-600/-600/faktonline/634970343604755331.JPG[/img]

[img]http://www.fakt.pl/m/crop/-600/-600/faktonline/634970558445230312.JPG[/img]
Szarańcza, jedwabnik i drewnojad na szaszłyku

[img]http://www.fakt.pl/m/crop/-600/-600/faktonline/634970343604442780.JPG[/img]

Zjedlibyście? 8-)

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dużo wysokogatunkowego białka... owszem zjadłbym a przynajmniej spróbował jak to smakuje.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle, ze jak ktos taki odwazny i lubi takie,,nowosci,, to jego sprawa.
Ja z pewnoscia bym sie nie zdecydowala, bo robaki zawsze jakos zle mi sie
kojarza.
Z tego co wiem , to ludziska przepadaja za takimi ekstra nowosciami.
Wypada zyczyc im tylko smacznego. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam próbować nowych rzeczy, więc i tego bym nie odmówiła. Mączniki są za drobne jakoś i nie pasują mi na posiłek, ale drewnojad czy szarańca chętnie :-P Podoba mi się to danie połączone z sushi. W sumie daleko tam nie mamy to mozemy podjechać i sprawdzić 8-)

Fajnie takie szarańcze wyglądają

[img]http://static3.wikia.nocookie.net/__cb20091102052842/nonsensopedia/images/2/21/Pra%C5%BCona_szara%C5%84cza.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najbardziej mam ochotę na szarańczę w cieście, mączniki słyszałem, że na słodko się robi.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bym nie zjadła, przynajmniej na razie. Mi początkowo ciężko było się przemóc, by zjeść owoce morza, a co dopiero robaki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Owoce moża bardzo lubie jak są dobrze zrobione, ale robaki to taka ciekawość, której bym sobie nie odmowiła. Szarańczę bym spróbowala w cieście i na głeboki olej :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedługo może będzie okazja pokazać na forum fotorelacje :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]Odwazna Jestes Coolka[/quote] Lubie próbować nowych rzeczy ;P
[quote="Reiv"]Niedługo może będzie okazja pokazać na forum fotorelacje [/quote] No możemy wrzucić. Ciekawe jak będzie smakować

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie weszłabym tam nawet, a co dopiero mówić o zjedzeniu :P. To stanowczo nie dla mnie. Zwłaszcza, że nawet krewetki do dzisiaj nie odważyłam się spróbować :)

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie ma szans :D nie przełknełabym tego, cięzko już mi się patrzy na same zdjęcia ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze wiekszosc ludzi tak samo odwraca sie ze
wstretem i wielkim obrzydzeniem, podobnie jak Ty Stypa.
Juz samo patrzenie na obrazki przyprawia ich o torsje.
Ale pociesze Cie , ze jest tez znaczna liczba smakoszy takich przysmakow. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie za to zdjęcia nie ruszają, za to jak oglądam jakiś dokument czy film lub reality i widzę już 'bardziej namacalnie' jak ktoś je jakiegoś robaka to...fuj, nie mogę na to patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jest białko, są pożywne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]I do tego bardzo zdrowe i łatwo przyswajalne. :) Pyszotka.[/quote] :) Nie mowie , ze robaczki na obiadek sa obrzydliwe , bo to kwestia smaku .
Ale ja napewno bym nie przelknela tych robaczkowych smakowitosci, nawet
gdyby mowiono , ze sa najzdrowsze na swiecie.
W mojej glowce jest co do obiadku z robaczkami jakas niewytlumaczalna blokada i
opor.
A to jest niestety zupelnie niezalezne ode mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli kampania promocyjna UE przynosi zamierzone efekty :mrgreen:
[quote] [i]Wiadomość z września 2011[/i]
Unia wydała właśnie 3 mln euro ze swojego budżetu na projekt promujący jedzenie robali: „Insekty jako nowe źródło protein”. Eurourzędasy twierdzą, iż spożywanie robali nie tylko zapobiegnie brakowi żywności, ale także przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. [/quote]
http://media.wp.pl/kat,1022957,title,Zamiast-schabowego-larwy-i-inne-robaki,wid,13760293,wiadomosc.html?ticaid=1125ac&_ticrsn=3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O pierwszej restauracji z robalami w Chinach to jeszcze w liceum słyszałem.

Skoro jemy rzeczy takie jakie małże, czy krewetki to czemu nie robaki. Nikt zmuszać nie będzie do jedzenia, a może być to ciekawa alternatywa w jadłospisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Smakowo ciekawi mnie smak podsmażanych pająków, ale chyba bym się ze względów na sentyment nie zebrała do tego.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ble, nigdy bym czegoś takiego nie zjadła, nawet za darmo :D już wolę sprawdzoną domową kuchnię mojej mamy, ewentualnie w [url=http://euromotel.com.pl/?page_id=20]restauracji Baniocha Euromotel[/url] mogę zjeść jak jestem na jakimś szkoleniu. Ale robaki... Nigdy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi