Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Naturysci

Rekomendowane odpowiedzi

;-) Naturysci promuja zdrowie fizyczne i psychiczne w kontakcie
z matka natura poprzez WSPOLNA NAGOSC.
Zachowuja przy tym szacunek i neutralnosc , ktora jest cecha charakterystyczna
jesli idzie o wyznawana religie , filozofie zycia czy nawet poglady polityczne.
Niestety naturysci nie sa mile widziani wsrod spoleczenstwa.
Czesto wysmiewani i zdecydowanie nieakceptowani.
Jak myslicie czy naturysta moze byc traktowany jak zboczeniec i bezwstydnik?
Dlaczego brak jest tolerancji , zrozumienia i kultury w odniesieniu do tych wszystkich
golasow? ;-) [img]http://www.fednat.pl/sites/fednat/themes/fednat/header-img.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odmienność od większości nie podoba się większości. A jak coś się nie podoba to trzeba to zniszczyć... bo innośc jest zła.
Przykre ale prawdziwe.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Zachowuja przy tym szacunek i neutralnosc , ktora jest cecha charakterystyczna jesli idzie o wyznawana religie , filozofie zycia czy nawet poglady polityczne.[/quote] Nie lubię tego typu opisów, bo generalizują. No bo przecież w tej grupie mogą być ludzie nieuczciwi, kłamcy, a nawet mordercy. Nie są też grupą ludzi, która dzięki nagości jest wybitnie odznaczająca się grupą na tle innych - chociażby jeśli chodzi o szacunek i neutralność.
Można wysnuć inny wniosek, że są bardziej otwarci na sprawę nagości/seksualności, ale raczej nic poza tym. Żeby wnikliwiej ocenić taką grupę, trzeba by było wykonać szczegółowe badania.

Osobiście nie spotkałem się z naturystką/naturystą, ale nie przeszkadzałoby mi takie podejście do życia.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mam znajomych w Niemczech ,ktorzy preferuja wlasnie taki styl zycia i w zadnym wypadku nie uwazaja siebie jako kogos wyjatkowego i specjalnie wyrozniajacego sie. Natomiast uwazaja sie tak naprawde ludzmi wolnymi i wyzwolonymi pod wielkoma wzgledami.
Naturystami sa od dwoch lat i szczerze mowiac ,nie dopatrzylam sie
w ich zachowaniach podtekstow ktore by swiadczyly o jakis zboczeniach czy wrecz prowokowaly do ew. takich mysli.
To prawda , ze wsrod naturystow moga pojawiac sie rozne czarne typy o kosmatych
myslach .
Mysle, ze tak naprawde takie i podobne zagrozenia czyhaja na nas wszedzie.
A tego niestety nie da sie wykluczyc.
Czy nagosc jest jakos szczegolnie prowokujaca?
Tu moim zdaniem jest roznie.
Wszystko zalezy od tego jak pojmujemy nagosc .
A moze to wlasnie spoleczenstwo i jego nietolerancja stworzyla lub tworzy mity o naturystach?
Mysle, ze pytan jest bardzo duzo , a i wszelkich watpliwosci naroslych wokol
naturystow rowniez.
Zreszta nie ma sie co temu dziwic. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Natomiast uwazaja sie tak naprawde ludzmi wolnymi i wyzwolonymi pod wielkoma wzgledami.[/quote] Nie widzę związku w byciu wolnym a nie noszeniem ubrania. To, że noszę ubranie to nie jest zniewolenie. To mój wybór. Tak samo jest wyborem bycie naturystą. Nie noszenie ubrania nie znaczy, że się jest wolnym i wyzwolonym.
[quote]Czy nagosc jest jakos szczegolnie prowokujaca?[/quote] Dla niektórych jest.
[quote]Mysle, ze pytan jest bardzo duzo[/quote] Jak oni funkcjonują w zimę, przy -10 na zewnątrz?
Jeśli: [quote]...promuja zdrowie fizyczne i psychiczne w kontakcie z matka natura[/quote] Nie wydaje mi się zdrowe narażenie ciała na odmrożenia.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj Reiv wyjdź trochę poza to swoje ograniczenie.
W zimę chodza w ciuchach. W lecie w miejscach publicznych chodzą w ciuchach... plaże, dom tam są miejsca do chadzania sobie nago.
Tak jest zajebiste uczucie paradowania sobie nago bez ciuchów. Wprawdzie nie uważam się za naturystę i na tamtejsze plaże nie chadzam ale w domu często szwędam się nago. Głównie dla tego zajebistego uczucia i można go nazwać wolnością. Nie uwiązaniem do ciuchów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Tez naturystka nie jestem , ale im szczerze kibicuje.
A po domu blakam sie rowniez bez laszkow .
iMozna powiedziec, ze wtedy wlasnie mam naprawde pely luz i komfort.
Dlatego wiem doskonale ,o jakim uczuciu swobody pisze Redorange. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Oj Reiv wyjdź trochę poza to swoje ograniczenie. [/quote] W czym ograniczenie? ...że nie lubię dorabiania zbędnej ideologii? 8-)
[quote]W zimę chodza w ciuchach. W lecie w miejscach publicznych chodzą w ciuchach...[/quote] W zimę są zniewoleni przez matkę naturę, bo jest zimno :mrgreen: a w lato są wolni, to coś okresowa ta wolność.
[quote]Nie uwiązaniem do ciuchów.[/quote] Jestem więźniem bokserek i t-shirtów, dobrze że Cooleczka pomaga mi się uwolnić. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Jestem więźniem bokserek i t-shirtów, dobrze że Cooleczka pomaga mi się uwolnić. [/quote] :-P
[quote="Kika666"]Niestety naturysci nie sa mile widziani wsrod spoleczenstwa.[/quote] Nie jestem naturystką, ale lubie chodzić nago ze zwględu na wygodę, a nie na swobodę i wyzwolenie duszy. Nie wie czemu akurat wychodzenie kompletnie nago wśród innych ich jakoś oczyszcza czy wzmacnia, ale jeśli jest im tak dobrze i tego wlaśnie im potrzeba to czemu by nie. Wiem, że dużo ludzi jest tym skrębopowana i chyba dla samej zasady pochodzenia gdzieś przy innych nago nie sprawiało by mi to jakiejś satysfakcji :oops:

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To prawda, ze wiekszosc ludzi nagosc wywoluje ogromne speszenie i zazenowanie.
Jest to tak mocno zakorzenione w ich naturze , ze chec uwolnienia sie od tych uczuc
jest wrecz niemozliwe.
Zreszta po co?
Mnie rowniez nie peszy nagosc, ale jak kazdy z nas mam pewne granice gdzie mojej
nagosci nie eksponuje.
Wydaje mi sie, ze to jest naturalny stan. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Opalanie się całkiem nago jest bardzo przyjemne. chociaż wolę to robić w miejscu gdzie nie ma ludzi postronnych.
Tak samo jak kąpiel w morzu bez ciuchów jest genialnym uczuciem.

ciuchy to pewna bariera która nas chroni nie tylko przed zimnem ale również stanowi pewną barierę...
Naturyście sa na pewno bardziej otwartymi ludźmi... są bardziej... nadzy. Znacznie trudniej grać nie mając nic na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Trafnie to ujales, bo taka jest prawda.
Nagosc ma w sobie cos takiego co pobudza do tego typu zachowan, czesto nie do
ogarniecia i zrozumienia wielu ludzi w opakowaniach jakim sa ich ubranka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wszystko jest dla ludzi, póki nie krzywdzi innych. Myślę, że we własnym domu i prywatnych domach znajomych itp, można robić co się komuś podoba. Nago na plaży? Tylko dla naturystów.
Czy naturyści są wyśmiewani? Szczerze nie wiem, wydaje mi się, że często nawet nie wiemy kto z naszego otoczenia jest naturystą. To nie jest coś o czym się rozpowiada.

-- 31 sty 2014, o 19:13 --

Osobiście nie pokazałabym się nago przy kimś innym niż ukochany/lekarz etc, ale nie mnie oceniać innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Naturyście sa na pewno bardziej otwartymi ludźmi... są bardziej... nadzy. Znacznie trudniej grać nie mając nic na sobie.[/quote] Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
Zdefiniujmy może w czym konkretnie są bardziej otwarci?
Na widok gołego siusiaka? Albo cipki?
Oglądając codziennie mojego siusiaka czy miejsca intymne partnerki tak samo mogę być otwarty na tego typu obrazy, jak naturysta. W dodatku dzisiejsza moda na pokazywanie wdzięków (kuse sukienki odsłaniające tyłek) prześwitujące bluzki ukazujące piersi przyzwyczają ludzi do naturalnego ciała człowieka. Reklamy są nagie, internet jest nagi. Jeśli coś szokuje już to nie sama treść tylko forma przekazu.

Myślę, że sporo wyolbrzymiacie, przypisując wartość do czegoś co jest zwykłym wyborem wolnej woli człowieka. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to wybierz się raz na plażę. Sam zobaczysz.. byle nie w polsce bo można dostać obrzydzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Naturyście sa na pewno bardziej otwartymi ludźmi... są bardziej... nadzy. Znacznie trudniej grać nie mając nic na sobie.[/quote] Też mnie to zaciekawiło. Co takiego za granicą można odczuć i pewnie pożałuje tego pytania, ale co obrzydliwego jest na takich polskich plazach ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
idź i zobacz... ja miałem raz okazję przejechać przez taką plażę i o mało nie puściłem pawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"][quote]Naturyście sa na pewno bardziej otwartymi ludźmi... są bardziej... nadzy. Znacznie trudniej grać nie mając nic na sobie.[/quote] Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
Zdefiniujmy może w czym konkretnie są bardziej otwarci?
Na widok gołego siusiaka? Albo cipki?
Oglądając codziennie mojego siusiaka czy miejsca intymne partnerki tak samo mogę być otwarty na tego typu obrazy, jak naturysta. W dodatku dzisiejsza moda na pokazywanie wdzięków (kuse sukienki odsłaniające tyłek) prześwitujące bluzki ukazujące piersi przyzwyczają ludzi do naturalnego ciała człowieka. Reklamy są nagie, internet jest nagi. Jeśli coś szokuje już to nie sama treść tylko forma przekazu.

Myślę, że sporo wyolbrzymiacie, przypisując wartość do czegoś co jest zwykłym wyborem wolnej woli człowieka. ;-)[/quote]
;-) Zastanawiajace jest tylko patrzenie na naturystow przez pryzmat seksu lub
genitaliow?
Mysle, ze to wcale nie o to przeciez chodzi. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No bo nie chodzi w naturyźmie o seks. Niestety ogrom ludzi właśnie nagość kojarzy tylko z seksem. W końcu jak można paradować nago przy obcych ludziach??
Smutne. Katolickie wychowanie...nagość= wstyd, nagość=seks=poczęcie=grzech... ech biedni Ci ograniczeni ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze jeszcze dlugo ludzie beda tak niestety postrzegac naturystow.
Jak mowia moi znajomi naturysci, nic na sile jesli ktos sam tego nie
zrozumie to przekonywanie go do tego czegos jest jalowa gadka rodzaca tylko kwasy i niepotrzebne scysje.
Sadze , ze doskonale wiedza o czym mowia.
A tak na marginesie to nie przeszkadza im taka niechec , szczegolnie ze strony Polakow.
/mieszkaja w Niemczech/. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Polska jest 40 lat za murzynami i im dłużej się nad tym zastanawiam tym jest bardziej zacofana.
mentalności prababci i jej barchanów oraz kościelnego poczucia grzechu... jak dla mnie to koszmar.
Na całe moje szczęście w ciemnogrodzie juz tylko tylko do maja. Później stąd spieprzam. Mam ogólnie dość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wszystko sie Redorange zgadza.
Ta nasza koszmarna rzeczywistosc ma ogromne przelozenie na poglady
i sposob interpretacji praktycznie biorac kazdego zjawiska , sytuacji czy zachowan.
Czasami to wydaje sie byc tak absurdalne ale tak jest niezaleznie od tego czy to
sie nam podoba czy tez nie.
Zreszta zawsze mamy jakis wybor .
A czy z niego zechcemy skorzystac ,to juz inna para kaloszy.
Z tego co piszesz wynika, ze przymierzasz sie do konkretnego wyboru. Czy tak naprawde myslisz , ze bedac w innym miejscu bedziesz mogl
powiedziec , ze jest to naprawde trafny i dobry wybor?
Wg idealnych miejsc tak naprawde chyba nie ma. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Niestety ale naturysci powoduje, ze wzrasta czesto cisnienie i podnosi
sie poziom adrenaliny u wiekszosci spoleczenstwa.
Taka jest rzeczywistosc.
Czasami mam wrazenie, ze jednak nietolerancja w spoleczenstwie potrafi
juz rozposcierac swoje skrzydla na wiekszosc roznych dziedzin.
Co by nie mowic to naturysci sa kontrowersyjna grupa spoleczna.
Choc ja tak nie uwazam , ale zdaje sobie sprawe z istnienia ogromnej niecheci
spolecznej czesto wyrazanej inwektywami i komentarzami wyssanymi z palca.
To trudny temat ktory zawsze budzil i rozbudzal rozne emocje.
Byc moze dlatego naturysci dlatego wola byc na tzw uboczu. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Naturysta nie powinien być traktowany jako zboczeniec ,ani też jako bezwstydnik do puki paraduje nago w swoim gronie .Natomiast jeśli naturysta wkracza nago między tekstylnych gdzie bywają również dzieci to już wtedy jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="sikorka01"]Naturysta nie powinien być traktowany jako zboczeniec ,ani też jako bezwstydnik do puki paraduje nago w swoim gronie .Natomiast jeśli naturysta wkracza nago między tekstylnych gdzie bywają również dzieci to już wtedy jest coś nie tak.[/quote] ;-) Mysle Sikorko , ze twoj komentarz to strzal w dziesiatke.
To sa naprawde sluszne i trafne spostrzezenia.
Tylko niestety, wiekszosc ludzi generalnie zle sie odnosi do naturystow, bo
zdecydowanie jestesmy spoleczenstwem bardzo malo tolerancyjnym, i wszystko
co inne i odmienne od naszych pogladow z zasady nam MUSI wrecz przeszkadzac.
Zastanawiam sie prawde mowiac ,z czego takie zachowanie wiekszosci osob
wynika? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi