Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

allegro.pl

Rekomendowane odpowiedzi

wady i zalety zakupów na allegro

czekam na wasze zdanie :)

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wielokrotnie dokonywalam roznych zakupow na Allegro i szczerze mowiac
to nigdy nie mialam przypadku by byc niezadowolona.
To co zamowilam to takie otrzymalam.
Nie moge zlego slowa powiedziec o Allegro.
Chociaz chodza sluchy , ze ludzie maja problemy z zakupionymi towarami na Allegro, wiec nie wiem od czego to zalezy . ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja podobnie jak Kika zamawiałam na allegro wielokrotnie. Zawsze wszystko było zgodne z opisem, nigdy nie przyszło uszkodzone. Większość rzeczy przychodziła w przeciągu kilku dni. Lubię ten serwis i pewnie skorzystam jeszcze nie raz w życiu. Jasne, że niektórym może trafić się jakaś usterka, ale wadliwy towar wszędzie może się trafić. Co do niesłownych sprzedawców, to też jeszcze nie trafiłam, ale myślę, że nie zraziłoby mnie to. Prędzej ja zasypywałabym tego kogoś telefonami i mailami.

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nawet samochód kupiłem na allegro.
Kliknąłem kupuję... pojechałem sprawdzić samochód i odebrałem go a w zasadzie ją.
Szybko wygodnie i jak na razie żadnych wtop. Jestem zadowolony. :)

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeszcze nigdy nie miałem problemu z allegro aczkolwiek wiem że są tam oszuści.
Lecz zawsze przy zamówieniu sprawdzam od kogo kupuję ( komentarze itp ). Raz mój brat zamówił monitor, miał być sprawny okazało się że była wypalona na środku kropka. Zaś jeden z kolegów sprzedawał na allegro telefony których nie posiadał.

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wiesz, moze Twoj brat mial po prostu pecha , ze tak trafil.
Ja od dwoch lat kupuje rozne rzeczy na Allegro i jakos nic mi sie podobnego
nie przytrafilo.
Faktem jest, ze nie kupuje zadnej elekroniki.
Moze wlasnie tutaj jest najlatwiej oszukiwac? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JA wprawdzie elektroniki nie kupowałem na allegro ale mój szef a i owszem.
W ostatnim czasie kupił dwa zestawy hi-fi akai. wzmacniacze z początku lat 90tych. Zapłacił za każdy z nich około 400zł. Stan wizualny jak i techniczny super. Do tego CD po 90-100zł.
Sam sprzedałem dwa zestawy kolumn na allegro. Były w stanie bdb. JAk je wysyłałem to dużo starań przywiązałem do spakowania ich tak aby się nic nie stało podczas transportu.
Myślę że jak ktoś chce oszukac to oszuka wszędzie nie tylko na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) To prawda, ze dla kogos kto chce oszukac nie jest wazne miejsce.
Moze to byc nawet Allegro.
Jednym slowem, zawsze warto te ewentualnosc brac pod rozwage.
Zreszta ekipa Allegro doklada staran by tych naciagaczy bylo mniej.
Ale z pewnoscia tego procederu oszukiwania sie nie uniknie , bo to samo zycie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
warto sprawdzać opinie o sprzedawcy. Ocenić towar na zdjęciach...
Ja na pewno nie kupię nic od kogos kto nie ma żadnych opinii lub ma dużo złych.
Odrobina zdrowego rozsądku i raczej nie powinno się mieć kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Tak sobie mysle, ze wiekszosc ludzi chyba tego nie robi , a pozniej
psioczy na tego kto ich oszukal. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie zawsze na allegro trzeba coś kupować, jest wiele różnych stron. Jak chciałam kupić [url=http://balumi.com.pl/Ubranka-dla-chlopcow/]ubranko na chrzest to znalazłam je na Balumi[/url], na allegro było sporo "podejrzanych" stron z kiepskimi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście że nie ma co się ograniczać do allegro ;) ale tam przynajmniej najwększy wybór oraz mamy też konkurencyjne ceny. Ale za to dzięki niemu można poznać jakieś fajne sklepy

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do zalet zaliczam okazje no takie się często trafia , łatwość zakupu no i fakt ze wszystko jest ;) do wad nieuczciwość osób prywatnych jako sprzedających ale odkąd wiem o tytule rękojmi to jakos mi lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="lukas"]drogie przesyłki[/quote] ale to już zalezy od sprzedającego.
a dwa ... wysyłka to nie tylko znaczek ale i koperta itp...

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja zdecydowanie wolę zakupy w dużych sklepach, na aledrogo jest ochrona sprzedających, jak sprzedawca okrze się oszustem to nie idzie odzyskać kasy!!

Dla porównania w największym sklepie świata - Aliexpress sprzedawca dostanie kasę jak potwierdzisz że dostałeś towar i spełnia twoje oczekiwania. Nie wspomnę już o darmowych przesyłkach i świetnych promocjach.
Zresztą na alllegro płowa towarów to artykuły z aliexpress tylko że o 40-300% drożej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj nie prawda :) ja swojego czasu kupiłam na allegro kartę graficzną okazała się wadliwa i sprzedający ( osoba prywatna ) robiła mi problemy że to ja popsułam itd itp.

To podsumowałam tylko że jeśli nie odda pieniędzy w przeciągu kilku dni od odbioru zwrotu karty skontaktuje się z allegro a następnie skieruje sprawę do sądu :D szybciutko odzyskałam pieniążki i przeproszenie na piśmie ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Można i tak potraktować nierzetelnego sprzedawcę. Wolę jednak unikać takich sytuacji i kupuję u większych sprzedawców na allegro.
To pozwala uniknąć wielu problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja się raczej wystrzegam kupowania na allegro, zwłaszcza od prywatnych osób. Łatwo trafić buble. Coś co ktoś ładnie opisał a okazuje się niewarte swojej ceny.

Zresztą wcale ceny nie są takie super. Zazwyczaj, po doliczeniu kosztów dostawy, wychodzi cena podobna jak w sklepie stacjonarnym, czasami nawet droższa. Zwłaszcza książek się to tyczy. Jako osoba kupująca masę literatury, mogę powiedzieć, że niewiele da się tam zaoszczędzić. Chyba, że się robi jakieś większe zamówienia i płaci się raz za przesyłkę kilku-kilkunastu książek. To wtedy tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja kupuję od firm na allegro i na [url=http://sprzedajemy.pl/motoryzacja/pozostale]http://sprzedajemy.pl/motoryzacja/pozostale[/url]. Trzeba zachować czujność, ale jak dotąd nie zostałem oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi