Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Mammografia

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://3.bp.blogspot.com/_PQa8GFJ6tDo/TMILylBNcVI/AAAAAAAACTo/qiWfjUy1HrI/s640/cycki%2Bsa%2Bfajne.jpg[/img]

Mammografia – radiologiczna metoda badania piersi u kobiet. Polega na wykonaniu serii zdjęć gruczołu przy użyciu promieni rentgenowskich. Jej zdolność do uwidoczniania szeregu charakterystycznych zmian pozwala na wczesne rozpoznanie raka piersi oraz innych patologii sutka, zanim staną się one jawne klinicznie.

Powinno się ją robić raz w roku szczególnie po pewnym okresie życia. Wiele jest punktów bezpłatnych badań jeżdżących poświecie klinikami na kółkach. Ciekawi mnie jak wiele z was, nas miało chociaż raz to badanie i jak sie zapatrujecie na konieczność wykonywania go?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Ciekawi mnie jak wiele z was, nas miało chociaż raz to badanie i jak sie zapatrujecie na konieczność wykonywania go?[/quote] [i]Ważne jest stałe samobadanie piersi, ich dotykanie, także przez mężczyzn, partnerów kobiet.[/i]

Dobrze, że mam ze sobą zawsze przenośny sprzęt mammograficzny:
[img]http://www.fotomaximum.pl/images/stories/szablony_rece_w1.jpg[/img]

Przy odrobinie dobrej woli może to być całkiem miłe dla pań badanie, prawda Coolka? :mrgreen:

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stanowczo kochanie podoba mi się takie "badanie" :P Tylko jak już Ty masz robić to nie wiem czy nie trzeba by częściej :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"New England Journal of Medicine". Niemieccy lekarze udowodnili, że widok kobiecych piersi pozytywnie wpływa na męskie zdrowie i w konsekwencji zwiększa długość męskiego życia o pięć lat!
No i oczywiście badać powinniśmy swoje partnerki najlepiej codziennie... a raczej dwa razy dziennie a w weekendy nawet i trzy. :)
Profilaktyka ponad wszystko. :)

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Śmiechy śmiechami, zgadam się w sumie z Wami ;D
tyle, że oprócz takiego męskiego 'badania' na prawdę ważna jest profilaktyka. Przyznam, że nie badam swoich piersi, wybiorę się niedługo na USG (mammografia chyba dla starszych kobiet o ile się nie mylę?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś gdzieś przeczytałem że najczęsciej to faceci wykrywają że w piersi jest coś nie tak.
Samo badanie jest banalnie proste i tez możesz wykonać je w domowych pieleszach, łazience przed lustrem... tylko rozróżnić trzeba co jest gruczołem mlecznym a co nienaturalną zmianą.
Poza tym ginekolog przy badaniu powinien się Twoim biustem zainteresować a jak tego jeszcze nie zrobił to szybko zmienił bym tego konowała.
USG... nie wiem czy jest to konieczne na tym etapie Twojego życia.
Mammografię robi się od pewnego wieku (za free) lub w uzasadnionych przypadkach i podejrzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Oczywiscie , ze zgadzam sie z takim rozumowaniem , nawet jesli jest to troche w wersji
zartobliwej.
To prawda , ze profilaktyka uratowala juz nie jedna kobiete od smierci.
Ale mimo wszystko sporo kobiet i tak nie docenia takich badan , po prostu je ignorujac .
Chyba jednak w tej materii jest sporo do zrobienia w kobiecej swiadomosci i ,straszliwych zagrozeniach jakie niesie ze soba rak.
Robie czasami taka samokontrole piersi i jak na razie wydaje sie byc wszystko dobrze. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ważne czy mammografia dla starszych czy dla młodszych profilaktyczne badanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło ,a może uratować życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie w tym sens, a raczej w tym, że mammografia profilatycznie jest dla kobiet po pewnym roku życia. W innych przypadkach potrzeba jakiegoś skierowania z tego co pamiętam. Ostatnie badanie piersi jakie pamietam (takie nie Reiva :P ) to badanie robione tak kontrolnie przez mojego ginekologa.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ginekolog powinien badać piersi przy każdej wizycie i standardowym badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]ginekolog powinien badać piersi przy każdej wizycie i standardowym badaniu.[/quote] ;-) Bardzo sluszne spostrzezenie.
Ale z tego co slysze , to ginekolodzy nie za bardzo sie przykladaja do rzetelnej
kontroli piersi.
Jak pacjentka o to badanie sie upomni to rzeczywiscie lekarz je wykona.
A przeciez to powinno czescia wizyty kontrolnej w gabinecie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi