Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
redorange666

RK czyli Robert Kubica.

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu się zastanawiałem czy po tym jak Robert zdobył mistrzostwo świata w klasie WRC2 ktoś coś na ten temat tutaj napisze ale się nie doczekałem więc...

A wiec Robert po długiej rehabilitacji po słynnym wypadku we Włoszech wystartował treningowo w niepełnym cyklu Mistrzostw Świata w klasie WRC2 i wygrał 5 z 7 rajdów. Jest to największe zwycięstwo Polskiego kierowcy w Mistrzostwach Świata (Sobek Zasada wywalczył vice w mistrzostwach europy - dzisiejsze mistrzostwa świata).
Dzisiaj a w zasadzie wczoraj kolejny trening tym razem przed pełnym sezonem w klasie WRC w Janner Rally w Austrii i znów pełen sukces. NA ostatnim odcinku specjalnym dołożył wszystkim o ponad 30s. W świecie rajdów to przepaść.
Za niecałe dwa tyg Robert startuje w najstarszym rajdzie świata Monte Carlo. Ja trzymam za Roberta i Maćka kciuki i mam nadzieję że potraktuje to jak trening... (może znó stanie na pudle).

Co sądzicie o Robercie i tym co znów wyprawia? O tym że gdzie się nie pojawi to leje starych i bardzo doświadczonych?? O jego chorobie (jego ręka nadal nie jest sprawna)???

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Przeciez wiadomo, ze Robert Kubica jest niezwyklym talentem.
Choc w ostatnim okresie ograniczonym fizycznie, ale w dalszym ciagu jest perfekcyjny w tym co robi.
Mysle, ze jego niezaprzeczalnym zywiolem sa starty rajdowe niezaleznie od jego mozliwosci fizycznych.
Ponoc nie podpisal kontraktu na 2014 rok , ale jest w trakcie rozmow z Citroenem lub
M-Sportem.
Chyba tez w gre wchodzi Volkswagen .
Dla mnie jest niesamowity. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podpisał umowę z M-sportem. Ostatnie dwa dni to właśnie bojowe testy nowego auta i zgranie się z nowym pilotem.
W zasadzie dla tej załogi wszystko było nowe. Nowy pilot, nowe auto, pierwszy start w tym rajdzie, pierwszy start w takich warunkach i pierwsze doświadczenia z tego typu oponami.
W M będzie jako trzeci kierowca i można go nazwać pół-fabrycznym. Gdyby nie umowa sponsorska z Lotosem byłby kierowcą M-sportu nr1 a przypuszczam że zostal by przy Citroenie i tam przy pełnym wsparciu fabryki... Cóż kasa rządzi, umowy sponsorskie i tym podobne.
A więc Hirvonen jako driver nr 1, Evans nr2 i Kubek jako nr3.

VW nie próbował nawet z Robertem rozmawiać. Ma swoich kierowców którzy odnoszą sukcesy a takiego teamu się nie rozpiernicza.
Jeszcze Hyundai proponował swój samochód ale z teog co mi wiadomo ich propozycja od razu poleciała do kosza. :)

W mistrzostwach Europy będzie jeszcze startował nasz 5-krotny mistrz Polski Kajto czyli Kajetan Kajetanowicz. A że pochodzi ze śląska... dodatkowy powód aby trzymać za niego kciuki.
NIestety miał pecha w sobotę i zablokowany pedał gazu w jego fieście spowodował że nie był w stanie zredukować biegu... efekt wydzwonił lewą stroną w murek lub coś w tym stylu uszkodził koło... musiał się wycofać. Mam nadzieję ze w kolejnych startach pójdzie mu znacznie lepiej i bez przygód technicznych. (Skrznia tzw kłówka (kłowa) działająca w systemie sekwencyjnym takim jak w motocyklu pozwala na zmianę przełożeń bez użycia sprzęgła. W górę następuje odcięcie zapłonu na ułamek sek aby zwolnić koła i aby można było spokojnie wbić kolejny bieg... w dół niestety trzeba ściągnąć nogę z gazu. Quickshifter niestety w tym wypadku nie działa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Lubie i cenie jego nieprzecietne umiejetnosci , wiec kibicujac mu
zyczac super zwyciestw i to jak najczesciej.
W tym sporcie nie zawsze sie wygrywa i tez nie zawsze wygrywa najlepszy, ale taki KTOS
jak Robert Kubica ZAWSZE jest wygranym bo ma talent polaczony z ogromnym zamilowaniem , konsekwencja i pasja.
Ktorej co tu kryc brakuje wielu zawodnikom. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wczoraj na gali mistrzów sportu, Kubicę wybrali na 6 miejsce za rok 2013 ;)

Zobaczymy jak w tym roku sobie poradzi, w wyższej klasie.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle , ze jest bardzo kosekwentny i ambitny , wiec z pewnoscia
zawalczy i pokaze jeszcze na co go tak naprawde stac.
A latwo sie nie poddaje. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szczerze to już myślałem, że nie wróci do sportu po tamtym wypadku. A jak wróci to będzie słaby. Jednak powoli znowu wraca na szczyt.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powoli?? Powoli??
Jeszcze się nie zdarzyło aby ktoś przyszedł z F1 do WRC czy WRC2 i w pierwszym sezonie wykosił starych wyjadaczy.
NIe wspomnę o tym że Kubek ma nadal niesprawną rękę...
Więc jak dla mnie to jest to sportowiec nr1 nie tylko w polsce ale i na świecie. Dokonuje czegoś niemożliwego w swojej dziedzinie.
Był doskonały na asfaltach (sa pewne podobieństwa w ustawieniach bolidu jak i rajdówki) ale nawierzchnie luźne czyli szutry śnieg to dla zawodnika torowego nowum. Dotyczy to nie tylko ustawiania samego samochodu ale także jak sie takie auto prowadzi jak się pokonuje zakręty, kiedy się hamuje kiedy przyśpiesza... to zupełnie inna jazda a on wyciął wszystkich w pień. Za każdym razem powtarzał że jedzie tylko w ramach ćwiczenia, nauki, zdobywania doświadczenia... Ja w takim razie mam pytanie co będzie jak się już nauczy i będzie miał doświadczenie??

Czekam na każdy jego start, kibicuję i trzymam kciuki. Nawet jak będzie dzwonił, będzie mu się sprzęt sypał czy nie będzie kończył z innego powodu zawsze będę z nim tak samo jak będe kibicował Kajto w mistrzostwach europy.

Kubek to heros, to jedyny taki talent w polsce i zapewne długo nie będzie kolejnego. To Fangio w Polskim wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No Kubica od małego był talentem, ale nie czarujmy się WRC2 to nie jest top najlepszych rajdowców na świecie.
Zobaczymy jak w tym sezonie mu pójdzie.

Jeździ bardzo agresywnie, czasami nawet przesadza. W rajdach może się to źle skończyć. Oby tym razem nie przeszarżował.
[quote]Ja w takim razie mam pytanie co będzie jak się już nauczy i będzie miał doświadczenie??[/quote] Jeździł w rajdach już w 2009 roku w przerwie między sezonami, więc to nie jest tak, że jest całkowitym nowicjuszem.

No długo nie będziemy mieli takiego Kubicy, szkoda tylko, bo ja osobiście wolałem go w Formule 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wczoraj na odcinku testowym rajdu Monte Carlo Kubek uzyskał piąty czas.

Dzisiaj po pierwszych dwóch oesach prowadzi z przewaga 32s nad resztą.

Drugi jest Ogier, trzeci Ostberg, i 4. Sordo.

Kubuś kuchnia nie szalej :) :D

-- 16 sty 2014, o 10:19 --

Właśnie przeczytałem krótki wywiad z Kubkiem po 2 oesie. Narzeka na opony na warunki i twierdzi że jedzie treningowo.. i aby zdobyć doświadczenie bo wszystko jest dla niego tutaj nowe.

Kuchnia to po co przyjechali wszyscy inni??

-- 16 sty 2014, o 12:48 --

Po pierwszej pętli jest na 4 miejscu.
O 13 startuje druga pętla...

Na 3-osie 9km musiał przejechać na slickach po śniegu. Czas ucieka ale to dopiero początek i jeżeli dobrze wybierze gumy na druga pętle to wróci na szczyt generalki (a przynajmniej na pudło)

-- 16 sty 2014, o 14:12 --

OS4

1. 11 B. BOUFFIER (FRA) 1:01:55.3
2. 3 K. MEEKE (GBR) 1:02:22.9 +27.6 +27.6
3. 8 D. SORDO (ESP) 1:02:29.0 +6.1 +33.7
4. 10 R. KUBICA (POL) 1:02:31.6 +2.6 +36.3
5. 6 E. EVANS (GBR) 1:03:03.9 +32.3 +1:08.6
6. 4 M. OSTBERG (NOR) 1:03:06.3 +2.4 +1:11.0
7. 1 S. OGIER (FRA) 1:03:17.9 +11.6 +1:22.6
8. 5 M. HIRVONEN (FIN) 1:04:37.2 +1:19.3 +2:41.9
9. 2 J. LATVALA (FIN) 1:04:40.9 +3.7 +2:45.6
10. 9 A. MIKKELSEN (NOR) 1:05:35.0 +54.1 +3:39.7

-- 16 sty 2014, o 15:05 --

Po 5-tym Os-ie generalka wygląda bardzo miło i sympatycznie:

1. 11 B. BOUFFIER (FRA) 1:14:04.9
2. 10 R. KUBICA (POL) 1:14:43.0 +38.1 +38.1
3. 3 K. MEEKE (GBR) 1:14:45.8 +2.8 +40.9
4. 1 S. OGIER (FRA) 1:15:12.0 +26.2 +1:07.1
5. 4 M. OSTBERG (NOR) 1:15:28.4 +16.4 +1:23.5
6. 6 E. EVANS (GBR) 1:15:29.6 +1.2 +1:24.7
7. 2 J. LATVALA (FIN) 1:16:41.5 +1:11.9 +2:36.6
8. 5 M. HIRVONEN (FIN) 1:16:53.1 +11.6 +2:48.2
9. 9 A. MIKKELSEN (NOR) 1:18:02.8 +1:09.7 +3:57.9

JAk to w RMC oponiarska ruletka i ciągle zmieniające się warunki. Robert jak na razie trafia 4 i 5 odcinek ukończył na 4 pozycji. Szansa na pierwsze miejsce jak najbardziej możliwa.
Mam tylko nadzieję że Kajto dobrze szpieguje :) czekam na 6 Oes

-- 16 sty 2014, o 16:31 --

Po ostatnim 6 oesie Kubek jest na 3 miejscu w generalce (7 miejsce na odcinku)

Sama radość!!!!

-- 17 sty 2014, o 16:04 --

No i niestety odcinek nr 8 pokonał Roberta. Czarny lód i zabrakło odrobiny szczęścia ale takie są rajdy.
Ja czekam na kolejną eliminacje tym razem w szwecji.
Biało, piekielnie szybko i... długie loty (skoki).
Ja juz zacieram łapki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No czytałem, że niestety wypadł, ale i tak dobrze mu szło. Jak na pierwszy start.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Takie są rajdy.
NIe ryzykując nie ma się wyników. Zaryzykował miał między czasy takie sam jak Ogier. Gdyby ukończył ten odcinek byłby przynajmniej na 3 miejscu w generalce.
wole jednak jak idzie na maksa i nawet nie ukończy rajdu niż jak by jechał na szarym końcu zbierając punkty bez jakiejkolwiek walki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi