Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Odpowiednie sztućce

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://urodaizdrowie.pl/wp-content/uploads/2010/03/sztucce10.jpg[/img]

1. Nóż stołowy, 2. Widelec stołowy, 3. Łyżka stołowa, 4. Nóż obiadowy, 5. Widelec obiadowy, 6. Łyżka obiadowa, 7. Nóż deserowy, 8. Widelec deserowy, 9. Łyżka deserowa, 10. Łyżeczka do herbaty, 11. Łyżeczka do kawy, 12. Łyżeczka do mokki, 13. Łyżeczka do lodów, 14. Widelczyk do ciast, 15. Widelczyk półmiskowy, 16. Widelec półmiskowy, 17. Nóż do masła, 18. Widelczyk do owoców, 19. Nóż do owoców, 20. Łyżka do sałaty, 21. Widelec do sałaty, 22. Łyżka do ziemniaków i sałatek, 23. Szczypce do cukru, 24. Łyżeczka do cukru, 25. Łyżka do śmietany, 26. Łyżka do koktajli, 27. Łyżka kucharska, 28. Łyżka do sałaty duża, 29. Widelec do sałaty duży, 30. Widelec kucharski, 32. Łyżka wazowa, 33. Łyżka do sosu, 34. Nóż do steków, 35. Nóż do pizzy (ząbkowany), 36. Nóż do tortu, 37. Łopatka do tortu, 38. Szczypce do ciast, 39. Szczypce do lodu, 40. Nóż serwingowy do ryb, 41. Widelec serwingowy do ryb, 42. Nóż do ryb, 43. Widelec do ryb.

Nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać.

[img]http://urodaizdrowie.pl/wp-content/uploads/2010/03/sztucceg1a.jpg[/img]

Nigdy nie moglam się nadziwić jak dużo jest różnego rodzaju widelczyków, noży, lyżek i lyżeczek. Jak wam idzie rozpoznawanie ich? Czy używacie czasami odpowiednich czy raczej jak się wam sięgnie z szuflady?

[img]http://urodaizdrowie.pl/wp-content/uploads/2010/03/sztucce_2b.jpg[/img]

Tak samo owoce morza sprawiaja wiele problemów, więc trzeba umieć je jeść.

[img]http://urodaizdrowie.pl/wp-content/uploads/2010/03/sztucce3a1.jpg[/img]

I chyba najprostrze to rodzaje łyżeczek i lyżek, bo z tego korzystamy chyba najczęściej, a nawet jeśli nie to jednak potrafimy je rozróznić.

[img]http://urodaizdrowie.pl/wp-content/uploads/2010/03/sztuc1.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Nigdy nie moglam się nadziwić jak dużo jest różnego rodzaju widelczyków, noży, lyżek i lyżeczek. Jak wam idzie rozpoznawanie ich?[/quote]
Potrzeba matką wynalazków. Chociażby taki nóż do masła całe życie korzystam ze zwykłego noża o ostrej końcówce. Tamten jest zaokrąglony, bo po co szpikulec? Można się tylko skaleczyć. Tylko czy takie coś jest mi potrzebne? Rozsmaruje masło na chlebie bez dziabnięcia się, więc mi taki nóż niepotrzebny. Kwestia kalkulacji. Przynajmniej dla mnie.
[quote]Czy używacie czasami odpowiednich czy raczej jak się wam sięgnie z szuflady? [/quote] Różnie. Niektóre sztućce to podstawa. Widelec, nóż, łyżka. Łyżeczkę do herbaty stosuję i do kawy i do lodów. Po prostu myślę czym będzie mi wygodniej danie zjeść, a drobne różnice między "widelcem stołowym" a "widelcem obiadowym" nie są dla mnie istotne. Wygodne i logiczne dla mnie są takie uproszczenia.

Z "dupereli" używam łyżeczki do cukru, bo jest kształtem inna. Nikt wtedy nie próbuje jej wyciągać i oblizywać. :mrgreen: Bo wtedy wiadomo, trzeba drugą wsadzić. Czasami skorzystam z widelczyka do ciast, ale nie widzę różnicy w komforcie użytkowania. Łyżki do dzbanków mam różne, dostosowane do wielkości dzbanka, żeby nie wpadły do środka i można było nimi mieszać. Chochle mam tak samo. Do wazy inna (żeby się zmieściła), mam małą chochle do kompotu, bo zwykle przygotowujemy w małych garnuszkach. Do sosów używam też specjalnej, żeby nie wylać. Sosy zwykle są gęste i tłuste, jak się wyleje na obrus to lipa, a taki kompot to nie ma tragedii. Łopatki do ciast używamy, bo łatwiej ciasto nałożyć nie niszcząc. Noże do steków, ryb i serów nie posiadam.

Czyli innymi słowy mówiąc na bazie doświadczeń z nawyków żywieniowych dostosowałem sztućce do własnych potrzeb.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Szczerze mowiac to mozna dostac przyslowiowego zawrotu glowy od tej
szokujacej ilosci sztuccow.
Uzywam tylko podstawowy zestaw sztuccow , bez zbednego wglebiania sie w
ew przydatnosc pozostalych zestawow.
Jest mi z tym dobrze i wygodnie.
Owoce np. jadam czasami lapkami i to nawet te ktore wymagaja uzycia odpowiednich,,narzedzi,,.
Nie widze nic zdroznego , ze jemy tak jak lubimy .
Chociaz ten podstawowy zestaw, mysle ze kazdy powinien miec opanowany do perfekcji.
A pozostale ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi