Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Sztuka dobrego krojenia

Rekomendowane odpowiedzi

:) W kuchni nie obejdzie sie bez umiejetnosci dobrego krojenia.
A przyznac trzeba, ze nie jest to tak naprawde latwa czynnosc.
Po prostu trzeba wiedziec kiedy i jak cos obrac czy pokroic.
Dzielmy sie wobec tego skutecznymi sposobami jak dobrze pokroic np. upieczone i swieze mieso,biszkopt ,
jajka, sery zolte itd . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój pedantyzm sprawia, że mam hopla w kuchni. Lubie jak wszystko jest ładnie pokrojone, jak sie nie rozpada, jak jest równo zostawiona reszta wędliny czy sera. Przede wszystkim sensem jest dobry nóż do odpowiednich czynności.

[img]http://www.garnkifissler.info/wp-content/uploads/2010/04/noze_perfection1.jpg[/img]

Lubie duże ostre noże, z dużą rączką ktore lekko leżą w dłoni. Biszkopt tak jak chleb tylko nożem do chleba. Mam taki wielki cały metalowy i on się sprawdza w takich zadaniach. Sery i wędliny raczej mniejszymi nożami ( mam taki niewielki z piłką i nim mogę kroić nawet całe dnie 8-) ). Do krojenia jajek używam gładkiego sztywnego noża, obieram je jeszcze ciepłe i wtedy kroje zazwyczaj, ale jak nie to zimne też się da jeśli nóż obleje ciepłą wodą. Mięsa zawsze kroje dużym nożem z piłką nawet jak są ciepłe chociaż staram się ciepłych nie kroić :-P Często używam też giętkiego nożą mniejszego do filetowania, ale używam do obierania ze skórki np pomidorów. Korzystam też z tasaka, bo najłatwiej nim poporcjować mięsa.

Cebulę chętnie większym , cięższym nożem, ale ostrym na maxa i dobrze wyważonym. Tylko, że cebulę najpierw ucinam u nasady, stawiam na blacie i przekrajam, potem połówki obieram i opłukuje w wodzie. Dopiero kroje. A jak siekam to nie cyrkowo jak master chef tylko najpier robie piórka a potem przymając je razem siekam sobie jak drobno mi sie podoba :)

Jestem maniaczką sprzętu kuchennego, którego nigdy mi nie jest dostatek, więc noży mam w kuchni dużo i wole porządne.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam noże. Czasami 3 nożami (duży, średni, mały) potrafię wszystko zrobić, a czasami mam czas i ochotę się bawić. Wtedy sięgam po różne noże. Do szatkowania, do chleba, tasak. Sprawia mi to przyjemność po prostu. Powiedziałbym, że noże to moje hobby i w przyszłości zakupię sobie taki cholernie drogi komplet noży.

Cały czas uczę się kroić, bo jeszcze trzy lata temu to kroiłem, jak moja kilkuletnia chrześnica. :mrgreen:

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ja niestety nie Jestem taka zdolna i zawsze mam problem z dobrym pokrojeniem .
po prostu Jestem w fazie ciaglego uczenia sie tej czynnosci.
Podziwiam tych, co potrafia ladnie pokroic ugotowane ziemniaki w kostke , czy nawet rowniotko
przekroic na kilka czesci biszkopt.
O krojeniu fachowo jajek juz nie wspomne, bo Ja je poprostu rozdrabniam w rekach np. na salatke
jarzynowa.
Troche taka ciapa ze mnie, ale mysle ze sie poducze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KOcham kroić moim tasakiem... ostry jak brzytwa a dostałem go od mamy mojego kolegi byłej kierowniczki sklepu mięsnego. również ona nauczyła mnie z niego korzystać..

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Genialenie kroi się schab z kością... :) NIe jest to takie trudne jedyna ale to gabaryty nożyka (tasaczka). Mi on dobrze leży w ręce i jak tylko moge to się nim posługuję.
Pozostałe dwa to zwykłe klasyczne noże z metalową rączką... ostre i dobrze leżące w ręce.
To czego nienawidzę w kuchni to tępych noży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A to akuratnie prawda.
Tepe noze potrafia obrzydzic i odebrac chec krojenia.
Sadze, ze wlasnie ostry noz jest podstawa komfortowego i dobrego krojenia.
Ja mam male dlonie wiec pewno taki tasak bylby chyba nie dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No moje dłonie są za drobne, żebym posiekala cebulę nawet dobrze wyważonym tasakiem :P ale na pewno się da :)

Kika co do siekania i krojenia to każdy się uczy tylko każdy jest na innym etapie tej nauki, więc dla mnie to żadna ujma, że kroje gorzej od kogoś innego. Lubie się w kuchni uczyć cały czas.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Zdecydowanie podoba mi sie Twoje podejscie do tych problemow kuchennych.
Moze dla innych to pestka ale dla mnie nie za bardzo.
Dlatego milo , ze jest ktos kto nie doluje ale rozumie w czym rzecz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jejku ale to tylko krojenie. Jak się pokroi tak będzie.
Ja nie przywiązuję do tego wagi...jedyne to czy ma być drobno czy nie. I tego się trzymam.
Moja kuchnia głównie polega na szybkości działania a nie na pięknym krojeniu w kosteczkę... jak bym tak robił to już bym umarł z głodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nigdy się tym nie interesowałam, a jak coś kroję to biorę pierwszy lepszy nóż, który mi w dłoń wpadnie. :D I nie widzę różnicy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mozna i tak .
Ale dla mnie jest wazne czym kroje , jak kroje i co. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie krojenie ma znaczenie, a to że siekam cos drobno nie znaczy że wolniej :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Dla mnie krojenie ma znaczenie[/quote] Tak, tak. Coś o tym wiem. 8-)

Ktoś z Was chciałby kiedyś iść na jakiś kurs krojenia?

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) No moze zaraz na kurs krojenia to nie ,ale chcialabym umiec kroic staranniej i
oczywiscie ladnie.
Caly czas nad tym pracuje gdy cos tam kroje. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi